|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   me pripada še en regres?
13.5.2008 9:42:41   
kiki13
LP!

Zaposlena sem od 1.6.2007 v tem sedanjem podjetju, prej sem bila pač v drugem - torej se mi delovna doba ni prekinila.
po 6. mesecih- torej v januarju 2008 sem dobila regres ( kao po 6. mesecih).

zanima me sedaj ko bo v firmi regres julija al avgusta, če me ta ''še enkrat'' pripada, al je bil tisti regres v januarju že za v naprej?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: me pripada še en regres?
13.5.2008 9:44:44   
jolly123
Če je bil za nazaj je potem za nazaj. Letos ti pa pripada že novi regres. 

(odgovor članu kiki13)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: me pripada še en regres?
13.5.2008 9:45:17   
Anonimen
Tisto je bil lanski regres, letošnji ti še pripadauser posted image

(odgovor članu kiki13)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: me pripada še en regres?
13.5.2008 12:35:20   
kiki13
Superuser posted image user posted image user posted image  

                           pa je to 100% user posted image user posted image user posted image ?

primer;
če mi pogodba slučajno poteče recimo avgusta ( ne vem še, če mi jo bodo podaljšali ).
Torej po tem takem dobim v dobrem letu šihta 2 regresa?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: me pripada še en regres?
13.5.2008 12:39:00   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: kiki13

Superuser posted image user posted image user posted image  

                          pa je to 100% user posted image user posted image user posted image ?

primer;
če mi pogodba slučajno poteče recimo avgusta ( ne vem še, če mi jo bodo podaljšali ).
Torej po tem takem dobim v dobrem letu šihta 2 regresa?


Ne.
Če ti pogodba poteče avgusta dobiš samo sorazmeren del regresa. Isto dopusta.

(odgovor članu kiki13)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: me pripada še en regres?
13.5.2008 13:13:08   
dulcinea
Če si zaposlena za vsaj 7 mesecev v tistem letu, potem dobiš ves regres.

_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: me pripada še en regres?
14.5.2008 7:31:21   
maruškaŠ
Kiki - ko si se prezaposlila iz enega v drugo podjetje - če nisi imela niti dneva prekinitve vmes potem bi morala dobiti prvi regres že junija lani. Si ga pa letos januarja, ampak za leto 2007. In sedaj ti pripada tudi za leto 2008. Pripada ti regres v celoti in prav tako dopust v celoti.

(regres)
(1) Delodajalec je dolžan delavcu, ki ima pravico do letnega dopusta, izplačati regres za letni dopust najmanj v višini minimalne plače.
(2) Regres se mora delavcu izplačati najkasneje do 1. julija tekočega koledarskega leta.
(3) S kolektivno pogodbo na ravni dejavnosti se lahko v primeru nelikvidnosti delodajalca določi kasnejši rok izplačila regresa, vendar najkasneje do 1. novembra tekočega koledarskega leta.
(4) V primeru, da ima delavec pravico le do sorazmernega dela letnega dopusta, ima pravico le do sorazmernega dela regresa.

159. člen
(trajanje letnega dopusta)
(1) Delavec ima pravico do letnega dopusta v posameznem koledarskem letu, ki ne more biti krajši kot štiri tedne, ne glede na to, ali dela polni delovni čas ali krajši delovni čas od polnega. Minimalno število dni letnega dopusta delavca je odvisno od razporeditve delovnih dni v tednu za posameznega delavca.
(2) Starejši delavec, invalid, delavec z najmanj 60% telesno okvaro in delavec, ki neguje in varuje otroka s telesno ali duševno prizadetostjo, ima pravico do najmanj treh dodatnih dni letnega dopusta.
(3) Delavec ima pravico do enega dodatnega dneva letnega dopusta za vsakega otroka, ki še ni dopolnil 15 let starosti.

161. člen
(pridobitev pravice do letnega dopusta)
Delavec pridobi pravico do celotnega letnega dopusta, ko mu preteče čas nepretrganega delovnega razmerja, ki ne sme biti daljši od šestih mesecev, ne glede na to, ali delavec dela polni delovni čas ali krajši delovni čas od polnega.

162. člen
(pravica do sorazmernega dela letnega dopusta)
(1) Delavec ima pravico do izrabe 1/12 letnega dopusta za vsak mesec dela v posameznem koledarskem letu:
– če v koledarskem letu, v katerem je sklenil delovno razmerje, ni pridobil pravice do celotnega letnega dopusta,
– če mu preneha delovno razmerje pred potekom roka, po preteku katerega bi pridobil pravico do celotnega letnega dopusta,
– če mu delovno razmerje v tekočem koledarskem letu preneha pred 1. julijem.
(2) Pri izračunavanju sorazmernega dela letnega dopusta se najmanj polovica dneva zaokroži na cel dan letnega dopusta.

+ sprememba
69. člen
V 162. členu se doda nov drugi odstavek, ki se glasi:
»(2) Če delavec med koledarskim letom sklene pogodbo o zaposlitvi z drugim delodajalcem, mu je vsak delodajalec dolžan zagotoviti izrabo sorazmernega dela dopusta glede na trajanje zaposlitve delavca pri posameznem delodajalcu v tekočem koledarskem letu, razen če se delavec in delodajalec dogovorita drugače.«.
Dosedanji drugi odstavek postane tretji odstavek.

(odgovor članu dulcinea)
Neposredna povezava do sporočila: 7
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?