|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   materinska šola
28.4.2005 9:43:25   
natalina
ku ku punce, verjetno vas večina uživa kje na poćitnicah, no tiste, ki pa ne, pa mogoče ena pomoč na tole vprašanje.

kdaj ste začele obiskovat mterinsko šolo, kolk tednov/mesecev pred porodom vaših dvojčkov, glede na to, da nas stvar lahko prehiti!!

pa mogoče kje ste bile najbolj zadovolne??

pozdravčke, poljubčke!:sloncek:
Neposredna povezava do sporočila: 1
   materinska šola
28.4.2005 9:55:17   
Stefka
Midva sva zacela konec oktobra, sredi decembra sem imela rok. Oba sva bila zelo zadovoljna, ker so zelo poudarjali, da svojega otroka najbolje poznas, zato se ravnaj po obcutku. To je bilo v Kranju.
Ja, danes je res beda :zaspan:, cela slovenija je na dopustih, jaz pa sama v sluzbi, v popolnoma prazni stavbi :zmeden:. Sucks. Pa se dela nimam. Kar bi pa lahko se mi pa ne da.
No ja, Uzivaj, ce si prosta.
Lp

(odgovor članu natalina)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   materinska šola
28.4.2005 20:53:34   
SISI25
Jaz sem imela rok 13 decembra in smo šli na začetku oktobra.

(odgovor članu natalina)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   materinska šola
1.5.2005 9:53:01   
marta2

Jaz sem imela rok 14. decembra in sem šla v začetku septembra. Ker sem takrat še hodila v službo, sem za dneve materinske šole vzela dopust, ker drugače ne bi zdržala. Sem pa hodila v ljubljansko porodnišnico, rodit sem šla pa v Postojno.

LP Marta

(odgovor članu natalina)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: materinska šola
13.3.2007 19:08:07   
guppy
Punce, kakšne izkušnje imate zdaj? Kdaj v materinsko šolo?

(odgovor članu marta2)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: materinska šola
14.3.2007 10:57:25   
emaa
Nisem šla, ker sem bila neprestano v porodnišnici.

(odgovor članu guppy)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: materinska šola
14.3.2007 12:28:57   
Afnica
Meni je sestra rekla, da se gre ponavadi en mesec pred PDP. Za nas dvojne user posted image  pa računajo 2 meseca prej. Torej zame, ki pričakujem v juliju, je rekla, da nekje maja bi naj šla. Ampak mene vleče, da bi šla prej. Torej že naslednji mesec. Rada bi kaj več slišala o osnovni negi, o tem kaj za novorojenčka potrebujem itd. In se mi zadnje tedne res ne zdi najbolj simpl laufat še za tem. Sploh pa mislim dojenčka povijat v bombažne (tetra) pleničke (v pampers le za kam na obisk in če ne bom uspela tetra plenic pratuser posted image ), zato mislim, da se moram še malo bolje pripravit, saj nimam veliko pojma  o tem kaj točno in predvsem koliko tega potrebujem.

_____________________________

Prodamo opremo in oblačila (primerno tudi za dvojčke)
http://oblacilaigrace.moj-album.com/

(odgovor članu emaa)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: materinska šola
14.3.2007 14:30:45   
emaa
dva meseca pred Pdp tud sedet ne boš mogla, pojdi vsaj 3 mesece prej.

(odgovor članu Afnica)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: materinska šola
15.3.2007 9:14:57   
Afnica
Ja, sej tako planiram. 2 meseca prej mi je rekla pri ginek., sama sem se pa odločila, da grem še 1 mesec prej. Torej že naslednji mesec. user posted image

_____________________________

Prodamo opremo in oblačila (primerno tudi za dvojčke)
http://oblacilaigrace.moj-album.com/

(odgovor članu emaa)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: materinska šola
15.3.2007 10:07:07   
LIDJOČKA
Tudi jaz mislim, da je najbolje da greš prej, sama sem šla 2m predno sem rodila, bilo je poletje in včasih sem imela tistega sedenja v neprezračeni predavalnici vrh glave.

Lep dan

(odgovor članu Afnica)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: materinska šola
15.3.2007 12:14:22   
guppy
Afnica, pa mogoče veš, če obstaja kakšna omejitev, kdaj lahko začnemo hodit.. Mislim, da je za navadne nosečke meja 7 mesecev... a je za nas sploh kaj drugače?

(odgovor članu LIDJOČKA)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: materinska šola
15.3.2007 14:14:00   
siskamiska
Jaz grem v šolo že prihodnji mesec, ker si res ne predstavljam kakšna bom čez 2 meseca ( verjetno kot sod) user posted image .
Rada bi izkoristila, dokler sem še fit in vse nabavila, potem imam namen skočit še na morje da se mal nadiham soli, potem pa uživanje v veselem pričakovanju.
Mislim da ni nič prekmalu če greš 3 mesece prej.

lp

(odgovor članu guppy)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: materinska šola
15.3.2007 19:42:47   
LIDJOČKA
Draga Guppy!

Tvoja skrb je popolnoma odveč, saj te nihče ne vpraša koliko tednov si noseča, logično je, da boš šla, ker pričakuješ dva, prej, ker proti koncu res zelo težko sediš na tistih "udobnih" stolihuser posted image . Pa še v miru si potem lahko vse pripraviš.

(odgovor članu guppy)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: materinska šola
15.3.2007 20:31:09   
guppy
IIiiiiiiii, hvala za tolažbo. Res se preveč sekiram - si nekako ne predstavljam, kako bom tam s trebuhom sedela, ker že zdaj raste kot nor user posted image

(odgovor članu LIDJOČKA)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: materinska šola
19.3.2007 11:24:20   
Jesica
POJDI ČIM PREJ!
Jaz sem šla januarja, PDP sem imela 30.4. In ker sem rodila 23.2. sej izkazalo za pravilno odločitev. Toplo priporočam, sploh za prvorodke, da greš prej. Nekje po 20 t sem itak že težko hodila, ker mi je začel trebuh otrdevat. Hodila sem v LJ v porodnišnico, je bolj obširno, kot po zdravstvenih domovih, ampak meni je bilo všeč. Traja pa praktično cel mesec, 9 predavanj. Je zanimivo, kakšna tema pa tud brezveze.
Še enkrat, bolje iti prej, da v miru potem lahko pripraviš za prihod novih članov.

(odgovor članu guppy)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: materinska šola
25.5.2007 11:17:55   
soncek.djukelica
pozdravljene,

tudi jaz sem v pričakovanju dvojčkov, sicer imam PDP šele konec leta,v decembru in mi pridejo prav vse info.!
A lahko katera pove kaj vse se tam učiš? Sej vem, 9 predavanj je kar veliko,sam tko na grobo, prosim!
Nasploh me pa zanima, kaj vse potrebujem doma po porodu? Kakšno opremo imate za dva? Sem že mal čekirala,ali bi spala skupaj ali ne, kaj pa glede vozička,a čem počakat,pa ga na spomlad nabavit,ker bosta vseeno v zimi rojena in jih glih v največjem snegu ne mislim ven peljat?
Sej vem, preveč vprašanj sem postavila, ampak me ferbec matra! user posted image
Hvala vam! user posted image

_____________________________

Dvojna mamica sem!:)

(odgovor članu Jesica)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: materinska šola
25.5.2007 11:37:45   
tatam
Glede opreme in vsega ti svetujem,da ne pretiravaj.Najnujnejše in to je to,ker drugače se ti potem samo kotali sem in tja...Za tisti kratki čas res samo osnovne stvari-to je vsaj moje mišljenje.
Je pa res zakon-če nameravaš dojit ona blazina za dojenje.Mi jo redno uporabljamo in smo zelo zadovoljni.
Voziček pa kar nabavi prej.Vsaj malo boš pa menda ja hodla ven in je bolje če sta na toplem v vozičku.

(odgovor članu soncek.djukelica)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: materinska šola
25.5.2007 13:44:06   
guppy
soncek.djukelica, najprej iskrene čestitke user posted image user posted image user posted image

Jaz ravno hodim v šolo za starše v Lj porodnišnico in ti povem, da mi je že kar težko sedeti (trenutno sem 26. teden, začela sem pa hodit po 1. maju).

Obravnavane so teme kot nega novorojenčka (katero opremo rabiš, kako ga previjaš, kopaš, oblačiš), anatomija, zobozdravstvo (pravilna nega, da se otroček ne bi od staršev česa nalezel in da bi imel čimboljše zobke, uporaba flašk in dud), prva porodna doba (popadki & stuff), druga in tretja porodna doba (dejanski porod otročka in posteljice), poporodno odobje (spremembe v telesu, ...).. zdaj pa imamo še fizioterapijo, psihologa in še nekaj, kar se mi je trenutno izmuznilo iz spomina user posted image

V glavnem: tam izveš večino stvari, če si prvorodka, prav tako lahko po predavanjih ali kar vmes vprašaš za specifike pri dvojčkih. Midva sva zelo zadovoljna, ker se nama je predavateljica čisto na koncu predavanj res (osebno) posvetila in smo se cca pol urice pogovorili o vseh skrbeh in podobnih rečeh v zvezi z dvojčki, od spanja skupaj/narazen do popadkov, poroda itd.

(odgovor članu tatam)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: materinska šola
25.5.2007 14:49:13   
emaa
Soncek voziček pa le kupi (sem imela tudi jaz rok 24.12.06), mi smo šli tri dni po prihodu domov ven in smo bili vsak dan zunaj, če le ni bilo kakih padavin, pa tudi naslednji dan po snegu, smo se po pločnikih šetkali (tam, kjer je bilo spucano).

(odgovor članu guppy)
Neposredna povezava do sporočila: 19
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?