|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: SODOBNA IMENA
3.3.2006 20:23:46   
Anonimen
SREČKA, kaj je to za ena klobasa?

user posted image

(odgovor članu x_srečka_x)
  Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: SODOBNA IMENA
4.3.2006 11:35:41   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: fionaP

Ej, VEDNO je bilo tako. V razredu smo imeli 5 Boštjanov, punce smo bile pa razne variacije na -anja (Tanja, Manja, Sanja, Vanja....) pa Nataše in Mojce. Fantje sicer niso imeli težav, ker so se vsi klicali po priimkih...
Zdaj pač taka imena niso moderna, mene to nič ne moti. Okus se je pač malo spremenil.

Kar je meni važno za ime je:
- da si lahko s tem imenom predstavljam ne samo dojenčka, ampak tudi šolarja, najstnika, odraslega človeka
- da ni nekaj na silo skovanega, samo zato da je "drugačno" - še posebej mi niso všeč 3-črkovne naključne kombinacije
- da ni nerazumljivo, ko ga izgovoriš - kako zelo neprijetno je, če moraš vedno po 2x, 3x ponoviti svoje ime ali ga celo črkovati (jaz sem imela tak dekliški priimek)
- da nima notri raznih y in x, samo zato, da je "drugačno"

To so moji pogledi na poimenovanje mojih otrok, kakšna imena pa drugi dajejo svojim otrokom, mi je pa vseeno.



Naš pa ima v imenu y in h.Pa ni čisto nič drugačen od ostalih otrok.Pa tudi
sramoval se ga ne bo.Tako in tako pa bo uveljavljena kratka verzija imena.
Je pač hči izbrala ime napisano s tujko.Vsa imena so lepa,samo,
da ne daste ime Samson ali Sandokan.

(odgovor članu fionaP)
  Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: SODOBNA IMENA
4.3.2006 12:33:25   
x_srečka_x
se oproščam zaradi ločil, ampak nikol nism uporablala tolk ločila in mi je čudno in pozabim na to user posted image  se še enkat opravičujem bom drugič bol pozorna.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: SODOBNA IMENA
6.3.2006 14:49:34   
viv_
Vsak naj da otroku takšno ime, kot mu je všeč. In ne glede na to, kaj mislijo drugi. Pri tem pa se moraš zavedat, da bo otrok moral živeti s tem imenom. Če pa se je nekdo odločil za neko "eksotično" ime zato, da bo otrok frajer in bolj priljubljen in morda nekaj posebnega, pa dela napako. Prej kot odobravanja, bo deležen kritik in posmehovanja. Verjemite mi - biti Živa pred dobrimi 30 leti ni bilo tako običajno kot je danes. Koliko šal sem šlišala na ta račun. In takrat sem si želela, da bi imela kakšno običajno ime.

(odgovor članu x_srečka_x)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: SODOBNA IMENA
6.3.2006 20:31:33   
zlatolasska
Jaz in moj dragi pa se zaenkrat se po nepotrebnem ubadava z imeni, ker se neki casa ne bova mela dojenckov (sej ne, da jih js ne bi hotla...sm ze obsedena z mislijo na njih user posted image )... ampak se pa velik pogovarjava o tem..
No, in je moj lubi prijavu, da bi rad dal sineku ime HRAST.. user posted image Kaj pravte na to? VSI so ga cist skritiziral, ampak ni obupal.. Pol sva se midve z njegovo sestro poimenovale eno ribico Hrast in zdej je se meni kar vsec.. Sicer ne toliko, da bi resnicno poimenovala tako svojega otroka.. Sva pa naredila kao en kompromis, da bo Hrast drugo ime.. in sicer najbrz Mark Hrast... user posted image

Okay, al sva cist cudna ali? Bi rada slisala kako mnenje...

Meni osebno se bi otrok smilu, ce bi ga klicali Hrast, zato bi mu ustulila le drugo ime, ce ze morem hehe...user posted image


No, kar se pa tice teme... Jaz sem tudi bolj za netradicionalna imena.. Recimo mi je blazno vsec ime Nayah - pa jo je moj cist skritiziral... Pa Larisa, Tanaja, Patrik, Mark, Karolina, Nik... Pa se neki jih je...
Nic pa mi niso vsec nasa 'tradicionalna' slovenska imena... Lovro, Janez, Franci, Lojze, Ivan, Jozefa.. itd... Zdaj so pac ocitno casi, k so ta imena padla v malo pozabo, oz. bolje receno, jih skoraj nihce vec noce uporabljat za svoje otroke... Pa se zivim v hitrem zivljenju kot zmeraj pravijo.. in zato najbrz vsa ta kratka imena...

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: SODOBNA IMENA
6.3.2006 20:48:43   
Anonimen
A daj no, pa ne Hrast, proooosim. user posted image user posted image
A če bo punčka, bo pa Hrasta?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: SODOBNA IMENA
6.3.2006 20:53:41   
zlatolasska
Hehe... user posted image
Ne, to bi blo pa RES ze prehudo ali? user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: SODOBNA IMENA
6.3.2006 21:03:01   
gamini
...Men je pa Lovro full lepo imeuser posted image ,
sam punčke pa ne bi imela Lovre (Splišuser posted image )...

(odgovor članu zlatolasska)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: SODOBNA IMENA
7.3.2006 9:27:22   
viv_
No, moj mož je imel enkrat prometno nesrečo, izsilil ga je en tip, ki mu je bilo ime Hrast. Mojemu možu je pa ime Gaber user posted image user posted image user posted image  Je bila gozdna nesreča user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu gamini)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: SODOBNA IMENA
7.3.2006 11:54:26   
alfa
IZVIRNO SPOROČILO: viv

No, moj mož je imel enkrat prometno nesrečo, izsilil ga je en tip, ki mu je bilo ime Hrast. Mojemu možu je pa ime Gaber user posted image user posted image user posted image  Je bila gozdna nesreča user posted image user posted image user posted image


Zaradi tega sem se skoraj v hlače user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image . Upam, da ni moral posredovati kakšen bukov policaj.
LP




(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: SODOBNA IMENA
8.3.2006 20:30:45   
zlatolasska
Wau.. Hudo.. user posted image
A pol je ze kak bil tok neumen in poimenoval otroka Hrast.. Morm pa to mojmu dragemu povedat... da ne bova najbrz prva.. user posted image

(odgovor članu alfa)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: SODOBNA IMENA
27.3.2006 8:03:28   
AKŠ
vem da je tale tema bila razpisana že skoraj mesec nazaj, ampak moram nekaj dodati....

Tudi moja hčerkica ima kratko ime LEA. Ampak mi je ime grozno všeč in se požvižgam na to, če imam pet sosed s takšnimi imeni.
Lahko pa povem svojo izkušnjo is osnovne šole. Pri nas je bilo en kup deklic z imenom Maja, Tatjana, Mojca....in če je katerakoli izmed teh naredila kakšno "****rijo" ni nihče točno vedel za katero se gre, ker jih je bilo toliko. Sama pa imam malo bolj posebno ime in lahko rečem, da so za vsako mojo neumnost, takoj s prstom kazali za menoj. To me je sicer v teh letih malo motilo. Ko pa sem prišla v najstniška leta, pa sem se šele zavedala, kako sem vesela, da je moje ime nekaj posebnega, izvirnega in še danes si želim najti knjigo, ki jo je moja mami brala v nosečnosti in iz nje izluščila ime ki ga imama (žal se moja mami ne spomni imena knjige-šmrk)

Zato...drage moje....izberite ime ki vam je všeč in se ne ozirajte na druge...

LP
Agnes

_____________________________

Opazujem te,kako mirno spiš,te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele,ko tvoja dlan leži v moji,opazim,kako zares majhna si.Tako si majhna-pomeniš pa mi ves svet.


(odgovor članu zlatolasska)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: SODOBNA IMENA
27.3.2006 8:23:09   
bskrle
Se mi zdi, da je tukaj razlika med mestom in vasjo očitna, med tistim, ki dajo nekaj na imena povezana s krščanskimi svetniki in tistimi, ki tej tradiciji niso zavezani.

Skratka tako najdemo Terezijo, Antona Martina, Izaka, Tobija in Lin, Maja,Maxa ipd. 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 38
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?