|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  23 24 [25] 26 27   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: nuhalna svetlina
29.1.2011 9:27:51   
trmica
Pušenjak je super user posted image . Pregleda, posname, na koncu pa še vse lepo raztolmači...

(odgovor članu mariy)
Neposredna povezava do sporočila: 601
   RE: nuhalna svetlina
1.2.2011 14:10:17   
KatjaO
V prvi nosečnosti sem bila pri Strahovi, v drugi je takrat ni bilo zato sem šla k Pušenjaku. Oba sta super; vse razložita, tudi slikice in filmčke dobiš na CD-ju. K Strahovi sem tudi oboje krat šla še na morfološki pregled. 

(odgovor članu trmica)
Neposredna povezava do sporočila: 602
   RE: nuhalna svetlina
14.4.2011 17:07:20   
MalinaNina
Živjo!
Mene pa zanima, če je že katera bila na NS pri Pacientu pri dr. Urhu? Nikjer ne zasledim, da bi že katera bila tam.
LP

(odgovor članu KatjaO)
Neposredna povezava do sporočila: 603
   RE: nuhalna svetlina
22.4.2011 9:02:23   
malanovinka
Zdravo.

Mene pa zanima koliko od vas je bilo oziroma bo šlo na pregled nuhalne svetline.
jaz sem v 12 tednu in včeraj sem vprašala ginekologa kako je s tem, pri pregledu je rekel, da je vse ok in da je resnično škoda € za to. ker zgleda vse v redu. je pa moj ginekolog zelo priznan (dr Merlo iz Postojne) in mu verjemem....
vseeno pa me zanima še vaše mnenje kako gledate na to....

(odgovor članu MalinaNina)
Neposredna povezava do sporočila: 604
   RE: nuhalna svetlina
22.4.2011 10:10:04   
KOKICA32
IZVIRNO SPOROČILO: malanovinka

Zdravo.

Mene pa zanima koliko od vas je bilo oziroma bo šlo na pregled nuhalne svetline.
jaz sem v 12 tednu in včeraj sem vprašala ginekologa kako je s tem, pri pregledu je rekel, da je vse ok in da je resnično škoda € za to. ker zgleda vse v redu. je pa moj ginekolog zelo priznan (dr Merlo iz Postojne) in mu verjemem....
vseeno pa me zanima še vaše mnenje kako gledate na to....


O tem pa res ni bilo nobenega dvoma, da ne bi šla. user posted image

(odgovor članu malanovinka)
Neposredna povezava do sporočila: 605
   RE: nuhalna svetlina
22.4.2011 10:12:55   
*miska.mcc*
nisem sla. nobenkrat.


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu KOKICA32)
Neposredna povezava do sporočila: 606
   RE: nuhalna svetlina
31.5.2011 17:06:44   
tecnobica
Mene pa zanima, če katera ve, kdo izvaja nuhalno svetlino z licenco v Postojni in kam se naročiti?

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 607
   RE: nuhalna svetlina
3.6.2011 14:53:12   
vijolica2
Mene pa zanima kako je z NS v Novem mestu? LP

(odgovor članu tecnobica)
Neposredna povezava do sporočila: 608
   RE: nuhalna svetlina
4.6.2011 9:01:25   
*dotika*
V Novem mestu delata NS dr. Klaričeva in mislim da dr. Kostanjškova v Zdravstvenem domu. Vse na zelo visokem nivoju, vsaj moje izkušnje so take.

_____________________________

Naj najin angelček Ajda, rojena v 23. tednu, čuva vse nas! (29.10.09;23:16-29.10.09;23:26)

(odgovor članu vijolica2)
Neposredna povezava do sporočila: 609
   RE: nuhalna svetlina
6.6.2011 8:43:47   
ancki
Drage (bodoče) mamice!

Moje ime je Ana Cergol, sem mlada raziskovalka na Filozofski fakulteti Univerze v Ljubljani.
Pripravljam prispevek, v katerem bom s pomočjo kvalitativnega pristopa (intervjujev) predstavila mnenje več nosečnic oziroma mladih mamic glede presejalnih preiskav za odkrivanje Downovega sindroma v nosečnosti (merjenje nuhalne svetline itd.). V tem kontekstu vabim vse nosečnice in “novopečene” mamice (ne glede na to ali so omenjene teste opravile ali ne), da z mano delijo svojo izkušnjo o tej tematiki.

V kolikor bi se katera odločila za sodelovanje, bi jo povabila, da opraviva caa 20 minutni intervju. Čas in prostor najinega pogovora bi izbrala mamica oziroma nosečnica sama. 
Zaradi lažje analize podatkov, bi intervju snemali, rezultati bodo seveda predstavljeni anonimno.
Z raziskavo želim prispevati k dobrobiti bodočih mamic, zato, upam, da se boste (čeprav gre za nekoliko občutljivo temo) v čim večjem številu odzvale na mojo prošnjouser posted image .  

Interesentke pišite na naslov Ana.Cergol@ff.uni-lj.si

(odgovor članu *dotika*)
Neposredna povezava do sporočila: 610
   RE: nuhalna svetlina
9.6.2011 9:36:48   
vijolica2
katero bolj priporočate: dr. petra meglič, ali dr. strah? Hvala

(odgovor članu ancki)
Neposredna povezava do sporočila: 611
   RE: nuhalna svetlina
6.8.2011 21:03:31   
MEGi20
A je bila katera na NS v NM pri dr.Kostanjšek Jasni??A je možen 3d ali 4d UZ??

_____________________________

Ali veste kako se reče dvema ljubimcema ki sexata po metodi varnih dni?

mamica in očka...

(odgovor članu vijolica2)
Neposredna povezava do sporočila: 612
   RE: nuhalna svetlina
7.5.2012 15:37:44   
Piška28
no da še jaz prispevam...
sem bila danes pri dr. Strah in nimam ene pripombe za povedat. še moj je rekel kako prijazna zdravnica.
Uglavnem super, full prijazna, vse razložila, bila iskreno vesela rezultata ki je bil super, vse izmerla in raztolmačila mi dala cd in mi čestitala ob zdravem otročku - in to je to.

naslednjič se bom tud odločila za njo, ker resnično sva ven prišla zadovoljna.


(odgovor članu MEGi20)
Neposredna povezava do sporočila: 613
   RE: nuhalna svetlina
29.5.2012 9:58:59   
HotCat

Piška28: a si morala kej zraven prinesit na pregled, CD? ali dobiš vse tam?

(odgovor članu Piška28)
Neposredna povezava do sporočila: 614
   RE: nuhalna svetlina
31.5.2012 12:24:29   
dalia8184
jaz imam NS izmerjeno cca. 2,5. G je omenil, da mu lobanjske kosti niso najbolj všeč... ima kdo izkušnjo?
V 10.tednu je ena G videla na UZ nekaj kot bi bil hygrom in omfalokelo, kar je obetalo zelo slab izid. Zdaj, v 12.tednu pa moj G na dveh UZ ni videl nič od tega... kaj naj si sploh mislim?user posted image

(odgovor članu HotCat)
Neposredna povezava do sporočila: 615
   RE: nuhalna svetlina
10.7.2012 13:57:32   
Gita 83
Pozdravljene.

Mene pa zanima kako zgleda pregled NS pri dr.Strah v Domžalah? Ali ultrazvok poteka po trebuhu ali gre skozi nožnico? Namreč nisem ljubiteljica kril in me zanima če lahko pridem v vsakodnevni opravi (v hlačah)? Vrjetno se bo kateri zdelo vprašanje hecno, ampak v hlačah se najbolje počutim. user posted image

Hvala za odgovor.

Lep pozdravček.

< Sporočilo je popravil Gita 83 -- 10.7.2012 13:59:41 >

(odgovor članu dalia8184)
Neposredna povezava do sporočila: 616
   RE: nuhalna svetlina
10.7.2012 14:47:59   
Anonimen
Merjenje nuhalne svetline poteka preko trebuha. Lahko prideš oblečena kot ti paše :) .
Imaš pa v tem članku tudi video prikaz NS ravno pri dr. Strahovi : http://bibaleze.si/clanek/rubrika/nosecnost/video-nuhalna-svetlina.html .

(odgovor članu Gita 83)
  Neposredna povezava do sporočila: 617
   RE: nuhalna svetlina
10.7.2012 19:45:58   
Gita 83
O superca, ful ti hvala za to informacijo in tale video prikaz. Če še potrebujem kako informacijo se pa še oglasim.

Lep dan.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 618
   RE: nuhalna svetlina
26.7.2012 10:39:06   
JerR
Ker se skupaj z NS pogosto opravlja tudi dvojni hormonski test, katerega rezultati pa pridejo po pošti in običajno le s kratkim komentarjem (brez kakšne daljše razlage), vam pripenjam par linkov, ki so vam morebiti lahko v pomoč pri interpretaciji izvidov (žal so v angleščini):

http://geneticsmadeeasy.com/preguntas/pregunta46.html

http://www.wolfson.qmul.ac.uk/epm/screening/calcrisk.html

Tukaj je še kalkulatorček, kjer si lahko ponovno preračunate tveganje glede na podatke iz izvida: http://www.sbpsoftware.com/trisomy-risk-calculator.html

Moji rezultati po tem preračunu so boljši :) Do razlik pride zaradi uporabe različnih sistemov oz. programov.

Običajno sicer ni dobro, če same preveč raziskujemo, ker slej ko prej najdemo kaj, kar nam ni všeč in nas še bolj skrbi. Ampak jaz sem pač taka, da hočem te izvide razumeti in se ne zadovoljim s kratkim komentarjem, da je rizik nizek - to je namreč zelo relativna stvar. Po tej mini raziskavi zadeve malce bolj razumem in sem bolj pomirjena...

Srečno!

(odgovor članu Gita 83)
Neposredna povezava do sporočila: 619
   RE: nuhalna svetlina
3.8.2012 20:07:01   
namla
No jaz sem bila že odločena, da na nuhalno ne grem, mož me je pri vseh odločitvah glede pregledov tudi podpiral. Potem pa me je moja ginekologinja prepričala in tudi uredila naslednje jutro pregled pri dr. Strah v Domžalah. Sam pregled je bil super in po moje ena izmed najbolj prijaznih zdravnic :-) Rezultat je bil zelo dober in mož je bil še posebej vesel novice, da pričakujemo fantka.

Meni ni žal, da sem šla...

(odgovor članu JerR)
Neposredna povezava do sporočila: 620
   RE: nuhalna svetlina
21.8.2012 19:12:11   
lalyka
Ima katera izkušnje pri dr. Pušenjaku? Nekaj sem brala že... pa me zanima še vaše mnenje? :)

(odgovor članu namla)
Neposredna povezava do sporočila: 621
   RE: nuhalna svetlina
7.9.2012 10:27:40   
sanys
Na nuhalni sem bila prejšnji teden pri svojem ginekologu dr. Urhu.

Pregled je potekal normalno, povedal mi je vse kar je potrebno.
Rezultati pa so odlični.


(odgovor članu lalyka)
Neposredna povezava do sporočila: 622
   RE: nuhalna svetlina
27.9.2012 10:09:19   
anit6
A mogoče katera ve kako dolgo je potrebno čakat na izvid v Domžalah pri dr. Strahovi??? Ali ste še po nuhalni svetlini odločile še za dvojni hormoski test?

Hvala za odgovor!

(odgovor članu sanys)
Neposredna povezava do sporočila: 623
   RE: nuhalna svetlina
22.10.2012 10:19:38   
Anonimen
Predvsem se je treba zavedati, da je ta test ne glede na izkušenost osebe, ki ga opravlja, precej nezanesljiv. V obe smeri.

(odgovor članu anit6)
  Neposredna povezava do sporočila: 624
   RE: nuhalna svetlina
5.11.2012 21:00:51   
Anonimen
Svetovni nateg medicine. Rezultat je verjetnost, da je pri plodu nekaj narobe. Ne more pa tega zatrdno potrditi. Tudi če je rezultat slab, še ni nujno, da je z otročkom kaj narobe (in obratno seveda). Poleg tega je rezultat zelooo relativen, saj se meritev opravlja na ultarzvočnem posnetku, ki je povečan in zato precej nejasen, in če zdravnik točke le mičkeno premakne, je rezultat popolnoma drugačen. Se pravi, da če greš k trem različnim zdravnikom, lahko dobiš tri popolnoma različne rezultate. Če hočeš bit sigurna, je edina prava preiskava amniocinteza, ki pa je agresiven postopek in ima lahko posledice. Tale nuhalna je pa za zdravstvo super duper, ker je samo UZ in z njim ne morejo narediti škode (razen za naše denarnice). Poleg tega pa se dobro zavedajo, da bi mi naredili vse za svoje nerojene otročke in na ta način cuzajo dnar od nas. Če bi bila nuhalna res merodajna, bi bila zajeta v sklop rednih pregledov v nosečnosti.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 625
Stran:   <<   < Prejšnja stran  23 24 [25] 26 27   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  23 24 [25] 26 27   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?