|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   mamica redna študentka...
15.1.2008 13:18:33   
Anonimen
...samohranilka, prijavlena na naslovu mame samohranilke brez zaposlitve....

Kaj ji pripada v letu ko rodi(razen starševskega nadomestila)?in kolikšni so zneski?
In kakšni so dohodki potem, ko se starševski izteče?



o tem je bilo kar nekaj napisanega ampak so sami stari posti in sprašujem še enkrat, saj si državno organi vsake toliko kaj zraven zmislijo.

Je pa tudi nekaj razhajanj glede otr.dodatka - ga dobiva samo študentka za svojega otroka, ali ta pripada tudi njeni mami za njo?



prosim za odgovore predvsem tiste ki so v takem ali podobnem položaju in tiste korektne ki vedo o tem kaj povedat in ne samo pljuvat ter govorit na blef...


hvala 
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: mamica redna študentka...
15.1.2008 13:24:12   
digi
Starševski plus razlika do socialne (v to se šteja tudi preživnina za študentko, ki jo mora sklenit s starši). Po starševskem pa potem socialna (za otroka ne dobi socialne, če je otrokova preživnina višja od tistih minimalnih 60 eur). Otroški za otroka, za študentko pa je čisto odvisno od socialne (v bistvu ga ne dobi, razen če ima srečo). Vsekakor pa se šteje vsako študentsko delo, takod a če ima namen pol kaj delat naj raje preko tuje napotnice, ker drugače ji gre kar verjetno cela socialna pomoč in to je to. Ja mogoče subvencija za bone (ima mariborska univerza - vloga je oktobra)... to je to, druga nič.... No ja pa vrtec je pol zastonj - vrtec pa verjetno bo rabla, če je samohranilka in mora študirat.

_____________________________

Irgendwie, irgendwann, irgendwo...

Timon ti si moj sonček!!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: mamica redna študentka...
15.1.2008 13:25:34   
Anonimen
Pripada ti še štipendija in otroški dod. za otroka.
Najboljš da se obrneš na.

http://www.studentskedruzine.com/

študentske družine

in pregledaš FORUM

Ti bodo svetovali in pojasnili kaj vse ti pripada.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: mamica redna študentka...
15.1.2008 13:26:05   
Anonimen
Dokler si noseča študentka, dobiš samo štipendijo. Ko rodiš, dobivaš starševsko nadomestilo, otroški dodatek, vendar mora biti preživnina urejena.Torej tudi preživnino. Če jo dobiš seveda.user posted image
Ko končaš s porodniškim dopustom si ali naprej študentka z dohodki štipendije, otroškega dodatka in preživnine ali pa zaposlena in vsi že našteti dodatki. Lahko si pa tudi brez statusa in na zavodu za zaposlovanje.Potem dobivaš socialo podporo na CSD-ju.
Pa lepo uredi.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: mamica redna študentka...
15.1.2008 14:00:00   
digi
Redna študentka ne rabi bit na zavodu in dobi socialno pomoč, seveda v razliki od preživnine (torej študentkine, ker otrok ne dobi socialne, če ima več kak nekje 60 eurov preživnine) in seveda morebitnega študentskega dela. To z otroškim za študenta pa je v bistvu tako, da ne dobi več otroškega, ko ima otroka, razen če ima srečo in ima vredu socialnega delavca/ko.

_____________________________

Irgendwie, irgendwann, irgendwo...

Timon ti si moj sonček!!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: mamica redna študentka...
15.1.2008 14:05:00   
Anonimen
Če nima statusa ji drugega ne preostane kot da gre na zavod.
Ne vem zakaj izključujete otroški dodatek za otroka?user posted image  Ta se tako ali drugače gleda na višino dohodkov, ne vem zakaj naj bi bil ukinjen. Link prosim, ker tole prvič berem.user posted image

(odgovor članu digi)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: mamica redna študentka...
15.1.2008 15:58:04   
digi
Ne za otroka, za študentko mamico se otroški dodatek več naj ne bi izplačeval. Nimam pa linka, govorim iz prve roke (drugače pa najdeš to na strani od csd šiška). Pa tudi meni se nikjer pri naštetem otr. dod. ni štel v višino dohodkov... Ja če nima statusa je drugo, vendar mislim,d  je govora o mamici študentki....

_____________________________

Irgendwie, irgendwann, irgendwo...

Timon ti si moj sonček!!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: mamica redna študentka...
15.1.2008 16:03:50   
Anonimen
Aha, to pa ja. user posted image

(odgovor članu digi)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: mamica redna študentka...
15.1.2008 18:43:39   
maja&m
Otroški dodatek pripada tvojemu otroku in tebi, če si mlajša od 26 let in si študentka. Vsaj tako je bilo pri meni. Moja mami je zame dobivala otroške do mojega 26 leta,ker sem bila študentka. No tega bo pa res že 2 leti. Če pa je sedaj kako drugače pa ne vem.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: mamica redna študentka...
15.1.2008 20:08:52   
katra55
Jaz sem mamica študentka in dobivam starševsko nadomestilo in otroški dodatek, do štipendije pa nisem več upravičena ker imam podaljšan absolventski staž.

Pripada ti tudi preživnina s strani tvojih staršev, če si mlajša od 26 let, jaz tega od očeta nisem zahtevala.

Tvoja mama pa ni več upravičena do otroškega dodatka, ko rodiš. Zavarovana pa si lahko preko nje in tudi tvoj otrok.

(odgovor članu maja&m)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: mamica redna študentka...
17.2.2008 21:48:26   
suzy85
Pozdravljene!
Imam vprašanje glede dohodkov v času študija. Sem redna študentka 4.letnika in imam PDP maja. Glede na to, da se mi lahko podaljša doba študija za eno leto na vsakega živorojenega otroka, me zanima do katerih dohodkov sem upravičena v tem času. Ali mogoče katera ve oz. ima s tem izkušnje? Otroški dodatek vem, da dobim, nisem pa prepričana glede štipendije!

Lep pozdrav!


_____________________________

Pameten človek ne naredi vseh napak sam. Možnost da tudi drugim. (W. Churchill)

(odgovor članu katra55)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: mamica redna študentka...
23.2.2008 12:00:32   
incabinca
V bistvu je pri tem otroškem dodatku malo luknje v zakonu...  in v bistvu se nobenmu, vsaj pri nas na CSD ni sanjalo kaj naj naredijo, tako da dobivam jaz dodatek in mami zame.

Isto je bilo pri štipendiji - jaz sem mogla v svojo vlogo vnest mene in sina kot družinska člana, v sestrini vlogi za štipendijo pa smo bile napisane mami, sestra in jaz - spet nobenmu nič jasn, ampak štipendijo sva obe dobili. :)



(odgovor članu suzy85)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: mamica redna študentka...
23.2.2008 12:02:39   
incabinca
IZVIRNO SPOROČILO: suzy85

Pozdravljene!
Imam vprašanje glede dohodkov v času študija. Sem redna študentka 4.letnika in imam PDP maja. Glede na to, da se mi lahko podaljša doba študija za eno leto na vsakega živorojenega otroka, me zanima do katerih dohodkov sem upravičena v tem času. Ali mogoče katera ve oz. ima s tem izkušnje? Otroški dodatek vem, da dobim, nisem pa prepričana glede štipendije!






Lep pozdrav!

Jaz nisem izkoristila dodatnega leta - ker v tem času v bistvu nimaš statusa (vsaj tako so mi rekli, ampak sem lepo ponavljala letnik in sem kljub temu da ponavljam dobila štipendijo, samo rojstni list otroka sem dala še zraven.



< Sporočilo je popravil incabinca -- 23.2.2008 12:03:11 >

(odgovor članu suzy85)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: mamica redna študentka...
23.2.2008 12:06:02   
incabinca
IZVIRNO SPOROČILO: katra55

Jaz sem mamica študentka in dobivam starševsko nadomestilo in otroški dodatek, do štipendije pa nisem več upravičena ker imam podaljšan absolventski staž.

Pripada ti tudi preživnina s strani tvojih staršev, če si mlajša od 26 let, jaz tega od očeta nisem zahtevala.

Tvoja mama pa ni več upravičena do otroškega dodatka, ko rodiš. Zavarovana pa si lahko preko nje in tudi tvoj otrok.


Ni čisto tako.
Preživnina od staršev se ti "splača" urejat samo v primeru če greš zaprosit za denarno socialno pomoč - ampak tu je pa spet zanka, ker se ti ta preživnina šteje v tvoj prihodek in potem je spet vprašanje ali sploh še dobiš DSP al pa je zelo majhna.

Glede zavarovanja - jaz sem itak zavarovana ker sem študentka, moj otrok pa je zavarovan po moji mami.




(odgovor članu katra55)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: mamica redna študentka...
23.2.2008 17:54:10   
Dadi
IZVIRNO SPOROČILO: incabinca


Lep pozdrav!

Jaz nisem izkoristila dodatnega leta - ker v tem času v bistvu nimaš statusa (vsaj tako so mi rekli, ampak sem lepo ponavljala letnik in sem kljub temu da ponavljam dobila štipendijo, samo rojstni list otroka sem dala še zraven.




Seveda imaš status...Sem ga dvakrat tako podaljšala. V bistvu 2 x podaljšanje absolventa. In kot študent s statusom sem imela vse ugodnosti..Od zdr. zavarovanja do možnosti za nakup bonov. Osnovno zdravstevno zavarovanje si greš pa lahko urejati tudi na občino v kateri prebivaš, seveda tudi za otroka.

_____________________________

May you be strainghtened by yesterday¨s rain, walk straight in tommorow¨s wind and cherish each moment of the sun today.

(odgovor članu incabinca)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: mamica redna študentka...
23.2.2008 20:53:55   
incabinca
No, potem so meni narobe povedali...

(odgovor članu Dadi)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: mamica redna študentka...
26.2.2008 10:31:46   
Maja_p
Živjo punce!

Dejte mi samo povedat, če sem študentka si na CSDju uredim samo tisto za paket, otroški dodatek za mojega dojenčka in starševski dodatek, moj mora pa na UE podpisat priznanje očetovstva, a je to tako?
Štipendijo pa denar od občine si pa rihtam po rojstvu otroka?
Sej kot študentki je to vse kar mi pripada, ne?

Hvala za odgovore pa lep sončni dan še naprej...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: mamica redna študentka...
26.2.2008 20:00:22   
incabinca
Očetovstvo - lahko ga uredita že prej, ti od ginekologa prineseš potrdilo o predvidenem PDP in gresta skupaj na CSD in to uredita (da je pol po porodu manj letanja). Potem samo pokličeš na CSd ko rodiš, da si rodila in oni urejajo naprej.

Paket in starševski dodatek -  tako kot si napisala

Otroški dodatek - urejaš po rojstvu otroka, najbolje čimprej.

Štipendija ti pripada.
Denarja pa v naši občini ne dobiš nič za rojstvo otroka, imamp baje dovolj otrok (khm... predvsem "uvoženih" )

Lp






(odgovor članu Maja_p)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: mamica redna študentka...
27.2.2008 14:17:38   
Maja_p
Hvala za odgovor incabinca...
Ja pri nas pa od občine celo nekej dobiš tko da vsaj neekj dobga je od njih.

Pozdravček user posted image

(odgovor članu incabinca)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: mamica redna študentka...
7.3.2008 9:34:55   
Anonimen
Bom kar tukaj zastavila vprašanje, da ne odpiram nove teme. Nekaj sem že gledala, vendar podobnega primera še nisem zasledila.
Oče otroka je redno zaposlen. Mamica otroka je redna študentka, urejena preživnina s svojim očetom, z mamo jo še namerava urediti,.
-Kaj ji pripada, če spremeni stalno prebivališče in se prijavi na naslov, kjer živi partner?  (starševsko nadomestilo, otroški dodatek (za otroka), otroški dodatek (za sebe)user posted image )
-Kaj ji pripada, če ostane prijavljena na svojem naslovu, kjer je sedaj?
-Kaj ji pripada, če z očetom od otroka uredita preživnino za otroka?


Ali v vseh primerih dobi starševski dodatek, otroški dodatek? Za paket že vem, da dobi v vsakem primeru.

(odgovor članu Maja_p)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: mamica redna študentka...
7.3.2008 10:10:33   
urskas
Tukaj precej piše...

http://www.svetovalnica.com/index.php?option=com_content&task=view&id=32&Itemid=111

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: mamica redna študentka...
7.3.2008 10:18:44   
sazi
*živa*, paket, starševski dodatek in otroški dodatek dobiš v vsakem primeu - no, višina otroškega dodatka je odvisna od vajinih skupnih dohodkov

to, kje si prijavljena nima nobene zveze - če ste družina, ste lahko prijavljeni tudi na različnih naslovih, pri vseh vlogah (OD in vrtec) pa se upoštevajo dohodki obeh staršev

če pa niste družina in si samohranilka, moraš pa urediti preživnino za otroka, v tem primeru pa se v vse izračune štejejo tvoji dohodki in prejeta preživnina

če ste prijavljeni na istem naslovu lahko bolniško za nego otroka dobi tudi mož, v nasprotnem primeru pa ne - to je edina stvar, na katero vpliva prijava naslova

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?