|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Še vedno iščem ime....
7.6.2006 18:50:02   
SanjaS
Ja, je.user posted image  odtok .

Silahko predstavljate, da fantu damo ime IZTOK ( zelo lepo staroslovansko ime, a kaj ko se nenavadno izgovori)....

Si ne morte mislit kako se je recepcionistka v enem od hotelov na koncu hihitala, ko je pogledala potni list.... in najprej izgovorila kot SING (dokaj pogosto in zelo cool), a kaj ko sva jo morala popraviti...reva je še prej 2x vljudno vprašala, če je to ime ali morda kakšen naslov !?!

A ste že slišali za Petra Šilčka?

No, jaz ne bi rada take kombinacije...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Še vedno iščem ime....
7.6.2006 23:25:08   
pot
Kaj pa če kar priimek spremenite? Opozarjam, da boste stran zmetali ogromno denarja za dokumente, ampak ime za fanta, boste pa zato zagotovo hitreje nasli. user posted image   Pa se vsi boste bolj zadovoljni kot Sing family.

Kaj paše zraven (melodično): Leon Sing, Oliver Sing (bi se slo), Tibor Sing,  Gaber Sing, Svit Sing (bi se pa slišalo zelooo lepo - v angl., samo, glejta da je kaj posluha v druzini, drugace odpadeuser posted image )...

Samo predlagam.

(odgovor članu SanjaS)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Še vedno iščem ime....
11.6.2006 20:40:01   
Laubica
Meni je všeč SVIT VITJANuser posted image

(odgovor članu pot)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Še vedno iščem ime....
12.6.2006 21:16:15   
SanjaS
Veš da je ideja še kar, a bi vse sorodnike direkt peljali na urgenco, k bi jih kap zadela... no, al bi pa mene odpeljal v Polje na podrobnejši pregled vsebine buče...

Sej vsa ta imena pašejo tudi k Sink... v bistvu me priimek sploh ne moti in če ime paše k Sing, potem paše tudi k Sink...

Sicer pa mislim, da ne najboljš varianta, da imamo dve imeni za fanta v paci... če bo kakšno drobceno blondkasto ali pleškasto bitjece ob rojstvu, bo po moje kar Oliver, če se bo pa rodil bolj temnolas hrust bo pa treba izbrat kar kakšnega Riharda, Jordana, Gabra ali bi pa imeli kar Maksima... bom še malce pretuhtala vaše predloge.user posted image  , če se pa kteri utrne še kakšna zamisel, bi bila pa zeloooo vesela predloga- tista s spremembo priimka je sicer zanimiva, a neizvedljiva... konec koncev nam je naš priimek zelooo zabaven, kljub nenavadnemu pomenu...

LP,

S.

(odgovor članu pot)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Še vedno iščem ime....
13.6.2006 0:07:48   
Anonimen
Sanja, kdaj pa imas PDP? user posted image

(odgovor članu SanjaS)
  Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Še vedno iščem ime....
14.6.2006 0:02:03   
SanjaS
Časa za izbiro imena je seveda še dovolj na voljo, čeprav sem do sedaj imela imena izbrana že bistveno prej (najpozneje do 4. meseca nosečnosti).

Pravijo da bo PDP 23.9.2006.

Zdi se mi kar pomembno, da ko nekako začneš čutit novo bitje in če slučajno še celo veš kaj bo po spolu, zadevo nekako tudi v urediš... 

Ne vem zakaj bi bila znamka vozička bolj pomembna od imena bodočega človeka (imamo cele štorije o vozičkih..), čeprav se morda primerjava sliši kot dokaj neprimerna...Voziček uporabljamo par let, morda celo mesecev, ime človeka je pa edina zadeva, ki jo več ali manj damo za vedno. Tako kot vse  pomembne stvari, gra za povsem zastonjsko zadevo, odvisno  (upam da !) samo od staršev. Gre torej za nekaj osebnega in večinoma nespremenjljivega v večini primerov...

O čem pravzaprav nakladam?

Zdi se mi, da je to edina stvar, ki ostane in iz katere se vidi KAKO vidimo in čutimo novo bitje... In morda celo kaj si zanj želimo .. nekaj takega kot tista zgodba o Trnuljčici in vilah.. No, zato pa tečnarim z imeni, čeprav se nekaterim zdi zadeva nadvse b.z....

LP,

S.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Še vedno iščem ime....
14.6.2006 20:25:24   
Anonimen
kaj pa vitan, aljon, jon, job, klas, jošt, marcel, ambrož?

(odgovor članu SanjaS)
  Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Še vedno iščem ime....
14.6.2006 21:16:35   
Anonimen
Marcel mi je všeč, namesto Vitan pa Vitjan (sem nekje slišala za tole ime, se mid zdi, da je tako ime bratrancu od prijatelja).

Pa Jon je tut lepo ... :)

Lp, Ribica

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Še vedno iščem ime....
14.6.2006 21:25:53   
Minkaa
Jaka, Miha, Ian, Jaša, Nace, Jaš, Brin, 

_____________________________

Srečna družina

www.bambino.si

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Še vedno iščem ime....
15.6.2006 8:54:40   
viv_
Meni je pa Jošt všeč user posted image

(odgovor članu Minkaa)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Še vedno iščem ime....
23.6.2006 13:30:59   
Anonimen
Taras rula user posted image
pa še piše se verjetno tako kot jaz.
Jošt, Svit pa tudi Viv user posted image  imaš dobre ideje.

(odgovor članu viv_)
  Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Še vedno iščem ime....
25.6.2006 11:51:02   
aprilb
Pozdravljene iskalke imena, sem bolj nova tu in sem vas zaenkrat samo brala. Ker si tudi jaz razbijam glavo z iskanjem enega moškega imena (enega že imam) se oglašam SanjiS. Zdi se mi, da je bolje da se ime ne konča z isto črko kot se začne priimek. Če bo malega kdo vprašal kako mu je ime in bo rekel Taras Sink in ko to izgovoriš ne slišiš dobro kje se konča ime in začne priimek. Se strinjam s tvojim možem da bi moral imeti bolj "možato" ime ker imate res bolj "pojoč" priimek, kar je še vedno bolje kot pri nas, ki je poln č-jev in r-jev. Drugače se pa meni Jordan Sink sliši zelo lepo. LP A

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Še vedno iščem ime....
30.6.2006 10:00:24   
Anonimen
kaj pravte na ime Erazem..tega sm se jz včer "spomnla" ko sm rešvala križanko.....hmm?

(odgovor članu aprilb)
  Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Še vedno iščem ime....
30.6.2006 13:30:33   
BarbaraO
No, da še jaz dodam svoje: moj bo Kasper (če bo fant, pa menda ne bo!), za bolj možato ime pa predlagam še Hermana. Jaz imam enako težavo pri izbiri imena za punčko, ker mi nikakor nobeno ni všeč. Prva pa je Enja.

Vso srečo!

_____________________________

Če imaš 3 sončke, dan ni nikoli oblačen :-)))

(odgovor članu SanjaS)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Še vedno iščem ime....
8.7.2006 23:04:05   
SanjaS
Erazem mi nekako ni všeč, ker je edini odrasli Erazem tisti, Pintarjev, k mi ni všeč - sicer kar kr rada preberem njegovo kolumno (če sploh je  posledica njegovih misli), a gledam ga bolj težko, si pač ne morem pomagat.. .

Poznam tudi enga fantka Erazma, a ker sem ljubiteljica  imen z veliko pomeni in simbolike mi nekako Erazem  že zaradi prej naštetih razlogov ni in ni všeč....

Pa še nekaj me pri tem imenu zmoti: n.pr.  Kje na svetu se še to ime rabi za poimenovanje? A si kera predstavlja kako izgovorijo to ime kje drugje ? Nekako mi ne pade na pamet kako bi bilo to slišati, ko bi tujec to ime prebral...in nato še izgovoril ...user posted image

No, meni tvoja kritika poimenovanja otrok n.pr. po rastlinah pač ni kritika... je tvoje stališče  o tem kakšna naj bi bila pravila poimenovanja človeških potomcev..

Sem goreča zagovornica "pomenskega" poimenovanja, ker pač menim, da so rastline ali kraji ali celo predmeti, ki največkrat niso negativno razumljena v nobenem primeru.. določene n.pr. rastlinel so lahko  lepe, trdne, koristne, strupene... največkrat pa niso pa hudobne, butaste ali kakorkoli negativne... Seveda je razumljivo, da verjetno otroku ne bi dala nekaterih rastlinskih imen kljub temu  n.pr. sinu Zelje ali hčeri Čebula ali morda Paprika, zaradi nekaterih zgoraj naštetih razlogov, a v splošnem se mi največkrat zdijo  imena  s pomenom zanimiva in lepa...

Ni mi pa jasno, zakaj naj bi bila navdušena nad imeni kot so n.pr. Jure, Jaka ali Tina?  Ali taka imena kaj pomenijo, da bi mi lahko bilo všeč poimenovati človeka s skupino črk, ki se pač nekako všečno slišijo oz. so celo okrajšava user posted image
Občutek imam, da ljudje, ki otroku dajo "okrajšano"ime nekako tudi otroka jemljejo bolj za hec- pač nekako mu bomo dali ime...seveda je to samo moj občutek... a meni se pač tako zdi.
Kakšen naj bi pa bil n.pr. Domen ali Janez?  
Neke vrste pomanjkanje domišljije, al kaj? Pa ravno pri eni izmed najbolj pomembnih oseb v življenju ...
Al je najbolje da ga takoj po rojstvu z imenom"skrijemo" v množico, da ne bi bili slučajno "drugačen"?

No, to me pa res zanima...kaj pravite ve na to?

Lp,

S.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Še vedno iščem ime....
9.7.2006 22:54:24   
sato
 Meni je pa Oliver ful lepo ime. Ali pa morda Max?

(odgovor članu vidja)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Še vedno iščem ime....
20.7.2006 18:38:20   
SanjaS
 

Max Sink - ( nekoč prva izbira, a sedaj, ko jih je toliko, žal nič več, se mi zdi izredno pogosto ime...)user posted image

Še najbolj posrečeni kombinaciji se mi zdita : Oliver Sink in Jordan Sink...

Zelo so mi všeč tudi imena: Natan, Svit, Brin.. samo zdi se mi, da ne gredo k priimku?

Zadnjič mi je ena predlagala da bi bila lepa kombinacija Nikola Sink. Kako se pa vam sliši?

LP,

S.





(odgovor članu sato)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Še vedno iščem ime....
20.7.2006 19:46:04   
Jacqueline
Max Sink mi je najboljša kombinacija, pa kaj če jih je veliko. Drugače pa gre lepo skupaj Tisa, Zala in Svit. Sam s priimkom... user posted image

(odgovor članu SanjaS)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Še vedno iščem ime....
20.7.2006 21:57:39   
SanjaS
Jacqueline,
bi bilo mogoče bolje kar Maks Sink?

Kaj praviš?

(odgovor članu Jacqueline)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Še vedno iščem ime....
20.7.2006 22:07:19   
Ancy
Ja sam a ni tole mal tezko izgovorljivo ker se ime konca z isto crko kot se priimek pricne. Maks Sink, men to zveni kot maxink... Mi je pa zelo vsec s tem istim priimkom ime Oliver..... pa ga potem klicete tudi Oli user posted image ..... 

(odgovor članu SanjaS)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Še vedno iščem ime....
20.7.2006 22:15:49   
Jacqueline
Meni se lepo sliši. user posted image user posted image user posted image

Sem pa še malo statistiko preverla, če te skrbi, da bo imel preveč soimenjakov.
Maksov je bilo rojenih 336 med letoma 91-04. V letu 2005 je na 39. mestu po pogostosti, vodi pa seveda ime Luka.

Kdaj pa se vam bo pridružil lepotec?

(odgovor članu SanjaS)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Še vedno iščem ime....
21.7.2006 13:42:40   
F*S*M
Kaj pa Jakob, ime je lepo pa še ni jih sedaj veliko več je Jakatov

_____________________________

Moje sonce je začelo sijati 13.05.2006 ob 20.39

(odgovor članu Jacqueline)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Še vedno iščem ime....
21.7.2006 20:42:16   
Anonimen
Glede na to, kakšno mišljenje imaš o imenih (pomenska), predlagam Bor ali Gaber.

(odgovor članu Jacqueline)
  Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Še vedno iščem ime....
21.7.2006 20:54:26   
Anonimen
Ali pa Gabor, to je meni tudi všeč zadnje čase.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Še vedno iščem ime....
21.7.2006 21:08:07   
Anonimen
Kaj pa;

Gašper, Rene, Blaž, Matej, Uroš, Tomaž, Anže

(odgovor članu SanjaS)
  Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?