|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   men pa neki ni jasno...
2.1.2014 17:06:17   
kajalin*
ok, kriza,slabe plače...ampak bolj ko gledam socialno ogrožene družine bolj ne morem verjet...Večina ima tri ali več otrok, otroci majhni ali komaj rojeni...pa kaj je folku?Tu v soseski je mamica s 5 otroci, ne hodi v službo, ker ji kao še pripada nekaj let ostati doma,otroci oblečeni v znamke, avto zelo soliden...Nisem ji nevoščjiva ampak, potem izvem, da se zbira za njih prostovoljni prispevek,zakaj že?Vem, treba je plačati račune, kupiti hrano, ampak to moram tudi jaz.Enega otroka imamo, pa mi na kraj pameti ne pride, da bi si lahko privoščila še kakšnega, eni jih pa štancajo kot po tekočem traku...
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: men pa neki ni jasno...
2.1.2014 18:55:44   
gsatalema

IZVIRNO SPOROČILO: kajalin*

ok, kriza,slabe plače...ampak bolj ko gledam socialno ogrožene družine bolj ne morem verjet...Večina ima tri ali več otrok, otroci majhni ali komaj rojeni...pa kaj je folku?Tu v soseski je mamica s 5 otroci, ne hodi v službo, ker ji kao še pripada nekaj let ostati doma,otroci oblečeni v znamke, avto zelo soliden...Nisem ji nevoščjiva ampak, potem izvem, da se zbira za njih prostovoljni prispevek,zakaj že?Vem, treba je plačati račune, kupiti hrano, ampak to moram tudi jaz.Enega otroka imamo, pa mi na kraj pameti ne pride, da bi si lahko privoščila še kakšnega, eni jih pa štancajo kot po tekočem traku...



PODPIS

(odgovor članu kajalin*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: men pa neki ni jasno...
2.1.2014 21:04:39   
TomTaylor
jah, ne vem...po oblačilih sodit? Jz ne vidim razloga, zakaj otroci iz socialno šibkejših družin ne morejo nosit oblačil z znamko. V informacijo - na spletu obstaja vsaj 5 spletnih trgovin dobrih znamk z robo do -80% (pretekle kolekcije, artikli z napako,..) in vsaj 3 strani s prodajo rabljenih oblačil na kateri lahko dobiš benetton majčke (npr.) od 3 eur dalje, ali še ceneje. Z malo iznajdljivosti je cela družina lahko oblečena v top blagovne znamke. Ne vem. Kakšna oblačila pa bi morali po tvoje nositi socialno ogroženi ljudje? A morajo biti razcapanega izgleda? No, ne vem... Avto? Ja, jz bi se tut probala na vse načine znajdt, da bi svoji recimo 7-9 članski družini nekako privoščila en soliden in predvsem varen avto in ne staro kripo s katero lahko tvegam varnost svoje družine...Ne boš verjela, tudi soliden avto se da kupit za solidno ceno. Mislim, po videzu sodit, pa gledat kakšen avto imajo in kako so oblečeni...verjemi, da se danes dobro preveri komu gre denar - se ne da več tako krasno švercat kot se je pred par leti še dalo. Skoraj ne verjamem, da gre za izkoriščanje. Se pa strinjam s tabo v tem, da je glede na slabe socialne razmere pri že tako številčni družini, imeti še "dodatne" otroke, skrajno neodgovorno. Kkšen otrok je mogoče res nenačrtovan...pet, sedem...to je pa tumač glede na to, da veš, da jih boš težko "vzdrževal".

_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu gsatalema)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: men pa neki ni jasno...
2.1.2014 21:20:37   
petea
TT,
verjetno kajalin ni toliko zmotilo, kako so oblečeni, dokler bi poleg denarja za oblačila in avto družinske izdatke skušali načrtovati tako, da se poravnava tudi mesečne položnice.

Verjetno če bi mama hodila v službo, bi prispevala nekaj dodatnega denarja, ki ga potrebujejo za ne ravno majhne stroške.
Seveda pa je lažje in hitreje, če malo potožiš pri katerih izmed inštitucij, da drugi sofinancirajo njihove izdatke.

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: men pa neki ni jasno...
2.1.2014 21:35:12   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

jah, ne vem...po oblačilih sodit? Jz ne vidim razloga, zakaj otroci iz socialno šibkejših družin ne morejo nosit oblačil z znamko. V informacijo - na spletu obstaja vsaj 5 spletnih trgovin dobrih znamk z robo do -80% (pretekle kolekcije, artikli z napako,..) in vsaj 3 strani s prodajo rabljenih oblačil na kateri lahko dobiš benetton majčke (npr.) od 3 eur dalje, ali še ceneje. Z malo iznajdljivosti je cela družina lahko oblečena v top blagovne znamke. Ne vem. Kakšna oblačila pa bi morali po tvoje nositi socialno ogroženi ljudje? A morajo biti razcapanega izgleda? No, ne vem... Avto? Ja, jz bi se tut probala na vse načine znajdt, da bi svoji recimo 7-9 članski družini nekako privoščila en soliden in predvsem varen avto in ne staro kripo s katero lahko tvegam varnost svoje družine...Ne boš verjela, tudi soliden avto se da kupit za solidno ceno. Mislim, po videzu sodit, pa gledat kakšen avto imajo in kako so oblečeni...verjemi, da se danes dobro preveri komu gre denar - se ne da več tako krasno švercat kot se je pred par leti še dalo. Skoraj ne verjamem, da gre za izkoriščanje. Se pa strinjam s tabo v tem, da je glede na slabe socialne razmere pri že tako številčni družini, imeti še "dodatne" otroke, skrajno neodgovorno. Kkšen otrok je mogoče res nenačrtovan...pet, sedem...to je pa tumač glede na to, da veš, da jih boš težko "vzdrževal".


Socialno ogroženi ljudje so socialno ogroženi zato, ker si ne morejo privoščiti osnovnih življenjskih potrebščin, kot so hrana in oblačila, šolske potrebščine......socialno ogroženi ljudje ne razmišljajo o nakupu beneton majice in Diorjevega parfuma, pa čeprav sta ta dva znižana za 80 %.......socialno ogroženi ljudje si ne morejo privoščiti tankati in vzdrževati avta........če pa človek lahko razmišlja o znamkah in ima lahko soliden avto pa ni socialno ogrožen in ne potrebuje socialne pomoči, ne potrebuje pomoči dobrodelnih organizacij in ne potrebuje tega, da se zanj zbirajo prostovoljni prispevki.....

Socialno ogrožen človek je tisti, ki ne more preživeti......socialno ogrožen človek ni tisti, ki se znajde in izkorišča sistem zato, da lahko udobno živi na račun drugega......

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: men pa neki ni jasno...
2.1.2014 22:00:40   
nananaja
no ja, v istem večeru napisati, kako ti ni jasno, da ena družina koristi dobrodelnost, čeprav so videti razsipni pri avtu, oblačilih, po drugi strani pa te ne zmoti zgodba o ločitvi para, ki mu je bilo brez dvoma treba pomagat, da sta prišla skuoaj in zaživela svojo pravljico?

Nisem za to, da imaš več otrok zato, ker jim potem pripada več sociale, pa da je potem lahko mama doma in se posveti otrokom, pomagali bodo pa dobrodelni ljudje. Niti en zato, da pokažeš, da si tudi ti upaš. Kajti pet otrok je tudi status nekaterih krogov, ki pa nimajo prav nič opraviti s socialo, si jih prav lahko finančno privoščijo in jih tudi prav lepo vzgajajo.
Pa meni se zdi enako egoistično kot izkoristit vso socialo, reči, da niti pomisliš ne na drugega otroka, čeprav nisi socialno ogrožena, tudi s tem se lahko otroku zameriš...

Sicer pa, kdo pravi, da moraš pomagati, če se ti zdi v zgodbi nekaj narobej. Niti ne poveš, kdo organizira dobrodelnost za družino, ki te moti. Tudi sama sem si svoje mislila o karitasu v našem kraju, ko so poleti hrano delili, sem tam mimo hodila na bližnjo parcelo obdelovat svoj majhno njivico, mogoče sem hodila na napačno stran ceste...
Se pa tudi strinjam s TT, soditi po avtu, oblačilih, vsak ima pravico po svoje porabit denar, vsak po svoje ima pravico pridobiti denar. Pač, vsak po svoje, živi in pusti živeti, bi lahko rekli.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: men pa neki ni jasno...
2.1.2014 22:12:34   
nananaja

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Socialno ogroženi ljudje so socialno ogroženi zato, ker si ne morejo privoščiti osnovnih življenjskih potrebščin, kot so hrana in oblačila, šolske potrebščine......socialno ogroženi ljudje ne razmišljajo o nakupu beneton majice in Diorjevega parfuma, pa čeprav sta ta dva znižana za 80 %.......socialno ogroženi ljudje si ne morejo privoščiti tankati in vzdrževati avta........če pa človek lahko razmišlja o znamkah in ima lahko soliden avto pa ni socialno ogrožen in ne potrebuje socialne pomoči, ne potrebuje pomoči dobrodelnih organizacij in ne potrebuje tega, da se zanj zbirajo prostovoljni prispevki.....

Socialno ogrožen človek je tisti, ki ne more preživeti......socialno ogrožen človek ni tisti, ki se znajde in izkorišča sistem zato, da lahko udobno živi na račun drugega......


Ja, tudi zame so socialno opisani taki ljudje. In zame tudi ni socialno ogrožena družina tista, ki ima 5 otrok, mama ne dela, ker ji to pripada, lokalno pa se za njih zbira prostovoljni prispevek.
Vendar prostovoljni prispevek se velikokrat na zbira za ljudi, ki se znajdejo in znajo svojo zgodbo prodati. Pa na kak krajevni RK pridejo s položnicam taki, ki bi lahko sami plačali položnice, navzven se seveda ne pokažejo kot socialno ogroženi...

Moja teta je socialna delavka, ki je še pred krizo enkrat vsa besna razlagala, kdo hodi po socialno pomoč. Besna, ker je imela vedno skrb za tiste iz socialnega dna, tiste ki se sami ne znajdejo, delati pa je morala z mladimi, ki so samo iskali, kako čim dlje ne bi prav nič delali.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: men pa neki ni jasno...
2.1.2014 22:13:57   
nejcko
Se v celoti podpišem pod nananajo. Vsak po svoje.
Pa še nekaj - če že ne moremo pomagati, se lahko potrudimo vsaj, da ne škodimo.

(odgovor članu nananaja)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: men pa neki ni jasno...
2.1.2014 22:27:50   
eva1
Jaz pa ne razumemm ljudi, ko si ti. Zakaj se obremenjuješ z drugi, kaj tebi mar če ima sosed 5 otrok , ti pa enega, če se za kograkoli kakrkoli izbira... če je prijatelj oblečen v ne vem kakšne cunje..kaj veš kakšne zgodbe nosijo s seboj ti ljudje? S čim se spopadajo, mogoče sp le iznajdljivi, pa kaj...Res ne štekam, zakaj se je vedno in povsod potrebno vmašavati in drek mešati...še vedno mi je najbolj pri srcu rek: živi in pusti živeti!!!


(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: men pa neki ni jasno...
2.1.2014 22:44:19   
nusi
Meni sicer tudi nikoli ni bilo jasno zakaj ljudje, ki že tako komaj preživijo potem še pospešeno delajo otroke, ampak ok, njihov problem. Je pa res, da se to tiče vseh, ker več kot je socialnih problemov več denarja se potrebuje z njihovo vzdrževanje oz. dobivajo vedno manj socialne pomoči. Kadar sem kaj besna sicer tudi jaz kakšno čez takšne izpustim, ampak načeloma se pa ne ukvarjam prav veliko z odločitvami drugih.

(odgovor članu kajalin*)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: men pa neki ni jasno...
3.1.2014 8:35:58   
Polona31

IZVIRNO SPOROČILO: kajalin
Enega otroka imamo, pa mi na kraj pameti ne pride, da bi si lahko privoščila še kakšnega, eni jih pa štancajo kot po tekočem traku...


Meni se zdi imeti samo enega otroka zaradi samo zaradi financ, enako kruto kot jih imeti 5 če ni financ.
Sigurno bodo tisti otroci ki so rasli v družini z več otroci bolj pripravljeni na življenje, ker se morajo boriti, za svoj prostor, kot pa edinček, ki mu je
vedno dano vse kar si poželi. Jaz si ne predstavljam da bi imela 5 otrok, pa ne zaradi denarja, ampak...vem da psihično nisem sposobna obvladati
toliko mladičev.

(odgovor članu kajalin*)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: men pa neki ni jasno...
3.1.2014 9:15:21   
bskrle
Glej jaz sem tudi doma, petega čakamo, v službi mož, ampak moji otroci so lepo, primerno oblečeni, včasih tudi v znamkah.
Je pa res, da se trudimo,da preživimo sami in s svojimi močmi. Pomoči smo veseli, vendar je to pomoč domačih, prijateljev, znancev.
Tudi, ko smo imeli mi več, smo dosti darovali tako stvari kot financ drugim. Delimo, kar imamo, z drugimi-to je vodilo.
Tudi ko smo imeli dosti več denarja, nismo izstopali s svojim načinom življenja

_____________________________

Mama štirih deklic in 5ra

(odgovor članu Polona31)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: men pa neki ni jasno...
3.1.2014 9:27:24   
nejcko
O, bskrle, petega čakate; iskrene čestitke!

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: men pa neki ni jasno...
3.1.2014 9:38:18   
daddy

IZVIRNO SPOROČILO: kajalin*
Enega otroka imamo, pa mi na kraj pameti ne pride, da bi si lahko privoščila še kakšnega, eni jih pa štancajo kot po tekočem traku...


Uf, ti imaš pa res resne travme zaradi družin, ki živijo malce drugače kot ti user posted image ..... no javkanje po forumih najbrž ne bo dovolj, kako akcijo bo treba. Mogoče si v ta namen prej preberi kako dobro knjigo, Menin Kampf recimo, znanega svetovnega avtorja. Tam pač Žide in homoseksualce zamenjaj z družinami, ki imajo več otrok - et voila, pa bo user posted image .

(odgovor članu kajalin*)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: men pa neki ni jasno...
3.1.2014 9:39:27   
daddy
Iskrene čestitke, bskrle, tudi z moje strani. Sploh nas ni tako malo s petimi otroci user posted image

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: men pa neki ni jasno...
3.1.2014 9:40:10   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

jah, ne vem...po oblačilih sodit? Jz ne vidim razloga, zakaj otroci iz socialno šibkejših družin ne morejo nosit oblačil z znamko. V informacijo - na spletu obstaja vsaj 5 spletnih trgovin dobrih znamk z robo do -80% (pretekle kolekcije, artikli z napako,..) in vsaj 3 strani s prodajo rabljenih oblačil na kateri lahko dobiš benetton majčke (npr.) od 3 eur dalje, ali še ceneje. Z malo iznajdljivosti je cela družina lahko oblečena v top blagovne znamke. Ne vem. Kakšna oblačila pa bi morali po tvoje nositi socialno ogroženi ljudje? A morajo biti razcapanega izgleda? No, ne vem... Avto? Ja, jz bi se tut probala na vse načine znajdt, da bi svoji recimo 7-9 članski družini nekako privoščila en soliden in predvsem varen avto in ne staro kripo s katero lahko tvegam varnost svoje družine...Ne boš verjela, tudi soliden avto se da kupit za solidno ceno. Mislim, po videzu sodit, pa gledat kakšen avto imajo in kako so oblečeni...verjemi, da se danes dobro preveri komu gre denar - se ne da več tako krasno švercat kot se je pred par leti še dalo. Skoraj ne verjamem, da gre za izkoriščanje. Se pa strinjam s tabo v tem, da je glede na slabe socialne razmere pri že tako številčni družini, imeti še "dodatne" otroke, skrajno neodgovorno. Kkšen otrok je mogoče res nenačrtovan...pet, sedem...to je pa tumač glede na to, da veš, da jih boš težko "vzdrževal".


Socialno ogroženi ljudje so socialno ogroženi zato, ker si ne morejo privoščiti osnovnih življenjskih potrebščin, kot so hrana in oblačila, šolske potrebščine......socialno ogroženi ljudje ne razmišljajo o nakupu beneton majice in Diorjevega parfuma, pa čeprav sta ta dva znižana za 80 %.......socialno ogroženi ljudje si ne morejo privoščiti tankati in vzdrževati avta........če pa človek lahko razmišlja o znamkah in ima lahko soliden avto pa ni socialno ogrožen in ne potrebuje socialne pomoči, ne potrebuje pomoči dobrodelnih organizacij in ne potrebuje tega, da se zanj zbirajo prostovoljni prispevki.....

Socialno ogrožen človek je tisti, ki ne more preživeti......socialno ogrožen človek ni tisti, ki se znajde in izkorišča sistem zato, da lahko udobno živi na račun drugega......



Kje ti živiš liliana, da te kdo ne ukrade? Zate je socialno ogrožen samo tisti,ki nima ničesar dati na krožnik in nima za osnovne življenjske potrebščine?! Kako ozkogledo razmišljanje...iz katerega razberem lahko to, da si vedno živela dobro. Naprej se mi pa ne ljubi pisat, ker vem, da si dosti inteligentna da veš kaj sem hotla povedat.

< Sporočilo je popravil TomTaylor -- 3.1.2014 9:41:45 >


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: men pa neki ni jasno...
3.1.2014 10:06:46   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor





Kje ti živiš liliana, da te kdo ne ukrade? Zate je socialno ogrožen samo tisti,ki nima ničesar dati na krožnik in nima za osnovne življenjske potrebščine?! Kako ozkogledo razmišljanje...iz katerega razberem lahko to, da si vedno živela dobro. Naprej se mi pa ne ljubi pisat, ker vem, da si dosti inteligentna da veš kaj sem hotla povedat.


TT, dvomim, da boš imela kaj več uspeha. Se mi zdi, da že nekaj let skušam liliani razložiti določene pojme, ampak ona trmasto vztraja pri svojem. user posted image

To, kar ona pojmuje pod socialno ogrožen, je v bistvu eksistenčno ogrožen, kar pomeni, da so po njenem do socialne pomoči upravičeni le brezdomci, klošarji, berači, kakšen đanki pod mostom in tako - ti so namreč življenjsko ogroženi in ti res ne razmišlajo o Diorovem parfumu in Benetton majčki, pa tudi avta ne morejo tankati, ker ga nimajo.

Socialno ogrožen pa v naglobljem smislu pomeni družbeno ogrožen, torej tak, ki mu grozi družbena izključenost - do le-te pa pride, čim človek nima sredstev, da živi po standardih določene družbe. Nekako sem vesela, da (zaenkrat!!!) še živimo v družbi, kjer so standardi postavljeni malo višje od koščka kruha in kozarca vode dnevno ter slamnatega ležišča v izbi 1x1 m ter wc-ja na štrbunk.


< Sporočilo je popravil nejcko -- 3.1.2014 10:07:33 >

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: men pa neki ni jasno...
3.1.2014 10:30:41   
LuLu
plus to.. da nekdo lahko socialno ogrožen postane "čez noč" v omari ima še vsa dobra oblačila, ki jih je kupoval prej, ko je imel dovolj denarja, otroci, koliko jih pač je, so še vedno živi in lačni, oni rabijo nova oblačila, ker rastejo, avto je ostal še od prej, mogoče tudi lastniško stanovanje ali hiša... ampak naenkrat imaš (npr. ne po svoji krivdi) namesto 1.500 eur na mesec, danes le 650. Višina položnic je ista kot prej, tudi jesti je treba... in kar hitro lahko taka družina, ki jih ni malo v Slo, postane na prvi pogled okolice kar pri denarju, vendar žal so brez eura v denarnici. Morajo pa jih imeti za plačilo položnic. Takrat tako urejen gospod/gospa tudi gre v ustanove in zaprosi za pomoč. Izgleda pa kot zaposlena oseba z dovolj denarja.
Zato je res težko po izgledu oceniti ljudi ali imajo ali ne kaj denarja v denarnici.

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: men pa neki ni jasno...
3.1.2014 12:30:15   
mateyka
jaz sem kupovala v smrkolinu (trgovina z rabljenimi oblačili) lepe, kot nove benetton majčke za tamalo in ful ohranjene oshkosh in obaibi hlače. še dobro da noben ni vedel, da so rabljene, ko jih je nosila - fiju, mi je prec lažje user posted image

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   [Brisano sporočilo]
3.1.2014 14:51:20   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: men pa neki ni jasno...
3.1.2014 18:49:35   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

jah, ne vem...po oblačilih sodit? Jz ne vidim razloga, zakaj otroci iz socialno šibkejših družin ne morejo nosit oblačil z znamko. V informacijo - na spletu obstaja vsaj 5 spletnih trgovin dobrih znamk z robo do -80% (pretekle kolekcije, artikli z napako,..) in vsaj 3 strani s prodajo rabljenih oblačil na kateri lahko dobiš benetton majčke (npr.) od 3 eur dalje, ali še ceneje. Z malo iznajdljivosti je cela družina lahko oblečena v top blagovne znamke. Ne vem. Kakšna oblačila pa bi morali po tvoje nositi socialno ogroženi ljudje? A morajo biti razcapanega izgleda? No, ne vem... Avto? Ja, jz bi se tut probala na vse načine znajdt, da bi svoji recimo 7-9 članski družini nekako privoščila en soliden in predvsem varen avto in ne staro kripo s katero lahko tvegam varnost svoje družine...Ne boš verjela, tudi soliden avto se da kupit za solidno ceno. Mislim, po videzu sodit, pa gledat kakšen avto imajo in kako so oblečeni...verjemi, da se danes dobro preveri komu gre denar - se ne da več tako krasno švercat kot se je pred par leti še dalo. Skoraj ne verjamem, da gre za izkoriščanje. Se pa strinjam s tabo v tem, da je glede na slabe socialne razmere pri že tako številčni družini, imeti še "dodatne" otroke, skrajno neodgovorno. Kkšen otrok je mogoče res nenačrtovan...pet, sedem...to je pa tumač glede na to, da veš, da jih boš težko "vzdrževal".


Socialno ogroženi ljudje so socialno ogroženi zato, ker si ne morejo privoščiti osnovnih življenjskih potrebščin, kot so hrana in oblačila, šolske potrebščine......socialno ogroženi ljudje ne razmišljajo o nakupu beneton majice in Diorjevega parfuma, pa čeprav sta ta dva znižana za 80 %.......socialno ogroženi ljudje si ne morejo privoščiti tankati in vzdrževati avta........če pa človek lahko razmišlja o znamkah in ima lahko soliden avto pa ni socialno ogrožen in ne potrebuje socialne pomoči, ne potrebuje pomoči dobrodelnih organizacij in ne potrebuje tega, da se zanj zbirajo prostovoljni prispevki.....

Socialno ogrožen človek je tisti, ki ne more preživeti......socialno ogrožen človek ni tisti, ki se znajde in izkorišča sistem zato, da lahko udobno živi na račun drugega......


Jaz se pa s tem strinjam.
Po svoje se delno tudi s Tom Taylor v zvezi z avtom in tudi z Lulu v zvezi s tem, da lahko družina na hitro pristane med socialno ogroženimi. Vendar če malo pomislim, je treba najprej pri sebi krepko znižati standarde ( prodati boljši in dražji avto za slabšega cenejšega), tudi cunj ne kupuješ več ( tudi rabljenih ne ), ker jih ( po zadnjih podatkih, ko sem sama tja odpeljala cele kupe oblačil) z veseljem podarjajo na Karitasu in RK, pripreš pipico na vseh področjih ( osebno mislim da tudi na področju človeške reprodukcije, če si se prej že parkrat uspešno reproduktiral in ne le ob osnovnih izdatkih) in če še vedno ne napraskaš dovolj, da bi z družino zlezel skozi mesec, se obrneš po pomoč na različne institucije in posameznike. Žal marsikateri sodobno socialno "ogroženi" posamezniki in družine, vse tole vmesno samoohranitveno zadevo izpustijo in se prišlepajo na druga pleča.


Res je tisto- če ne moreš pomagati, tudi škoditi ni treba.
Vendar so časi taki, v katerih je ne le preživetje, tudi vzgoja otrok postala sila težavna. Predvsem zato, ker imajo marsikateri otroci delavnih in zgaranih staršev precejkrat bolj skromno in odrekanja potrebno otroštvo, kot pa marsikateri otrok " socialnoogroženih " staršev. Res je otroke je lepo vzgajati v skromnosti, vendar ima žal vse svoje meje. Težko je otroku vehamentno in ponosno razlagati da je za njegovo ekskurzijo, igračo, šolske potrebščine.. s svojimi žulji plačal ati, za sošolcevo, pa ni ati s prstom mignil. Otrok velikokrat vidi le to, da ima "socialcev" otrok na ekskurziji sabo 2x več žepnine kot on in jo do konca porabi za bedarije, on pa sabo nese le toliko, da plača vstopnino.
Težko je ob takih in podobnih situacijah ostati neprizadet, pokončen, dojemljiv in empatičen do takih "socialno ogroženih družin". Pa čeprav bi se veliko raje obrnil stran, te oni s svojim ravnanjem večino časa opozarjajo nase. Ljudje pač ne moremo biti večno slepi.

Kar pa se tiče množične reprodukcije otrok pri posameznikih, ki že ob sami prizvodnji vedo, da bo zanje plačeval nekdo drug in ne starši- o tem se je že veliko napisalo in povedalo. Vedno se ob tem oglasijo tiste družine , ki imajo več otrok, čeprav ne vem zakaj jih vrže v zrak, če so sami sposobni preživeti svoje otroke ( Daddi in podobni s pritiskom na 220 ??- če imaš mirno vest, zakaj se potem repenčiš na vse kriplje??). Če pa to niso oz. njihove rezultate ne varnega seksa plačuje država in mi vsi- hja potem je pa tako bolje, da berejo takšne forume in se jezijo- vsaj ne bodo imeli časa seksat.user posted image






_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: men pa neki ni jasno...
3.1.2014 18:58:59   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: daddy


IZVIRNO SPOROČILO: kajalin*
Enega otroka imamo, pa mi na kraj pameti ne pride, da bi si lahko privoščila še kakšnega, eni jih pa štancajo kot po tekočem traku...


Uf, ti imaš pa res resne travme zaradi družin, ki živijo malce drugače kot ti user posted image ..... no javkanje po forumih najbrž ne bo dovolj, kako akcijo bo treba. Mogoče si v ta namen prej preberi kako dobro knjigo, Menin Kampf recimo, znanega svetovnega avtorja. Tam pač Žide in homoseksualce zamenjaj z družinami, ki imajo več otrok - et voila, pa bo user posted image .


Joj Daddi - če nekdo živi na račun države in se šlepa na plečih zgaranega delavca in posredno njegovega otroka, ne moremo reči , da živi drugače, temveč se temu lahko reče zajedanje, parazitiranje ....Vse to nima nobene veze s homoseksualci in židi in tvoja primerjava je neokusna in krepko žaljiva. Nekako kaže na to, da te je Kajalin treščila v živec , saj si drugače ne znam pojasniti tvoje neokusne primerjave. Če imaš mirno vest in sam pridelaš cvenk za svoje otroke nimaš potrebe biti tako ogorčen.


_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu daddy)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: men pa neki ni jasno...
3.1.2014 19:11:19   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: petea

TT,
verjetno kajalin ni toliko zmotilo, kako so oblečeni, dokler bi poleg denarja za oblačila in avto družinske izdatke skušali načrtovati tako, da se poravnava tudi mesečne položnice.

Verjetno če bi mama hodila v službo, bi prispevala nekaj dodatnega denarja, ki ga potrebujejo za ne ravno majhne stroške.
Seveda pa je lažje in hitreje, če malo potožiš pri katerih izmed inštitucij, da drugi sofinancirajo njihove izdatke.

Podpis


_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: men pa neki ni jasno...
3.1.2014 19:14:02   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: bskrle

Glej jaz sem tudi doma, petega čakamo, v službi mož, ampak moji otroci so lepo, primerno oblečeni, včasih tudi v znamkah.
Je pa res, da se trudimo,da preživimo sami in s svojimi močmi. Pomoči smo veseli, vendar je to pomoč domačih, prijateljev, znancev.
Tudi, ko smo imeli mi več, smo dosti darovali tako stvari kot financ drugim. Delimo, kar imamo, z drugimi-to je vodilo.
Tudi ko smo imeli dosti več denarja, nismo izstopali s svojim načinom življenja

Potem je tako vse prav in Kajalinino ogorčenje oz. začudenje ne leti niti najmanj nate. Se torej nimaš potrebe počutiti prizadeto in lahko v miru uživaš v pričakovanju petega člana.


_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: men pa neki ni jasno...
3.1.2014 19:32:52   
TomTaylor

IZVIRNO SPOROČILO: patrino


IZVIRNO SPOROČILO: petea

Verjetno če bi mama hodila v službo, bi prispevala nekaj dodatnega denarja, ki ga potrebujejo za ne ravno majhne stroške.
Seveda pa je lažje in hitreje, če malo potožiš pri katerih izmed inštitucij, da drugi sofinancirajo njihove izdatke.

Podpis



Jah ne vem, če nimajo pomoči babic/dedkov za pomoč pri varstvu/prevzemanju otrok iz vrtca/šole...pol gresta oba starša težko v službo, najbrž. Pa vprašanje je za kakšen poklic je mama kvalificirana. Mogoče se jim res finančno ne izide, če bi recimo delala še mama nekje za minimalca, saj bi za varovanje otrok/šolo/prehrano v šoli plačala več kot bi znašala njena plača. Na koncu je lahko na istem, ali celo na slabšem ker niti otrok ne bi videla cel dan, položnice bi pa še vedno ostajale za plačat.

_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?