|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Lažni popadki oz. trd trebuh
4.2.2008 22:45:42   
taanja
Pozdravljene! mene full oblivajo vprašanja kako zgledajo popadki kako bo potekal sam porod.Veliko sem že prebrala o tem,sam vseeno ni isto.Sem v 32-33 tednu in že kumi čakam da prideva z malim kobacajčkom do konca nosečnostiuser posted image . Zanima me če katera ve v katerem tednu se naj bi lahko začeli pravi popadki? 

(odgovor članu Teni_)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Lažni popadki oz. trd trebuh
6.2.2008 16:05:07   
Janice1
Hy,otrdevanje trebuha me muči že od 20 tedna,vmes pa imam še krče podobne menstrualnim. Trenutno imam strogo ležanje...da preidem k bistvu:danes sem cel dan ležala in sem jih dopoldan imela manj, popoldan pa sem pojedla 6 koščkov milke in krčiii.Ali je to možno, da bi  sladko lahko povzročilo, da imam krče? Pijem magnesol, ne vem če mi kaj pomaga...

(odgovor članu taanja)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Lažni popadki oz. trd trebuh
15.3.2008 12:11:40   
spela80
Pozdravljene

mene pa zanima če se vam je otrok umiril med popadki (lažnimi in pravimi) in koliko dni pred porodom se vam je otrok umiril???user posted image

(odgovor članu bina30)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Lažni popadki oz. trd trebuh
27.3.2008 11:05:36   
jessy24
zdravo.sem v 38 tednu nosecnosti.v casu polne lune sem imela popadke 3-krat na 15 min,vkljucno z opravljanjem velike potrebe(diareja?),nato  tri ure mir,ob 6h zjutraj pa zopet!user posted image cez dan se je pa vse umirilo.ne vem kaj si naj mislim-to definitivno ne morejo biti  vec lazni popadki??ali pac??                                             drugace pa pricakujemo user posted image !


(odgovor članu spela80)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Lažni popadki oz. trd trebuh
27.3.2008 20:23:34   
tatam
IZVIRNO SPOROČILO: spela80

Pozdravljene

mene pa zanima če se vam je otrok umiril med popadki (lažnimi in pravimi) in koliko dni pred porodom se vam je otrok umiril???user posted image



Razgrajali so do zadnjega!!Še elektrode od ctg-ja so v porodni skoraj dol zbrcali- vsi štirje(ne naenkratuser posted image )!!

(odgovor članu spela80)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Lažni popadki oz. trd trebuh
27.3.2008 20:26:12   
silvya
IZVIRNO SPOROČILO: jessy24

zdravo.sem v 38 tednu nosecnosti.v casu polne lune sem imela popadke 3-krat na 15 min,vkljucno z opravljanjem velike potrebe(diareja?),nato  tri ure mir,ob 6h zjutraj pa zopet!user posted image cez dan se je pa vse umirilo.ne vem kaj si naj mislim-to definitivno ne morejo biti  vec lazni popadki??ali pac??                                             drugace pa pricakujemo user posted image !




Pojdi se pokazat k ginekologu.

(odgovor članu jessy24)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Lažni popadki oz. trd trebuh
29.8.2008 11:07:11   
ANIME
Pozdravljene,

tudi jaz imam nenehno otrdevanje trebuha ... še posebej popoldne in proti večeru. Takrat mi otrdi tudi po 20x, tako da če štejem še tiste preko dneva, se jih sigurno nabere za ene 30x.

To sem že povedala svoji G in mi je pač naročila 2x na dan magnezij in pa 3x na dan Buscopan (oz. po potrebi). Ker nisem velik zagovornik tablet (še posebej ne v nosečnosti) me zanima ali mislite, da je vse to že malo preveč (ker otrdevanje ne mine, kar redno pijem že 14 dni po 3 tablete na dan).


_____________________________

Kot pravi pregovor: Be careful what you wish for.
03.10.08 sva dobila kar dva razgrajača.

(odgovor članu silvya)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Lažni popadki oz. trd trebuh
29.8.2008 11:13:18   
Šaki
mene pa zanima če še kateri otrdeva trebuh tako zgodaj.namreč jz sm 'šele' v 15 tednu pa mi že zdj večkrat na dan otdri.do 5x.
je včeraj rekel G da naj nebi tolk prej.

(odgovor članu ANIME)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Lažni popadki oz. trd trebuh
19.9.2008 20:04:18   
Anonimen
Meni je začel otrdevati v 17. tednu, kar je tudi zgodaj. Bilo je precej pogosto (recimo na vsakih 20 min skoraj cel dan). Potem se je po 25. tednu umirilo. Sedaj smo še teden do roka in ni nič videti, da bi se user posted image kam mudilo. user posted image
Sem pa prav tako pila Magnesol in Buscopan 3x na dan. Mi je bilo tudi neprijetno, ker prav tako ne maram tablet, sploh med nosečnostjo, ampak nekak se mi je zdelo bolj pametno, da jih jemljem, sploh ker so mi vsi ginekologi zatrdili, da Buscopan v nosečnosti naj ne bi imel negativnih stranskih učinkov na plod, Magnesol je pa itak samo magnezij... Koliko je dejansko pomagalo, pa je že drugo vprašanje.

(odgovor članu Šaki)
  Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Lažni popadki oz. trd trebuh
13.10.2008 10:00:58   
dushka
Meni je začel trebuh otrdevati približno v 18 tednu. Sedaj sem noseča 21 tednov in mi trebuh otrdeva pogosteje, včasih tudi na pet minut potem pa preneha. Met otdevanjem me včasih začne tiščat oz. bolet v spodnjem delu trebuha. Me pa tudi špika oz. boli v nožnici, nevem ali je to normalno in je to samo zaradi raztezanja maternice. Pregled imam čez en teden in bom vpršala, če je to normalno.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Lažni popadki oz. trd trebuh
17.10.2008 19:21:37   
Onasiss
Naj povem, da sem v 23 tednu nosečnosti. Pri devetnajstih tednih sem imela manjšo prometno nesrečo, kjer me je med drugim s pasom stisnilo čez trebuh. No skratka od takrat naprej imam pogoste krče oz trd trebuh. Pijem magnesol in buscopan, je res bolje če več počivam predvsem če ležim na boku. Moram pa še povdariti, da je to moja druga nosečnost in pri prvi nisem imela nobenih krčev.  MV mi bo G merila čez en teden. Vam sporočim kaj bo pokazalo.

_____________________________

So what....

(odgovor članu dushka)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Lažni popadki oz. trd trebuh
17.10.2008 19:24:26   
Anonimen
Otrdevanje trebuha ni povezano z porodom.tako da ne vem kaj vas neki G strašijouser posted image
Če otrdevanje ni boleče oz. ne sprožijo odpiranje MV jih je lahko koliko hoče
Anonimna buscopan kar jemlji.Če ne boš ležala ti ne bo pomagal

(odgovor članu Onasiss)
  Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Lažni popadki oz. trd trebuh
2.11.2008 19:10:12   
T.A.T
Reče se jim tudi nosečniški popadki in niso nevarni razen da si zelo sledijo in jih je npr. več kot 10 na dan bi bilo pač priporočljivo, da pokličete v porodnišnico! Drgač pa samo brez panikeuser posted image
jaz jih imam ponavadi zjutraj vsaj dva vsako jutro...predvidevam da se lažje zbudimuser posted image
ja tak je deklice maternica se pripravlja...so pa nam v mater.šoli povedali da pravo boli 1000x boljuser posted image user posted image tak da upam da že s temi nimate hudih težavuser posted image

aja TATAM sem gledala imena tvojih srčkov in sva se z možekom prav razveselila ene zanimivosti...Jaz sem Tosja in moj možek Aljoša in nama je ful všeč, da se imena lepo širijo, kajti so bolj redka sploh Tosja...vglavnem fulll lepouser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Lažni popadki oz. trd trebuh
24.11.2008 13:17:54   
Peky
Pozdravljene!

Mene pa zanima, če lahko pričakujem porod - sem v 38 tednu nosečnosti, v 36 tednu sem bila že za 1cm odprta.  Že prej so se mi pojavljale občasne bolečine v spodnjem delu trebuha. Sedaj pa je že drugi dan ko imam kar pogoste bolečine v spodnjem delu trebuha, vendar ne v enakomernih intervalih. Ampak ko ležim teh bolečin ni, ko pa vstanem ali pa sedim pa kar bolijo (ampak ne tako da bi lahko rekla, da bi bili popadki). Imam povečan tudi izcedek. Pregled pri G imam naslednji teden, naj počakam ali naj grem raje takoj?

(odgovor članu T.A.T)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Lažni popadki oz. trd trebuh
24.11.2008 19:10:45   
T.A.T
definitivno je telo že pripravljeno na poroduser posted image
ne skrbi boš že čutila kdaj morešproti porodnišniciuser posted image lahko greš k G če  se boš ti bolje počutla, če ne pomojem ni potrebe ker te bo itaq domov poslal, do pravih popadkov...
ko se ti zdi da so popadki in ne veš mogoče probaj z toplo kopeljo...pravijo da lažni takrat kao minejo...ne me prijet za besedouser posted image
samo se lepo sprosti in pomiri in bo vse o.kuser posted image
pa čimlepši porod ti želimuser posted image

(odgovor članu Peky)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Lažni popadki oz. trd trebuh
25.11.2008 9:15:52   
Peky
hvala za nasvet. ni mi dalo miru pa sem vseeno šla k G. res se pripravlja na porod, tako da vsak čas bo prikukal na svet :D vseeno pa me je strah, da ne bom ugotovila gdaj gre za res :D

(odgovor članu T.A.T)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Lažni popadki oz. trd trebuh
25.11.2008 14:21:56   
T.A.T
o ja boš boš...nisem še rodila ampak ti vseeno zagotavljam...če bo pa kr tak pokukal ven pa bodi veselauser posted image user posted image user posted image ampak mislim da neboš zgrešila bolečine...sej pravim če pa...pol pa svaka častuser posted image

(odgovor članu Peky)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Lažni popadki oz. trd trebuh
16.12.2008 21:38:49   
frutolina
kaj kateri kdaj otrdi trebuh na tak način da ima na levi in desni strani trebuha bulo? Hkrati?Meni se to dogaja če stojim, ležim, sedim... pa ne gre za tisto ko se bebi premakne in nekje drži ven svoj večji del . Imam prav trebuh ki je trd ko kamen in z dvema bulama. Bi vprašala ginekologinjo pa jo mam komaj čez dva tedna... Mi je pa že takrat zaradi otrdevanja predpisala 3 tabletke magnezija na dan. Pa se zdi da bolj malo pomaga...

(odgovor članu T.A.T)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Lažni popadki oz. trd trebuh
16.12.2008 22:07:07   
copka
oj, frutolina, tudi meni otrdeva trebuh obcasno, predvsem ko lezim. Moja G pravi,da je to normalno in da se lahko ce veckrat dogaja. Sem pa v 21. tednu. Predpisala mi pa ni nic, mogoce, ker se mi je to zgodilo max 6x do sedaj.

(odgovor članu frutolina)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Lažni popadki oz. trd trebuh
16.12.2008 22:10:07   
frutolina
meni otrdeva vsak dan... pretežno popoldan in zvečer. Zato mi je predpisala magnezij. Zdaj, dva tedna po zadnjem pregledu, pa mi je začel tako "hecno" otrdevat... kot dve buli zgleda vglavnem. In včeraj se je to zgodilo v roku 10 minut dvakrat. Prav celoten trebuh spremeni obliko in je trd ko kamen. Pomaga mi edino da začnem ful globoko dihat.

(odgovor članu copka)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Lažni popadki oz. trd trebuh
16.12.2008 22:13:46   
copka
aja, potem pa je drugace.
Sicer pa imajo ti "popadki" posebno ime.

(odgovor članu frutolina)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Lažni popadki oz. trd trebuh
16.12.2008 22:40:18   
Anonimen
frutolina čist ok je to....odvisno je kak otrok leži....ena bula je glavica, druga bula pa ritka, oz. lahko tud nogice, če ma tak zloženeuser posted image sej to otrdevanje so u bistvu krči maternice...in ko otrdi, ko zašpona, "objame" otroka in pol kak vse skp zgleda, je odvisno od tega, kak otrok leži v maternici ( glavica, gor, dol, prečno, noge pokrčene, stegnjene,s hrbtom proti tvojmu trebuhu al pa kontra itd...)

(odgovor članu copka)
  Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Lažni popadki oz. trd trebuh
16.12.2008 22:58:44   
frutolina
ah bogi moj otroček user posted image  kaj misliš, da misli da ga nekaj objema? ker mi ni všeč če ga fejst stiska user posted image  drugače pa če je to glavica pa ritka pa to....ah, kak je moj bebiuser posted image že velik! samo da bo vse ok z njim...
tak da hvala, si me kar potolažla...user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Lažni popadki oz. trd trebuh
3.3.2009 23:34:20   
elyy

no js sm prvič noseča sm v 28 tednu tamau fullll brca d včasih sploh nemorm zaspat...jst ti nemorm velik povedat k je to zame velika znanost,zaenkrat mi nč ne otrdeva trebuh tko d nevem,,drgač me je pa kr strah d sploh nebom vedla kdaj mam popadke.....pa kako to zgledauser posted image user posted image

(odgovor članu bina30)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Lažni popadki oz. trd trebuh
3.3.2009 23:36:44   
benika
pa kako to zgledauser posted image user posted image


Ko jih boš imela boš ziher vedela. Težko je opisat. Občutijo se nekako kot zelo močni menstrualni krči in si sledijo v minutnih presledkih.

(odgovor članu elyy)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.
10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?