|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 5 [6] 7   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Koliko SS ste imele???
5.1.2010 16:43:00   
tinna25
zelo mi je žal za vsa dekleta, ki ste imela SS user posted image

zanima me, ali so vaše nosečnosti do SS potekale popolnoma normalno kot naj bi potekala nosečnost? slabosti,bruhanje .... Ali je morda slabost in drugi simptomi, če ima ženska pregrado, le ta manjša??

(odgovor članu MEGi20)
Neposredna povezava do sporočila: 126
   RE: Koliko SS ste imele???
18.1.2010 10:35:51   
Anonimen
Sama imam za sabo 1 ss v 5 tednu. Poslana sem bila na Šlamerjevo, da me pregledajo zaradi pregrade. In mi je dr. Bokal ugotovila da imam minimalno pregrado, ki naj ne bi vplivala na splav. Tako, da se za odstranitev nisem odločila. Sedaj sem noseča 14. tednov in upam,da bo vse potekalo tako kot je treba. Ko berem vse te žalostne zgodbe se tako bojim, da bom še enkrat doživela izgubo. Saj sem že prvi ss tako težko prebolela. Res ste nekatere močen karakter, po 3 ss pa še vedno imate žarek upanja. Sama ne vem če bi bila lahko tako močna.


(odgovor članu tinna25)
  Neposredna povezava do sporočila: 127
   RE: Koliko SS ste imele???
16.2.2010 13:51:00   
pajkica2
za mano je en SS v cca 10 tednu, prva nosečnost. upam da bo drugič bolje

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 128
   RE: Koliko SS ste imele???
17.6.2010 20:07:42   
Slavi83
Hej tudi js imam za sabo dva splava, oziroma v 21/22 tednu umetna prekinitev in v 23 tednu porod-mrtvorojen.
Sedaj sem pa nosečka v 17 tednu upam da bo tokrat vse ok.

(odgovor članu pajkica2)
Neposredna povezava do sporočila: 129
   RE: Koliko SS ste imele???
2.4.2011 6:43:26   
primka
En spontani splav v 8t. Po pol letu zanosila in donosila dva zdrava fanta.

(odgovor članu Slavi83)
Neposredna povezava do sporočila: 130
   RE: Koliko SS ste imele???
2.4.2011 20:36:13   
Anonimen
primka si mi dala upanjeuser posted image . Ko berem te forume mi morala pada, ko vidim kako se punce mantrajo par let, da zanosijouser posted image . Moj ss je bil pred cca 8 meseci in sedaj še nič na vidiku, ampak sem pozitivka, ker sem obakrat v prvem zanosilauser posted image . No drugič je bil SS, ampak mi daje to pogum, da ni blo prej nič narobe, če je bilo drakrat v prvouser posted image . koliko časa sta user posted image , da si bila user posted image ? Midva vsak drug dan prej in zdaj tako nadaljujeva. Upam, da rata kaj kmalu.

(odgovor članu primka)
  Neposredna povezava do sporočila: 131
   RE: Koliko SS ste imele???
15.4.2011 11:05:02   
primka
Prvič zanosila spontano, brez ukvarjanja z ovulacijami, drugič pa sem spremljala ovulacije. Če po pol leta ne bi uspelo, bi šla h ginekologu na "posvet". Odvisno, koliko si stara. Če si +35, ne čakaj več kot pol leta. Če si -35, pa pravijo, da eno leto. Ampak jaz ne bi eno leto čakala, bi šla prej...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 132
   RE: Koliko SS ste imele???
15.4.2011 11:08:00   
primka
Draga Anonimen, me nekaj časa ni bilo na forumu -
upam, da si še noseča. Če si prišla do 14. tedna, si že ven iz "spontanega splava".
Tako da upam, da si še noseča.

(odgovor članu primka)
Neposredna povezava do sporočila: 133
   RE: Koliko SS ste imele???
19.5.2012 12:46:54   
*pupika*
Jaz sem dala čez že tri izgube ...
1. se je poslovil v 6. tednu (2010) - molarna nosečnost
2. se je poslovil v 12. tednu (2011)- otročeku je nehal biti srček
3. najin prelep sinek VAL se je mrtev rodil v 23. tednu (2012), zaradi malomarosti moje ginekologinje, ki ni opazila, da mi je maternični vrat popustil ... user posted image

Enostavno ne vem več kako naprej. Sprašujem se, če bova sploh prišla do otročeka, ki si ga tako želiva ... Trenutno je bolečina še prevelika, da bi lahko razmišljala o prihodnosti.

(odgovor članu primka)
Neposredna povezava do sporočila: 134
   RE: Koliko SS ste imele???
25.10.2012 9:16:31   
Grizo
Oh, *pupika* user posted image

Vem kako hudo je to, jaz sem imela 2 SS zapored (v 9. in 14.T). Potem pa sta se mi rodila 2 zdrava in vesela user posted image

Tako, da ne obupat, punce! Veste, da ima vsaka ženska v svojem življenju povprečno vsaj 4 SS ne da bi sploh vedela? Res so to tisti zgodnji splavi, ko M zamuja le kakšen dan, vendar gre za isto stvar - sončki, ki jim ni bilo usojeno. Zdaj le toliko vemo o teh stvareh, da smo bolj pozorne. Včasih ženske dokler se jim trebušček ni poznal, "niso bile noseče" :)

Vsem user posted image in vzrajajte, bo potem vse poplačano in bodo izgube le še del preteklosti.

_____________________________

Ta teden knjižna nagradna igra na http://www.facebook.com/knjiznikoktajl . Nagrade: Nesbo & Juul.

(odgovor članu *pupika*)
Neposredna povezava do sporočila: 135
   RE: Koliko SS ste imele???
25.10.2012 9:22:00   
Anonimen
2 ss v 8t in 12 t user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Grizo)
  Neposredna povezava do sporočila: 136
   RE: Koliko SS ste imele???
25.10.2012 10:07:00   
Anonimen
emmm tudi meni se je to zgodilo 1x user posted image user posted image zanima me po kolkem času ste ponovno zanosile in kaj mislite da je po 2 user posted image vredu

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 137
   RE: Koliko SS ste imele???
25.10.2012 10:29:28   
Grizo
Uradno je sicer pravijo po 3, ampak, če se počutiš dobro ... in ni pač nujno, da že v prvo uspe user posted image

_____________________________

Ta teden knjižna nagradna igra na http://www.facebook.com/knjiznikoktajl . Nagrade: Nesbo & Juul.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 138
   RE: Koliko SS ste imele???
28.11.2012 9:00:46   
ta*mala
Tudi z mano se je usoda grdo poigrala... in SS že v 1.user posted image , v 5 tednu, baje je šlo vse vn samo od sebe... krvavim še vedno, pa tud krči so kar konkretni...user posted image

Ste imele tiste, ki imate za sabo (na žalost) že več SS tako enega za drugim ali vam je vmes uspelo nosečnost speljati do konca brez težav? Kakšna je verjetnost, da se SS pojavi večkrat en za drugim?user posted image

(odgovor članu Grizo)
Neposredna povezava do sporočila: 139
   RE: Koliko SS ste imele???
28.11.2012 9:57:03   
ROXY_
tamala in vse ostale user posted image user posted image , mi je žal!!vem, da je hudo in neprijetno..
js sem mela SS v 5.tednu, podobna zgodba kot tvoja tamala, plusek na FS, potem se je pa kr vlilo in sčistilo samo od sebeuser posted image ..G svetovala 3mesece premora.sva upoštevala pa potem šla v nove boje.. in zdej sem v 19.tednu..


Se pa podpišem pod post od grizo-vsaka ženska povprečno 4 SS, zgodnji splav..Meni je takrat G rekla, da narava enostavno naredi svoje,proti tem nimaš kaj...

Ne obupajte punce!!user posted image user posted image

(odgovor članu ta*mala)
Neposredna povezava do sporočila: 140
   RE: Koliko SS ste imele???
28.11.2012 10:03:32   
ta*mala
A ste bile tiste ki ste imele SS in se je samo ščistilo kak dan po tem doma ali ste šle takoj delat? ...jaz si namreč ne predstavljam s takimi krči in da kr teče od mene na šiht sedet...

(odgovor članu ROXY_)
Neposredna povezava do sporočila: 141
   RE: Koliko SS ste imele???
28.11.2012 11:12:31   
ROXY_
js sem tist dan, ko se mi je vlilo, letela iz šihta do G...to sem bla frej, drgač pa bolniške nisem dobila..kak lekadol mi je svetovala, to je blo vse...user posted image

(odgovor članu ta*mala)
Neposredna povezava do sporočila: 142
   RE: Koliko SS ste imele???
28.11.2012 11:25:03   
ta*mala
Js sm jo dobila že prejšni teden, ko smo čakali če bo ostalo al ne... tko da tuhtam, če bi svojo osebno dohtarco prašala, če mi da še dva dni, da se tole mal zlije... kr si ne predstavljam, kako bom našiht vsake pol ure na wc... sploh pa ne v času obravnav...

(odgovor članu ROXY_)
Neposredna povezava do sporočila: 143
   RE: Koliko SS ste imele???
29.11.2012 14:45:33   
zoya30
Ta*mala mislim da ti pripada 1 teden bolniške. Jaz sem bila ob splavu itak doma ker me je šef dobesedno vrgu na cesto.

Sem pa imela 1 splav v 9 tednu zaradi zdravstvenih težav- dolga zgodba. drugi splav pa v 5 tednu , sem pa začela krvavet in je zgleda se samo sčistilo ker ob pregledu pri ginekologu ni bilo videti ne sledu o plodu ne o nosečnosti, tako da mi je ginekolog rekel da dvomi da sem bila sploh nosečauser posted image user posted image , kljub trem testom, bolečim prsim in vgnezditveni krvavitvi; pa še do dneva točno menstr. sem imela.
To je bilo septembra, zdaj pa sem noseča v 7 tednu in vsak dan posebej me je strah, da se bo vlilo in vsak dan posebej sem vesela da je o.k.
Ta*mala pogrešam te pri julijkah, a srčno upam da kmalu dočakaš svoje malouser posted image .

(odgovor članu ta*mala)
Neposredna povezava do sporočila: 144
   RE: Koliko SS ste imele???
29.11.2012 14:49:58   
Tippi
IZVIRNO SPOROČILO: ta*mala

A ste bile tiste ki ste imele SS in se je samo ščistilo kak dan po tem doma ali ste šle takoj delat? ...jaz si namreč ne predstavljam s takimi krči in da kr teče od mene na šiht sedet...


Ne vem kako je pri SS, ampak po UPN-ju, so mi v porodnišnici povedali, da ti pripada toliko tednov bolniške, kolikor traja nosečnost oziroma kolikor mesecev si noseč. pri meni to kar drži. seveda, če imaš probleme, greš do zdravnika in se dogovoriš za podaljšanje bolniške. če je več kot trideset_ dni, pa na komisijo.

< Sporočilo je popravil Tippi -- 29.11.2012 14:50:59 >

(odgovor članu ta*mala)
Neposredna povezava do sporočila: 145
   RE: Koliko SS ste imele???
29.11.2012 15:20:37   
ta*mala
Men se je samo sčistilo oz se še... bedno mi je blo it našiht sam zrd tega, ker tako močne "menstre" ne pomnim... res kr lije. Tud k grem lulat je k bi kri lulala... tko da sm se zmenla, da sm še ta dva dni doma... pa vikend je vmes. Upam pa, da bo v ponedeljek že bolj znosno...

Js bom itak čakala naslednjo menstro in pregled pa šele pol tuhtala kako naprej, če bo vse ok videt... tuhtala sm pa tud, če bi rekla G če bi šla še kri pogledat, če se kej na kri vid, če se na UZ ne bo nč... bomo vidl, kako bo... tko da bomo probal v 2013

(odgovor članu tinna25)
Neposredna povezava do sporočila: 146
   RE: Koliko SS ste imele???
29.11.2012 21:56:14   
giotti
ta*mala, en objem! user posted image Smo na istem, s tem, da je pri meni plodek umrl nekje v 8. tednu (10. teden na pregledu ni bilo več srčka), potem pa sem čakala na spontano krvavitev do 11. tedna.
Okrevamo (psihično in fizično) in vsak dan je bolje. Jaz pa že komaj čakam, da bomo lahko delali spet na bejbiki. Počakala bom samo dve menstri, to se mi zdi več kot dovolj.
Srečno vsem pupam user posted image

Aja, še odgovor na osnovno vprašanje... za mano so trije splavi, imam pa enega zdravega fantka. Statistika je zdaj na moji strani, da bo naslednjič vse okej!user posted image

< Sporočilo je popravil giotti -- 29.11.2012 21:57:19 >

(odgovor članu ta*mala)
Neposredna povezava do sporočila: 147
   RE: Koliko SS ste imele???
30.11.2012 8:47:31   
ta*mala
Giotti user posted image user posted image user posted image Žal mi je prav za vse in vsako, k se nam je to zgodil... user posted image

Meni je G rekel 1 M počakat, verjetno, ker je blo tok hmal al kaj... zdj se je men se zdi zlilo, kot kaže... tko da čakam naslednjo M in grem na pregled... sam kokr sm gledala se ne bo izšlo za letos... ke drug let pa upam, da bom tud tko ok... Pa upam, da se zdj ne bo vse zmešal... da me bo še M ****...

A si mela SS en za drugem ali imaš otroka po prvem ss? mene je groza, kaj če se bo spet tko zgodilo... kr najraj nebi... ampak bi, sam sm ful negotova... Mogoče se je to zgodil že kdaj prej, pa da ne vem... na sumu mam dva mesca nazaj, k mi je M zamujala nekje 5 dni, k je ponavadi točna kot urca...

(odgovor članu giotti)
Neposredna povezava do sporočila: 148
   RE: Koliko SS ste imele???
4.12.2012 17:50:27   
nananaja

IZVIRNO SPOROČILO: ta*mala

A ste bile tiste ki ste imele SS in se je samo ščistilo kak dan po tem doma ali ste šle takoj delat? ...jaz si namreč ne predstavljam s takimi krči in da kr teče od mene na šiht sedet...

Sem ravno na bolniški po spontanem splavu v 10. tednu. V petek na pregledu sem že krvavela po kapljicah, uz pa je pokazal, da se nosečnost končuje, dobila sem napotnico za čiščenje. V soboto po močnih krčih popoldne se je zvečer ščistilo samo v celoti. Zame fizično veliko olajšanje v momentu, pa tudi zelo me je bilo strah abrazije.
Včeraj sem imela kontrolni uz, kot so mi v nedeljo naročili, me je vprašala, kdaj mislim, da bi šla lahko delat, sem rekla, da se mi ne mudi delat, pa mi je dala do konca tedna.

(odgovor članu ta*mala)
Neposredna povezava do sporočila: 149
   RE: Koliko SS ste imele???
7.12.2012 14:18:32   
giotti

IZVIRNO SPOROČILO: ta*mala

A si mela SS en za drugem ali imaš otroka po prvem ss? mene je groza, kaj če se bo spet tko zgodilo... kr najraj nebi... ampak bi, sam sm ful negotova... Mogoče se je to zgodil že kdaj prej, pa da ne vem... na sumu mam dva mesca nazaj, k mi je M zamujala nekje 5 dni, k je ponavadi točna kot urca...


Ojla

Najprej sem imela SS, potem otroka, zdaj pa dva SS zapored.

Meni to ni vzelo upanja, ponovno se bomo trudili, in to čimprej, saj nam drugega ne preostane. Problem je, če greš na abrazijo, pa potem na novo abrazijo... Kar pa sploh ni potrebno! Lahko se čaka, daš telesu čas in bo narava opravila, kar ima za opravit. Če čakaš na naravno splavitev plodka in posteljice, potem tudi ni strah tako grozen v naslednjih nosečnostih.

Tule je zelo dobro opisano, kako lahko odreagiramo ob novici, da je srček nehal utripati:

http://www.miscarriageassociation.org.uk/information/management-of-miscarriage/

Vsem srečno še naprej. Naj vam nič ne vzame upanja!user posted image

(odgovor članu ta*mala)
Neposredna povezava do sporočila: 150
Stran:   <<   < Prejšnja stran  3 4 5 [6] 7   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 5 [6] 7   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...
Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?