|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   [Brisano sporočilo]
19.3.2006 21:59:55   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Gothika)
  Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: je vse kar nas cerkev uči narobe???
20.3.2006 16:51:29   
Gothika
no me veseli, da so tudi razgledani verniki...poznam jih kar nekaj, ki so totalno fanatično zagledani v krščansko religijo in brez tega ne morejo izustit niti enega stavka...hehe..mal smešno... ampak naj bo...saj me ne moti, vsak naj veruje v kar hoče..mi je pa še eno vprašanje padlo na pamet:
zakaj potrebujejo verniki cerkev? ali  ni bolj pristno in resnično iz srca verovanje, ko si sam pri sebi zmoliš in prosiš boga za karkoli pač in ne hodiš zaradi tega v eno ustanovo, ki po mojem mnenju v bistvu samo "ceca" denar od vernikov..saj je vse v zlatu?
nisem rastla v veri tak da ne vem...mi je pa zanimivo slišat taka in druga mnenja zaradi tega...saj je vera sama po sebi tudi zanimiva - če je le nebi "visoki" kristjani tako vsiljevali, kot so to poskušali ali pa še poskušajo v šolah...vsak ima pravico do izbire..no, jaz nisem imela izbire, ali želim biti krščena ali ne...kaj drugega pa mi ni bilo potrebno "prenašati"..


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: je vse kar nas cerkev uči narobe???
20.3.2006 17:13:21   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Gothika

mi je pa še eno vprašanje padlo na pamet:
zakaj potrebujejo verniki cerkev? ali  ni bolj pristno in resnično iz srca verovanje, ko si sam pri sebi zmoliš in prosiš boga za karkoli pač in ne hodiš zaradi tega v eno ustanovo, ki po mojem mnenju v bistvu samo "ceca" denar od vernikov..saj je vse v zlatu?
nisem rastla v veri tak da ne vem...mi je pa zanimivo slišat taka in druga mnenja zaradi tega...saj je vera sama po sebi tudi zanimiva - če je le nebi "visoki" kristjani tako vsiljevali, kot so to poskušali ali pa še poskušajo v šolah...vsak ima pravico do izbire..no, jaz nisem imela izbire, ali želim biti krščena ali ne...kaj drugega pa mi ni bilo potrebno "prenašati"..




Zakaj pa rabi vsak človek vero v dobro, vero v ljubezen? Zakaj potrebuješ družino? Zakaj se trudimo ljudje skozi celo svoje življenje PRIPADATI?

Praviš, da je Cerkev tista, ki od vernikov "cuzi" denar.
Se ne strinjam s tabo. Zame Cerkev nikoli ni in nikoli ne bo tista, ki cuzi denar.
Preveč ima  lepih spominov na dogodke, ki so mi bili omogočeni prav zaradi preproščine in dobrosrčnosti ljudi, ki zelo, zelo pripadajo Cerkvi.
Poznam preveč dobrih ljudi, da bi sodila Cerkev iz tako ozke perspektive.
Nisi verna in ne veš... Če ne veš... zakaj sodiš? Kdo si, da imaš pravico sodit?
Tudi jaz ne vem kako je živeti "ateistično", pa ne sodim nikogar, ker živi tako kot hoče.

Pa da ne boš rekla da vse vidim lepo! Ne, niti približno ne. Sem dosti blizu "višjim inštancam" v Cerkvi, da opazim tudi marsikaj grdega. In poznam dosti ljudi, ki se razglašajo za"globoke in resnične vernike", pa sem ob njih doživela same slabe stvari.
Vem pa KAJ verujejm in ZAKAJ verujem.




(odgovor članu Gothika)
  Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: je vse kar nas cerkev uči narobe???
20.3.2006 20:24:56   
urška
samo res Gothika: praviš da ne hodiš v cerkev in da le-ta od nas samo vleče denar....Zdi se mi prav smešno da se glede tega največkrat bunijo tisti, ki v cerkev nikoli ne grejo in ne dajo tolarja....
In  v vednost še tole: V cerkvi ti nobeni ne reče: Dej ali pa ne pridi več....

Če dam popolnoma banalno primerjavo: v knjižnjici MORAŠ plačati članarino, če si hočeš sposodit knjigo....

< Sporočilo je popravil urška -- 20.3.2006 20:29:05 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: je vse kar nas cerkev uči narobe???
20.3.2006 20:30:18   
Marogica
Za vse tiste, ki resnično mislijo, da cerkev ne vleče denarja iz vas, pa da ne boste rekle, da mi ateisti, kar tako nekaj na pamet pišemo:
http://www.zrtve-cerkve.org/new_page_9.htm


_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: je vse kar nas cerkev uči narobe???
20.3.2006 21:42:07   
Anonimen
Marogica... a si že bila kdaj v cerkvi? Si že MORALA dati komu denar?
Govoriš to iz svojih lastnih izkušenj?

No, jaz govorim. Ti pa najbrž ne!
Vem, da obstajajo župniki, ki zahtevajo od vernikov denar (pa ne bogatih, ampak kmečkih ljudi, ki se komaj preživljajo z lastno zemljo).
Vem, in ne zanikam. In obsojam.  Ampak to je en vidik.
Ki ga VEDNO IN POVSOD favorizirate nasprotniki cerkve.
Nočete pa videti vsega dobrega, kar cerkev in ljudje v njej (laiki ali kleriki) omogočajo mladim pa tudi starim.

In dokler bo tako mislim da je neumno se kakorkoli spuščati v kakršen koli dialog. Ker si preprosto nimamo ničesar za povedati.
Vsaka plat ima dve medalji. In vsaka zgodba ima dve plati.

(odgovor članu Marogica)
  Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: je vse kar nas cerkev uči narobe???
20.3.2006 21:53:40   
Marogica
Matovilcica, dobro preberi oz, preleti celoten link, potem pa komentiraj. Kdo pa govori v tem primeru o župnikih? Govorim o cerkvi kot instituciji, ki je jemala in še vedno jemlje denar predvsem državi. Pod državo pa spadam tudi jaz, ker plačujem davke, ki gredo tudi v cerkvene namene.
Torej v linku sploh ni opisano moje mnenje, temveč dejstva. To pa je velika razlika.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: je vse kar nas cerkev uči narobe???
20.3.2006 22:01:48   
Anonimen
Cerkev jemlje denar državi?
Aja? prvič slišim? A ima cerkev zakon, da mora država njej plačevati davek?user posted image user posted image user posted image user posted image

Če pa misliš, da so vsi gozdovi in stavbe, ki jih je "uboga država" morala vrniti cerkvi.... ti pa predlagam da malo prebereš zgodovino in ugotoviš čigavi so sploh bili gozdovi in stavbe.

Eh se mi ne da.....
Mislite kakor hočte. Men je pa res vseeno.
Grem delat kaj bolj pametnega kot pa zagovarjat cerkev in vero.

(odgovor članu Marogica)
  Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: je vse kar nas cerkev uči narobe???
20.3.2006 22:07:14   
Marogica
 
Pregled* subvencij v milijardah, ki jih nemška država daje cerkvam
Odpovedati se prihodkom
Možnost uveljavljanja davčne olajšave za cerkveni davek: 3,50 mrd evrov
Osvoboditev od odbitne dajatve in davka na donos kapitala: 1,40 mrd evrov
Osvoboditev od prometnega davka: 1,20 mrd evrov
Druge osvoboditve: 0,15 mrd evrov
Odpovedati se dohodkom za skupaj ca. 6,25 mrd evrov

Direktne subvencije (nepopolno)
Konfesionalni verski pouk: 2,45 mrd evrov
Šolanje teologov: 0,62 mrd evrov
Prihranek pri državni izterjavi cerkvenega davka: 1,00 mrd evrov
Varstvo spomenikov: 0,04 mrd evrov
Vojaško dušebrižništvo: 0,03 mrd evrov
Plačila zveznih dežel: 0,72 mrd evrov
Plačila občin (ocenjeno) (gradbeno področje, darila, kultura): 2,50 mrd evrov
Obveznosti za gradnjo: 0,05 mrd evrov
Podpore za misijonarska dela i.d.: 0,19 mrd evrov
Drugo, npr. orden, mediji, cerkveni dnevi: 0,30 mrd evrov
Direktne subvencije ca.: 7,9 mrd evrov
Državne subvencije za cerkve skupaj 14.15 mrd evrov

 - V znesku 14,15 milijard evrov sploh še ni zajeto obširno državno financiranje cerkvenih socialnih ustanov, za to daje država še enkrat ca. 10 milijard evrov ekstra subvencij. Cerkve same porabijo za javne socialne namene le ca. 8-10% od ca. 9 milijard cerkvenega davka letno. Ne segajo rade v lasten žep, dokler se molzna krava, država, pusti molsti. Krvave cerkvene temelje tako vedno znova prelivajo z novimi tokovi denarja iz državne blagajne.
 
 
Primer Nemčije,  za SLO pa drži kar nekaj zgoraj opisanih postavk . Jaz se na tem mestu ne bi smejala, ker se je za zjokat

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: je vse kar nas cerkev uči narobe???
20.3.2006 22:12:13   
Anonimen
Eh Marogica... če se ti da sekirat zarad teh podatkov... izvoli.....

Jaz bi se bolj sekirala, da mi država odteguje denar, da lahko z njim kupuje metadon in ga fila narkomanom. Pa recimo sekirala bi se za milijarde in milijarde, ki ga država nameni za vojsko in ubijanje.

Sicer pa.... imej svoje mišljenje. Ti ne bom nasprotovala in te prepričevala.
Živi svoje življenje, jaz bom pa svoje.

(odgovor članu Marogica)
  Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: je vse kar nas cerkev uči narobe???
21.3.2006 11:36:07   
Gothika
ja, matovilcica, resnica boli, pa kaj če tebi ni škoda denarja metat za nič..me pa jezi, ker potem cerkev za obnovo zahteva od VSEH gospodinjstev plačilo 2 pa pol jurja, ne glede na to ali si vernik in jo obiskuješ ali ne..pa to je samo ena mala igla v senu... da ne bi še več o tem...glede vojske se pa strinjam... je pa problem v tem, da smo mi, kod narod vedno tiho in nič ne ukrepamo, pa bi se dalo marsikaj...
pa čeprav ne spada to v tale post, samo poglej uvedbo enotne davčne stopnje, dvig DDV.ja itd.

se mi pa ne gre za to kar cerkev dela dandanes ...vse se je začelo že za časa inkvizicije. koliko so jih samo pobili zato, ker se niso hoteli ukloniti cerkvenim oz. krščanskim načelom (srednja amerika) koliko ljudi so pobili še drugje po svetu in jim odvzeli njihovo lastno bogastvo, da se je lahko krščanska cerkev tako razširila po svetu, v kakršni obširnosti jo poznamo sedaj .in se od takrat naprej samo stopnjevalo, pa čeprav mogoče to danes ni videti več v tako krvavi obliki (ali pa mogoče vseeno je?
sicer pa kaj se razburjaš?!! sem samo vprašala zakaj potrebujete cerkev kot ustanovo..jaz za vero v ljubezen ne potrebujem kurvenhaus...
boš pa rekla da cerkev ne cuzi denarja od vernikov, če bi oni kot ustanova (dobronamerna ustanova) hoteli skrbeti za ljudi, ki so tega potrebni, potem se ne bi razkazovali z zlatom in kičom, ampak bi ta delež namenili tistim, ki to res potrebujejo, sedaj pa še tistim jemljejo to, česar sploh nimajo...

je pa zanimivo tudi to, da ne odstopate od cerkvenih načel, čeprav je vsem ljudem to znano, da je tako ali tako vse izmišljeno oz. oprosti, prirejeno v prid cerkvi, da si pridobi še več obupancev, ki so pripravljeni dati vse samo za "njo", pa čeprav je to zadnje kar storijo...



< Sporočilo je popravil Gothika -- 21.3.2006 11:43:54 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: je vse kar nas cerkev uči narobe???
21.3.2006 15:03:43   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Gothika



se mi pa ne gre za to kar cerkev dela dandanes ...vse se je začelo že za časa inkvizicije.

boš pa rekla da cerkev ne cuzi denarja od vernikov, če bi oni kot ustanova (dobronamerna ustanova) hoteli skrbeti za ljudi, ki so tega potrebni, potem se ne bi razkazovali z zlatom in kičom, ampak bi ta delež namenili tistim, ki to res potrebujejo, sedaj pa še tistim jemljejo to, česar sploh nimajo...

je pa zanimivo tudi to, da ne odstopate od cerkvenih načel, čeprav je vsem ljudem to znano, da je tako ali tako vse izmišljeno oz. oprosti, prirejeno v prid cerkvi, da si pridobi še več obupancev, ki so pripravljeni dati vse samo za "njo", pa čeprav je to zadnje kar storijo...




Ok... kar se je dogajalo v zgodovini, je dokazano z zgodovinskimi dejstvi. Torej... a je treba debate o tem? user posted image
Mi je pa rahlo mimo da enačiš inkvizicijo in današnjo Cerkev.
A potem tudi sovražiš vse Nemce, ker je Nemčija ( s Hitlerjem na čelu) pobila ne-vem-koliko-milijonov ljudi?

Glede razkazovanja zlata in kiča.... Si že slišala za mati Terezijo iz Kalkute? No ona je dokazala, da cerkev ni le "cuzenje denarja" iz ljudi. In če bi vedela koliko ljudi dela isto, bi se ZELO ZELO čudila.
Se pa strinjam, da je preveč "kiča" povsod.....in da gre preveč denarja za materilane stvari, ki ne služijo ničemur.

Gothika... in kako lahko župnik terja plačilo 2500sit od VSEH gospodinjstev? Halo? Sej ga ja zaprejo.user posted image


Kdo ne odstopa od cerkvenih načel? Jaz? od kdaj me pa poznaš tako dobro, da bi to vedela? In sploh... od kdaj poznaš cerkvena načela tako dobro, da bi vedela če odstopam od tega ali ne?

In verjemi mi... bolje vem kaj je izmišljeno in kaj ni v SP in v cerkvi kot ti.
In ne... ne nasedem vsaki pravljici, ki mi jo pove duhovnik.

Zdaj se pa res umikam iz javne debate.

(odgovor članu Gothika)
  Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: je vse kar nas cerkev uči narobe???
21.3.2006 15:56:40   
2ursae
Cipresa in matovilcica, vsaka čast user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image . Sama ne bi mogla povedati bolje user posted image

_____________________________

moj 3-letni otrok na morju, navdušeno in razneženo opazuje mravlje: "iii, mravljica! Nosi drugo speštano mravljico!"


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: je vse kar nas cerkev uči narobe???
21.3.2006 19:17:14   
CIPRESA
Bom še jaz dodala nekaj zraven, ko dam denar v "pušco" (tako se namreč reče) ga dam z namenom da bi nekomu pomagala ker da denar naj bi šel v dobrodelne namene. Tako kot pomagam ljudem če me zanj prosijo tako ga dam tudi v cerkev. Nikoli in nikdar pa ne sprašujem ali ta denar res služi tistemu za kar ga dam. Velikokrat sem že komu na cesti dala 100sit v roke ko je prosil za sendvič pa nikoli nisem šla gledat za kaj ga je res porabil.....torej ga dam v dober namen. Nikoli pa me nobeden v cerkvi še ni grdo gledal če kdaj nisem imela tudi tolarja ne, takrat pač nemorem in je čisto razumljivo.

Država ki pobira davke terja od nas denar in ga nikoli  še nisem dala v dobrodelni namen ampak je tak zakon oz. sem prisiljena plačevat davke in polnit njihovo blagajno za takšne stvari da mi včasih gre na kozlanje ko vidim da se dobesedno delajo norca in kupujejo stvari ki niti pod slučajno niso potrebne. Prav tako se potem lahko zgražamo tudi nad tistim ki so brezposelni saj  koneckoncev podpiramo tudi njih, pa podpiramo tudi naše zdravstvo za katerega dajemo vedno več denarja da ne vlagajo v dobro nas ampak ga zafrčkajo za nevemkako luksuzne operacijske mize (po nepotrebnem) pa potem podpiramo tudi sodstvo pri katerem nekateri sodni spisi zaprašeni  že vrsto let ležijo nerazrešeni v predalih, pa policijo in vojsko za katero rajši ne začnem naštevat. Torej ni samo cerkev ki dobi svoj delež ta ga dobi še celo minimalno glede na ostale ustanove ampak le-ta je na žalost največkrat izpostavljena (v smislu koliko ga porabi) ko gre za proračunski primankljaj oz. ko davkoplačevalci občutijo ponovno povečanje dajatev.

Glede zgodovine krščanstva se popolnoma strinjam da so se dogajale svinjarije tako kot se dogajajo še sedaj a verjamem da vera tega ne uči ampak so si jo določene osebe (tako kot danes v parlamentu prilagajajo zakone sebi v prid) prilagodile sebi v prid. To so bili najbolj kruti dogodki v zgodovini krščanstva in cerkev (med njimi tudi Vatikan - predvsem Papež Janez Pavel II.) se je za te dogodke že zdavnaj opravičil v imenu celotne cerkve čeprav sam ni imel nikakršnega vpliva na te dogodke in je nosil breme tega obdobja zgodovine celo svoje življenje. Bil je deležen obsojanja in kritik na račun nečesa kar sam ni zakrivil ampak ker je bil predstavnik te vere se je smatralo z strani ateistov da smo obsodbe za ta dejanja vredni kar vsi po spisku. Cerkev zgodovine ne more spremeniti ker sedanji predstavniki te vere niso krivi za poboje ki so se dogajali v imenu te vere in jih globoko obžaluje. Tako kot je rekla ena nazaj tudi na Nemce nemoremo biti jezni če jim je njihovo zgodovino pisal Hitler ker tudi oni niso nič krivi saj je ukaz za poboje dal on ne ljudstvo.

In res je brezveze se tukaj pregovarjati saj na internetnih straneh ne najdemo le kako kruto ravna cerkev z nami ampak tudi kaj vse da v dobrodelne namene koliko denarja nameni za zdravstvo za otroke v Afriki ki so res potrebni pomoči in nazadnje smo v naši župniji zbirali za vozilo v nekateri Afriški pokrajini da so lahko vsak dan hodili po svežo vodo malo stran od njihovega "naselja" da so otroci lahko prišli do neokužene vode tako kot lahko pijejo naši otroci. In vesela sem da lahko dam svoj delež nekomu za nekaj kar res potrebuje.
Vsako stvar lahko gledamo le z ene strani in sicer samo iz tiste iz katere jo hočemo videti.

< Sporočilo je popravil CIPRESA -- 21.3.2006 19:21:11 >


_____________________________

09.08.2005 - ŽIGA
04.12.2008 - ANJA

(odgovor članu 2ursae)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: je vse kar nas cerkev uči narobe???
21.3.2006 22:07:29   
Gothika
pa da ti še opišem en dogodek izpred 5 let, ki se je zgodil meni in mojemu bratu v LJ.
šla sva na koncert, in ker prakticirava gothic look, še ne pomeni da sva satanista
pešačiva po eni od ulic v lj ko iznenada pred naju prileti s kolesom neki starejši tip, pljune pred nama na tla in reče FUJ Satanisti?!
kje je tu strpnost?! zaradi tega ker se oblačima črno in se tako tudi predstavljava v javnosti, še ne pomeni da lahko cerkveni fanatiki pljuvajo po naju kot po dre**...
tolko o verski strpnosti in o cerkvenikih..me zanima če bi se poskusili zbirati v t.i. church of Satan, kako bi ljudje reagirali na to..
tolko o tem..
in ne trdim da obsojam tvoje ljube župnike in tudi tebe ne ampak cerkev kot ustanovo...ki zanika in zaničuje vse, kjer ni skoraj na čelu napisano krščanski vernik!

(odgovor članu CIPRESA)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: je vse kar nas cerkev uči narobe???
22.3.2006 10:43:59   
2ursae
IZVIRNO SPOROČILO: Gothika

ko iznenada pred naju prileti s kolesom neki starejši tip, pljune pred nama na tla in reče FUJ Satanisti?!
kje je tu strpnost?! zaradi tega ker se oblačima črno in se tako tudi predstavljava v javnosti, še ne pomeni da lahko cerkveni fanatiki pljuvajo po naju kot po dre**...



brez zamere, ampak kako user posted image  pa veš, da je bil ta gospod katolik user posted image . Jaz hodim v cerkev in sem veliko v stiku z verniki, pa mi na misel ne pride, da bi trdila, da pri vsakem človeku vidim, v kaj veruje.
Pa itak si ti zelo podobna njemu - ok, pa nas ne pljuvaš fizično, ampak pljuvaš pa vseeno. Ne moreš pričakovat, da bodo vsi strpni do tebe, ko pa ti nisi do drugih. Kar seješ, to dobiš ...

_____________________________

moj 3-letni otrok na morju, navdušeno in razneženo opazuje mravlje: "iii, mravljica! Nosi drugo speštano mravljico!"


(odgovor članu Gothika)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: je vse kar nas cerkev uči narobe???
22.3.2006 11:22:51   
CIPRESA
Bom napiala še nekaj za vse tiste ki nas na slabih dejanjih nekaterih duhovnikov mečete v isti koš z njimi.

Pred parimi leti se je v našem kraju zgodil umor in to nad duhovnikom ki je bil največja dobričina kar sem jih kdaj poznala. Pomagal je vsem kakorkoli j le mogel. Nikoli ni imel cenika koliko stanejo maše nikoli ni zahteval od nikogar da mu da denar za cerkveno uslugo (pogreb, poroka....), če si imel namen kaj dati si dal če pa ne, pa pač nisi. In nad to dobroto se je nekega popoldneva spravil človek ki nima vesti ne srca ne pameti.
Grozil in terjal od njega denar je že večkrat, večkrat je rekel da ga bo ubil in se pred umorom nanj tudi fizično pravil mu pokradel ves denar in odšel. Duhovnik je le s težavo prišel k sebi (saj je imel pretres možganov zaradi padca po stopnicah, več podpludb od brcanja in podobno) ker je bil že v letih. Tako so v našo župnijo poslali mlajšega župnika da mu pomaga oz. da bi vsaj nekdo bil z njim v župnišču saj se je od takrat naprej duhovnik zelo bal pogleda na vsako stvar ki ga je spomnila tega groznega napada. Minilo je dobro leto ko so tistega fanta (napadalca) izpustili iz pripora. O tem so seveda obvestili tudi dihovnika in mu povedali da naj bi fant ne kazal znakov napadalnosti in da mu bodo itak za petami in ga podrobno spremljali. S izpustom tega fanta so duhovniku po glavi začele zopet rojiti grozote ki jih je tistega dne doživel, po pripovedi mlajšega župnika spal skoraj ni, ponoči so ga tlačile more a se ni vdal in še vedno sprejel vsakega ki ga je prosil za kak tolar in mu ga dal da si z njim kupi kruh. Kaj vse so tisti ki niso hodili v cerkev govorili, da si je sam kriv, da fantu sigurno ni hotel dati nikoli denarja, da je fanta poslal v zapor ker mu ni bil všeč in podobne grdobije. Vse to je poslušal do tistega usodnega popoldneva ko je mlajši župnik skočil po kruh v trgovino. Medtem je ta isti napadalec iz dobrega leta nazaj na zvijačo zvabil duhovnika k vhodnim vratom ga prijel in zvlekel v njegovo pisarno. Tam ga nekajkrat zabodel z nožem in mu pokradel denar, ga zaklenil v pisarno in ga tam pustil izkrvaveti. Mlajši župnik sprva ni niti posumil ko je prišel domov da je kaj narobe saj je duhovnik večkrat šel v pisarno sploh pred mašo kjer je pisal "božjo besedo" za mašo ob 6 uri in na svoj popoldanski počitek. K maši ga ni bilo, mlajši župnik je res hitro opravil z popoldansko mašo, in pozval močne ljudi da bi prišli v župnišče kjer bi pomagali vdreti v njegovo pisarno saj se kljub klicem in trkanju duhovnik ni odzval. Kaj so videli ko so vstopili v njegovo pisarno mi mislim da ni potrebno pisati več. Še danes nam je hudo tukaj ko se spominjamo na tisti dogodek ker je bila duhovnika res ena sama velika dobrota in država ni poskrbela da bi imel duhovnik res varno zatočišče vsaj nekje ampak je dopustila možnost za šeen umor. Sem prepričana da bi bilo drugače če bi se šlo za kakega državnika to pa je bil le duhovnik ki ni bil tako pomembenuser posted image

Torej človek ki je naredil to je bil ateist ni veroval ni bil kristjan ne pripadnik kake druge vere ampak mu je bil edini bog njegova denarnica. Pa VAS KLJUB TEMU DOGODKU NE PREDALČKAM VSE ENAKO. Ta človek je bil bolan in izprijen in zaradi njega nemorem vse ateiste smatrati za enake, prav tako so bili v zgodovini krščanstva izprijenci ki so se skrivali za cerkvenimi oblekami in zaradi njih tudi nemoremo metati vse nas kristjane v en koš. Res upam da nestrpnost med ljudmi zaradi takih stvari že enkrat mine!!!!!!!!



_____________________________

09.08.2005 - ŽIGA
04.12.2008 - ANJA

(odgovor članu 2ursae)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: je vse kar nas cerkev uči narobe???
22.3.2006 11:35:25   
copka
matovilcica, samo to:
tudi jaz poznam kraj v Sloveniji, kjer zupnik od vseh gospodinjstev terja neko mesecno nakazilo in to naj bi terjal tudi od podjetij. Zadnja se mu upirajo in ne placujejo, ce pa gospodinjstva ne placajo pa zatezi pri pogrebih oz krstih.

Samo toliko, sedaj vas pa prepuscam, da se se naprej kragate.

(odgovor članu CIPRESA)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   [Brisano sporočilo]
22.3.2006 11:35:28   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu CIPRESA)
  Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: je vse kar nas cerkev uči narobe???
22.3.2006 16:32:53   
tehnofil
Nimam časa ne prebrat ne pisat kaj več zato zaenkrat samo to: Ne.

Vprašanje samo je postavljeno napačno zato bom dal odgovor na drugačno vprašanje: Vse kar nas cerkev uči je prav.



(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: je vse kar nas cerkev uči narobe???
23.3.2006 8:25:59   
daddy
IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil

Vse kar nas cerkev uči je prav.









   Tudi prepoved kontracepcije, samozadovoljevanja ...... itd. ?
No jaz sem se prebil skozi debato. In sem samo še bolj vesel, da mi s kakršnokoli vero ni potrebno bit obremenjen.

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: je vse kar nas cerkev uči narobe???
23.3.2006 9:45:14   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: daddy
Tudi prepoved kontracepcije, samozadovoljevanja ...... itd. ?

daddy. Velja za vse, ne zate osebno. Kapiš?user posted image

Kontracepcija ni prepovedana -mimogrede. "prepovedane" so tiste oblike kontracepcije, ki povzročajo "mini" splav - če je lahko smrt človeškega bitja sploh mini. Vse vaše izjave govorijo samo o tem, da ne poznate tega kar kritizirate. Če pa že kaj zadanete, pa sploh ne morete razumet zakaj je to tako.

"Prepovedana" - nič niti ni prepovedano.

Veš. Vse lahko delaš. In to tudi delaš. Če pa želiš slediti Jezusu, potem se sam odločiš, da določenih stvari ne boš delal. Še nisem videl duhovnika, ki bi koga pretepel zaradi kontracepcije. Ali samozadovoljevanja. Ali kraje. Tudi pokoro, ki ti jo naloži ne preverja. Ej. Stari. To je vse pri tebi. To je tvoje delo. Pri duhovniku dobiš samo pomoč, nasvete kako čimbolj slediti Jezusu.

A kje delijo priznanja za najboljše vernike? Otrokom tega sveta pomenijo priznanja. Zato ne morete razumet. Ne gre za priznanje ampak za notranje življenje. Veliko "živahnih" je notranje mrtvih. Še sami jih poznate.

Tako da "prepoved" je za tebe ker se določene stvari nočeš odpovedati. Za mene pa je odpoved. Ker se določenim stvarem želim odpovedati. Pa se ne morem vedno. Včasih mi uspe. Včasih ne. Nikoli pa ne zaradi prepovedi ampak zaradi odpovedi.

Zakaj potrebuješ kondome? Zaradi AIDSA. Ja pa ne živi promiskuitetno. Nauk cerkve je, da imaš enega partnerja. Zakaj potrebuješ samozadovoljevanje? Kaj ni tvoja žena tista s katero si deliš spolnost v polnosti? Moraš deliti spolnost tudi z ženskami v svojih mislih? Potem spolnost z ženo ni pristna.

Nisem nič drugače kot ti. Imam enake potrebe, želje, vzgibe...   Razlika je samo v tem, da vem da so določene stvari za mene škodljive in se jih želim bolj ali manj uspešno odpovedati.

Ali sem boljši od tebe, ker sem vernik? Ne. Sem pa boljši od sebe, kot sem bil prej.


< Sporočilo je popravil tehnofil -- 23.3.2006 9:50:40 >

(odgovor članu daddy)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: je vse kar nas cerkev uči narobe???
23.3.2006 9:51:40   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: KIRA
... zakaj pa so ostali verodostojni????

IZVIRNO SPOROČILO: Seven
Tomazev evangelij

KIRA, Seven,  sta prebrali Tomažev evangelij?


(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: je vse kar nas cerkev uči narobe???
23.3.2006 10:06:38   
daddy
   Ej, stari ( z vsem dolžnim spoštovanjem, seveda ). Pa kako tebi ne kapne, da je vse to tvoj problem, tvoja okupacija?

  Ne da se mi debate nadaljevat in je niti ne mislim, še manj hočem biti do kogarkoli žaljiv ( ali napadalen ali whatever že čutite verniki ob contra debatah ). Iz mladosti imam za sabo vse zakramente do birme, tudi ( žal že pokojni ) stric mi je bil duhovnik, tako da dvomim da mi lahko rečeš da govorim o nečem česar ne poznam. Poznam, samo zanima me ne. OK ? Pa še to ti bom povedal, kje jaz vidim jedro tega, da v nobeni debati o veri ne "pridemo skup" : namreč ko katoliški vernik prejme zakrament birme, mu je naloženo, da mora širiti evangelij. To jaz razumem kot na nek način novačenje za svojo vero - kar je sicer mogoče legitimno, vendar prav tu trčimo ob pravico nekoga do biti ne - veren. In mi zdaj ne reci, da ne gre za to. Da je recimo splav prepovedan na Irskem, Portugalskem, da o Poljski niti ne govorim, je v največji meri vpliv katoliške cerkve. Ki je s tem svoj nauk vsilila vsem, ne le vernikom. In niti najmanj ne dvomim, da bi to isto naredila povsod po svetu, kjerkoli bi le lahko.

  Kapiš zdaj? Niti najmanj me torej ne moti tvoja vera, niti vera kogarkoli drugega. Veruj, če tako čutiš in je to del tvojega poslanstva. I like you man that way. A imejmo vsi svobodno izbiro glede tega. Tudi pravico biti ne - veren in zato nič manj vreden kot človek.

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: je vse kar nas cerkev uči narobe???
23.3.2006 10:28:55   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: daddy
namreč ko katoliški vernik prejme zakrament birme, mu je naloženo, da mora širiti evangelij. To jaz razumem kot na nek način novačenje za svojo vero

Od kje tebi ta ideja. Tebi so torej rekli, da ti nalagajo da širiš evangelij in si edini toliko, da si se temu uprl.user posted image   Vsi ostali pa opravljamo naloženo nalogo.user posted image   Da se ne ponavljam, zopet ne veš o čem govoriš. Ne zaradi neumnosti, ampak ker nočeš. Vse kar si slišal, si pri sebi spreobrnil (bolja zaradi površnosti kot namerno) na tak način, da nima več nobene povezave z vero in to uporabljaš kot argumente.user posted image

Za kaj takega še nisem slišal. Si prepričan da govoriva o RKC. Da nisi morda prejel birmo pri Jehovih pričah?

(odgovor članu daddy)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?