|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: SEPTEMBERKE
22.1.2006 10:08:13   
urskas
No prijavljam se še ena srečkauser posted image , ki bo svoje drugo detece (upajmo da najboljše) pestovala konec septembra. Pričakovani PDP je 23.9.

Moja mala Žana bo dobila bratca oz. sestricouser posted image user posted image user posted image

Lep pozdrav vsem in čuvajte svoje pikice.
urska

(odgovor članu Maja22)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: SEPTEMBERKE
23.1.2006 11:44:04   
melodija
Dobrodošle Urša, Borovnička in Maja!
No, vedno več nas je! Bomo morale narediti spisek, ne?user posted image

Uff, ta teden se pa tudi jaz prijavljam na spisek tistih, ki jih mučijo hude slabosti! Včeraj in danes sem dodobra spoznala, kaj je to nosečniška slabost. In kot zanalašč, ne morem bruhati (čeprav imam občutek, da bi mi potem bilo lažje). No, ampak k sreči mi do pol desete ure slabost mine... In potem se začne občutek, da imam luknjo v želodcu. In bi jedla, jedla, jedla... Vse razen čokolad.
Včeraj se mi je zvečer tako luštalo pizze, da sem možeka skoraj po njo poslala. A je k sreči zmagala moja zdrava pamet in ne prazen želodec (ki sploh ni bil prazen, ker sem 2 uri pred tem pojedla konkretna dva krožnika brokolijeve juhe! user posted image

No, fajn je malo pojamrat user posted image !
Lep dan!

(odgovor članu urskas)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: SEPTEMBERKE
23.1.2006 13:17:49   
NATAŠI
Pozdravček vsem, se nisem nič oglasila ker sem bila malo na dopustu user posted image ... sem took uživala.

Mene pa čaka jutri prvi pregled pri G ! Sem vsa živčna in nestrpna.. Bom za slikico prosila.

A ste že imele preglede?

_____________________________

Nataši

(odgovor članu melodija)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: SEPTEMBERKE
23.1.2006 14:02:09   
yennika
Septemberke pozdravljene.

Kako lepo je, ko se kaj javite. user posted image
No, jaz pa grem v četrtek na drugi pregled.user posted image Na prvem pregledu(4 tedne) se je videla samo gestacijska vrečica-pikica mala. Upam, da bom zdaj že zagledala mojo malo user posted image , saj sva v 8 tednu!

Danes se prav fajn počutim, nč slabo, nč bruhuhu, apetit je tu... Mogoče pa so slabosti mimo.Kaj bi dala, zdaj tri tedne nisem vedela za sebe! Kakorkoli že, bomo zdržali do konca. Za user posted image  bi pa itak vse storila.

lp

_____________________________

"Bilo je seme, bil je popek, zdaj cveti najlepši cvet."
1.9.06 sem dobila najlepše ime - mamca!
5.5.09 je našo družino izpopolnil še en član.
Sedaj sem doma med tremi mušketirji-in lepo mi je!


Življenje je tukaj in zdaj!

(odgovor članu NATAŠI)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: SEPTEMBERKE
23.1.2006 15:07:45   
borovnička
Punce, nobena mi še ni odgovorila, če je to normalno, da me večkrat na dan bolijo jajčniki. Podoben občutek kot pred M. Pa kak prozoren izcedek? Je to tudi normalno?

Jaz grem ta teden h ginekologinji, pa me kar mal živčnost daje, ko smo pa tako dolgo čakali na to našo pikico.

Tudi ostalim srečkam user posted image  želim čimlepšo nosečnost!

Pozdravček user posted image

(odgovor članu yennika)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: SEPTEMBERKE
23.1.2006 16:58:15   
yennika
Ja borovnička naj te malo potolažim. Tudi vse ostale se srečujemo z podobnimi bolečinami kot pred M in podobnim špikanjem. Baje je to normalno, ker se maternica veča. Bebici mora nardit prostor, a ne!
Tudi izcedki takšni in drugačni so normalni. Tudi jaz ga imam, včasih vodenega, včasih bolj podobnega belemu toku... Sem se kar navadla nositi higienske vložke. Je pa zelo neprijetno na začetku, ko laufaš kar naprej na wc gledat, če se je slučajno menzura vlila.

Kdaj pa imaš G? Jaz grem v četrtek. Upam da bo vse ok!

Držim pesti tudi zate!user posted image

Pa javi se kaj.LP

_____________________________

"Bilo je seme, bil je popek, zdaj cveti najlepši cvet."
1.9.06 sem dobila najlepše ime - mamca!
5.5.09 je našo družino izpopolnil še en član.
Sedaj sem doma med tremi mušketirji-in lepo mi je!


Življenje je tukaj in zdaj!

(odgovor članu borovnička)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: SEPTEMBERKE
23.1.2006 18:34:28   
borovnička
Sem ravno danes popoldne klicala ginekologinjo in glede na to, da sem imela prvi dan zadnje M 28. 11. 2005, pravi, da sem v 6. tednu in da šele pri 8. tednu delajo ultrazvok in pa izvide v laboratoriju. A katera ve kako se to izračuna? Zdaj pa moram jest tablete Tifol. Pregled pa imam šele 13. 2. Kar se mi še tako dolgo zdi.user posted image

user posted image user posted image user posted image  Yennika, točno tako kot si napisala. Vsake pol ure letam na wc gledat, da se ni slučajno pojavila M. Ker še kar ne dojemam, da mam pikico pod srčkom. Se mi kar zdi na trenutke, da se je test zmotil pri meni, ampak verjetno se ni, a ne?

Je katera čutila, da je noseča, predenj je šla po test? Nekatere pravijo, da jo to nek tak poseben občutek.

Pozdravček user posted image

(odgovor članu yennika)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: SEPTEMBERKE
23.1.2006 19:01:37   
Anonimen
dober večer,
borovnička najprej čestitke za nosečnost pa zelim ti lepo in mirno. po moje imas tam okoli 4.9.2006

(odgovor članu borovnička)
  Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: SEPTEMBERKE
23.1.2006 19:44:09   
yennika
No borovnička, jaz pa ti pošiljam tale link, kjer si lahk izračunaš datum poroda, velikost ploda...user posted image

http://www.poliklinika-harni.hr/

Sem ti kar jaz izračunala. Datum poroda imaš 3.septembra, danes pa si noseča točno 8 tednov.Preveri še sama!

Ja, jaz sem čutla, da sem noseča. Sicer tega nikoli nisem verjela. Zdaj pa vidim, da to drži.

Lepo božaj svojo pikico!

_____________________________

"Bilo je seme, bil je popek, zdaj cveti najlepši cvet."
1.9.06 sem dobila najlepše ime - mamca!
5.5.09 je našo družino izpopolnil še en član.
Sedaj sem doma med tremi mušketirji-in lepo mi je!


Življenje je tukaj in zdaj!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: SEPTEMBERKE
24.1.2006 7:11:43   
NATAŠI
jutro septemberke!

Tako pa je prišel danes moj dan ko bomo videli kako je z našim user posted image . Sem v 8 tednu in tudi ti borovnička bi morala biti, ker moj zadnji da M je bil 30.11. in me je naročila danes, 24.1. na prvi pregled. Tifol pa jaz jemljem že tri mesece, sem že prej začela. zdaj mi je dala pa v lekarni ene nove, ki imajo menda enako količino folne le da je še full vitaminov- CentraMed mami -

test sem pa jaz tudi že delala pred zaostankom, sem čutila da je to to, čeprav je bilo vseeno full negative prisotne, ker nisem upala verjeti da sem user posted image , da nebi bilo razočaranje preveliko.

Bolečin v jajčnikih pa jaz nimam (za enkrat), tudi izcedkov ni pri meni nič. No le en dan je bilo malo ampak od tega je že 14 dni potem pa nič več nič. Slabo mi je pa kar vsak dan, do bruhanja še nisem prišla... naj kar tako ostane user posted image

pozdravček vsem in lep dan s čimmboljšim počutjem user posted image


_____________________________

Nataši

(odgovor članu yennika)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: SEPTEMBERKE
24.1.2006 10:49:29   
borovnička
Ooo yennika, najlepša hvala!user posted image UUU kolk smo že veliki a ne?user posted image user posted image user posted image  Pri osmih tednih naj bi bili naši pikci veliki že 3 cm! Jaz sem že čist adijo od sreče. Kar ne dojemam, da bomo meli dojenčka in to bo čisto moj zakladek. Pa tolk otročkov sem že mela v naročju, ampak tega mi pa ne bo treba vrnit po parih uricah. Juhuhuuu!!!! user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Se kaj posebej pazite pri prehrani? Jaz sem Tifol jedla že skoraj leto dni nazaj, pa ker ni bilo kar nič, sem prenehala, tako da jih bom zdaj spet začela jemat. Mi je pa G rekla, da ne smem jest surovega, prekajenega mesa in suhega mesa pa da se moram izogibat mačkam in psom.

Pozdravček srečke user posted image

(odgovor članu NATAŠI)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: SEPTEMBERKE
24.1.2006 10:51:13   
Martina5
Ojla !

Jaz sem imela včeraj končno pregled. Beba izgleda ok, samo malo velika, glede na starost, tako, da mi bo g po nuhalni potrdila PDP. Zaenkrat je PDP 1.9. . Sem bila tokuser posted image  vesela, me je cel teden pred pregledom dajala paranoja, da je kaj narobe.

Kako ste kaj s slabostjo? Meni je slabo za znoret, bruham ne, slabo pa mi je obupno. Še najbolje se počutim, če ne jem. Pa bo že, samo da mali raste. Za nuhalno sem se že naročila in jo imam sredi februarja. Mi pa ful niha razpoloženje, nekaj časa bi kar jokala, potem se pa smejala, pa razdražljiva sem, da je že kar obup user posted image . A vas tudi kaj to daje?

Lep dan vsem!

(odgovor članu NATAŠI)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: SEPTEMBERKE
24.1.2006 11:46:04   
karina
Ojla...

Me veseli da je toliko septemberk ...upam da bom med vami ostala tudi jaz!
Moj prvi pregled 20.1. je za mano....
Plod se je videl z utripi....se mi je kar odahnilo....AMPAK, ko je začela G razlagat, ni spet nič dobrega...
Rekla je da po Uz naj bi bila noseča 5 T( zadnja M 27.11.2005), srček ne bije enakomerno in prepočasi, zraven se lepo vidi rumenjakov mehurček ki pa je prevelik(6,3 mm)....je večji od ploda.
Tako da so na voljo možnosti:
1. da počakamo da se vidi če bo začel srček biti hitreje
2. sem zanosila kasneje(v kar jaz dvomim)
3. da se plod ne razvija pravilno
Tako mam kontrolo 27.1 in jutri 25.1 napotnico za porodnišnico kjer mi bodo naredili še en UZ in dali mnenje.
Sama upam da bo ok, ampak mi od straha na jutršni izvid kar stiska pri srcu in v želodcuuser posted image

Je imela katera podobne težave? Kaj pomeni prevelik  rum.  mehurček?

Lep dan in nosečnost vam želim, ter vsem novim nosečkam ČESTITAM!!!

(odgovor članu yennika)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: SEPTEMBERKE
24.1.2006 12:44:32   
melodija
Zdravo, Karina!
Nimam pojma, kaj to pomeni, želim pa ti vse dobro! Naj se v teh dneh vse uredi! Držim pesti!

Melodija

(odgovor članu karina)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: SEPTEMBERKE
24.1.2006 19:44:36   
Emanuelle
Tudi jaz pričakujem septembra-okoli 25.ega, doma imam 6-mesecev staro punčko in je bila ta nosečnost planirana, amoak kašne pol leta kasneje. Smo pa vseeno full veseli.
Čestitke vsem in lepo nosečnost!

(odgovor članu urska2258)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: SEPTEMBERKE
25.1.2006 10:14:54   
NATAŠI
oj

moj prvi pregled je za mano in vam sporočim kako je pri meni. No najin sonček je velik 1,5 sem v 8 tednu in imam rok 6.09. ... rekla je da je vse ok in vse tako kot mora biti in velikost in srček....
zdaj imam NS 27.02. ...

Lep pozdravček vsem !!

_____________________________

Nataši

(odgovor članu Emanuelle)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: SEPTEMBERKE
25.1.2006 11:19:28   
Manja77
Borovnička, čestitam, da vama je končno uspelo. Želim ti čimlepšo nosečnost.

(odgovor članu Maja22)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: SEPTEMBERKE
25.1.2006 11:51:54   
borovnička
Manja, hvala lepa user posted image .

Punce, me pa zanima kakšno mnenje imate glede nuhalne svetline? Nekaj sem brala o tem. Nuhalna se baje dela od 10 do 14 tedna al kako? Boste ve šle? Ne vem sicer kolk je tak test siguren in kolk ni škodljiv za naše pikce, ampak mene mika it. Me zanima vaše mnenje.
Pa to izgleda kot ultrazvok? Če je katera že bila, če mi lahko mal opiše, prosim?

Pozdravček  user posted image

(odgovor članu Manja77)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: SEPTEMBERKE
25.1.2006 12:54:59   
NATAŠI
Borovnička, jaz sem se odločila da grem. Mislim, da ni škodljivo je tako kot ultrazvok, delajo ti ga po trebuščku le če se ne vidi, če je v takem položaju ti naredijo vaginalni ultrazvok. Je pa full dobr ker vidiš vse, prstke, rokice.... vse in takrat si siguren da je z otročkom vse ok .. Jaz ga bom imela v 13 tednu, je rekla da je v 11 prezgodaj, potem ima ona dopust, tako da 13 teden vidimo kako je najin user posted image

pozdravček user posted image

_____________________________

Nataši

(odgovor članu borovnička)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: SEPTEMBERKE
26.1.2006 8:55:38   
tinaaja
OJ, se en septemberka se javlja :) vcerj zvecer je test pokazal user posted image  in danes zjutraj sem morala naredit za vsak slucaj se dva in sta tudi oba pokazala user posted image user posted image , tko da hapi hepi hepi!!
Kaksnih stranskih znakov nosecnosti se nimam, ampak sem po izracnih noseca sele 5 1/7, tko da je se cas. malo me je strah, a je vse ok, reden pregled imam pri G 14.2., tako da mislim, da bo tudi ustrezal prvemu pregledu. upam in si srcno zelim, da bo vse ok..
cestitek vsem in veliko lepih treutkov zelim vsem noseckam

(odgovor članu NATAŠI)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: SEPTEMBERKE
26.1.2006 15:53:02   
yennika
No, da še vam sporočim!
Sva bili danes z mojo malo user posted image  na UZ. Vse je ok. Srček lepo bije, velika pa je 12,5 mm. Res sem bila ganjena.
Celo noč nisem mogla spati, ker sem samo o tem razmišljala kako bo danes.

ZDAJ PA SEM RES SREČNA!user posted image

Tinaaja tebi pa seveda čestitke!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Bilo je seme, bil je popek, zdaj cveti najlepši cvet."
1.9.06 sem dobila najlepše ime - mamca!
5.5.09 je našo družino izpopolnil še en član.
Sedaj sem doma med tremi mušketirji-in lepo mi je!


Življenje je tukaj in zdaj!

(odgovor članu tinaaja)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: SEPTEMBERKE
26.1.2006 20:38:08   
Emanuelle
NS je malo bolj podroben UZ, v 1. nosečnosti sem ga opravljala ampak se full ne spomnim vsega, izmerijo pa ti tveganje za Downov sindrom, NS ni obvezna je pa priporočljiva, škodljiv pa ni nič bolj kot katerikoli drug UZ.
Jaz bom šla.
Pa še prvo sličico svojega otročka dobiš user posted image

(odgovor članu urskas)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: SEPTEMBERKE
30.1.2006 10:29:52   
tinaaja
Kje ste semptemberke? Jaz komaj cakam, da grem na pregled 14.2. Zdi se mi tok se dolgo do takrat.
Dejte mi nekaj povedat, ali ste bile vi tud zivcne, a bo vse ok al ne.. jaz se vsakic ko grem na wc, oddahnem, da ni kaksnih krvavih madezev. poskusam odmislit vse te pomisleke in skrbi, ampak vseeno se malo sekiram in upam, da bo vse ok.
na sreco (še) nimam kaksnih slabosti ali kaksnih drugih neprijetnih znakov, ful imam napet trebuh in joske me bolijo, ostalo pa je ok. A ve kaj sportate?
Pozdravce vsem user posted image user posted image

(odgovor članu Emanuelle)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: SEPTEMBERKE
30.1.2006 11:00:40   
karina
Vsem nosečkam iskrene čestitke.

Jaz pa se umikam iz seznama septemberk, ker je moji pikici prenehal bit srček.....
ostalim pa za vnaprej optimizem in dobro voljo, ter nasmeh .....v vsak nov dan.
Držite se ...baj.

(odgovor članu yennika)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: SEPTEMBERKE
30.1.2006 11:16:46   
tinaaja
Karina,
zelo mi je zal, da je prislo do tega ... Mati narava dela po svoje, sigurno z razlogom, ki pa je za nas velikokrat nerazumen in bolec. Drzi se in upam, da se bos kmalu spet veselila v pricakovanju nove user posted image . user posted image  objemcek zate.

(odgovor članu karina)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?