|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   mene pa muči moja orhideja
3.6.2007 22:54:23   
2ursae
kaj naj storim z njo? Namreč tam, kjer običajno orhideja poganja cvet, je moja začela delat korenine user posted image . Saj si predstavljate: lepo na koncu stebla, so zrastli zeleni listki, med njimi so začele rast korenine, izmed listkov med koreninami pa poganjat novo steblo, ki že počasi obeta cvetove. A lahko to kako odstranim in presadim? Kako pa in kam - a se da kupi kako zemljo oz. substrat za orhideje?

_____________________________

moj 3-letni otrok na morju, navdušeno in razneženo opazuje mravlje: "iii, mravljica! Nosi drugo speštano mravljico!"

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: mene pa muči moja orhideja
4.6.2007 11:14:57   
pikica*13*
Ja, pognala ti je novo orhidejco! Lahko jo odstraniš, vendar šele ko bo imela vsaj tri korenine, in jo posadiš v substrat za orhideje (dobiš ga v Kaliji recimo) in potem čakaš da zraste  in začne cvetet!!

Lp

(odgovor članu 2ursae)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: mene pa muči moja orhideja
4.6.2007 11:16:20   
tanikaa
Tam okrog lepo ovij vato namočeno v vodo, da bodo korenine hitreje rasle. In ko bo mela ene tri korenine, jo presadi, tak kak ti je  napisala pikica.


_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu pikica*13*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: mene pa muči moja orhideja
4.6.2007 11:28:56   
2ursae
user posted image user posted image  ful hvala za odgovore ... iiiiii. moja orhidejca je mama user posted image

_____________________________

moj 3-letni otrok na morju, navdušeno in razneženo opazuje mravlje: "iii, mravljica! Nosi drugo speštano mravljico!"


(odgovor članu tanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: mene pa muči moja orhideja
4.6.2007 11:29:26   
tanikaa
IZVIRNO SPOROČILO: 2ursae

. moja orhidejca je mama user posted image


user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu 2ursae)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: mene pa muči moja orhideja
5.6.2007 8:57:14   
Lusa
Lahko pa jo tako tudi pustiš in boš imela polno prečudovitih cvetov.Sem videla pri eni zdravnici v njeni ambulanti.Vsakokrat gledam samo njeno orhidejo.Taaako mi je všeč.

(odgovor članu tanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: mene pa muči moja orhideja
19.6.2007 22:50:49   
iva01
joj moje so čist podivjale, čist vse mi cvetijo pa so bili zdej ene pol leta na vseh samo listi potem pa so kr začele poganjat stebla za cvetove dve imata celo po dva stebla za cvetove, bom poslikala pa kakšno slikco gor dala, zgleda da jim paše bit v svetlem prostoru a ne na direktnem soncu

(odgovor članu Lusa)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: mene pa muči moja orhideja
20.6.2007 11:25:59   
Mešamdrek
Ej,meni je pa moja orhideja crklna pa mi je hudo ker je bla ful lepa pa še draga.Kako se pa zaliva orhideje?Jaz sem jo zalivala kot vse rože 1x na teden.user posted image

(odgovor članu iva01)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: mene pa muči moja orhideja
20.6.2007 15:21:07   
Anonimen
Orhideje se ne zliva, ampak se jih da v korito, v katerem je voda, potem, ko jo vzameš ven (notri jo imaš ene 2 uri) počakaš, da vsa voda odteče in jo daš nazaj v tegl. Druga možnost pa je, da kupiš tegle, ki so prilagojeni za orhideje in imajo dvojno dno, tako, da voda odteče in da se orhideja ne kopa.

Pa gnojilo ji kupi. Imajo ga prav za orhideje; v flaškah je.user posted image

(odgovor članu Mešamdrek)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: mene pa muči moja orhideja
20.6.2007 15:28:38   
Mešamdrek
IZVIRNO SPOROČILO: raho

Orhideje se ne zliva, ampak se jih da v korito, v katerem je voda, potem, ko jo vzameš ven (notri jo imaš ene 2 uri) počakaš, da vsa voda odteče in jo daš nazaj v tegl. Druga možnost pa je, da kupiš tegle, ki so prilagojeni za orhideje in imajo dvojno dno, tako, da voda odteče in da se orhideja ne kopa.

Pa gnojilo ji kupi. Imajo ga prav za orhideje; v flaškah je.user posted image


Aja? Pol pa ni čudno da mi je crklna.user posted image Boga.No hvala,bom za drugič vedla.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: mene pa muči moja orhideja
20.6.2007 15:31:27   
Anonimen
Ne je vreči. Ta bo pognala nazaj. Seveda, če ni segnila. Če so listi OK, potem jo pusti. Kupi ji gnojilo in jo 1x na teden, še boljše na dva, namakaj ene 2 uri.user posted image

(odgovor članu Mešamdrek)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: mene pa muči moja orhideja
20.6.2007 15:34:16   
Mešamdrek
IZVIRNO SPOROČILO: raho

Ne je vreči. Ta bo pognala nazaj. Seveda, če ni segnila. Če so listi OK, potem jo pusti. Kupi ji gnojilo in jo 1x na teden, še boljše na dva, namakaj ene 2 uri.user posted image


Si prepričana?Listi so še zeleni,samo steblo je pa rjavo.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: mene pa muči moja orhideja
20.6.2007 15:35:01   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Zorgo

IZVIRNO SPOROČILO: raho

Ne je vreči. Ta bo pognala nazaj. Seveda, če ni segnila. Če so listi OK, potem jo pusti. Kupi ji gnojilo in jo 1x na teden, še boljše na dva, namakaj ene 2 uri.user posted image


Si prepričana?Listi so še zeleni,samo steblo je pa rjavo.user posted image


100%. Ti pokažem svoje orhideje - bile so v enakem stanju kot tvoje.

(odgovor članu Mešamdrek)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: mene pa muči moja orhideja
20.6.2007 15:39:09   
Mešamdrek
Ej super bom pa res kupila gnojilo,pa tko bom namakala kot si rekla.Upam da bo res oživela.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: mene pa muči moja orhideja
20.6.2007 15:40:48   
Anonimen
Z mojimi orhidejami je pa potem nekaj narobe user posted image . Kaer jaz jih zelo pogosto zalivam in to kar v lonček, tako, da je skoz malo vode v teglcu. Obvezno pa morajo imeti dosti svetlobe. Moje cvetijo že 2 leti noro fejst in brez vsakšnega gnojila. Ena ima celo 7 stebel s cvetovi. Druge pa po 3,4 user posted image .

Glede baby orhidejice, pa je meni v cvetličarni rekla, da naj probam posaditi, s tem, da so oni že večkrat probali, pa se niso prijele. Tako, da sem jaz kar pustila gor.

< Sporočilo je popravil Paštetov kruh -- 20.6.2007 15:42:00 >

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: mene pa muči moja orhideja
20.6.2007 15:46:58   
Mešamdrek
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetov kruh

Z mojimi orhidejami je pa potem nekaj narobe user posted image . Kaer jaz jih zelo pogosto zalivam in to kar v lonček, tako, da je skoz malo vode v teglcu. Obvezno pa morajo imeti dosti svetlobe. Moje cvetijo že 2 leti noro fejst in brez vsakšnega gnojila. Ena ima celo 7 stebel s cvetovi. Druge pa po 3,4 user posted image .

Glede baby orhidejice, pa je meni v cvetličarni rekla, da naj probam posaditi, s tem, da so oni že večkrat probali, pa se niso prijele. Tako, da sem jaz kar pustila gor.


A jih futraš mogoče s pašteto?user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: mene pa muči moja orhideja
21.6.2007 14:11:29   
Saša27
Mam jaz tudi ene čudne orhideje. Na istem oknu, pri enakem zalivanju,..., so mi pri eni odpadli vsi cvetovi, steblo se je posušilo, sedaj mi pa še listi rumenijo. Ostali dve sta čudoviti, obe imasta po dve stebli z večimi vejami cvetov. Kaj narediti? Tista, ki je slaba je bila najlepšauser posted image

_____________________________

True friends are hard to find, harder to live and impossible to forget!

Having a dream doesn't make you smart. Knowing it wont come true, that does.

(odgovor članu Mešamdrek)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: mene pa muči moja orhideja
21.6.2007 21:33:04   
Anonimen
SAša, nič hudega. Steblo odreži, tam kjer se je posušilo. Tvoja orhidejica rabi malo počitnic, da bo čez kakšne pol leta spet kraljica. Malo jo manj zalivaj kot ostale, če želi počivati. PA ne je futrati zdaj z gnojilom. Pusti ji čas. Boš videla, da bo naekrat spet lepa.

(odgovor članu Saša27)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: mene pa muči moja orhideja
22.6.2007 7:10:41   
Saša27
Paštetov kruh, hvala ti user posted image . Imam prvič orhideje, kupila sem jih pred pol leta, pa dve res lepo cvetijo. A je videla katera v Baumaxu tiste gromozanske orhideje, ki imajo barve cvetov podobne tigrovi koži, res so lepe, me ma da bi jo kupila, pa je cenat tudi veličini primernauser posted image ,

_____________________________

True friends are hard to find, harder to live and impossible to forget!

Having a dream doesn't make you smart. Knowing it wont come true, that does.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: mene pa muči moja orhideja
21.7.2007 17:59:13   
crci06
jaz sem tudi mislila, da so ordideje zadnje čudo, ki mi lahko uspe;

ugotovitve:
- zalivat 1x na mesec z gnojilom za orhideje. pa ne preveč.
- ne fuuull sonca
- pa že v štartu je odvisno, kakšno orhidejo kupiš. pred pol leta je sin dobil dve različni orhideji. Prva je odcvetela in odšla, druga je cvetela skoraj 3 mesece, potem so cvetki odpadli, zdaj že v drugo cveti že dober mesec. Pa še dela nastavke.

(odgovor članu Saša27)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: mene pa muči moja orhideja
21.7.2007 18:26:40   
pika30
Meni je na orhideji tudi nova pognala,ko sem prebrala da mora mlada imeti vsaj tri korenine,da jo lahko presadis sem sla takoj preverit kol jih ima moja,no dobr da zdaj vem,ker ima samo dve koreninici jaz pa sem jo mislila ze posadit.
Drugace imam dve razlicni orhideji,ena ima velike bele cvetove in cveti zelo dolgo...po dva meseca vcasih se vec,druga ima majhne roza cvetove in cveti slab mesec.Pa obe zalivam enako,za zdaj gnojila nisem nobene.







_____________________________

Kdor ne misli na druge,bo nekega dne spoznal,da tudi drugi ne mislijo nanj....

(odgovor članu crci06)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: mene pa muči moja orhideja
25.7.2007 13:49:11   
vista
A je normalno, da se orhidejam, ko odcvetijo, poleg stebelca posuši še list?user posted image

Neumno vprašanje, ampak prvič imam orhidejo. Cvetela je veličastno, zdaj pa od treh listov en rumeni in se suši. Stebljo je bilo že suho in sem ga še odrezala.

(odgovor članu pika30)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: mene pa muči moja orhideja
26.7.2007 15:26:16   
Anonimen
JA, pa tudi ko cvetijo se lahko kakšen list posuši

(odgovor članu vista)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: mene pa muči moja orhideja
3.8.2007 10:21:10   
BaNeLa
Mene pa zanima, zakaj se mi pojavijo na vseh orhisejah taki mehki in malo zgubani listi. Pa orhideje niso vse na enakem mestu, namesto zalivanja jih kopam, dobivale so gnojilo....zdaj trenutno malo počivajo, ker so že tretjič odcvetele.....
Kakšen predlog ali podobna izkušnja?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: mene pa muči moja orhideja
9.8.2007 22:36:07   
smeska
Zgubani in oveneli listi pomenijo, da je s koreninskim sistemom nekaj narobe. Korenine so lahko zgnile ali jih je premalo. Kako pa tako orhidejo rešiti... sama sem jo presdila v substrat za orhideje (paziš da je dovolj lubja), pa odrežeš gnile korenine.

Lahko pa da se motim, ker nisem ravno strokovnjak.

_____________________________

Vsaka mama je najboljša mama za svojega otroka.

(odgovor članu BaNeLa)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?