|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Citomegalovirus
26.4.2006 22:32:04   
::zaspanka::
POZDRAVLJENI, MENE ZANIMA CE IMA KATERI OTROK OKUZBO S CITOMEGALOVIRUSOM (CMV)? KAKO ZGLEDA RAZVOJ POTEM?
KER SARA JE PO SESTIH TEDNIH ZDRAVLJENJA VEDNO SLABSE. SAMORASTE IN SE REDI, OK, EPILEPSIJO SMO KONCNO IZKLJUCIL, VSEEN PA JE Z RAZVOJEM IN GIBANJEM VEDNO SLABSE, NOBENA NEVROFIZIOTERPIJA NE POMAGA. PRI 6 MESECIH NE DRZI GLAVE, EDINO KAR JE,DA POGLEDA KAKSNO STVAR, PA SE TO NE,CE JE BOLJ DALEC (2M), ZA ROKE IN NOGE VERJETNO SPLOH NE VE DA JIH IMA. ZANIMA ME, CE PRI VSEH ZGLEDA TAKO SLABO, ALI SO MOZNOSTI DA BO KDAJ BOLJE?

POZDRAVCKE!
PETRA & SARA


< Sporočilo je popravil Seven -- 26.4.2006 23:10:15 >


_____________________________

ZA ZAPRTIMI OCMI NEMOGOCE SE GODI, TAM SI V SVOJI PRAVLJICI, DRICAS SE PO MAVRICI...

http://-zaspanka-.moj-album.com/

http://zaspancek.blogspot.com/
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: CITOMEGALOVIRUS
26.4.2006 23:09:29   
Seven*
Pozdravljena! Kot moderatorka foruma te prosim, ce v bodoce ne pises z velikimi crkami, ker so taksna sporocila precej nepregledna in "sitna" za branje. Ker si nova, bom tole napakico spregledala in ti sporocila ne bom pobrisala. Hvala in lep pozdravcek!

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu ::zaspanka::)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Citomegalovirus
26.4.2006 23:11:45   
Seven*
Hmm.. Zanimivo, tega virusa pa ne poznam. Zelim vama vse najboljse in drzim pesti za vaju!

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu ::zaspanka::)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Citomegalovirus
27.4.2006 8:10:05   
nana 27
Zaspanka, sem prebrala tvoje sporočilo in sem šla malo brskat po internetu. Tole sem našla. Če bom našla še kaj, bom dala gor. Držim pesti za vaju.  http://www.velenje.com/STROKOVNJAK3.php?fID=levak&fID_vprasanje=21&fPage=9

(odgovor članu ::zaspanka::)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Citomegalovirus
27.4.2006 12:50:12   
muha1
Preko česa ali kako pa se okužiš z virusom CMV ?

(odgovor članu nana 27)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Citomegalovirus
27.4.2006 13:21:19   
mml
CMV ali citomegalovirus je virus, ki povzroča pri otrocih in odraslih infekcijsko mononukleozo lahko pa tudi samo blago povečane bezgavke. Ko se enkrat okužiš, si v principu odporen za celo življenje, slaba stran pa je, da ostane virus v telesu in se občasno izloča s slino in se tako prenaša s človeka na človeka (skratka predvsem poljubljanje). Odrasli smo nekje prekuženi (se pravi, da smo se z virusom že srečali) v 70 - 80%
Problem je, če pride do prve okužbe v nosečnosti, ker takrat pogosto pride tudi do okužbe ploda. Okvare so tem hujše, čim bolj zgodaj v nosečnosti pride do okužbe. Če ob rojstvu ocenijo, da je okužba še aktivna, dobi novorojenček zdravilo, ko prepreči nadaljnje razmnoževanje virusa. Pri plodu pogosto povzroča okvar in kalicinacije v možganih, lahko gluhost in slepote, kognitivne motnje, prizadetost jetr. Same okvare so dokončne, porpava je pa odvisna od tega kateri del možganov je prizadet. Pri dojenčkih je z zgodnjo fth možno doseči vsaj relativno dobro popravo motoričnih funkcij.

_____________________________

Nasmej se življenju, čeprav je včasih hudo (Medvedek Pu)

(odgovor članu muha1)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Citomegalovirus
28.4.2006 10:11:46   
::zaspanka::
zivjo!
Seven,se opravicujem,verejetno sem to pri navodilih izpustila...Hvala za opozorila in da me nisi zbrisala!
nana27,res hvala za trud,sicer sm ze nekaj casa nazaj nasla to,pa ne najdem te mame,se mi pa zdi,da sva edine v sloveniji s tem problemom?
mml,kako da vse to ves?
zelo rada bi spoznala kakega starsa,ki ima enako tezavo,ker komur jaz omenim ta cmv,nihce ne vzame resno,ker nihce tega ne pozna (saj sem tudi sama spoznala sele ko sem dobila prve izvide...).in si tok zelim koga spoznat,da bi videla kaj lahko pricakujem,zdravniki in terapevtka mi pravijo da je slabo, ostali,ki ne poznajo problema pa,da je ful dobro.

pozdravcke vsem!
papa


_____________________________

ZA ZAPRTIMI OCMI NEMOGOCE SE GODI, TAM SI V SVOJI PRAVLJICI, DRICAS SE PO MAVRICI...

http://-zaspanka-.moj-album.com/

http://zaspancek.blogspot.com/

(odgovor članu mml)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Citomegalovirus
28.4.2006 10:42:25   
tincci
Boga punčka user posted image Držim pesti user posted image

(odgovor članu ::zaspanka::)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Citomegalovirus
28.4.2006 12:41:25   
copka77
Točno tako kot je mml napisala. Poškodbe (največkrat možgan in oči) so nažalost trajne ( če je okužba v nosečnosti-prenos preko posteljice). Največ narediš z fizioterapijo za mišično aktivnost otroka, sicer pa upam da nima dosti poškodb.Držita se.Eno user posted image za srečo in pogum.

(odgovor članu tincci)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Citomegalovirus
26.9.2009 12:50:49   
Emilia
Tudi jaz sem rodila punčko okuženo s CMV in me zanima malo več, praktičnih nasvetov in malo za podporo, ker strokovno sem že čisto zmedena. Se priporočam za kakšen kontakt preko ZS in da izmenjamo izkušnje.

(odgovor članu copka77)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Citomegalovirus
26.9.2009 20:21:30   
sye
Kako ste pa zvedle za to okužbo, oz.kakšni so znaki?

(odgovor članu ::zaspanka::)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Citomegalovirus
26.9.2009 20:49:08   
mamicaTaja
http://www.ringaraja.net/forum/CMV/m_4254745/tm.htm

pa veliko user posted image user posted image user posted image user posted image ....

(odgovor članu sye)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Niti strije, niti stanje vagine zanjo ni v...
V svojih objavah redno prikazuje predele na trebuhu, zadnjici in nogah, dele telesa, ki jih večina drugih vplivnežev skr...
Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?