|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   malica in potni stroški pri skrajšanem delovn...
24.11.2011 10:51:52   
Lucyn
Živijo! Doma imam dva majhna fantka, zato razmišljam o skrajšanem delovnem času. Zanima me kako se obračunajo potni stroški pri npr. 20 urnem tedenskem delavniku - so polovični ali se izračunajo po dejanski porabi (voziti se v službo 5krat na teden po 4 ure znese več kot če se voziš vsak drugi dan po 8 ur)?  Kako pa je v primeru malice? Je pri polovičnem delovnem času plačana polovično? Sprašujem se tudi koliko časa bi mi pripadal odmor za malico, če bi delala po 4 ure dnevno, kaj pa če bi delala po 6 ur dnevno? Z možem odplačujeva kredit, zato bi rada ocenila, koliko denarja bom dobila, ker ne vem ali si sploh lahko privoščiva skrajšani delovni čas. Moja plača je bolj majhna, velik del priliva dobim iz naslova potnih stroškov. Hvala vsem za odgovore.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: malica in potni stroški pri skrajšanem de...
24.11.2011 11:01:51   
petea
- potni stroški: po dejanskem obsegu (torej, če greš vsaki dan drugače, kot če greš v službo vsak drugi dan)

- malica: v polnem znesku, kot če bi delala 8 ur (torej neodv. od tega, ali si v službi 4, 6 ali 8 ur; ne vem pa, kako se obračunava pri nevsakodnevnem delavniku - verjetno ti na 8-urni delovni dan pripada ena malica), čas pa je odvisen od števila ur (pri 4-urnem delavniku imaš 15 min odmora, pri 6-urnem 22,5 in, pri 8-urnem 30 min)

- nadur ne smeš delati oz. dobiti plačanih v obliki nadur

- dopust ti pripada v polnem obsegu (torej, če imaš sedaj 20 dni dopusta, da imaš 20 dni tudi v bodoče (a ne 40 polovičk!))

(odgovor članu Lucyn)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: malica in potni stroški pri skrajšanem de...
24.11.2011 11:05:49   
pety78
Jaz imam oboje isto. Delam 6 ur.
Razen na kosila ven ne hodim več, ampak pojem na firmi.


_____________________________



(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: malica in potni stroški pri skrajšanem de...
24.11.2011 11:28:40   
Paštetka
Malica: stroški malice ostanejo enaki, čas malice se skrajša sorazmerno. Torej na 15 minut za 4 ure in cca. 20 miut za 6 ur.
potni stroški ostanejo enaki. to pomeni, koliko voženj toliko stroškov.

< Sporočilo je popravil Paštetka -- 24.11.2011 11:29:41 >


_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: malica in potni stroški pri skrajšanem de...
24.11.2011 11:49:18   
josephine27
V bistvu so ti punce že odgovorile. Jaz bi te samo opozorila, da v primeru, da se odločiš za skrajšan delovni čas res dobro prebereš aneks preden ga podpišeš.

Sama sem delala polovičen delovni čas dokler nismo dobili mesta v vrtcu. Drugače je pri nas delovnik 7 ur na dan 6 dni v tednu ( 40 ur plus 2 naduri). Jaz sem potem delala 5 dni v tednu po 4 ure (20 ur). Imela sem 15 minut časa za malico, plačali so pa celo in potne stroške tudi. Stimulacija za delo je bila polovična. Sodelavka se je za isto možnost odločila ene pol leta za mano. V novi pogodbi je pisalo, da bo dela 20 ur na teden ( nič pa ni bilo določeno kolk na dan) in sedaj jo šefica daje delat po 3,5 ure na dan 6 dni v tednu. In ker dela manj kot 4 ure na dan ji malica ne pripada!!!!!!!


_____________________________



(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: malica in potni stroški pri skrajšanem de...
24.11.2011 16:26:37   
polho3006
IZVIRNO SPOROČILO: josephine27

V bistvu so ti punce že odgovorile. Jaz bi te samo opozorila, da v primeru, da se odločiš za skrajšan delovni čas res dobro prebereš aneks preden ga podpišeš.

Sama sem delala polovičen delovni čas dokler nismo dobili mesta v vrtcu. Drugače je pri nas delovnik 7 ur na dan 6 dni v tednu ( 40 ur plus 2 naduri). Jaz sem potem delala 5 dni v tednu po 4 ure (20 ur). Imela sem 15 minut časa za malico, plačali so pa celo in potne stroške tudi. Stimulacija za delo je bila polovična. Sodelavka se je za isto možnost odločila ene pol leta za mano. V novi pogodbi je pisalo, da bo dela 20 ur na teden ( nič pa ni bilo določeno kolk na dan) in sedaj jo šefica daje delat po 3,5 ure na dan 6 dni v tednu. In ker dela manj kot 4 ure na dan ji malica ne pripada!!!!!!!



Mislim da tole ni čisto tako kot bi moralo biti. Kolikor sem jaz dobila inf. ko sem jih zbirala, je tako da pri skrajšanem delovnem času lahko delaš min. 4ure na dan. Tako da se naj tvoja sodelavka malo pozanima o tem. Na inšp. za delu so zelo prijazni in jih lahko  anonimno po telefonu povpraša kako in kaj.

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: malica in potni stroški pri skrajšanem de...
24.11.2011 16:33:13   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: polho3006
sedaj jo šefica daje delat po 3,5 ure na dan 6 dni v tednu. In ker dela manj kot 4 ure na dan ji malica ne pripada!!!!!!!

In tako je tudi po zakonu.
Malica oz. plačilo malice ti pripada, če delaš najmanj 4 ure na dan. Za manj pa ne. Če delaš pa 12 ur, potem ti pripadata pa dve malici (oz. dva odmora za malico - en polurni in en 15-minutni).

(odgovor članu polho3006)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: malica in potni stroški pri skrajšanem de...
27.11.2011 11:07:31   
kajajaka
IZVIRNO SPOROČILO: polho3006

Mislim da tole ni čisto tako kot bi moralo biti. Kolikor sem jaz dobila inf. ko sem jih zbirala, je tako da pri skrajšanem delovnem času lahko delaš min. 4ure na dan. Tako da se naj tvoja sodelavka malo pozanima o tem. Na inšp. za delu so zelo prijazni in jih lahko  anonimno po telefonu povpraša kako in kaj.


Mislim, da to ni res. Zakon določa minimalno 20 ur tedensko - kako so razporejene pa nikjer ni opredeljeno...

< Sporočilo je popravil kajajaka -- 27.11.2011 11:08:21 >

(odgovor članu polho3006)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: malica in potni stroški pri skrajšanem de...
28.11.2011 10:06:46   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: josephine27
Sama sem delala polovičen delovni čas dokler nismo dobili mesta v vrtcu. Drugače je pri nas delovnik 7 ur na dan 6 dni v tednu ( 40 ur plus 2 naduri). Jaz sem potem delala 5 dni v tednu po 4 ure (20 ur). Imela sem 15 minut časa za malico, plačali so pa celo in potne stroške tudi. Stimulacija za delo je bila polovična. Sodelavka se je za isto možnost odločila ene pol leta za mano. V novi pogodbi je pisalo, da bo dela 20 ur na teden ( nič pa ni bilo določeno kolk na dan) in sedaj jo šefica daje delat po 3,5 ure na dan 6 dni v tednu. In ker dela manj kot 4 ure na dan ji malica ne pripada!!!!!!!


Josephine27,
predlagaj kolegici, naj potemtakem zahteva spremembo pogodbe, da namesto 20 dela npr. 23 ali 25 ur. In/ali da seveda naj bolj točno določi urnik dela.

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




ime otroka
N5ra

Z možem izbirava ime za sina.Katero ti je najlepše?

Zak (12%)

Lian (26%)

Zan (24%)

Val (38%)


Število vseh glasov: 310

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!