|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: KRIČIM
1.3.2006 11:44:22   
daddy
sej je dobla nasvet/odgovor. molitev strašno pomaga ......

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: KRIČIM
1.3.2006 16:22:38   
Anonimen
Daddy ne mislim se kregat ampak mogoče bi v tistih parih minutah ko bi zmolil eno Zravo Marijo (naj ti prevedem da je to molitev) prišparal marsikatero grenko kričanje nad možem ali otroci pa se lepo pomiril. Veš če ne probaš potem ne vešuser posted image če pa probaš potem pa lahko debatiraš.

(odgovor članu daddy)
  Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: KRIČIM
1.3.2006 16:39:19   
daddy
od kod pa tebi to, da jaz kričim na ženo, otroke ali kogarkoli?
glede molitve pa - nič proti, a tudi nič za. sej vem, da je vam vernikom težko sprejet, da nekomu to pač nič ne pomeni ( ali pa ima namesto molitve kaj drugega z enakim učinkom ). point is - če ena zdravamarija učinkuje pri tebi, še zdaleč ni rečeno, da bo učinkovala tudi pri drugih.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: KRIČIM
1.3.2006 17:35:36   
Gina
Ja takole je, jaz kar verjamem fizikom, pa Einsteinu, pa kvantni mehaniki, pa ostalim dokazanim stvarem. In ni to moje sklepanje, ampak je bilo najprej sklepanje fizikov na začetku prejšnjega stoletja, potem pa je iz tega slavni Einstein naredil svojo slavno teorijo, ki jo je tudi dokazal, tako da ni nič več teorija, čeprav je ime ostalo, ampak je dokazano dejstvo. Kasneje so dakazali še kaj več, ampak ne bi zdaj o tem. Masa je energija. Energija je elektromagnetno valovanje z različnimi oblikami. Obliko spremeni frekvenca. Nekatere zaznavaš, druge pač ne, jih lahko le mašine, ampak frekvenca je nihanje. Torej če je masa energija in energija valovanje, si ti, sem jaz, smo mi vsi valovanje (na najmanjši ravni pač, ki je ne zaznavaš).

Pa če bi tudi šla iz drugega konca in vzela samo dejstvo, da smo sestavljeni iz atomov. To ste se najbrž učili, če si že tudi višjo fiziko prešpricala, potem ti je jasno, da je atom sestavljen iz elektrona, nevtrona in protona. Vmes med njimi je prazen prostor. Ovojnice ne tvori kaka lupina, ampak jo sami elektrončki tvorijo s svojim vrtenjem (če gre en elektron okrog in okrog zemlje 7x v eni sekundi, predstavljaj si potem, kolikokrat gre v eni sekundi čez en sam atom!). Kaj pa so elektroni in protoni??? Energija. Torej si ti, sem jaz energija in nič drugega. Ker pa se elektrončki tako hitro vrtijo, dajejo vtis materije. To bi bilo to, če ti je uspelo razumet.

Pa če greš še iz tretjega konca, če mi vsebujemo drek, smo tudi drek med drugim, kakor smo tudi kosti, kri, vezi...., pa če se ti še tako zdi, da ti nisi.

Tako da, v končni fazi se strinjam, res je treba molit zate. Bom še jaz, brez skrbi. Ker jaz verjamem v nekaj dobrega,ne verjamem, da bi kje lahko obstajal kak bog, ki koga kaznuje, ker ni po njegovih ukazih. Potem verjameš v hudiča, če se boga bojiš - ne vem katera mi je že napisala, da bom jezusa klicala ob smrtni uri, njej svetujem, da naj se najprej strahu znebi, ker strah povzroča trpljenje, jezus pa gotovo ne bi hotel, da se ona slabo počuti, saj je dober in privošči vsem - celo nam, ki ne verujemo vanj, dobro. In v končni fazi je tudi jezus učil, da je treba ljubit druge in da je treba odpuščat in razumet ljudi. Tako da, jaz odpuščam tukaj in pred vsemi vsem tistim, ki koga posiljujejo z vero. Bog z vami.

(odgovor članu daddy)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   [Brisano sporočilo]
1.3.2006 18:04:48   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: KRIČIM
1.3.2006 18:37:48   
daddy
če nekomu slika Jezusa ni všeč in to pove, to še zdaleč ni udrihanje po jezusu, veri etc .... sej res, debata je full skrenila.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: KRIČIM
1.3.2006 18:42:24   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: daddy

od kod pa tebi to, da jaz kričim na ženo, otroke ali kogarkoli?
glede molitve pa - nič proti, a tudi nič za. sej vem, da je vam vernikom težko sprejet, da nekomu to pač nič ne pomeni ( ali pa ima namesto molitve kaj drugega z enakim učinkom ). point is - če ena zdravamarija učinkuje pri tebi, še zdaleč ni rečeno, da bo učinkovala tudi pri drugih.





Pri kričanju nisem mislila nate ampak se navezuje na  reševanje problema ki je bil postavljen v začetku.

Pa še nekaj me zanima kako pa veš da ne bo učinkovalo? A si probal?

(odgovor članu daddy)
  Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: KRIČIM
1.3.2006 19:12:15   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: daddy

če nekomu slika Jezusa ni všeč in to pove, to še zdaleč ni udrihanje po jezusu, veri etc ....

user posted image user posted image user posted image

Točno tako. Nasilje je, kadar nekdo trdi, da je to, če nekomu ena slika ni všeč, udrihanje po jezusu. Prav posebno nasilje pa je, kadar mu nekajkrat razložiš, da nikakor nisi mislil na jezusa, ampak izključno na sliko, pa kakor da bi steni govoril, obračaš njegove besede in še vedno trdiš, da gre za vero. Če v življenju več stvari takole obračaš, imaš problem. Kako te naj imajo ljudje radi ali te spoštujejo, če se vedeš do njih primitivno, jih postavljaš na laž in trdiš kar nekaj v tri dni, kar si izmisliš, ker te je strah, da bi bil tvoj bog ogrožen. Kako naj bo kakšen bog ogrožen sploh, saj je bog, bo že poskrbel zase.

Pa o nastanku sveta tudi nismo govorili, ampak če bi zdajle vse še o tem pisala, bi bilo preveč. Lahko ti pa mirno združim moderno fiziko z duhovnostjo. Se pravi razložim ti znanstveno vso energijo, ki sicer rata duša, ali če hočeš drugače, meni je fajn, ker poznam oboje, večina ljudi pa gleda samo iz enega ali samo iz drugega zornega kota. In ker v osnovi gledam stvari skozi duhovne oči, sem se pač morala naučiti toliko fizike, da ti znam razložiti tudi tvojo duhovnost čisto lepo skozi fiziko, zato jaz na tvojem mestu ne bi zametavala fizike, ker ti povem nekaj. Kadar jaz ljudem razlagam stvari skozi vero, poslušajo samo verni ljudje, kadar pa jo razlagam skozi fiziko, me pa poslušajo skoraj vsi.

(odgovor članu daddy)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: KRIČIM
1.3.2006 19:13:32   
CIPRESA
IZVIRNO SPOROČILO: daddy

če nekomu slika Jezusa ni všeč in to pove, to še zdaleč ni udrihanje po jezusu, veri etc .... sej res, debata je full skrenila.


Ja daddy se strinjam, le da ni bilo govora samo o tem da jim ni všeč ampak naj jo zamenja.....tukej pa nekaj smrdi.

Pa še nekaj če bi imela Radha za svoj avatar karkoli drugega sem 100% da ji nobeden nebi težil. Ker pa je slika Jezusa se pa takoj oglasijo ateisti, ki pravijo da jih s sliko posiljujemo in silimo v vero(namreč iz besed nisem razbrala da bi kdo koga posiljeval z vero prej obratno).
In še nekaj za lažje razumevanje tistim ki ne verujejo: Mi kristjani nosimo vero v sebi, v srcu "z njo živimo se gibljemo in smo". To kar jaz čutim in s čimer jaz živim ne morem dati tebi ali komurkoli ki nima vere ker preprosto ne dojema stvar tako kot jaz ker vera ni nekaj vsiljenega ampak jo mora sprejeti in začutiti vsak sam. Vsi mi kristjani to vemo in se tega zavedamo zato nikoli in nikdar NE POSILJUJEMO NIKOGAR ki tega ne sprejema ker bi bil strel v prazno, IN VEMO DA JE TAKO TUDI PRAV. Naša vera uči tudi strpnosti do drugih in jaz se tega držim, podam svoje mnenje a od nikogar niti pod slučajno ne pričakujem da zamenja svoj idol oz. nekaj kar je, s čimer živi.
Vedno in še sedaj pa smo mi ki verujemo "zatiranci" in "drugorazredni ljudje" ki ne razmišljamo s svojo glavo ampak  nas vodi naš Bog in smo iz vaše strani smatrani kot strahopetci, v resnici pa smo daleč od tega saj dopuščamo možnost da nismo sami sebi dovolj, da nisem sama Bog in lahko delam kar mi srce poželi, da spoštujemo zapovedi ki so nam bile napisane in učijo več kot sodobni Bonton.

Vem da ta post ne spada pod to temo ampak sem se čutila dolžno napisati nekaj stavkov za tiste ki ne poznajo naše vere in so podučeni narobe o naši veri.


_____________________________

09.08.2005 - ŽIGA
04.12.2008 - ANJA

(odgovor članu daddy)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: KRIČIM
1.3.2006 19:22:08   
Gina
Spet obračaš, spet se počutiš ogroženo ali drugorazredno, res hecno. Jaz zelo verujem, pa se še nikdar nisem počutila ogrožene, kar se moje vere tiče, pa so mi že marsikdaj vse sorte povedali, kako sem čudna. In kaj potem? Če se nekdo počuti drugorazredno, se zaradi sebe, ne zaradi mnenja drugih. Ker ljudi itak ne moreš nikdar spremeniti, ostali bodo na različnih bregovih. Spremeniš lahko samo mnenje o sebi. IN to je to. Če se ne bi počutila ogrožene, me ne bi narobe prevajala, cipresa. Nikoli nisem napisala, da ona mora zamenjat slikco. Napisala sem, da meni zanič vibrira, in da bi jo jaz zamenjala. In zato se počutiš ogrožena, še več, čutiš ogroženost svoje vere in to od mene, ki me vse skupaj nič ne briga, in ki sem ti to že večkrat razložila. Brez veze. Ne da se vam pomagat.

(odgovor članu CIPRESA)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: KRIČIM
1.3.2006 19:46:02   
wawa
Mi kristjani nosimo vero v sebi
.............

Govoriš da nihče nikogar ne posiljuje, daj daj edini ki ste ogočeno odreagirali na Ginin post ste tisti ki ste se s Gininim postom počutili napadene. Če bi pa kdo mojo sliko skritiziru pa reku da naj jo odstranim defenitivno nebi bilo toliko polemike. Lej ok za nekoga je Kristus sveti, ampak to ne pomeni, da  nekdo ne sme reči da ga slikica moti...................enakost, razumevanje, strpnost, dragi moji ki tako vestno branite svojo vero lepo prosim preberite si še enkrat Ginin post in potem svoje odgovore, upam da boste uspeli dojeti, kako užaljeno in nelogično ste reagirali. Sploh pa zelo nesramno do anonimne, da ne premorete niti toliko bontona da bi pustili njeno temo primeru.


Anonimna, jaz vsakič ko sem na tem da bi ponorela ( tako kot sedaj) grem stran v drugo sobo in se tam poskusim umiriti.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: KRIČIM
1.3.2006 19:57:48   
CIPRESA
Gina že drugič me napadaš tja v tri dni, nisem govorila o tebi ampak o veri nasploh ker si jo nekateri drugače razlagate. Sami se ne počutimo drugorazredne, niti se nebi počutili ogrožene če nas tisti ki niste verni nebi tako predstavljali.

Si prevedla svoje trditve in jih obrnila nazaj...prav sedaj razumemo vsi kaj si želela povedat. To kar si napisala sedajle mogoče drži zate in se ti ravnaš po tem jaz se morda ne in razmišljam drugače kot ti.
Sama nisem človek ki bi se rad kregal  in te napadal nazaj ker ti drugače razmišljaš...zato se raje umikam.


_____________________________

09.08.2005 - ŽIGA
04.12.2008 - ANJA

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   [Brisano sporočilo]
1.3.2006 20:04:27   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: KRIČIM
1.3.2006 20:16:28   
Anonimen
Meni pa samo ta rjava barva na Jezusu in okoli njega ni všeč. Ne vem, rjava barva mi ful ni IN, čeprav, po drugi strani, je pa jako moderna. Mogoče mu pa samo k obrazu ne paše, kaj pa vem.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: KRIČIM
1.3.2006 20:21:27   
Gina
user posted image user posted image user posted image  joj spliš, pazi, bomba (sej js sm tud neki tacga mislna, pa je bolš, da nč ne rečeš, ker gre za Njega)user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: KRIČIM
1.3.2006 20:26:40   
ZARA








IZVIRNO SPOROČILO: Splišni
Meni pa samo ta rjava barva na Jezusu in okoli njega ni všeč. Ne vem, rjava barva mi ful ni IN, čeprav, po drugi strani, je pa jako moderna. Mogoče mu pa samo k obrazu ne paše, kaj pa vem.

user posted image user posted image   Joj, a te les ob strani še moti??


_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: KRIČIM
1.3.2006 20:27:46   
wawa
Pa dej no releks.....dejmo no vse en nasmeh.....

Radha upoštevaj da Kristusa nimajo vsi za veljikega učitelja......ne dej no pomoje ni problem v tem kaj je na sliki amak v samem izgledu slike, meni ni všeč iz enega drugega razlloga, natanko taka ampak 1.5 m x 1.5m slika je visela nad mojo posteljo pri stari mami in mi ponoči povzročala nočne more, saj veš pri 5-7 nisi tako zelo navdušen nad temnimi barvami.


(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   [Brisano sporočilo]
1.3.2006 20:44:47   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu wawa)
  Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: KRIČIM
1.3.2006 21:05:05   
Anonimen
No pa da še jaz nekaj povem, ker vidim, da to ni normalno.....tu pa se vedno rada vtaknemuser posted image

Kot prvo se je vse začelo zaradi nevmesnega komentarje z eno žensko, ki ima na sliki nekega mačka.
Pravi, da jo ta slika moti in res ampak res ne vem zakaj je bila ta pripomba potrebna????? Meni se to zdi tak tipično za naš narod...vedno mora nekdo nekaj dodat...
Če bi jaz za vsaki drek , kar me zmoti na forumu pisala pripombe ne bi mela časa jest. Pa kaj koga briga kakšno sliko si je kdo izbraluser posted image
Če ste vsi tak svobodomiselni in nimate nič proti nobeni veri in podobno...zakaj potem ne moreš kot takšen prebrat kaj Radha piše?
Ne vem no....meni je to tak glupo....
po eni strani noben nima nič proti po drugi pa ne morejo zaradi tega včasih kakšen post prebratuser posted image
Kaj jaz vem.....saj razumem, da smo si ljudje različni samo komentirat in nasprotovat ter skoraj žalit jezusa pa je že stvar kulture po moje.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: KRIČIM
1.3.2006 21:11:23   
Gina
Dej dej dej no blefirat zdajuser posted image user posted image user posted image . A če jaz napišem, da mi slika zanič vibrira, namesto da napišem, da mi ne potegne rjava barva, je pa nekaj čisto drugega?? Ha ha, to je čist isto, samo tebe je prizadel tvoj kristus, da sem si drznila kao reči, da ON SLABO Vibrira = naroben prevod, SLIKA slabo vibrira, prikazat hočeš na vso silo, da imam nekaj proti kristusu. Nimam. Saj sploh ne veš niti, če je res kristus tam gor naslikan, nekdo si ga je pač tako predstavljal, pa ga je narisal - in ta slika vibrira zanič. Ampak saj sem ti že rekla, imej jo no, saj ta slika in vibracija nekaj pove o tebi, ne o meni.

Aja, moja duhovnost v mojem srcu pač nima veze s kristusom. On meni ne predstavlja duhovnosti, nobene veze nima z njo. Zato ne moreš reči, da so me polna usta duhovnosti, ko nimaš pojma o moji duhovnosti - moja duhovnost ni tvoja, čeprav razumeš zgleda le to obliko. Niti se ne norčujem iz tvojega boga, mi je pa hecno, da se ti počutiš ogrožena. POtem citiraš cipreso, ki mene na laž postavlja. Kakšen sodnik naj bi pa ona bila? Jaz tebe nisem niti enkrat na laž postavila, vse kar sem rekla, je bilo direktno vezano na napisano. Ne prevajam narobe.( Rekla si, da sem govorila čez tvojega boga, da on ne vibrira dobro. Niti enkrat nisem tega nikjer niti napisala niti mislila - kje sem te tukaj narobe prevajala??). Zato se ne zanašj na cipreso, malo ji manjka, da bi te lahko zastopala, imaš ti mnogo bolj zdrava razmišljanja, zato se raje zanesi nase.
Tako, še zadnjič - jaz ti privoščim tvojega boga, ki ti ga nikoli nisem branila, ne glede na to, da ste me to obtožili nekateri.

Matr ste težke.user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: KRIČIM
1.3.2006 21:16:40   
Anonimen
Pa še nekaj....
Recimo Tjazy ima na sliki svojega otrokeca. Jaz osebno ne poznam njegovega otroka in ne gojim čustev do njega-kaj zdaj to pomeni, da Tjazy mene posiljuje s svojim otrokom in me sili, da ga vzljubim?user posted image
Po resnici povedano, mislim, da se prav tako Tjazy zaveda oz. upošteva, da nimajo vsi čustev do njegovega otroka.
Tjazy sposodila sem se te samo za primer-brez zamere, ti si mi pač padel prvi na pametuser posted image
To je samo primer, kako bi lahko razmišljal en človek brez kakršnih koli predsodkov o veri,...


(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: KRIČIM
1.3.2006 21:24:50   
Anonimen
Gina imam pa eno preprosto vprašanje zate.

Jasno si napisala, da Radhina slika, nekaj govori o njej ne pa o tebi.Po teh besedah sklepam, da veš kaj govori ta slika o njej...ali pa tudi neuser posted image

Skratka zanima me, KAJ TOČNO po tvojem govori tale slika o Radhi in ne o tebi?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: KRIČIM
1.3.2006 21:30:40   
Anonimen
Pa še na kratko....če nekdo napiše da mu slika ne vibrira-zadnje kar pomislim je, da mu ozadje oz. barva slike ni všeč.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: KRIČIM
1.3.2006 21:33:27   
Gina
Pa to ni res....kdo žali kristusa????? A se ga ve tolk bojite, da če preberete, da meni ena slika, kjer naj bi bil on gor narisan ni všeč, da mislite, da ga žalim?? Pa ve ste malo nore. Saj sploh ne gre za sliko. Tak cirkus ste naredile, kot da bi rekla ne vem kaj, pa sem sam nekaj, kar mislim pač rekla. In vseeno mi je bilo, če gre spat s to sliko, še zdaj mi dol visi, kaj ma tam nalepljeno. In če kdo posiljuje z vero, posiljujete ve. Človek ne sme nič reči, ne da bi mu očitali, da vam vero odžira, četudi sploh na vero ne pomisli. V resnici pa ste čist obsedene, kaj bo kristus rekel, ko ga boste videle, da ste pustile nekoga reči nekaj o njem. Zdaj razumem, da so taki obsedenci šli v vojne za njega in zdaj razumem, kako nerazumen človek postane, ko se nekoga boji, pa čeprav je to njegov lasten bog. Vaš bog naj bi vendarle imel toleranco do drugače mislečih, a ne? In če bi bil res bog, bi nikakor se ne mogel jezit name, kakor ve delate v njegovem imenu. Ker bog naj bi bil dober in prijazen in bog razume, da tudi kakšna slika zanič vibrira. Če pa tudi vam vibrira dobro, zakaj se potem jezite, če meni ne? Če bi jaz rekla, da mi ena roža vibrira zanič, bi se nihče ne sekiral. Ve bi rekle, da vam pa dobro in jasno bi bilo, da imamo samo drugačen okus. Zdaj pa dvomite in ste jezne. Zakaj? Ker niste prepričane, da nimam prav in ker ni ok, če imam drugačen okus (pri roži ga imam lahko, pri sliki pa ne, ker ste jo povezale z vero) - ampak- o kristusu se ne sme dvomit, a ne. Bi vam lahko kaj naredil na sodni dan.

Zdaj pa končno tudi razumem BW-la, da vam kdaj reče čudne izraze.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: KRIČIM
1.3.2006 21:34:23   
Gina
Govori o njenem okusu in o njenem občutenju vibriranja slike.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?