|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Francoska imena
23.5.2009 16:41:47   
mateyka
Desirée? to je en kar fajn roman. sem ga brala kot punčka in mi je ostalo v spominu - lepo ime, nenavadno.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Francoska imena
23.5.2009 17:19:16   
Splišni
Delphine, pa seveda viv.user posted image


Tole je napisala anonimna in meni sta tudi ti dve imeni lepi.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Francoska imena
25.5.2009 11:00:41   
higuys
Anette, predstavljam si deklico kako hiti na uro baleta.

Drugače pa , če mi kdo omeni francoska imena se mi zvrstijo v mislih liki iz nanizinke ALO, alo..

rene, edith, michelle...

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Francoska imena
25.5.2009 11:03:06   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: higuys

Anette, predstavljam si deklico kako hiti na uro baleta.

Drugače pa , če mi kdo omeni francoska imena se mi zvrstijo v mislih liki iz nanizinke ALO, alo..

rene, edith, michelle...


Renéeuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu higuys)
  Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Francoska imena
26.5.2009 6:48:38   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

Desirée? to je en kar fajn roman. sem ga brala kot punčka in mi je ostalo v spominu - lepo ime, nenavadno.



A je to roman o Napoleonu? že doooooooolgo nazaj sem brala ta roman, pa mi je šlo iz spominauser posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Francoska imena
28.5.2009 17:17:17   
Azzurra

IZVIRNO SPOROČILO: slovenka

IZVIRNO SPOROČILO: Azzurra


IZVIRNO SPOROČILO: fusia

Meni je totalno mimo dati slovenskemu otroku ki živi v Sloveniji francosko ime user posted image Ali pa špansko, finsko ali nevemkakšno že.

Največja fora mi je Etienne - se težko izgovarja, težko napiše, trapasto zveni s slovenskim priimkom, poleg tega pa je to slovenski Štefan. Zakaj potem ne kar Štefan??



No, saj niso vsi slovenski otroci po rodu Slovenci. Meni pa je totalno mimo tvoje razmišljanje. Sploh sem nad tem moraliziranjem nad imeni vedno znova začudena, kako se nekateri brigajo za druge. In največkrat začudena ugotovim, da so to ljudje, čigar otroci se imenujejo - po logiki staršev z zelo slovenskimi "Žan, Nik, Mark, Patrik, Teo, Tim, Tom, Niko, Luka...." (mimogrede....nobeno od teh ni slovensko)

Mogoče bi morali usvojit kakšno bolj ležerno kulturo razmišljanja in bi bilo vsem malo lažje...ne vem...sklepam...



Samo tukaj ne gre za briganje za druge - če nekdo vpraša, kaj si mislimo. Sicer pa itak da si ljudje mislimo marsikaj o marsičem, kaj zdaj hočemo user posted image user posted image user posted image

Etienne - po moje manj kot 5% ljudi ve, kako se pravilno to izgovori, ker nosniki ravno Slovencem ne gredo, vsi ga bodo narobe klicali, sošolci, učitelji, stari starši... user posted image




Ah, dej no, ne boš mi rekla, da te še nihče ni vprašal, kako se napiše Sofija user posted image user posted image user posted image
Če pa ni še nihče tebe, bodo pa to spraševali tvojo hčerko, tko da v bistvu izpostavljaš problem, ki ga verjetno že imaš ali ga boš še imela. Ker namreč Sofija je ravno tako tuje zveneče ime in bo marsikdo radoveden ali se ga piše Sophia, Sophija, Sofia, etc če obstaja še kakšna kombinacija user posted image
In tudi če boš s ponosom povedala, da se ga pač piše po slovensko, še vedno bo problem prisoten - vsakemu boš morala razlagat. Tudi TIM je tuje zveneče ime, ki se ga pač napiše "po slovensko". Zakaj torej TIM ne, SOFIJA pa ja?

Omenjala si svoje sosede po priimku Strelec s hčerkama Jessico in še nekaj. Glej, če je oče Marko Strelec in je mama Angležinja - zakaj zaboga mora obveljat, da mora bit ime slovensko? Zakaj? Če sta se onadva v skladu z njunim poreklom tako odločila, če sta morda nekoč namenjena v kraje, od koder izvira mama, če sta se to odločila iz kakega drugega razloga - iz materine navezanosti na svoj rod npr - pa kaj je tu čudnega? Zakaj mora vsak tujec dat otroku v Sloveniji slovensko ime in zakaj mora vsak slovenec dat v Sloveniji slovensko ime?

ma fascinantno, res. ker vsi tulijo v en rog, da če bi živeli v tujini, bi ABSOLUTNO dali otroku slovensko ime ali pa vsaj da se napiše nekako internacionalno (mimogrede...beri TIM), če pa se zgodi obratno, da tujec, ki dobi otroka v sloveniji in ga poimenuje s tujim imenom, pa je skoraj javni linč in se trka na vest teh ljudi, da mu bodo uničili življenje, da bogi otroci, da kako ga bodo klicali sošolci...bla bla...klinc, otroci znajo bit žleht in znajo vrstnike **** še z vsem čem drugim kot s tujim imenom, pa ravno tako poiščejo vse možne rime k slovenskim!




_____________________________

11. 7. 2006, od 4:10 nam dobro družbo dela fantek Liam.

21. 2. 2008, ob 15:08 smo dobili punčko, ime ji je Daša.

7.7.2009, Milano...Bono&Co.

(odgovor članu slovenka)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Francoska imena
28.5.2009 17:18:44   
Azzurra
pa še link na SOFIA
http://www.babynames.com/name/SOFIA


_____________________________

11. 7. 2006, od 4:10 nam dobro družbo dela fantek Liam.

21. 2. 2008, ob 15:08 smo dobili punčko, ime ji je Daša.

7.7.2009, Milano...Bono&Co.

(odgovor članu Azzurra)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Francoska imena
29.5.2009 13:35:14   
slovenka
Azzurra - mama ni Angležinja, ji je ime Renata. Nikoli niso bili dlje od Čateža, službo imata starša 3 km od doma. Pa saj me ne motijo tuja imena, samo tisto mišljenje, da je dat tuje ime boljše - in pride potem do tega Mišela. A to se ti zdi fajn ime ali kako? Mama ne pozna nobenega tujega jezika, pač je nekje slišala ime Mišel in zdaj ima dojenček takšno ime. Gre pa tu za diskusijo o imenih in lahko povem, kaj se mi zdi fajn in kaj ne. No, Mišel se mi ne zdi. Pa še kakšno drugo - zlasti ko dajo takšno ime starši, ki sami ne vedo nič o tem, za kakšno ime sploh gre, niti kako se izgovori... Pa te zadeve Michel in Michele, Rene in Renee, da ne delam zdaj ostrivcev gor... problem je, ko starši ne vedo, za kaj gre...

Sofija je pa precej drugačna situacija od Etienna - se ti ne zdi? Sigurno vsaj 95% ljudi v Sloveniji ve, kako se izgovori Sofija, in sigurno 95% ljudi ne ve, kako se izgovori Etienne. Samo da se zdaj na forumu to ne vidi. Da bi kdo pomislil, da se napiše Sophija je malo čudna varianta, Sofija je podobna zadeva kot kakšna Lea/Leja, Tea/Teja itd. O Timu nisem pa jaz nič komentirala, si malo zamešala.

Pa ne se jeziti, saj lahko imam svoje mnenje, ali ne? user posted image gre namreč za temo o imenih - sicer ne govorim okrog mamicam, ali so po mojem mnenju izbrale fajn ali ne fajn ime.


_____________________________

Ne živite, dokler ne najdete tistega, zaradi česar je vredno umreti!

(odgovor članu Azzurra)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Francoska imena
29.5.2009 13:37:11   
slovenka
IZVIRNO SPOROČILO: Azzurra

pa še link na SOFIA
http://www.babynames.com/name/SOFIA



Čemu ta link? Da mi poveš, da se lahko Sofija tudi Sofia napiše? user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Ne živite, dokler ne najdete tistega, zaradi česar je vredno umreti!

(odgovor članu Azzurra)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Francoska imena
29.5.2009 14:03:16   
Azzurra

IZVIRNO SPOROČILO: slovenka

IZVIRNO SPOROČILO: Azzurra

pa še link na SOFIA
http://www.babynames.com/name/SOFIA



Čemu ta link? Da mi poveš, da se lahko Sofija tudi Sofia napiše? user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



Ne, pač pa da ugotoviš, da je tudi ime Sofija - tuje. user posted image user posted image


(odgovor članu slovenka)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Francoska imena
29.5.2009 14:30:32   
Azzurra
ja, ne MEDNARODNO, pač pa tuje. špansko namreč. user posted image
sam očitno za vas je tuje dovolj dobro, za druge, ki niso dali nosa iz Čateža pa ne, oni pa naj imajo Janeze pa Štefke... user posted image

a, ja - in res si mega, da kar tako objaviš imena in priimke tvojih sosedov in jih odkrito kritiziraš, sama se pa ne predstaviš po imenu. Ne vem, no, meni osebno ni fer, da se to počne, do neke meje razumem kaj hočeš izpostavit, ampak tudi izmišljen primer bi deloval. Oni imajo pravico do anonimnosti ravno tako, kot jo imaš ti. Samo v razmislek.
Sicer pa se nikakor ne jezim, kot si rekla zgoraj. Vsak naj misli kar hoče. Jaz pač zagovarjam "drugo stran" v teh primerih, kot si naprimer ti, ki tolčeš neko svojo varianto, pa čeprav je ime tvoje hčerke TUJE in ga niti tisti vrinjen J ne reši.



< Sporočilo je popravil Azzurra -- 29.5.2009 14:36:10 >

(odgovor članu Azzurra)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Francoska imena
29.5.2009 14:34:27   
tanikaa
Od modrije več nevejte ka be.

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu Azzurra)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Francoska imena
29.5.2009 14:42:15   
Azzurra

IZVIRNO SPOROČILO: tanikaa

Od modrije več nevejte ka be.


ah, kaj češ, po virozi je okrevanje dolgočasno

p.s. nice ass

(odgovor članu tanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Francoska imena
29.5.2009 16:00:33   
bumerang
Sofia je ime, ki izhaja iz stare grščine (sofia-modrost) in nima nobene veze s španščino, lastijo si ga skoraj vsi jeziki. In ja, glede na to, da izhaja iz stare grščine, ga lahko imamo za vsestransko ime.

Če je Mišel ali Michelle, v obeh primerih se mi zdi ime ob slovenskem ali pa ić priimku smešno. V prvem, ker je ime popačeno do neprepoznavnosti, v drugem pa, ker tako stonira ob priimku. Ime tipa Luka pa zveni veliko bolj sprejemljivo četudi morda ne izhaja iz slovenščine, če kot slovenska imena jemljete imena, ki so iz poganskih časov. Luka je svetopisemsko ime in je prilagojeno slovenskemu okolju in je torej kar slovensko pa če se nekatere še tako postavite na glavo. Veliko bolj kot Bogomila in Jaroslav.

Tudi zaradi mene lahko svoje otroke imenujete Rin Tin Tin, Louisielle ali J. Bo, mi dol visi, samo potem tudi vzemite v zakup reakcije ljudi, ki se ob tako ime spotaknejo.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Azzurra)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Francoska imena
29.5.2009 16:25:50   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: mika
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
Desirée? to je en kar fajn roman. sem ga brala kot punčka in mi je ostalo v spominu - lepo ime, nenavadno.

A je to roman o Napoleonu? že doooooooolgo nazaj sem brala ta roman, pa mi je šlo iz spominauser posted image


ja, to je ta roman user posted image

pa ne razumem ljudi, ki govorijo, da noben ne bo znal teh imen izgovorit. Saj Sabina je blo tud čudno in novo ime 100 let nazaj, zdaj jih je pa veliko in ni problem. Pa Živa, Maja, Zarja, to naše babice niso nikoli dale svojim otrokom - pa kaj? če bodo imena pogosta, šele potem se jih navadi ali zna izgovorit. vsa imena so bila enkrat nova, ko jih ni bilo veliko ali so bila redka. mislim, včasih se sprašujem, a se slovenci zavedajo, da so slovenska imena aktualna samo par ur vožnje z avtom v vsako smer? potem smo pa že mi "eksotični" z Matejami, Živami, Zarjami, Mojcami, Anžeti, Matevži, Jakati.. itd. pa tok bentimo čez tuja imena.. ccc. kompleksi (pre)malega naroda bi jaz temu rekla.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Francoska imena
29.5.2009 21:39:06   
slovenka
IZVIRNO SPOROČILO: Azzurra


IZVIRNO SPOROČILO: slovenka

IZVIRNO SPOROČILO: Azzurra

pa še link na SOFIA
http://www.babynames.com/name/SOFIA



Čemu ta link? Da mi poveš, da se lahko Sofija tudi Sofia napiše? user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



Ne, pač pa da ugotoviš, da je tudi ime Sofija - tuje. user posted image user posted image




Uh, me imaš pa za tepko. Sem nekajkrat prebrala Zofijin svet, tako da brez skrbi... Imam tudi doktorat znanosti (ang.: doctorate of philosophy), tako da ima sophia poseben pomen zame (sem zanosila takoj po doktoratu itd.). Tako kot ti je bumerang spodaj pojasnila, gre za grško ime, razširjeno po vsem svetu, povsod v svojih jezikovnih različicah. In prav vsi jeziki imajo izraz filozofija - ki pomeni ljubezen do modrosti in torej skriva Zofijo v sebi. Mi smo se odločili, da bo naša pupa Sofija, ne bom zdaj pojasnjevala na dolgo, ker gre diskusija že predaleč, pa vendar: nisem nikjer rekla, da sem proti tujim imenom, pač pa temu, da gredo stvari v skrajnosti in ta Mišel se mi že zdi skrajnost.

Sicer pa - lepo, da si se postavila na stran naših sosedov - da te pomirim, priimke sem le malo pomešala - tako da čisto tako ne obstajajo. Na RR pa ful punc ve, kako mi je ime, tako da se sploh ne skrivam... Bi še tukaj napisala svoje ime in priimek, pa se bojim, da me boš našla na googlu in mi kakšno podgano poslala po pošti user posted image user posted image user posted image

No, premirje zdaj user posted image Saj v realnosti bi se midve čist fajn razumele - ker imaš svoje mnenje in trdno stojiš za njim user posted image user posted image user posted image user posted image


< Sporočilo je popravil slovenka -- 29.5.2009 21:52:37 >


_____________________________

Ne živite, dokler ne najdete tistega, zaradi česar je vredno umreti!

(odgovor članu Azzurra)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Francoska imena
29.5.2009 21:42:45   
slovenka
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: mika
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
Desirée? to je en kar fajn roman. sem ga brala kot punčka in mi je ostalo v spominu - lepo ime, nenavadno.

A je to roman o Napoleonu? že doooooooolgo nazaj sem brala ta roman, pa mi je šlo iz spominauser posted image


ja, to je ta roman user posted image

pa ne razumem ljudi, ki govorijo, da noben ne bo znal teh imen izgovorit. Saj Sabina je blo tud čudno in novo ime 100 let nazaj, zdaj jih je pa veliko in ni problem. Pa Živa, Maja, Zarja, to naše babice niso nikoli dale svojim otrokom - pa kaj? če bodo imena pogosta, šele potem se jih navadi ali zna izgovorit. vsa imena so bila enkrat nova, ko jih ni bilo veliko ali so bila redka. mislim, včasih se sprašujem, a se slovenci zavedajo, da so slovenska imena aktualna samo par ur vožnje z avtom v vsako smer? potem smo pa že mi "eksotični" z Matejami, Živami, Zarjami, Mojcami, Anžeti, Matevži, Jakati.. itd. pa tok bentimo čez tuja imena.. ccc. kompleksi (pre)malega naroda bi jaz temu rekla.



Mateyka, saj se strinjam. user posted image Samo se mi zdi tudi kompleks malega naroda, če mora zveneti vse kitajsko, japonsko, francosko, ameriško, da je kul. Od vseh imen, ki si jih ti navedla, pa po moje nobeno nima problema z izgovorjavo. Ta Etienne mi je namreč tako izstopal - koliko ljudi v Sloveniji bo pa reklo "Etija"?

Ma no, kaj me briga. user posted image


_____________________________

Ne živite, dokler ne najdete tistega, zaradi česar je vredno umreti!

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Francoska imena
29.5.2009 21:45:36   
Anonimen
Mene zanima, če poznate kakšno francosko ime in katero vam je najbolj všeč.


Mylene.

(odgovor članu Zasanjana)
  Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Francoska imena
29.5.2009 21:52:41   
slovenka
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

Tudi zaradi mene lahko svoje otroke imenujete Rin Tin Tin, Louisielle ali J. Bo, mi dol visi, samo potem tudi vzemite v zakup reakcije ljudi, ki se ob tako ime spotaknejo.


Saj čist fajn, če nekdo da določeno ime in stoji za tem, ampak običajno tisti, ki tukaj vprašajo, kaj menite o tem in onem imenu, malo razmišljajo o reakcijah drugih in bi jih motila kakšna negativna. Pač gre za to, da starše zmeraj moti, če kdo zafrkava naše otroke, tako je tudi prav. Je pa res, da se da zafrkavat na skoraj vsako ime - samo na nekatera bolj kot druga - Rin Tin Tin npr. user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Ne živite, dokler ne najdete tistega, zaradi česar je vredno umreti!

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Francoska imena
29.5.2009 21:55:40   
Anonimen
Sicer pa TUKAJ (klikni) Top 20 imen v Franciji od leta 1901 do 2006.

Najpogostejsa imena leta 2006 Emma, Lea in Clara za puncko ter Enzo, Lucas in Mathis za fantka.

(odgovor članu slovenka)
  Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Francoska imena
30.5.2009 6:09:00   
bumerang
A res se Etienne izgovori Etija?
A ni ena francoska pesem, kar popularna tam nekje konec 80, začetek 90, kjer poje izrazito Etien?

No, če je Etija, potem sem jaz že ena od tistih, ki bi izgovarjala narobe. Če ne zaradi drugega, ker vem za eno Etienne in za enega Etienne in oba kličejo Etien.


_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Francoska imena
30.5.2009 6:18:28   
Katy78

IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

A res se Etienne izgovori Etija?
A ni ena francoska pesem, kar popularna tam nekje konec 80, začetek 90, kjer poje izrazito Etien?



Ne, ne izgovarja se Etija temveč Etien.

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Francoska imena
30.5.2009 8:54:51   
Anonimen
A res se Etienne izgovori Etija?


Ne, Etjen, samo naglasov na e mi ne gre naredit.

(odgovor članu bumerang)
  Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Francoska imena
30.5.2009 8:58:36   
bumerang
In kaj ima torej Etija z Etijenom?

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Francoska imena
30.5.2009 9:02:29   
Anonimen
Ne bi vedela, mogoce gre za podobno ime ali pa napacno izgovorjavo. Ali pa eno od interpretacij izgovorjave imena. Ker ce logika jezika velja pri ostalih besedah, pri imenih in priimkih ne, v veliko primerih.

(odgovor članu bumerang)
  Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?