|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Lažni popadki oz. trd trebuh
15.4.2009 11:40:40   
anci banci
meni tudi otrdeva trebuh in imam rahle krče po večkrat na dan pa še mali me ful tišči dol že od 20 tedna (sedaj sem v 27 tednu) in mi je ginekologinja preverila na pregledu maternični vrat in je bil lepo zaprt vendar že rahlo zmehčan...tako da je rekla da ni panike amapk da moram počivat tudi po večkrat na dan..
nam je pa med.sestra.babica na predavanju v šoli za starše svetovala, da ko začutimo tako otrdevanja da začnemo z globokimi vdihi skozi nos(še najbolje na svežem zraku) in globokimi izdihi skozi usta... in moram povedat iz lasznih izkušenj, da to resnično pomaga... meni potem neha otrdevat trebuh

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: Lažni popadki oz. trd trebuh
18.4.2009 8:48:06   
bjondi
Ja res pomaga tole predihavanje...Tud jaz imam lažne popadke od 20-ga tedna ,sedaj sem v 30-tem tednu...in je mnogo bolje po predihavanju, oz. škoda da nismo to že prej vedl šele v MŠ so nas opozorili ,da je vse skupaj lažje ,če predihamo,ker maternica dobi zalogo kisika in se sprosti...

(odgovor članu anci banci)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: Lažni popadki oz. trd trebuh
18.4.2009 19:27:32   
Snoopyka
hay!
js mam rok 29.6.2009....vendar zaradi prevelike teže otroka je možno da bom rodila maja.
pa me zanima kako ločim lažne popadke od pravih?
ker mi je trebuh otrdel in me močno lovijo krči, otrok pa je čis na dnu trebuha da se prav bojim.

hvala za odgovore že v naprejuser posted image

(odgovor članu bjondi)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: Lažni popadki oz. trd trebuh
19.4.2009 9:31:40   
šoferka
ojla souser posted image vidim da se ukvarjate z lažnimi popadki.Jaz nimam izkušenj z lažnimi popadki , mislim pa da je najboljše da greste na pregled kjer vam pogleda ginekolog če se maternični vrat odpira in če imate res popadke.Mislim da je vseeno bolše iti na pregled pa ni panikeuser posted image user posted image user posted image user posted image Uživajte v nosečnosti božajte bušije ter imejte se radi.user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Snoopyka)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: Lažni popadki oz. trd trebuh
30.5.2009 18:18:17   
moira1
Pozdravljene!
Prvič se oglašam, sicer pa prav rada prebiram vaše nasvete.
V prvi nosečnosti mi trebuh nikoli ni zatrdel, zdaj, po 12.letih znova pričakujem otročička in sem v 27. tednu. Trebuh imam trd skoraj skozi cel dan. Zaradi tega težko hodim, počivam dosti, vendar imam zadnja dva dni problem . Če dlje časa ležim na enem boku (cca. po ure), ne morem vstati. Na strani, na kateri ležim, čutim močno bolečino v spodnjem delu trebuha in se ne morem premakniti. Dvigne me moj možekuser posted image , potem, ko sem nekaj časa v zravnanem položaju, pa bolečina izgine. Spodnji del trebuha pa imam skoz boleč na dotik. Res je, da imam zelo velik trebuh (v primerjavi s kolegicami v materinski šoli), otrok pa je zeloooo živahen.user posted image
Zadnji pregled sem imela pred enim tednom, vse ok.
Sicer sem še vedno zelo mirna glede vseh simptomov, a vas vseeno prosim za kakšno vašo podobno izkušnjo.
Hvala vam in lep klepet naprej, pa seveda vse dobro do poroda!

p.s. Koliko lahko leta vplivajo na povečanje teh "težavic"?  Kmalu bom stara namreč 38.user posted image

(odgovor članu bina30)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: Lažni popadki oz. trd trebuh
30.5.2009 18:43:15   
bjondi
Evo tudi jaz se ubadam že od včeraj zvečer z otrdevanjem trebuha na 10 min...sem v 36 tednu...mal bom še počakala doma potam pa je pomoje najbolj da grem v P se pokazat-jaz namreč še nebi šla rodit user posted image ...otroček pa je živahen kot vedno...pregled pri G pa imam v sredo -končno po enemu mesecu.....drugače pa več ali manj tudi jaz ležim in počivam...najtežje pa mi je vstati pa naj bo postelja,kavč ali stol ,ker mi taka kepa rata od trebuha mi ga tako skp potegne ,da se komaj zravnam -kasneje popusti in to mi že kar nekaj tednov dela težave...stara pa sem 33,će ti to kaj pomaga,aja pa trebušček imam pa med majhnimi ,nosim pa bolj nizko...

(odgovor članu moira1)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: Lažni popadki oz. trd trebuh
1.6.2009 14:48:19   
TeBo
Meni je tudi v 36. tednu začel trebuh dosti bolj otrdevati, sploh zvečer in prav tako na 10 minut in še manj tako, da me je bilo prav strah, da se je že začelo .. no naslednji dan, ko sem imela pregled pri ginekologu je rekel, da je to običajno in celo dobro, če se začne že nekaj tednov pred rokom, ker to pomeni, da se maternica pripravlja na porod.
Važno je le, da to otrdevanje ne preraste v prave popadke, ki se stopnjujejo in so bolj močni, takrat je treba v porodnišnico.
Upam, da sem kaj pomagala še s svojo izkušnjo.

(odgovor članu bjondi)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: Lažni popadki oz. trd trebuh
10.6.2009 17:46:18   
Mateja98765
Lep pozdrav!
Veliko sem že prebrala glede trdega trebuha.vendar me je malo strah.To je moja druga nosečnost po 17 letih. Sedaj sem v 37 tednu in imam skozi cel dan in noč trd trebuh,sploh ne popusti.Veliko hodim tudi na WC. Na pregledih CTG, mi kaže popadke vendar me pošiljajo domov in svetujejo počivanje. Pri prvem porodu sm rojevala 26,5 ur,ker se nisem dovolj odprla. Še leto dni po porodu nisem mogla normalno sedet,tako močne težave sem imela.Sedaj bi rada carski rez in strah me je glede trdega trebuha vendar me ne upoštevajo veliko. Kaj svetujete! Ali ima katera podobno izkušnjo?

(odgovor članu TeBo)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: Lažni popadki oz. trd trebuh
1.7.2009 16:15:46   
durimuri
ojla!
rabim nasvet in sicer sem v 38.tednu. pa trebuh imam zelo trd vsake 10min pa me prtiska dol trebuh e mi je čist spustil bla sem na pregledu pa mi je rekla G. da sem 2centi odprta od tega je že en teden zdj pa nevem večuser posted image , to je moja prva nosečnost pa nevem kakšni so pravi popadki pa če je možnost da se odprem še bolj ne da bi mi voda otekla,... prosim za nasvet user posted image

(odgovor članu izgubljena_ovcka)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: Lažni popadki oz. trd trebuh
1.7.2009 17:06:08   
Snoopyka
zopet pozdravlene!
js se spet javlam in tokrat mal bolj poučenauser posted image men so v P rekli, da naj počakam na popadke na 5min (vsaj 2x po 5 min)
upam da sm kaj pomagala...


_____________________________

7.7.2009 ob 16.30h je prijokala na svet 3732g težka in 52cm velika punčka Albina <3<3<3

(odgovor članu durimuri)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: Lažni popadki oz. trd trebuh
18.8.2009 10:48:18   
Lenck
Še ena izkušnja z lažnimi popadki:

Sem v 38. tednu in že dobrih 14 dni imam redne (občasno na manj kot 5 minut, včasih pa tudi pol dneva nobenega) zelo boleče popadke. Pa so menda še vedno le lažni. Torej, tudi lažni popadki lahko bolijo! In to zelo zelo - pri nas doma vsi prijemajo ključe od avtov, ko začnem sopihat in stokat. Otrdevanje trebuha in druge bolečine so mi sicer precej znane, saj so me spremljale celo nosečnost, sedaj pa je včasih tako hudo, da mislim, da me bo raztrgalo, in to niti slučajno ni primerljivo z nebolečim otrdevanjem trebuha ali krči pri širjenju. Pa vendar se dete še ni odločilo za rojstvo. Zdravnica ve za krče in bolečine, tudi na zadnjih dveh ctg-jih so se popadki videli (čeprav so bili izredno šibki proti tistemu, kar včasih zagrabi, so bili tako lepo izrisani, da sem bila presenečena), in vse, kar je zdravnica rekla, je, da bo pač treba rodit... hja, saj jaz bi z veseljem.
Če imate take krče, torej brez panike. Bistveno je, da otroka še vedno čutite (na to opozarjajo mene), da redno miga, če ne, pa ga spodbudim z božanjem trebuha, tresenjem, če trdneje spi, ali pojem kaj sladkega... po tem se vsekakor mora kaj premikati. Čutim tudi, da krči otroku niso prijetni, saj se med njimi zelo upira (kar je še dodatno neprijetno in še bolj boli).

Zase upam predvsem, da ne bom imela tako bolečih popadkov kar cel mesec, ker se bojim, da bom na koncu preveč izmučena, da bi lahko rodila (po treh urah, recimo, kolikor včasih traja napad rednih popadkov na tri do pet minut, sem povsem izčrpana), druge pa bi rada le opozorila, da tudi boleči popadki očitno niso problem, če ste še zaprte. Vsekakor povejte zdravniku in spremljajte gibe, skrbite pa preveč ne.

Pa še to. Ko sem se pošalila, da sploh en bo vedela, kdaj gre zares, ker me že sedaj boli in pritiska (kot bi otrok hotel "uiti" ven), je zdravnica rekla, da vseeno vsekakor bom vedela. user posted image

_____________________________

Svet je takšen, kakršnega vidiš. In vidiš ga tako, kot ga želiš videti.

(odgovor članu Talia)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: Lažni popadki oz. trd trebuh
2.10.2009 6:45:22   
lenybaby
Sem v 33. tednu in do pred nedavnim sploh nisem zasledila nikakeršnega otrdevanja trebuha - ali pa samo nisem bila pozorna. Šele kakšna dva tedna nazaj sem se "izpregla" iz normalnega delovnega ritma (od 7:00 do 17:00 na nogah in lavfanje gor in dol) pa še to samo zato, ker me je bolečina v spodnjem desnem predelu trebuha opomnila, da se naj končno že malo ustavim. Bolečina je ponehala, delovnik sem skrajšala na 4 ure in zdaj občutim tudi to otrdevanje, ki ga vse omenjate. Res pa pomaga predihavanje, da gre kar čimhitreje mimo. Ni boleče, mogoče samo malo nadležno, mali dela premete tm noter al pa se kar naprej neki preteguje, da je že prav smešno vse skupaj ker cel trebuh vidno valovi. Nekatere iz tega otrdevanja delate celo paniko - na nobenem pregledu do zdaj pa me g še ni vprašala, če mi trebuh otrdeva ali vsaj približno nakazala, da jo to sploh zanima. Če bi taka stvar pomenila res kaj slabega, bi jo to sigurno zanimalo, ne? Tudi v šoli za starše temu niso namenjali večje pozornosti tako da bi rekla, da je to najbrž povsem normalen pojav.

(odgovor članu Lenck)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: Lažni popadki oz. trd trebuh
23.10.2009 10:18:52   
Tinshna
Se strinjam z lenybaby..... sem v 38. tednu, trebuh mi že kar nekaj časa otrdeva, pa ni nobene panike. V prejšnjem tednu sem imela CTG in ni bilo nič posebnega. V šoli za starše pa kot pravi lenybaby ne posvečajo pozornosti temu, mal podihaš in se trebuh spet sprosti.

Lepo nosečnost želim vsem :)

(odgovor članu lenybaby)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: Lažni popadki oz. trd trebuh
17.5.2010 23:23:16   
natasarobi
Sicer tega dela še nisem v celoti prebrala, ampak zadnje čase konstantno zasledim kakšne poste o otrdevanju trebuha in vidim, da se nekatere kar srečujete s tem zelo zgodaj.

Sama sem v 29t1/7 in moram rečt, da kakšnega otrdevanja ne čutim. Kdaj naj bi se to začelo bolj pogosto, če sploh? Mogoče včasih čutim nek čuden občutek v trebuhu (kot neko zategovanje), vendar malo pobožam/pomasiram in mine v minuti dveh ali še prej. Ali je to to?

S trdim trbuhom imam izkušnje samo od 1. prekinitve nosečnosti v 21t, vendar je bil takrat trebuh trd kot kamen - sploh ni bilo treba trebuha otipati, ampak občutek je bil tak kot, da bi medecinkoimela v trebuhu, čeprav bolelo ni nič in mislim tudi, da trdota sploh ni popustila.

V 20t, ko sem imela morfologijo je bil mv dolg 35mm in zaprt, od takrat nisem bila vaginalno niti pregledala, naslednji pregled imam čet 3 tedne. G. me nikoli ni nič vprašala glede otrdevanja, samo kako se počutim in počutim se ok.

(odgovor članu Tinshna)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: Lažni popadki oz. trd trebuh
18.5.2010 10:21:28   
prizma
Jaz sem ravno vstopila v 38. teden, pa tudi ni nobenega otrdevanja. (ali pa ga jaz ne prepoznamuser posted image )

(odgovor članu natasarobi)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: Lažni popadki oz. trd trebuh
18.5.2010 21:12:09   
Urska09

IZVIRNO SPOROČILO: prizma

Jaz sem ravno vstopila v 38. teden, pa tudi ni nobenega otrdevanja. (ali pa ga jaz ne prepoznamuser posted image )

Oh, ne skrbi. Takoj boš prepoznala. Trebuh se zategne, otrdi kot kamen in to traja kar nekaj sekund ali celo minuto. Meni se je to v drugi nosečnosti dogajalo od amniocinteze dalje (17. teden). Še posebej na daljših sprehodih.

(odgovor članu prizma)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: Lažni popadki oz. trd trebuh
2.12.2010 10:14:10   
Srečka1
Pozdravljene user posted image

Sem v 36t 1/7 in imam že 2-4 dni nekakšne krče po trebuhu in trd trebuh kot kamen. Bolečine imam tudi v predelu križa še najhujše pa je vagini-kosti. Bolečina je res zlo hudo in se komaj premikam. Opazila sem tudi da imam že 2 dni izcedek. Včeraj sem klicala ginekologinjo in me je naročila za jutri,da vidi če sem kaj odprta. Zdej sem pa tok nestrpna,da mislim da me zarad tega še bolj boli :/

(odgovor članu Urska09)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: Lažni popadki oz. trd trebuh
6.12.2010 12:15:13   
alenkapia
Pozdravljeni,

tudi meni se zadnji tedn dogaja da mi otrdeva trebuh parkrat na dan. Sem v 20. tednu nosečnosti. Uf, to ni fajn občutek, bom poskusila z temi vajami vdihniti not skozi nos in ven skozi usta. Upam da pomagal, ker nočem neke panike delat.

lp, Alenka

(odgovor članu Srečka1)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: Lažni popadki oz. trd trebuh
6.12.2010 12:18:35   
alenkapia
Srečka mislim da bo počasi časuser posted image , kolko se jaz spomnim iz prve nosečnosti se je tudi meni to dogajalo potem smo pa kr čez noč leteli v porodnišnicouser posted image

lp, Alenka

(odgovor članu alenkapia)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: Lažni popadki oz. trd trebuh
21.12.2010 13:31:06   
nina42
V prvi nosečnosti sem konstantno imela lažne popadke, v porodnišnici sem bila kakih 10x, enkrat so me tudi obdržali za 3 dni, vsakič pa sem dobila različne odzive, eden mi je rekel da to ni nič, naslednjič, da bom vsak čas rodila, naslednji teden spet nič in tako naprej... Po treh tednih mi je vse prekipelo in sem zahtevala, da naj mi sprožijo porod in na srečo so se strinjali.
Zdaj sem v 2. user posted image in od 20. tedna naprej imam spet te lažne popadke, ki pa pri meni niso neboleči, (ne vem od kod naj bi izhajalo to dejstvo), ampak jih pač ignoriram, ker iz izkušenj že vem, da to ni to, da tudi ginekologi ne vejo točno kaj naj pričakujejo in da tudi ctg ne kaže vedno točno...

Tako da, mislim, da smo nekatere pač bolj občutljive na popadke in čutimo to pripravljanje maternice na porod, nekatere pa pač ne čutijo, tudi če jim ctg pokaže, ampak tiste, ki že čutimo lažne popadke, bomo ta prave čutile 100x močnejeuser posted image , tako da ni bojazni, da bi prepozno prispele v porodnišnico, bolj je kritično za tiste, ki nič ne čutijo, pa že skoraj rodijo...

(odgovor članu alenkapia)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: Lažni popadki oz. trd trebuh
2.1.2011 20:18:29   
natasarobi
Sama nisem imela 'težav' z otrdevanjem trebuha oz. lažnimi popadki. Ko so se začeli popadki sem jih čutila in jih res ne moreš falit (no, meni je prej otekla še voda). Je pa res, da je odvisno kak prag  bolečine imaš - ene popadke lahko enostavno ignoriraš, ene predihaš, pridejo pa taki, ki te zvijejo, ampak se jih da predihat. 

(odgovor članu nina42)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: Lažni popadki oz. trd trebuh
11.1.2011 8:30:35   
RR raziskuje
Pozdravljene, nosečnice!

Morda vam pomaga novička o tem, kako ločiti lažne od pravih popadkov: http://www.ringaraja.net/clanek/kako-lociti-lazne-od-resnicnih-popadkov_4008.html?page=

Želim vam lepo nosečnost!

(odgovor članu natasarobi)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: Lažni popadki oz. trd trebuh
14.5.2014 6:37:09   
moiica
Živjo mene pa neki zanima..js sm u 30.tednu in imam prvo nosečnost..trebuh mi zelo velikrat otrdi sploh ko sm pokonc..spremlja me dokaj močna bolečina v spodnjem delu trebuha..spremlja me tudi driska..materničnega vratu imam samo še 2.5 cm...to ni vredu...ali bi bilo bolje iti v porodnišnico ker moja g dela samo ob torkih drugače pa je v porodnišnici..
Hvala za odgovor.

(odgovor članu RR raziskuje)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: Lažni popadki oz. trd trebuh
14.5.2014 16:46:40   
Penny
Če te skrbi, se pojdi pokazat. Sploh zaradi močnih bolečin. 2,5 cm je OK dolžina.

(odgovor članu moiica)
Neposredna povezava do sporočila: 99
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4]
Pojdi na:





Porodna zgodba: Moj dojenček je doživel mo...
Mali Tim je bil težko pričakovano dete. Veselili smo se ga vsi, tako mami in ati, kot njegova velika sestrica Tia.
Celodnevna avantura za bodoče starše in ml...
Pomlad prinaša sveže začetke in nove avanture, zato je popoln čas za Baby Expo, edinstven dogodek, ki združuje vse, kar ...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?