|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   majoneza - DA ali NE?
26.2.2009 12:30:33   
monty
živjo sožogice!

kaj pa majonezo ve jeste, seveda v majhnih količnah in kupljeno?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: majoneza - DA ali NE?
26.2.2009 12:34:52   
end1
lahko se je zgodilo dvakrat da sem jo jedla, kupljeno, drugače sem se je pa izogibala.

(odgovor članu monty)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: majoneza - DA ali NE?
26.2.2009 12:36:43   
blazka
Sem jo jedla, ne seveda vsak dan, pa ne recimo celo tubo naenkrat. Kupljena ti ne more škoditi. V normalnih količinah, seveda.user posted image

(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: majoneza - DA ali NE?
26.2.2009 12:37:19   
dejzi
Majonezo navavnost obožuje.....med nosečnostjo in še 4 mesece po porodu, pa se je nisem niti pritaknila.

_____________________________

Rea * 02.08.2008
Nia * 19.08.2011

(odgovor članu monty)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: majoneza - DA ali NE?
26.2.2009 13:08:08   
bskrle
ja.

(odgovor članu dejzi)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: majoneza - DA ali NE?
26.2.2009 13:34:21   
mama_milchy
ma sm pa tam jo malček pojem; tudi v prvi user posted image  sem jo jedla pa ni blo nič narobe...seveda kupljeno in v majhnih kolečinah

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: majoneza - DA ali NE?
26.2.2009 13:58:48   
*Vijolica*
Mmmmmmm...njami majoneza..ne bi se ji mogla odpovedatuser posted image

(odgovor članu mama_milchy)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: majoneza - DA ali NE?
26.2.2009 14:43:23   
mateyka
a se v majhnih količinah salmonele ne nalezeš? user posted image ker v tem je point ne jest majoneze.
jaz je nisem jedla - sem se tako odločila. ene pa jo normalno jejo. osebna odločitev. problem je ker je iz surovih jajc. po moje nima veze ali malo in občasno - če je tista majoneza kužna (pa lahko samo žlička), je štala. če so pa vse kile majoneze, ki jo poješ neoporečne, potem je pa ok.

(odgovor članu *Vijolica*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: majoneza - DA ali NE?
26.2.2009 14:51:46   
Felicita
@mateyka: 1. kupljena majoneza ni iz surovih jajc (je pasterizirana, piše gor ponavadi); 2. ja, od dovolj majhne količine ne dobiš salmonele, o tem sm že enkrat razlagala in sicer tuki http://www.ringaraja.net/forum/fb.asp?m=3301168 (se sicer nanaša na sir, isto velja za praktično vso hrano).

< Sporočilo je popravil Felicita -- 26.2.2009 15:04:00 >


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: majoneza - DA ali NE?
26.2.2009 15:57:14   
blazka
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

a se v majhnih količinah salmonele ne nalezeš? user posted image ker v tem je point ne jest majoneze.
jaz je nisem jedla - sem se tako odločila. ene pa jo normalno jejo. osebna odločitev. problem je ker je iz surovih jajc. po moje nima veze ali malo in občasno - če je tista majoneza kužna (pa lahko samo žlička), je štala. če so pa vse kile majoneze, ki jo poješ neoporečne, potem je pa ok.



Salmonela je lahko v doma narejeni majonezi, ki je iz surovih jajc. To je pa itak znano, da se surovih jajc med nosečnostjo ne sme jest.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: majoneza - DA ali NE?
26.2.2009 20:23:46   
*alina*
Monty, tako kot je rekla že večina majonezo lahko ješ. Jaz sicer vedno kupujem majonezo Tina, to pa zato ker poznam njihovo proizvodnjo in kontrolo kakovosti jajc, ki jih uporabljajo. Seveda, to ne pomeni, da pri drugih proizvajalcih ni tako, samo boljši občutek pač....user posted image  

(odgovor članu blazka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: majoneza - DA ali NE?
26.2.2009 20:27:04   
katra55
Kupljeno majonezo lahko ješ, ker so jajca v njej pasterizirana.

(odgovor članu *alina*)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: majoneza - DA ali NE?
27.2.2009 7:57:52   
monty
hvala punce, sem bolj mirna, sicer je ne pojem veliko, vsake toliko pa se mi je zlušta.

itak pa vedno samo kupljeno, pa če do sedaj ni bilo nikoli nobenih problemov upam, da tudi v teh pa parih mesecih ki so mi ostali ne staknem kaj.

kaj pa domače meso, zaradi tokse, sicer pečeno ali kuhano, samo da je od domačih kolin, ko se ne kontrolira? a če je dovolj pečeno potem ni panike menda!

(odgovor članu katra55)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: majoneza - DA ali NE?
27.2.2009 8:08:50   
katra55
IZVIRNO SPOROČILO: monty

hvala punce, sem bolj mirna, sicer je ne pojem veliko, vsake toliko pa se mi je zlušta.

itak pa vedno samo kupljeno, pa če do sedaj ni bilo nikoli nobenih problemov upam, da tudi v teh pa parih mesecih ki so mi ostali ne staknem kaj.

kaj pa domače meso, zaradi tokse, sicer pečeno ali kuhano, samo da je od domačih kolin, ko se ne kontrolira? a če je dovolj pečeno potem ni panike menda!


Če je dovolj pečeno ni panike.

(odgovor članu monty)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: majoneza - DA ali NE?
28.2.2009 10:21:26   
Hope2
Majonezo sem jedla samo kupljeno in svežo, če je bila dalj čas av hladilniku pol ne več. V gostilnah nisem jedla majoneze in tudi na obiskih ne, saj nisem vedela ali je kupljena, domača, kolk časa je stala, ali je bila na sobni temperaturi.....

Domače meso če je pečeno ni problem, njami kolineuser posted image

(odgovor članu katra55)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: majoneza - DA ali NE?
2.3.2009 13:10:51   
monty
felicita, kje si našla oz kateri ni iz surovih jajc? jaz mam doma Thomy pa nič ne piše le to da je notri jajčni rumenjak!user posted image  sem jo izločila popolnoma bom že zdržala še 4 mesece, vem, da trgovinksa načeloma mora biti okej, pa saj tudi v gostilna naj bi bila hrana sanitarno in drugače pregledana, pa je moj v eni dobri gostilni staknil salmonelo, tako da....

jaz če se le da kuham doma.

mogoče kompliciram pa vseeno se gre za mojo bebico!!


JULIJA BOVA V DRUGI VLOGI!

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: majoneza - DA ali NE?
2.3.2009 14:30:28   
Dali*
Ja, pa še full mi paše...

(odgovor članu monty)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: majoneza - DA ali NE?
2.3.2009 18:30:17   
*alina*
IZVIRNO SPOROČILO: monty

felicita, kje si našla oz kateri ni iz surovih jajc? jaz mam doma Thomy pa nič ne piše le to da je notri jajčni rumenjak!user posted image  sem jo izločila popolnoma bom že zdržala še 4 mesece, vem, da trgovinksa načeloma mora biti okej, pa saj tudi v gostilna naj bi bila hrana sanitarno in drugače pregledana, pa je moj v eni dobri gostilni staknil salmonelo, tako da....



Kaj pa če za to obdobje poskusiš majonezo brez jajc. Ok, sama še nisem poskusila, samo verjetno ni slaba...

(odgovor članu monty)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: majoneza - DA ali NE?
2.3.2009 18:39:12   
Felicita
ponekod piše, drugod ne; vsekakor pa je pasteriziran, glede na to da imajo praktično vse kupljene majoneze rok trajanja leto in več; če rumenjak ne bi bil pasteriziran... ne bi zdržala niti par dni.

_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu *alina*)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: majoneza - DA ali NE?
8.3.2009 18:16:12   
Perlica76
Jaz sem ravno danes tole našla...(pa sem včeraj jedla majonezo!)
Iz ezdravja : http://www.ezdravje.com/si/zenska/nosecnost/prehrana/izogibanje/
Čemu se mora nosečnica izogibati?
  • Strogi vegetarijanski prehrani.
  • Shujševalnim dietam.
  • Vsem alkoholnim pijačam.
  • Kofeinu, ki je v kavi, pravem čaju, kokakoli, kakavu in energijskih napitkih; dovoljeni sta največ 2 skodelici kave na dan.
  • Aktivnemu in pasivnemu kajenju.
  • Hrani ali okolju s težkimi kovinami (jetrom, školjkam iz onesnaženega morja, cigaretnemu dimu).
  • Zdravilom, razen tistim, ki jih predpiše zdravnik.
  • Pomanjkljivi higieni živil in kuhinje (redno si umivajte roke, sadje in zelenjavo dobro operite preden jo pojeste, skrbno pomivajte posodo in kuhinjske pulte, pogosto zamenjajte kuhinjske krpe).
  • Hišne živali ne spadajo v kuhinjo (nevarnost toksoplazmoze).
  • Pomanjkljivi toplotni obdelavi živil. Zaradi nevarnosti mikrobioloških okužb ni dovoljeno uživati surovega mleka, mesa (npr. tatarskega bifteka) in jajc (npr. majoneze). Pogreta živila morajo doseči vsaj 70 oC središčne temperature.

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: majoneza - DA ali NE?
23.3.2009 17:03:09   
Lenck
Jem majonezo, včasih si privoščim tudi ne povsem do trdega pečen jajček (pač obožujem namakanje kruha v rumenjak). Pa brez vseh težav, ker se škodljivosti hrane tiče.

(Mimogrede, kar se zadnjega zapisa tiče, ne jem mesa spljoh in občasno prav z užitkom popijem deci vina ali piva (to mi sploh zadiši). Turške kave že leta nisem pila, zdaj pa občasno jo, ker je edino zdravilo proti hudim glavobolom, ki mi vsaj malo pomaga - gotovo manj škodljivo kot imigrani in podobne zadeve. Kljub komplikacijam s krvavitvami je moja kri krasna in beba raste, da vsakič znova prijetno preseneti mene in zdravnico.)

_____________________________

Svet je takšen, kakršnega vidiš. In vidiš ga tako, kot ga želiš videti.

(odgovor članu Perlica76)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: majoneza - DA ali NE?
23.3.2009 22:12:38   
*Junona*
Pušenjak pravi, da kupljeno, torej industrijsko pridelano majonezo lahko. Problem so doma narejene majoneze, ker niso toplotno obdelane. Jaz je do 30. tedna nisem upala, zdaj pa jem kupljeno. Sem vprašala tudi G in mi je rekla, da jo lahko jem.

_____________________________

Tudi jaz sem mami.:))

(odgovor članu Lenck)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: majoneza - DA ali NE?
29.3.2009 13:44:00   
Abrakadabra
Tudi jaz nisem vedela, da je kupljena majoneza obdelana in da ni nevarna. Sicer je pa ne jem prevečkrat. Paše pa itak občasno. Kako je pa potem s sladoledom? Tam lahko tudi dobiš salmolelo ker je iz surovih jajc ali je tudi obdelan da ni panike?

(odgovor članu *Junona*)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: majoneza - DA ali NE?
29.3.2009 13:56:14   
Anonimen
Salmonela ni samo v majonezi. Je lahko tudi v drugih jedeh, npr. smetani.....

(odgovor članu Abrakadabra)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: majoneza - DA ali NE?
15.4.2009 21:49:19   
Maja T.
Jaz sem jo jedla in je bilo vse ok user posted image , seveda v zmernih količinah.


_____________________________

ZARA - 08.07.2008

Nemogoče pomeni le, da vam bo vzelo nekaj več časa, kot ste načrtovali

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





VIDEO: Dojenček spi v plodovnem ovoju
Neverjeten video posnetek otroka, rojenega v amniotski vrečki, medtem ko ga zdravniki zbudijo, še preden se rodi.
Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?