|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   malinov čaj - samo preverjam
24.10.2009 10:57:27   
tweety83
A je katera od vas že dobila kdaj nasvet,da mora točno en mesec pred PDP-jem vsak dan popiti skodelico malinovega čaja, da bo potem lahko lažje rodila?user posted image

Za lase privlečeno ali ne?user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: malinov čaj - samo preverjam
24.10.2009 10:57:58   
ledenaa
privlečeno

(odgovor članu tweety83)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: malinov čaj - samo preverjam
24.10.2009 12:34:13   
Nikita_
Jaz sem pa slišala ful pozitivnih mnenj od tistih, ki so ga pileuser posted image
Da zelo dobro vpliva na prvo porodno dobo-da se dosti hitreje odpiraš in posledično ne rabiš umetnih popadkov...baje jača maternico.
No, jaz pravim,da škodit vsekakor ne more, zato bom tudi sama poskušala kje izvohat ta čaj.
A katera mogoče ve kje se ga dobi?

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: malinov čaj - samo preverjam
24.10.2009 13:08:13   
karmen83
Jaz sem ga pila dva tedna pred porodom, pa sem rodila v 3 urah, sicer ne vem, če je čaj kaj prispeval k hitrosti, ampak škodil mi ni user posted image

_____________________________

6.8.2008 nama je v življenje posijal najin sonček - najlepša dojenčica na svetu. Sabina, rada te imava!

(odgovor članu Nikita_)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: malinov čaj - samo preverjam
24.10.2009 13:43:15   
tweety83
Mislim da so punce pisale da se ga da dobit v Sanolabor-ju.

Jaz pa ne vem....Mislim da ga bom jaz tud poskusila. Več kot da mi pomaga ne more,pa še rada imam čaje.

(odgovor članu karmen83)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: malinov čaj - samo preverjam
24.10.2009 14:20:35   
somic
pri nas v mš je bilo rečeno, da naj bi ga pile od 35 tedna naprej, najprej po eno skodelico na dan, naslednji teden po 2 in tako naprej. naj bi mehčal maternični vrat, kar naj bi lajšalo odpiranje in potem porod.

škodit nima kaj. jaz ga bom pila.

nam je pa bilo rečeno, da je bolje, če ga kupima v kakšni specializirani trgovini kjer prodajajo naravne čaje. jaz bom šla naslednji teden pogledat in bom kar kupila

_____________________________

največje veselje in užitek do sedaj je moj patrik (6.1.2010). bom dočakala še kakšno tako veselje??

(odgovor članu tweety83)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: malinov čaj - samo preverjam
24.10.2009 15:22:25   
Jančika_
V Biotopicu se ga dobi. Jaz sem ga pila v drugi nosečnosti, bolj zato, ker pač ne more škodit, kot da bi res verjela v čudežne moči. Sem pa rodila v eni uri od prvega popadka, v porodni sobi sem bila 15 minut. Hm, mogoče pa zdaj tudi ne bi škodiluser posted image , sem že malo pozabila nanj. Pa ravno jutri dopolnim 35 tednov.

(odgovor članu somic)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: malinov čaj - samo preverjam
24.10.2009 15:26:49   
tweety83
Ja pol pa hitr vse po čaj in pol ima da javite kako so potekali vaši porodi. Mene ste prepričale da si ga bom šla kupit. Mogoč pa pomaga.
A pije se tako kot je napisala somic?

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: malinov čaj - samo preverjam
26.10.2009 21:39:42   
rogljicek
Jaz sem ga zacela pit kake 2 tedna pred porodom in komaj prisla do porodnisnice, od odteka vode do bejbike zunaj je minilo50 min. POznam kar nekaj punc, ki so pile caj in nobena ni rodila v vec kot 3 urah. Ocitno ni za lase privleceno.
Moja mami se zdravi le z naravnimi zelisci in pomagajo, tako, da verjamem, da za vsako bolezen roza raste.

(odgovor članu tweety83)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: malinov čaj - samo preverjam
4.11.2009 9:21:03   
scorpiogirl
IZVIRNO SPOROČILO: tweety83

A je katera od vas že dobila kdaj nasvet,da mora točno en mesec pred PDP-jem vsak dan popiti skodelico malinovega čaja čaj iz malinovih listov mora biti, da bo potem lahko lažje rodila?user posted image

Za lase privlečeno ali ne?user posted image


ne vem, ali pomaga, ali ne ... jst sem zelo hitro rodila, se ful lepo odpirala, tako da ga lahko priporočim user posted image
pa daj v skodelico kakšno žličko medu, ker je drugače čist bljak okusa user posted image
za pitje pa kar upoštevaj od Somic nasvet.
pa en fajn porod user posted image

_____________________________

Ni nam dolgčas :)

(odgovor članu tweety83)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: malinov čaj - samo preverjam
4.11.2009 9:37:51   
manna
rogljicek, evo lahko spoznaš prvo. Pila sem čaj od 35.tedna dalje in na porodu so mi po 12 urah popadkov naredili CR zaradi neodpiranja MV.


(odgovor članu scorpiogirl)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: malinov čaj - samo preverjam
30.12.2009 23:14:11   
malaMravljica
pa se druga v vrsti. Mocni popadki nekaj vec kot 17 ur, na koncu dodali umetne popadke, ker nisem mogla nic vec. Caj sem pila od 34 tedna naprej, hodila na tisto zbadanje z iglami, na masazo stopal in trdno verjela, da bom rodila prej kot v 5 urah user posted image  ce je caj kaj pomagal ali ne pa ne morem reci, mogoce bi brez vseh teh zadev, ki sem jih delala z namenom, da pospesijo porod,  rodila po dveh dnevih, kdo ve? Ce bom se kdaj noseca ga bom zagotovo spet pila.

(odgovor članu manna)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: malinov čaj - samo preverjam
1.1.2010 11:36:07   
TIBIDABO
Še jaz se javim s pozitivno izkušnjo.Sem ga pila od 36.tedna dalje, rodila pa v 41.tednu, 5 dni po roku. Porod je bil kar hiter, popadki so se začeli sredi noči ok. 3h takoj na 5 minut. V porodnišnico sem prišla ok 5h zjutraj, vmes so se mi na ctgju upočasnili, potem pa spet pohitrili, ko sem se začela sprehajati po hodniku.Rodila sem še dopoldne, so babice napisale v MK, da je porod trajal 5h.
Vse skupaj očitno dost hitro za prvorodko.Ne vem pa, koliko je k temu prispeval malinov čaj. Aja, pila sem pa domačega,čisto ekološkega, nabranega na domačem vrtu. Pa sploh ni slabega okusa, sem ga pila brez medu in ali sladkorja.

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: malinov čaj - samo preverjam
29.1.2010 21:25:53   
marjetica8
Jst sem ga tudi pila od 36. tedna dalje. Rodila sem v 39. tednu. Porod sicer ni bil rekordno hiter (Popadke sem dobila ob 11. zvečer, trajali so celo noč, v porodnišnico sem prišla b 11.00 in rodila ob 17.03), nisem pa bla rezana, niti šivana, kar je bil tudi razlog,. da sem pila malinov čaj. Pomoje pomaga. Če bom še kdaj noseča, ga bom spet pila, sej škodit ne moreuser posted image !

(odgovor članu TIBIDABO)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: malinov čaj - samo preverjam
16.2.2010 10:05:34   
Sunny Morning
Jaz ga nisem pila, pa sem rodila brez večjih težav.
Je pa v MŠ rekla, da si jo te spet nekdo super dobro zmisli, da lahko služi denar. user posted image


_____________________________

06.01.2008 se nama je rodila princeska Neja!

(odgovor članu marjetica8)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: malinov čaj - samo preverjam
4.3.2010 9:54:22   
gajka
Nisem ga pila, pa je bilo vseeno hitro mimo (3 ure od 1. popadka, 1. nosečnost). Sicer pa menda tudi spolnost pomaga (nezaščitena), ker semenska tekočina mehča MV. user posted image

(odgovor članu Sunny Morning)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: malinov čaj - samo preverjam
19.4.2010 11:06:56   
mevi
Pozdravljeni.user posted image

Priznam da sem tokrat prvič na tem forumu.Ssama še nimam izkušenj kako je če ti nekdo reče mami a kakor koli. Ogromno prebiram literature,se ukvarjam z vsem kar je povezano z zdravjem, zelišči ,zdravo prehrano , celo delala sem v takih trgovinah,končujem študij čeprav malce pozno na temo prehrana predvsem pa mi je najlepše podajati ljudem informacije o vsem kar jih v zvezi s tem zanima.Sama se z tem in prebiranjem vse mogoče literature tudi tuje že kar 16 let in mnogo čem drugim ukvarjam.Verjetno mi zato pravijo mala enciklopedija oziroma zdravnik v malemuser posted image
No tako karkoli vas bo zanimalo če bom vedla, znala mogla in lahko z velim veseljem vam bom podala informacije.user posted image
Malinovi listi
Ja zelo jih je dobro pit zadnje tri tedne pred porodom ker namreč pospešujejo krčenje mišic maternice da se dete lahko lažje in mmaj boleče rodi.Kar pa je seveda treba vedet da nikakor pa ne prve tri mesece ker to krčenje lhko sproži naraven porod, mnogokrat tudi splav.Malino listi prav tako omogočijo da se po porodu maternica lažje in hitreje ter z mnogo manj bolečinami  vrne v prvotno stanje.
Pozdravče meviuser posted image

(odgovor članu tweety83)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: malinov čaj - samo preverjam
29.4.2010 20:21:41   
tweety83
Sem opazila tole moje vprašanje - jaz sem ga pila še ne en teden pa sem že šla rodit. Rodila sem en mesec prehitro,v dveh urah in pol. Od čaja ali ne-ne vem.

(odgovor članu mevi)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: malinov čaj - samo preverjam
12.5.2010 22:41:36   
marjanaj
Jaz sem ga pila ene 2 meseca pred PDP. Dvakrat na dan, eno skodelico zjutraj in eno zvečer. Rodila sem en teden pred rokom. Rahle popadke - sploh nisem niti vedela da so - sem imela ponoči, zjutraj mi je šel čep, sem šla v porodnišnico, bila 4 cm odprta, po vsej obvezni proceduri sem prišla v porodno sobo, kjer mi je kmalu odtekla voda, nato pa je bil tamau v treh popadkih zunaj. Uradno sem rodila v 1 urci. Tako da, jaz vsekakor priporočam Malinov čaj.

V Ljubljani ce ga da kupiti na tržnici v centru ali na tržnici v BTC-ju ali v zeliščni lekarni Bazilika v Cityparku,...

(odgovor članu tweety83)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: malinov čaj - samo preverjam
19.5.2010 11:43:53   
Natasssa
Ali veste kje se, da dobiti čaj na obali?

(odgovor članu marjanaj)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: malinov čaj - samo preverjam
19.5.2010 12:40:55   
birdy
Mene pa zanima če kera dela ta malinov čaj sama? Kakšne liste rabim, da so bolj "mladi" al da so bolj "stari"? Pa kolk časa je treba sušit?
Mi je brezveze kupovat če pa mamo malin doma kolker češ...

_____________________________

Moji otroci - moja sreča
Neli- 4.8.2007
Kristi- 8.2.2009
Lev- 3.12.2010


(odgovor članu Natasssa)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: malinov čaj - samo preverjam
19.5.2010 14:20:01   
Natasssa
Za informacijo, če katero zanima sem ga dobila v Sanolaborju v Kopru. 

(odgovor članu birdy)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: malinov čaj - samo preverjam
19.5.2010 14:20:35   
Natasssa
Za informacijo sem ga ravno danes dobila v Sanolaborju v Kp.

(odgovor članu birdy)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: malinov čaj - samo preverjam
29.5.2010 9:36:37   
ž.eva
pozdravljene!
Tudi jaz sem pila čaj, domač sicer, rodila sem v eni uri. Se mi pa zdi, da bolj kot čaj mi je pomagal  tisto od Ašiča (čist navaden drob). Daš ga v vodo, pol pa na pari sediš. Mehča porodno pot. Sem pa že mal pozabla, kako se reče, dobi se v teh štacunah z zelišči.
Sicer pa, tud če pomaga samo tko v glavi, vseen pomaga, a ne?  :)
lp!

(odgovor članu Natasssa)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: malinov čaj - samo preverjam
29.5.2010 22:00:24   
samado
Meni ga je svetovala babica v porodnišnici, sem ga pila dvakrat dnevno od 36.tedna naprej, pa ni nič pomagalo, je bil dolg porod, 10 dni po roku, nič se nisem odpirala. Pa ga bom naslednjič (upam) spet pila, škodit ne more.

(odgovor članu tweety83)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




Praznik češenj - Goriška brda
Miška2006

Se boste udeležili Praznika češenj 5.,6. ali 7.6.2009 v Goriških brdih (http://www.agency-jota.com/index.php/praznikcesenj/splosnopraznik)?

DA (10%)

NE (90%)


Število vseh glasov: 212

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!