|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Kape in trakovi pri 37 stopinjah celzija
22.6.2006 9:37:15   
darjatimci
A veš Kalbo,da je pa včeraj res ni imel,ker hvala bogu ni pihalo,drugač pri nas skoz piha kot v hribih ali pa na morju.In ko naš fantič ves prekurjen šiba sem in tja,pa po vetru ziher faše vnetje,čez par dni.Trak je zanj muka,ampak kaj hočmo takle mamo.

(odgovor članu darjatimci)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Kape in trakovi pri 37 stopinjah celzija
22.6.2006 9:44:01   
darjatimci
Vnetje ušes res povzroča tudi bakterija,ampak ne samo ona,so še drugi vzroki za ponavljajoča se vnetja.

(odgovor članu darjatimci)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Kape in trakovi pri 37 stopinjah celzija
22.6.2006 9:50:29   
Anonimen
Ja nekateri pa v pretirani skrbi grejo v skarjnost,ne da bi se zavedali,da s tem samo škodujejo.Naš je kapo nosil le v hudi zimi z burjo in na snegu.
Jeseni,če je bilo milo ozračje in spomladi,če ni prav mrzla pihala je bil vedno brez.

(odgovor članu darjatimci)
  Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Kape in trakovi pri 37 stopinjah celzija
22.6.2006 9:55:38   
Maleal
100 ludi,100čudi. user posted image  Bi jaz enemu odraslemu dala kapo in štunfe gor,mater so eni starši nerazsodni.user posted image

_____________________________

Ne išči nekoga, ki je popoln.
Ljubi nekoga, ki ni in ga naredi popolnega s svojo ljubeznijo.

(odgovor članu mia-2)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Kape in trakovi pri 37 stopinjah celzija
22.6.2006 10:21:03   
honey
Nekateri so res čudni. Zdele sem se spomnila, da lani poleti, ko je bil naš star 3, 4 mesece je bil en obdobje, ko je bilo res vroče. Naš je bil samo v bodiju, sem pa srečala ene starše, ki so imeli otročka starega pribl. 9 mes (ne vem, sam je že sedel v nakupovalnem vozičku), ki je imel na nogici debele zimske štumfke, 3/4 hlače pa dolge rokave! Potlej sva se z možem sprašvala, kdo je nor - midva, k mava tamalga tok mal oblečenga al unadva. Res dol padeš.

(odgovor članu Maleal)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Kape in trakovi pri 37 stopinjah celzija
22.6.2006 10:22:37   
rija
Vem, da niso vsi otroci enaki, ampak mislim, da se pri nas z oblačenjem na veliko pretirava.....mene včasih čudno gledajo, pa tudi kakšna pripomba pade, kak je mali premalo oblečen.....pa je v petih mesecih imel kvečjemu šmrkeljček ali dva....zdaj v tej vročini pa je itak samo v plenički, pa bog daj, da malo piha, da je vsaj nekaj zraka.

Na Islandiji velja, da je veter "dober" zrak.....dojenčke pa postavljajo z vozički na vetrovno mesto ali na prepih, da tako dobijo ta dober zrak.....

(odgovor članu Maleal)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Kape in trakovi pri 37 stopinjah celzija
22.6.2006 10:32:37   
srki
Naš je prejšnje leto tudi imel stalna vnetja ušes. Če je zunaj bolj mrzla vlekla, smo bili prepričanja, da to tudi vpliva na ušesa. Ampak mu nisem dala traku ali volnene kape, ampak poletni klabuček, tak, da je ušeska pokril in bil v bistvu tudi zaščita za glavo proti  soncu. Sicer mi pa od vseh dohtarjev tudi eden ni rekel, da pa vnetja ušes povzroča zgolj in samo bakterija in ne prepih, pa bi nam lahko!

(odgovor članu mia-2)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Kape in trakovi pri 37 stopinjah celzija
22.6.2006 12:55:27   
Anonimen
Ja, ampak res piše, da je treba otroku zaščititi ušesa pred vetrom:

http://www.lek.si/slo/skrb-za-zdravje/dihala/vnetje/

(odgovor članu srki)
  Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Kape in trakovi pri 37 stopinjah celzija
22.6.2006 13:09:20   
Anonimen
Ja, pa ne pred toplim oz. vročim vetrom pri 37 stoopinjah. Da se ga v zavetje, v vozu je pa itak zavetje, pa je.

No, al pa kapo gor čez ušesa user posted image  Hudo.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Kape in trakovi pri 37 stopinjah celzija
22.6.2006 13:17:13   
ZARA
Jaaaaa- ha-haaa !!!!! Moj je včeri pri 100 stopinjah rekel meni, naj za Zaro vzamem "nekej za čez", če slučajno popiha...nisem mogla verjet kaj slišim...jaoooooo

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Kape in trakovi pri 37 stopinjah celzija
22.6.2006 13:27:22   
piščanc
IZVIRNO SPOROČILO: darjatimci

Jaz verjamem,da je to za marsikoga videti debilno,ampak za takšne otroke,ki imajo pa vnetja ušes,pa ni prav nič šmešno.Žal se ta vnetja tudi čez poletje ponavljajo,tako da smo ves čas v skrbeh kdaj nam bo spet udarilo na plan.user posted image


ampak vnetje povzročajo bakterije in virusi, ne pa veter!!! in to gre čez nos/grlo... ne pa skozi ušesa


vnetja pa se prepreči tako, da se okrepi imunski sistem (vitamini)


_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu darjatimci)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Kape in trakovi pri 37 stopinjah celzija
22.6.2006 13:28:15   
darjatimci
Hvala Splišni za poučen članek,naš fant ima težave ravno zaradi evstahijeve cevi in tekočine v ušesih.

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Kape in trakovi pri 37 stopinjah celzija
22.6.2006 13:35:41   
darjatimci
Pišanc pri občutljivih otrocih je treba pač upoštevati vso možno zaščito,še posebej če  zaradi diete ne smeš dodajati raznih vitaminov.Jaz sem pač povedala svojo zgodbo in mišlenje glede tega,načeloma pa se strinjam,da otroke ni dobro preveč oblačiti ker se  jim s tem bolj škoduje kot pa koristi.

(odgovor članu darjatimci)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Kape in trakovi pri 37 stopinjah celzija
22.6.2006 14:01:23   
kalbo
Čaki mal, ti maš otroka z resno zadevo in moraš biti zato bolj pazljiva. To je drugo in tisto ni letelo nate.

(odgovor članu darjatimci)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Kape in trakovi pri 37 stopinjah celzija
22.6.2006 14:42:59   
lelaval
A nisi staršev vprašal, zakaj onadva nimata zimskih kap - tudi odrasli si lahko prehladijo ušesa. user posted image


_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Kape in trakovi pri 37 stopinjah celzija
27.6.2006 17:16:05   
skuštrana
Joj, še ena vroča scena...
Ta vikend na plaži (hvala bogu vsaj pod drevesom, v senci) mamica s kakšnih mesec, dva starim dojenčkom. bogi revež je bil na + 40 cel dan v lupinici user posted image , oblečen v pajacka s stopali, pokrit z dekicouser posted image ..Ven ga je vzela samo za dojenjeuser posted image ..Men se je revež tako smilil....Samo naredit pa nimaš kaj. Konec koncev je to njen otrok...Dobro, da ga ni vročinski infarkt.

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Kape in trakovi pri 37 stopinjah celzija
27.6.2006 17:20:49   
dory
o matr...men je res debilno,da se otroka tkole zavija v vato...moj je bil nedonosencek, rojen aprila, pa je bil takoj v prvi vrocini napol nagec...

(odgovor članu mia-2)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Kape in trakovi pri 37 stopinjah celzija
27.6.2006 21:06:07   
Mojca20
Njej bi nabila eno štrikano kapo na glavouser posted image

(odgovor članu mia-2)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Kape in trakovi pri 37 stopinjah celzija
28.6.2006 8:24:28   
honey
Groza! Kolegica ima 3 tedne starega sineka, pa ga ima že v bodyu s kratkimi rokavčki pa samo v pleničkah. Joj, a so ljudje sploh normalni user posted image  Moj je tudi aprilček (2005), pa sem ga mislim da že maja slekla, da je bil napol nag. Jaz sem mnenja, da če je meni vroče, je tamalmu tud (če ne še bolj). Ampak problem je pri starših, ki so bolj zmrznjeni, pol mislijo, da tud otroke zebe. Imam svakinjo za primer: naš spi že 2 mes. v sami majčki s kratkimi rokavi, nič pokrit, njeni dve punčki dvojčici (stari isto kot naš) pa sta do včeraj spali v pižamah z dolgimi rokavi in dolgimi hlačami. Ni kaj, njo zebe.

(odgovor članu Mojca20)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Kape in trakovi pri 37 stopinjah celzija
29.6.2006 8:19:14   
bini
glede kap in trakov sploh ne bom komentirala... imam pa mami, ki je precej nagnjena k pretiranem oblačenju in imava pogostokrat zanimive debate o prehladih in pljučnicah user posted image

mi je pa zanimivo da otroci nič ne protestirajo, če jih takole oblačijo nori starši... naša če ji je vroče ne bi držala nič na glavi - bi vse letelo dol, pa še glasno bi protestirala zraven... naš 3 mesečnik je tud čist nagec, če pa slučajno kakšno krpico preveč dam nanj se pa takoj oglasi in jasno protestira - ko krpico odstranim postane spet angelsko priden in mi podari nasmešek user posted image

_____________________________

Svet je lep!!

(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 45
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Kdaj se vaš otrok začne spominjati?
Noben otrok nikoli ne pozabi materinega glasu. "Eden najzgodnejših spominov je spomin na materin glas."
Prehlad, gripa ali angina?
Smrkav nosek, pordele oči, kašelj, kihanje, razbolelo grlo in splošno slabo počutje – vam je znano? Kako prepoznati, ali...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?