|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: no aprilke 2005, kako?
25.4.2006 22:02:16   
taška30
O, lej jih, kam ste se dale!user posted image  Zadnje čase tako zanemarjam tole RR, da sploh nisem opazila te teme oz. še huje, sploh še nisem opazila podforuma Mesečnice.user posted image

No, skratka, zdaj sem tukaj. Da se uradno vpišem: imamo user posted image  Manco (28.4). Ravno danes je imela sistematski pregled in so ji namerili manekenske mere 76cm in 8810g. No, tako. Pa drla se je ko žival, ko jo je sestra polegla na hrbet, da ji je zmerila dolžino, ker ona NE BO ležala na hrbtu in pika. Bilo je zelo glasno, no.user posted image  Cepljena bo pri 15-ih mesecih, ne sedaj, naš pediater ima tak način.

Potem, ko smo dolgo čakali na prve zobke (skoraj 8 mesecev), ji zdaj rastejo kot gobe po dežju. Zgoraj tri, spodaj pa dve enki in dve ŠTIRICI-kočnika.user posted image  K sreči nam zobje nikoli niso delali problemov (trkam na les), tako da jih ponavadi opazim ko so že skoraj celi zunaj. Ti dve štirici sem opazila slučajno, ko smo se šle aviončke (nad glavo) in se je na vsa usta smejala.

Hodi čisto sama še ne, če jo držim za eno roko pa ja-par korakov. Se pa sredi sobe sama vstane, malo stoji, naredi par počepov in se vsede nazaj.

Je izreeedno zgovorna, v svojem jeziku. V našem - NIČ. Najbližje je mamam (pa to v večini primerov ni namenjeno meni). Je pa miljon ostalih zlogov, ampak nič podobno kakšni besedi. Edino, ko se previjamo (tam imamo eno zeleno žabico), ji včasih govorim: žaba, žaba, ona pa za mano uaba, uaba, ampak to samo včasih.

Drugače je pa svetovna prvakinja v trmi in vztrajnosti (če je ena stvar 30xNE, bo probala 31-ič, če bo mogoče JA - pa ni, ker je tud mama trmasta)user posted image

Kaj še? Aja, se uvajamo v privat varstvo, gre suuuuper, jokca tud enega ni bilo že od prvega dne, tudi spala je že tam, ko sem prišla ponjo, me še povohala ni, samo varuškouser posted image  Po prvomajskih praznikih grem nazaj v službo (že od 1.aprila sem na lanskem dopustu).

No, se še kaj javim, lepo se imejte, Taška




(odgovor članu m_m)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: no aprilke 2005, kako?
26.4.2006 7:16:13   
BarbaraE
Hoj,

Taška. Tvoja pikica ima pa en dan pred mano roj. dan. user posted image  

Vidim, pa da mamo same manekenke (naša ima tudi manekenske mere user posted image ) Glede trme smo pa tudi na istem - je sicer res, da je naša oven po horoskopu, ampak trma je tudi prisotna tako kot pri bikcih (hehe, kar vem sama zelo dobro). Naša se zna tolk fajn na hrbet vržt, kadar ni kaj po njeno, zraven pa še tako zacvili (to zadnje počne zraven kakšna 2 tedna) da se jo sliši po celi bajti. Aja, pa cepetat zna tut. user posted image  To je znala, še preden je shodila. user posted image  

Da vas še tle mal povprašam - temo sem načela že na čvekanje v tri dni.

V službi so me povprašal, kaj bi za roj. dan in sem se nekak spomnila poleta z balonom. Kaj bi si recimo ve izbrale, če bi bile na mojem mestu.

m_m - slikaj tortico, da bomo videli to tvojo mojstrovino. Jaz se ukvarjam samo s ta okroglimi tortami ta čokoladnimi (so jo za Nikin roj. dan ful pohvalil, tako da sem zrasla za par cm od takrat user posted image )

Tascha - Tim je res blažen med punčkami. :) Kar obdržimo stike, bo imel veliko izbire. user posted image  Ne vem sicer, kako bo do naše Nike prišel - ima že nekaj snubcev pred vrati (vse kolegice imajo sinčke njene starosti), pa še oči je že obljubil, da bo nabavil kontrolni stopl. user posted image

Aja, m_m kater študij pa končuješ? Čist iz firbca me zanima.user posted image  

Lepe praznike vsem. V petek imamo kolektivca, tako da pridem v službo šele 3. maja - pomlajena za eno leto. user posted image

Čau bau,
Barbara

(odgovor članu taška30)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: no aprilke 2005, kako?
26.4.2006 18:59:13   
m_m
živjouser posted image taška30  in user posted image  Manca

BarbaraE a so ti dali v službi kak finančni limit? Jst bi verjetno probala iztržit denar user posted image  Drugače pa... da razmislim... si kar v redu željo rekla, tak na hitro, jaz bi rabla razmišljat celi šiht, potem bi pa na koncu povedala tisto kar mi je prvo na pamet padlo - skok s padalom, moja stara želja, še neuresničena. 

Za torto pa zdaj res upam, da mi bo ratala, ker sem že nekaj spraševala tu gori in se moram oddolžit s slikcami. Joj, če ne bo lepa, jo bom pa kar narisala, tako kot bi mogla bit user posted image  Drugače pa sem oz. bom v kratkem likovni pedagog. Učila pa bi v osnovni šoli, mislim pa da se mi lahko ponudi možnost, ne za cel dolovni čas, v srednji šoli. Malj me je strah one gorile sred pubertete krotit, pa še tak na začetku, ko so še loviš pri snovi in literaturi user posted image  

Če ktera ve za katero učitlco likovne vzgoje da gre v penzion al pa na porodniško v kratkem, mi kar javite. Lahko je CE ali VElenje, Šoštanj in Mozirje, Žalec, al pa kje vmes. Vse sprejmem.

Sem se nasmejala, ko si BarbaraE rekla, da ata nabavlja sražni stolp. Naš ma že obrambno strategijo, kako preplašit frajerja na prvem obisku doma. Pa že ve katere prijeme (iz vse sorte borilnih veščin) jo bo naučil, če bo kdaj rabla. Dober da ni fantek, če ne bi terminatorja ven naredu user posted image


taška30  a pol se vaše dete nič ne dere ko poganjajo novi zobi? Našo že zdaj celi mesec poslušamo. ko da triglav notri raste. Dlesen je napeta, samo zoba pa od nikoder. Obe 3 zgoraj. Ko si že omenla 4 spodaj, a se je mali že prej kaj videlo? Naša ima tak bunke tam pri 4 spodaj že pol leta. Sem mislila da je to kaki znak da bo to pač naslednji novi zob. Pa so prej ven prišli 4 zgoraj, 1 in 2. Tak da zdaj ne napovedujem več user posted image


(odgovor članu taška30)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: no aprilke 2005, kako?
26.4.2006 19:41:41   
tascha
veš kaj Barbara, ampak moj otrok ima temne laske (če so mal daljši so lepi kodrčki - sicer ssem ga mogla že postričt, ker je na Avtosejmu dobil roza balončekuser posted image user posted image user posted image ) temne učke in dolge trepalnice po mamici user posted image user posted image user posted image .  Bo ga pa starejši bratec naučil par fint, kako preko jeznih in renčečih atijev do punc.user posted image user posted image user posted image

Uh, zobi. Naš ima 2 sprednj gor in dol, zdej sem pa opazla, da mi rasteta kočnika spodaj. ma ful velke bule. Kr grozen zgleda.user posted image

(odgovor članu m_m)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: no aprilke 2005, kako?
30.4.2006 14:48:29   
m_m
Ojla

Evo nas. Težje za kakšno kilco user posted image  Uf, je bil dolgi teden, ampak lep (kljub dežju). Praznovali smo 1. RD in krst. No dobili smo lepo darilo. Ravno na rojstni dan je mala dobila en zobek. To pomeni drenkje na kubik za atija in mamo. Je pa to že 7. zob po vrsti. Zgoraj ima 4, spodaj je imela 2, zdaj 3.

Torta je menda kar v redu (jo imam v albumu), kak se vam zdi?  V cerkvi je bila mala pridna, s tem mislim da ni jokala, in če nenehno prdenje ne velja user posted image  Učili smo jo pihati svečko (ono na torti), in v cerkvi jih je polno, tak da je kar naprej pihala one velike svečke. Tistana torti se je prej stopila, predenj je pogruntala kaj mora nardit. Smo ji mi pomagal.

Botrco so mal roke bolele, ker ima že (šele) 9 kilc. V sredo imava "pravo" tehtanje in merjenje, tak da prave mere sporočim drugi teden. Še kakšno slikico bom dala gor.

Takole na kratko nekaj vtisov.

lp Maja

(odgovor članu tascha)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: no aprilke 2005, kako?
2.5.2006 13:52:52   
taška30
Hoj!
Tudi mi smo 'odpraznovali' prvo svečko. V krogu družine (stari starši in prababici). Ati ji je spekel dve torti (sadno in sacherco - no, ta je bila bolj za mamiuser posted image ). Babi pa še enega čokoladnega medvedka. Požrli smo VSE tri, v treh dneh. user posted image  Manca je naredila prvih nekaj korakov!!!user posted image  No, saj je že dan pred rojstnim dnem naredila dva - bolj majava, ampak sta bila samostojna.user posted image  Ne vem, ali se temu že reče, da je shodila. Če ji prigovarjamo naj hodi, noče, recimo 2x na dan pa 'pozabi' da ne zna in se spusti in gre kakšne tri korake pa pok na rito. Je pa tako hecna, kar postrani jo nese.
Mislim, da je tudi končno osvojila prvo besedo (če to sploh šteje za besedo): GA-GA. Pokaže na račko in reče gaga. Celi dan.user posted image

No, jutri pa moj prvi dan v službi po več kot letu. Občutki zelo mešani. Po eni strani vesela, vesela, vesela in komaj čakam, da grem nazaj med ljudi, po drugi pa user posted image  - do sedaj sva bile z Manco skoraj vsak dan po 24 ur skupaj, zdaj pa jo bom videla šele popoldne.user posted image  Ah, bo že.

Pozdravček, Taška

(odgovor članu m_m)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: no aprilke 2005, kako?
3.5.2006 0:31:22   
m_m
Oho. zdaj vas je pa že nekaj, ki greste v službo...

Za taško30 in vse, ki se vračate nazaj v službo ČIM HITREJŠI IN ČIM LAŽJI NOVI STARI ZAČETEK V SLUŽBI. Pa saj je že čas taki, da vam olajša odhod. Prvi dan službe je sredi tedna, potem ste dva dni v službi in že je tu petek in vikend. Pa še če botako vreme celi teden, nimaš lepšega... Taška30 pa poročaj kako je bilo user posted image  Aja pa mal bi pofirbcala po albumu, da vaše tortice, a maš kaj slikic gor?

Čuj za prvo besedo pa menda velja gaganje, pri nas je bilo papa. tut ni nevem kakšna intelektualnost, sam je pa smiselno pa neki pomen ima, tamala je vedla kdaj rečt. Ko smo kam šli je govorila papa. Glede hoje imamo pa isto situacijo. Kake 14 dni nazaj je prvič naredla par korakov samostojno, od kavča do mene. Samo sma pa noče it nikamor, je še vedno edini "prevoz" po vseh štirih user posted image  Mislim, da to pomeni da še ni shodila, samo prve korake je pa že naredla user posted image  To menda ni isto.

lp aprilkam in veliiiko sončka


(odgovor članu taška30)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: no aprilke 2005, kako?
3.5.2006 7:35:08   
BarbaraE
No, m_m, tortica izgleda super oz. je izgledala. user posted image  Predvidevam, da vam je šla v slast. Naša Nika za svoj roj. dan tudi še ni znala pihat, zato zna pa zdaj in mi je pomagala svečke upihnit na moji tortici.

M_m, glede darila - nisem jih vprašala za limit, ker smo ravno na začetku aprila pobirali za eno, ki je tudi praznovala 30 let in je vsak prispeval jurja. In če nas je zaposlenih ene 35, torej se nabere 34 (ker slavljenec ne da, a ne). No, in ravno ta si je zaželela skok s padalom in smo ji ga tudi podarili (saj zaradi nje sem tudi jaz prišla na idejo polet z balonom, drugače bi si še sedaj glavo razbijala, kaj naj si izberem.) Če pa ne bi bilo limita, bi si pa najbrž zaželela kar plačilo gradbenega dovoljenja. user posted image  

Taška30 lep začetek službe ti želim in kot je napisala m_m - naj te tolaži misel, da so le 3 dnevi pred tabo v tem tednu. user posted image  Je bil pa zame kar težek prvi dan v službi, sem komaj čakala, da sem prišla domov - in ravno tisti dan je lilo kot za stavo, v Ljubljani ornk prometni kaos, tako da sva z možem prišla domov šele ob 17 namesto ob 15.30. Torej si me lahko predstavljate, kako je zgledalo, ko sem prišla do Nike. Sicer se pa še vedno navajam, da sem v službi. user posted image  Sploh po kakšni neprespani noči. user posted image  

Povejte mi prosim, ali katera od vas še doji? Jaz namreč še - zvečer in ponoči, če je možek ne uspe prepričat s čajem. Nika se zna prav fino dret (trma se pokaže v polni meri) - sploh ponoči. Od mene čaja po flaški niti slučajno ne sprejme. Kako je pa pri vas?

Lep dan
Barbara

(odgovor članu m_m)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: no aprilke 2005, kako?
3.5.2006 11:29:56   
m_m
barbaraE hvala user posted image  je kar izginjala iz pladnja, menda je že bila dobra user posted image

Glede dojenja pa: medve sma to prakticirale okrog novega leta še zjutraj in zvečer (stara je bila 8m), potem se je gospodična odločila, da zvečer več ne rabi in me je grizla, tako da ji tudi dala več nisem, ker me je bolelo. V naslednjem mesecu pa je ukinila še jutranji obrok (jedla je čedalje manj) in tako smo z dojenjem zaključile pri 9m.

Pa še jaz imam eno vprašanje: A dudo še imate user posted image  Naša jo je dobila pri 2,5 m in pri 9,5m, to je bilo eno sredo, ko je bila tečna ko user posted image , sam dude pa ne in ne. Zjutraj je še bilo vse normalno, ko je šla spat, je zaspala z dudo, zvečer pa je ni hotla user posted image  kaj ji je bilo, še danes ne vem. Smo paveseli, da je tako user posted image


Aja pa še tole: naša babi je kupila letne sandalčke. Cicibanove. Zdaj imamo tudi Cicibana, samo so mislim, da iz leta 2003 ali 04. Oboji imajo št. 18. Samo je razlika v velikosti user posted image  ne vem zakaj, ker je ista firma. In oni manjši, ko jih zdaj nosi za ven, so ji glig glih prav s tadebelimi štumfi. Kaj mislite kako ji bodo oni malo večji čez poletje? Ne vem kako hitro noga raste, sam če jih dam zdaj gor z debelimi štumfi ima pri prstih malo lufta. Za en njen prst. Poleti pa verjetno ne bo treba več debelih štumfov bo pa malo noga zrasla, tak da ji bodo spet veliki. A katera ve za koliko zraste noga do 1,5 leta?


lep majski pozdravček

(odgovor članu BarbaraE)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: no aprilke 2005, kako?
3.5.2006 12:13:42   
BarbaraE
Ojla, m_m!

Nika ne kaže nič znakov, da bi se rada nehala dojit. user posted image  Glede dude pa - jo ima, za spat, ko joško odstavim. user posted image  Saj se matram, da bi se držala načrta Pantleyjeve, pa ne gre in ne gre. Punca tako hlasta za dudo ali za joško preden zares zaspi, da je joj in tako ji pač pustim dudo. Med spanjem jo tako ali tako sama ven pljune. user posted image  

Sva pa dobila pred prazniki odobritev za vrtec in sva se kar odločila (zjutraj sem še spraševala, kdaj v vrtec), da jo dava in grem danes podpisat obrazce. Če bo kaj narobe, jo bova pa ven vzela pa bo doma.

Glede velikosti nogic pa - pojma nimam, koliko zrastejo. Nekje sem nekaj o tem brala, se pa niti ne spomnim kje. Baje da lahko za eno številko celo ali več. je pa najbrž čisto odvisno. Naša ima 19 trenutno. Sva ji pa v petek nabavila cortkane nike superge. Važička. user posted image  In zdaj premore čevlje (ki so še do  gležnjev) in superge pa copatke. Glede na cene čevljev za otroke, bomo kupovali smotrno. user posted image  Za poleti bodo tako ali tako sandalčki (jih imamo že nagledane), jeseni bomo pa šele takrat kupovali. Za vnaprej se mi zdi brez veze, ker pojma nimam, kako ji bo nogica rasla.

Lep dan še naprej

B

(odgovor članu m_m)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: no aprilke 2005, kako?
3.5.2006 12:47:54   
m_m
Ojla BarbaraE

A vedve pa že v vrtec? Naša bo kar v domačem varstvu, babi ima čas in zaenkrat še dosti volje. Pa glede na to kuk pridejo vrtci, bo verjetno še kaki dve leti tako.

Ja čevelčke pa že ima doma. Pa še en dan jih je imela obute tak da dvomim da bi jih hotl zamenjat. Jaz samo upam,da bo še celi maj lahko nosila stare. Kje si to brala kolko zrastejo noge? Dej se probaj spomnit, pliz user posted image Če gledam po onih sobnih copatih, ki so ji bili za novo leto preveliki, so ji zdaj že premali. Pa je isto 18 številka. Sam jih je v 4 mesecih dorasla in prerasla.

(odgovor članu BarbaraE)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: no aprilke 2005, kako?
3.5.2006 12:49:15   
honey
Pozdravljene, aprilke!

Eno pripombo oz. odgovor imam na velikost nogice. Naš user posted image  je bil 1. aprila star 1 leto in ima št. nogice 20. Že jeseni sem mu kupila ene čeveljčke št. 20, ki jih je nosil z debelimi štumfki, sedaj so mu prav samo s tankimi (se mi zdi tudi malo večja številka). Sandalčke in copatke ima pa vse 20 št., ampak so mu prav tudi s tankimi štumfki ali pa tud brez. Sicer sem kupila sandalčke od Fischer Price, ki jih ima zdaj še za copatke, poleti bo lahko šel pa tudi ven z njimi, če bo sila, ker so taki mrežasti po vrhu. Glede cene čeveljčkov pa moram reči, da jaz dobim kakšne usnjene ortopedske zanj tudi za 3.000,00 SIT - sam mal moram pogledat. Niso kakšna huda firma, ampak to mene nič ne moti, glavno, da so mu prav in da jih lahko nosi.

(odgovor članu BarbaraE)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: no aprilke 2005, kako?
3.5.2006 14:58:50   
m_m
oj honey

A potem je rabu pol leta, da je ene čevlje prerastu user posted image  So pa res dragi tile mali čovnčki. Mi smo prve čevlje dobili od enega fantka, ta druge je pa babi financirala.


Kaj pa imajo vaši obuto v hiši? Mi smo imeli ene copate na ježka iz usnja in z usnjenim podplatom. Zdaj so ji že tesni, pa ne vem kaj kupiti za čez poletje. Za debele štumfe bo pretoplo.

Aja, pa ravno sem prebrala en članek, medtem ko sem iskala o velikosti čevljev, ki ga je ortoped napisal, da so ortopedski čevlji tak mal, nepotrebni. Da celo slabijo mišice noge, ker preveč podpirajo stopalo. Če kateri kaj pomaga ta inf.

(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: no aprilke 2005, kako?
4.5.2006 7:14:51   
BarbaraE
M_m, za inf., kje sem prebrala o rasti nogic - najbrž v knjigi otrok od rojstva do šole. Dejstvo je, da jim hitro raste nogic - koliko je pa tako odvisno od posameznika. Upam, da naša Nika ne bo kot njen bratranec. Ima pri 13 letih 45. :) Je pa v 4 letih zrastel iz 160 na 177. Je tako ponosen, da je večji od vseh že skoraj (ostali so le še mami, oče in dedi). Sama imam majhno nogo, tako da imam kar probleme nakupovat čevlje. Imam 35, pa še ozko stopalo, tako da je sploh težko najti čevlje za odrasle. user posted image  Še malo pa bom še zase začela kupovat v Cicibanu.user posted image   Koliko pa imate ve cifro?

Aja, včeraj sem podpisala izjavo za vpis v vrtec. Kar bo pa bo. Še zmer jo lahko izpiševa, če ne bo šlo.

Taška30, kako je bilo prvi dan v službici?

Lep dan,
Barbara

(odgovor članu m_m)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: no aprilke 2005, kako?
4.5.2006 10:05:53   
honey
Ja, m_m, rabu je skoraj pol leta, da jih je prerastu, ker so bili čevlji zelo velika številka - hvala bogu, mi ni blo treba spomlad drugih kupovat.

Povejte mi, punce, a slučajo katera ve, kje v Lj. bi dobila navadne gumijaste škornje za tamalga št. 20 ali 21? Včeraj sem mu kupila v Borovo št. 22, pa so neki podložene, pa mu jih na nogo ne spravim (čez golenuser posted image )

(odgovor članu m_m)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: no aprilke 2005, kako?
4.5.2006 12:32:03   
m_m
 
Ja, tile novi sandalčki so št. 19. Sem primerjala z enimi čevlji št. 20 in onimi manjšimi št. 18. Pa so bili ravno vmes po velikosti. V knjigi od rojstv do šole nisem zasledila kaj veliko napisanega o čevljih. Pa saj je vseeno. Poleti bo tako veliko bosa, pa v štumfih. Do jeseni ji pa že bodo enkrat prav. Noga samo raste, zmanjšala se ne bo. Tak da se več ne sekiram.

BarbaraE sam ti imaš pa še hujše probleme kot moja mama. Ona ima 36-37. Odvisno kje kupuje. Mislim da ima Nuša Derenda 35. Je enkrat razlagala, da si mora dati čevlje delat za nastope, ker v trgovinah ne najde številk za sebe za modele, kot bi jih rada. Samo bratranec pa je hud primer. Pa saj so ga ja sami čevlji. Še jaz sem bila smešna, ko sem bila mala, ker mi je hitro noga rastla in do 3. razreda sem bila največja, še od fantov. Zdaj pa nisem dosegla niti 170 cm user posted image  Vrtec bo pa že.  So otroci, ki hodijo v vrtec zelo zgovorni in socializacije se navadijo zelo zgodaj. To vedno prav pride. A zračunajo ti kar ob vpisu, kolko je treba plačevat? A se vrtci med sabo razlikujejo po ceni?

honey za škornje nimam pojma. Sem gledala ene Garvalin, so lepi, sam niso navadni. Se pravi dragi. Tako da sem ostala samo pri gledanju.  




(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: no aprilke 2005, kako?
4.5.2006 13:25:53   
BarbaraE
Ojla,
ja m_m pol pa res nimam več pojma, kje sem prebrala o rasti nogic user posted image  Sem domnevala, da je od rojstva do šole, pa sme očitno še nekje prebirala. boouser posted image  

Plačilo vrtca ti preračunajo, ko oddaš en obrazec do 15. avgusta. Priložit moraš pa še odločbo od dohodnine. Sem pa približno izračunala tu na RR, kjer je izračun za ljubljanske vrtce. Tako, da bova po tem izračunu plačevala okol 60 jurjev. Več zihr da ne, če bo pa manj, pa toliko bolje.  Kot mi je moževa sestrična povedala (ima hčerko v istem vrtcu), imajo oni plenice že tam, tako da ti ni treba še tega ekstra kupovat za v vrtec (zdaj damo tašči svoj paket, mi imamo pa svoj). Ker mene je najbolj to zanimalo, kako to laufa s plenicami.

Ma bomo že. Bom pa manj po trgovinah hodila. user posted image

Lep dan
Barbara

(odgovor članu m_m)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: no aprilke 2005, kako?
4.5.2006 13:27:23   
BarbaraE
Sem pozabila vprašat. Cepljeni so že bili vaši malčki palčki? Naša je sistematskega imela zadnjič, pa je nisva dala cepit, ker smo nameravali it na dopust. Jo bova pa zdaj naročila na cepljenje. A so imeli vaši kaj reakcij?

Barbara

(odgovor članu BarbaraE)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: no aprilke 2005, kako?
4.5.2006 14:39:34   
honey
Ja, BarbaraE, naš je že bil cepljen 13.4., se pravi 13 dni po 1. roj. dnevu, pa hvala bogu ni imel nobene reakcije - nikoli še do zdaj. Mogoče mal bol tečen, ampak nič hujšga.

(odgovor članu BarbaraE)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: no aprilke 2005, kako?
4.5.2006 15:48:25   
m_m
BarbaraE user posted image user posted image  ojej, bo kar babi servis dober za nas. In kolki procent od dohodkov ti lahko največ zaračunajo? Men se zdi to tu mač. Že zdaj komaj shajamo.

Hja, pregled...
Sem pozabla napisat. Bile smo včeraj, 3.5. Velika je 76 cm, obseg glave 45 cm, težka je 8.900 kg. Je rekla da kulker je lahka, ni videt taki drobižek user posted image  ker prejšnjič me je izprašala kaj ji dajem jesti. Smo mogle na ekstra tehtanje med 9 in 12 m.

Cepljena je bila. To že tačetrtič. In ni bilo reakcije. Edino pri tretjemu cepljenju je imela bunkico pa mal vročine. zdaj je dobila v roko, ne več v rito. Mal je zacvilila, ko jo je piknila, pa smo ji enga medvedka pokazali in je kar pozabla da je bilo kaj user posted image  Jokala se je edino pri tretjemu cepljenju, pri prvih dveh ne.

doma sem ji dajala hladne obkladke pa mi je roko stran rinila. Ji ni bilo všeč. Kak me je grdo ogledala, ko sem ji zmočla njeno pleničko (vse pleničke so njene, še ko se kopa mora imeti eno v čebričku, pa je čisto mokra) Niti tečna ni bila. Kolker je zaradi zoba, ki spet nekje raste.


(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: no aprilke 2005, kako?
4.5.2006 16:42:54   
taška30
Hoj, hoj, aprilke,
evo mene. Danes je za mano že drugi dan službe. Kolk je fajn!!!user posted image user posted image user posted image
Šele sedaj vidim kako sem pogrešala službo in predvsem družbo odraslih ljudi. Načvekala sem se že za par mesecev nazaj. Mogoče nekatere to težko razumete, ampak jaz sem bila večino časa sama s tamalo (mož pride domov ob 17-ih iz službe, oboji starši 100km stran, mamic z vozički ne poznam kej dost tule okoli, pa še tiste ki so, smo težko uskladile čas vozičkanja), tako da se mi je včasih že mešalo od celodnevnega GAGA, BUCBUC, kje je slonček...
Joj, kolk je fajn zjutraj vstati in si vzeti 15 minut v kopalnici le ZASE (ne da ti dete trka po vratih in se dere, ker hoče noter-zdaj še sladko spi, ko odhajam).

Manca se ima pri varuški super, uživa 100/uro, le malo še štrajka pri spanju (protestira), ampak se bo že unesla. Tako da prav hecno izgleda, ker pridem ponjo po službi in jo peljem domov direkt spatuser posted image  za eno uro.

No, glede cepljenja, pri enemu letu nismo bili cepljeni, naš pediater cepi pri 15 mesecih (ne vem zakaj).

Sem že povedala, da je fajn v službi?user posted image

Lp, Taška

(odgovor članu m_m)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: no aprilke 2005, kako?
4.5.2006 16:46:25   
taška30
Aja, čevlje imamo še vedno št.18. Poletne sandalčke ima št.19 (dobila za RD), so ji še malce prevelike.

Dobili smo sklep, da bo septembra sprejeta v vrtec. Najbrž jo bomo kar dali, no, bomo še videli.

Danes je klofnila fantka, ki je tudi v varstvu. Ker ji je vzel dudo.user posted image  Matr, kaj še bo s tega?

(odgovor članu taška30)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: no aprilke 2005, kako?
5.5.2006 7:40:18   
BarbaraE
Taška30 - user posted image , da je fajn v službi. Ti kar verjamem. Jaz sem zdaj kakšen mesec v službi - pa je kar okej, sam težave imam bolj fizične - me toliko trtica boli, ko sedim, da je joj. Še kar očitno ni navajena na malo več sedenja. Bo treba očitno h kakšnemu alternativcu.
Aja, danes bomo bolj malo delali. Imamo fešto v službi za moj happy birthday. (he, sem se kao že navadila, da sem starejša user posted image )

M_m, največ kolikor ti lahko od ekonomske cene dajo za plačat je 80%. No, se mi zdi. Po dohodkih in premoženju te pa v razrede razdelijo in v teh razredih so tudi ti %. In ker imava z možem kot kaže dobre plače (se tudi ne pritožujem, ker vem, da imajo eni še manj itd.), sva po mojih izračunih padla v 7 razred (če sem seveda prav izračunala na RR).  Upam, da bo laufal. Zdaj službo imava oba (upam, da bo tako še vnaprej), če pa nama bo "zagustilo", jo bomo pa ven vzeli.

Taška30 - koliko pa pačujeta za varuško, če mogoče ni skrivnost?

Lep dan,
Barbara

(odgovor članu taška30)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: no aprilke 2005, kako?
5.5.2006 11:41:38   
m_m
no taška30 fjan fajn user posted image  jst te razumem, me smo tudi veliko same (prvega pol leta atija niti 2 meseca ni bilo doma, razen za vikende. iz službe pa tak ob štirih pride, zdaj celo ob pol šestih, no danes bo ob pol osmih). Vozičkarji tule okoli sicer so, samo ne ravno taki da bi se lahko kaj več menili kot kaj otroci jejo in koliko spijo. Jih je ene par mal za cajtom user posted image  jst pa ne mislim nikogar prepričevat, kaj se danes dela drugače kot pred 20 leti. Rada bi imela družbo mlade mamice, s katero lahko skupaj jamramo in se zraven menimo, ne pa sam ono ogovarjanje, čuj ona pa še zdaj doji, pa je mali že tri leta star... user posted image  Ni meni do tega. zato mam kar RR rada, ker tu res najdeš družbo za čvek ko ti je, za nasvete, za vse. Super forum.

In tudi jaz pogrešam družbo odraslih. No zdaj je že malo bolje, ko gremo enkrat na mesec ka nam domov, pa grem na obisk k starim prijatelcam. pa ko za diplomo okol skačem, če ne drugega grem v knjižnico in potem v trgovino skočim. Samo da sem med ljudmi. Je že prec bolši občutek. In se veselim službe. Nisem taki tip človeka, da bi lahko sama sebe zaposlila in svoje misli za cele mesece, kulker imam časa. nekaj moram delati. Nazdanje sem imela idealno priložnost za torto. Celi dan sem se ukvarjala z njo. MAL SEM si dala duška. In prav paše. zdaj sem celo izvedela, da obstaja za mojo smer magisterij, tak da sanjam, da se bom enkrat vpisala... če bo dnar. me je kar mal naspidiral. Tut jst mam dost tega vsakodnevnega bucbucbucibuc. Sma se menla z mojim, da če bom imela v službi pri drugem otroku (enkrat bo že dobila mala brateca ali pa sestrico), da bi lahko vsak koristil polovico porodniške. Jaz prvo zaradi dojenja in še kaki mesec zraven, on pa ostalo do enega leta. ker se njemu v službi ne bi tako poznalo kot meni, če ne delaš celo leto. Bomo videli.


Barbara jaz sem gledala te razrede tule na RR. Samo a to prav izračuna? meni se sicer ne zdijo naši dohodki veliki, samo ima verjetno tudi kdo manj. Bi pa padli v 1. razred. Kolko bi potem moral imeti, da si v 8. razredu? Če slučajno veš...


Smo pa zdajle že par noči slabo spali user posted image  mala hodi spat ob pol desetih, kar je občutno prej kot navadno, zbuja pa se okoli treh in do petih ne da mira. Potem pa dve uri rogovili po kindrpetu ali postli, odvisno kje spi, in nazadnje jo zmanjka z mano vred in zaspimo za kako uro. Ko se zbudim pa sem taka cota, ko da sem bila celo noč na kaki žurki. ma celi teden, ne sam eno noč. predvidevam da en zob spet ven rine.


(odgovor članu BarbaraE)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: no aprilke 2005, kako?
5.5.2006 12:02:22   
BarbaraE
Ja, m_m, jaz sem vpisala dohodke kar z obrazca za dohodnino (to moraš tko ali tko prilozit k odločbi), pol pa še kao premoženje (midva imava v lasti sam avte), so pa bruto dohodki tolkšni, da smo v teh razredih.

Saj na lestvici pa tako piše, kako grejo %. Najvišji razred pa je 8 in plačuješ ene 80 jurjev al kolk.

No, grem rihtat za fešto

Barbara

(odgovor članu m_m)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kdaj se vaš otrok začne spominjati?
Noben otrok nikoli ne pozabi materinega glasu. "Eden najzgodnejših spominov je spomin na materin glas."
Ko otroku jezik uhaja med zobe
V predšolskem obdobju se otrok najbolj intenzivno celostno razvija in takrat lahko otrok določene glasove izgovarja na n...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?