|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   meni ni več nič jasno
20.3.2008 21:45:43   
vaney
Danes sem bila pri kolegici, ki ima skoraj 3 mesece staro punčko, ki jo polno doji. Bila je na posvetovalnici z njo in ji je pediatrinja rekla, da njena punčka preveč raste in se redi in naj gre kupit adaptirano mleko ter 2-3 obroke dojenja na dan zamenja z ad. mlekom. Mene je skoraj kapuser posted image  Kaj je to sploh možno. Tako spodbujajo dojenje, mamice se trudimo (jo), da bi ja lahko dojile, potem pa pediatrinja (!!!) reče, naj njeno mleko menja za adaptirano? A se je še kateri to zgodilo ali je ta pediatrinja malouser posted image user posted image user posted image

_____________________________

23.1.2008; veliki nagajivec Anže
10.2.2010: mala navihanka Daša
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: meni ni več nič jasno
20.3.2008 21:47:47   
Anonimen
A se je še kateri to zgodilo ali je ta pediatrinja malouser posted image user posted image user posted image


Ni se mi zgodilo....ali sem pa ze po defaultu gluha za take neumnosti...user posted image

(odgovor članu vaney)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: meni ni več nič jasno
20.3.2008 21:50:10   
lelaval
Bila je na posvetovalnici z njo in ji je pediatrinja rekla, da njena punčka preveč raste in se redi in naj gre kupit adaptirano mleko ter 2-3 obroke dojenja na dan zamenja z ad. mlekom.


user posted image  user posted image  user posted image  user posted image

In od adaptiranega naj bi se manj redila? user posted image  Otrok, ki je izključno dojen, ni predebel - tako je meni rekla moja pediatrinja, pa četudi je bolj "debeluškast".
Jaz bi raje zamenjala pediatra.

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu vaney)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: meni ni več nič jasno
20.3.2008 21:51:28   
Anonimen
jaouser posted image user posted image user posted image user posted image

men je p zadnjič rekla zaradi suma na alergijo na kravje mleko( ker sem na brezmlečni in sem rekla da gremo na testiranje, da se ve pri čem smo), da pa naj neham dojit in ji dam pregominuser posted image da je tko že čas ( stara je 8m)user posted image user posted image
me je tko šokirala, da sem obstala ko tele, totalno izgubila dar govora, sploh so mi možgani nehali delatuser posted image sem še cel teden pol študirala, kaj vse bi jo mogla nazjatuser posted image
jaz pravim da naj jo ignorira...pri dojenem otroku NI zgornje meje pridobivanje teže, dojen otrok nikoli ne pridobiva preveč, malo drugač je pri onih na flaši...zdravnico pa naj pošlje vemo kam(recimo na kak obnovitven, osvežitven seminar), če bo še mela kako tako bolano idejo...


joj, kaj me razpizdi takouser posted image user posted image

(odgovor članu vaney)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: meni ni več nič jasno
20.3.2008 21:55:11   
vaney
no, ja, saj s takim predlogom je pa pri drugi kolegici pediater ven prišel - njen 4 - mesečni fantek je alergičen na kravje mleko in jajca, mamica je na brezmlečni in brezjajčni dieti (kar pri 3 predšolskih otrocih sploh ni tako lahko) in ji je pediater rekel, naj mu raje daje ad. mleko, ker z dojenjem mu itak dela več škode kot koristiuser posted image  jaz res ne vem, kje jih pobirajo in kakšni ljudje so danes pediatriuser posted image

_____________________________

23.1.2008; veliki nagajivec Anže
10.2.2010: mala navihanka Daša

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: meni ni več nič jasno
20.3.2008 22:17:41   
pikalonca
user posted image  Sem kar brez besed ostala ob vseh teh izjavah pediatrov.Pa saj res ne vem več kaj bodo še sprobal.

_____________________________

Kdor hoče videti, mora gledati s srcem.

(odgovor članu vaney)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: meni ni več nič jasno
20.3.2008 22:27:54   
birdy
Vaney, in pediatri so kao izobraženi?user posted image user posted image
Me sam zanima, kaj sta ti dve mamice naredile? A še dojita? Upam da!!!!!!!!!!!!!!!!!

_____________________________

Moji otroci - moja sreča
Neli- 4.8.2007
Kristi- 8.2.2009
Lev- 3.12.2010


(odgovor članu pikalonca)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: meni ni več nič jasno
20.3.2008 22:38:37   
Anonimen
no, jst valda še dojim, mi tud na misu ne pade da bi nehala zarad take bedaste izjaveuser posted image testiranja bomo pa tud nardil, pa da vidmo...sej je zoprno, sploh k mam rada mlečne izdelke, samo bo že...

(odgovor članu birdy)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: meni ni več nič jasno
20.3.2008 22:54:23   
Naja30
Ta P je res smešna. No jaz je ne bi poslušala. Saj je splošno znano, da od adaptiranega se še hitreje redijo. Sploh pa če ima dovolj mleka... ne vem, sploh je neumno govorit o tem. Naj doji in uživa v tem še naprej user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: meni ni več nič jasno
20.3.2008 23:00:16   
sandra85
user posted image user posted image user posted image
upam, da tvoja kolegica ni upoštevala nasveta te P! in nej menja, ker ta je za moje pojme nesposobna!!!


_____________________________

kako je če imaš v življenju 2 moška: enega neizmerno ljubiš in se mu z užitkom cela predaš, drugega imaš neizmerno rada, vsak njegov napredek je zate ponos in vsak njegov nasmeh ti polepša dan! oba pa mi pomenita VSE na tem svetu! ¦ ¦

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: meni ni več nič jasno
20.3.2008 23:03:58   
BlackyMouse
Glih z adaptiranim se bo dojenček bolj redil.. Jao, tile pediatri user posted image

_____________________________

Biti ljubljen pomeni več, kot biti bogat, kar pomeni biti srečen..

(odgovor članu sandra85)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: meni ni več nič jasno
21.3.2008 7:33:52   
vaney
Tista kolegica, od katere fantek je alergičen na kravje mleko, je po nasvetu pediatra nehala dojit, tista druga, od katere punčka se prehitro redi po njenem mleku, pa še naprej polno doji.

_____________________________

23.1.2008; veliki nagajivec Anže
10.2.2010: mala navihanka Daša

(odgovor članu BlackyMouse)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: meni ni več nič jasno
21.3.2008 7:40:23   
lelaval
no, ja, saj s takim predlogom je pa pri drugi kolegici pediater ven prišel - njen 4 - mesečni fantek je alergičen na kravje mleko in jajca, mamica je na brezmlečni in brezjajčni dieti (kar pri 3 predšolskih otrocih sploh ni tako lahko) in ji je pediater rekel, naj mu raje daje ad. mleko, ker z dojenjem mu itak dela več škode kot koristi


Ta pediater pa je še bolj butast, kot tisti od taprve. user posted image
A nam niso vseskozi "vcepljali v glavo", kako dobro je materino mleko za otroke - dobi vse hranilne snovi, varuje ga pred infekcijami in alergijami,.... Potem pa reče pediater, da z dojenjem naredu otroku več škode, kot koristi (pa saj je bila sama na dieti) user posted image - Jaz ne bi tako hitro nehala dojit.

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu vaney)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: meni ni več nič jasno
21.3.2008 8:04:31   
staši
Poglej ,jaz sem tamalo dojila polnih 9 mesecev in je bila pravi mišelinko,lica ,nogice je imela vse lepo zalito.Potem dobimo čez tri leta enga požrešneža in dojim 14 dni,sem mislila da znorim(tudi finančno)Začela sva z adaptiranim mlekom in je v desetih dnevih postal pravi bajsi.Ampak se je videlo takoj da je "umetno"debel.Torej to pomeni da bi jaz sigurno vstrajala pri dojenju.Še to-tamali stalno bolan ,tamala pa razen koz prebolevamo angine.LP

(odgovor članu vaney)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: meni ni več nič jasno
21.3.2008 8:09:06   
kristinaj
pediatrinja je malo usekana...... ko bo začela dodajat gh in ko bo začela mala bolj telovadit po stanovanju bo že izgubila na teži....

ma kaj niso debelčkani cotkani?????

(odgovor članu vaney)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: meni ni več nič jasno
21.3.2008 10:11:24   
Anonimen
Pa saj ne morem verjet. Saj se od adaptiranega bolj redijo,kot od materinega mleka. Pa če je debel dojen je bilo vedno normalno, če je pa debel na adaptiranem pa paniko vzganjajo. Vsaj  v našem ZD Je tako. Joj, kaj bi jaz dala, da bi dojila, tako imam pa samo probleme s temi mleki. Ma niti eden od otrok ni teh mlekov dobro prenašal.user posted image  LP

< Sporočilo je popravil decembrka -- 21.3.2008 10:12:43 >

(odgovor članu kristinaj)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: meni ni več nič jasno
21.3.2008 13:19:51   
Azzurra
- baba rekla, baba kazala...
- nesporazum
- narobe razumljena izjava
- drugo
Jaz bi to izjavo kolegice vzela z rezervo. Ne verjamem, da si sploh kak zdravstveni delavec upa rečt kaj takega, in to danes, ko ve kakšne so smernice. Močno dvomim. Morda je bil nesporazum.

- SO tudi predebeli dojeni otroci
- SO tudi predebeli otroci ki pijejo adaptirano

brezveze, da se prepričujemo v nekaj, jaz poznam oba primera, tako da v te trditve ne verjamem. enega imamo v familiji, žal nimam nobene slike. dojen otrok, debel. ne debeluškan, pač pa DEBEL. izključno dojen, še dolgo je zavračal gosto hrano in se hotel samo dojit, zaradi debelosti je imel gibalne težave. ko je bilo konec dojenja je začel drastično hujšat, ker ni bil vajen goste hrane. zdaj je že šolski otrok, suh, taka špica je, sama ušesa so ga.
Izjema? morda res.



_____________________________

11. 7. 2006, od 4:10 nam dobro družbo dela fantek Liam.

21. 2. 2008, ob 15:08 smo dobili punčko, ime ji je Daša.

7.7.2009, Milano...Bono&Co.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: meni ni več nič jasno
21.3.2008 14:12:49   
Seven*
IZVIRNO SPOROČILO: Azzurra

- baba rekla, baba kazala...
- nesporazum
- narobe razumljena izjava
- drugo
Jaz bi to izjavo kolegice vzela z rezervo. Ne verjamem, da si sploh kak zdravstveni delavec upa rečt kaj takega, in to danes, ko ve kakšne so smernice. Močno dvomim. Morda je bil nesporazum.

- SO tudi predebeli dojeni otroci
- SO tudi predebeli otroci ki pijejo adaptirano

brezveze, da se prepričujemo v nekaj, jaz poznam oba primera, tako da v te trditve ne verjamem. enega imamo v familiji, žal nimam nobene slike. dojen otrok, debel. ne debeluškan, pač pa DEBEL. izključno dojen, še dolgo je zavračal gosto hrano in se hotel samo dojit, zaradi debelosti je imel gibalne težave. ko je bilo konec dojenja je začel drastično hujšat, ker ni bil vajen goste hrane. zdaj je že šolski otrok, suh, taka špica je, sama ušesa so ga.
Izjema? morda res.




Na srečo nič od tega ni res. :)

1. Dojen otrok NE MORE BITI predebel. Materino mleko je izdelano samo za otroka in njemu absolutno prilagojeno do vsake potankosti.

2. Dojen otrok nikakor ne more kao zaradi svoje debelosti gibalno oviran. Gibalno ovirani otroci so zaradi nepravilnega nevrološkega razvoja in ne zaradi količine mašobe). Imam 100 kg prijateljico, ki naredi špago ko keks.

3. To da je zdaj suh nima popolnoma nobene dokazljive povezave z dojenjem, najbrž je kakšen v družini precej suh in je zato tudi tamali takšen. Pa dejstvo je, da večina otrok ob koncu dojenčkastega obdobja, ko začnejo plazit in hodit "shujša".



Glede pediatrov pa. I rest my case. Na srečo še nisem obupala. Včasih se vprašam kako so sploh faks naredli.

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Azzurra)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: meni ni več nič jasno
21.3.2008 16:05:38   
Azzurra
Seven, ti trdiš tako, jaz drugače. to da je zdaj suh, ne trdim da je od dojenja neposredno pač pa posredno - ker ni sprejel goste hrane, ker se je neprestano dojil, dojil in dojil. 

da pa je bil debel in je imel zaradi debelosti probleme z gibanjem - od tega pa ne odstopam, ker je pač "naš" in ga gledam odkar je živ. pač tako je, če to sprejmeš ali ne, to je dejstvo in če je izjema, ki je ti ne poznaš, ne razumem zakaj je ne dopuščaš.

sicer pa se ne mislim trudit karkoli dokazovat, moj namen je bil samo dopustit, da je prišlo do nesporazuma, no, in da obstajajo izjeme.






_____________________________

11. 7. 2006, od 4:10 nam dobro družbo dela fantek Liam.

21. 2. 2008, ob 15:08 smo dobili punčko, ime ji je Daša.

7.7.2009, Milano...Bono&Co.

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: meni ni več nič jasno
21.3.2008 16:18:16   
Šarki
ja, naša pediatrinja je rekla da je to najbolj zdrava debelost.

_____________________________

They said we should all pay our tax with a smile. I tried- but they
wanted cash.

(odgovor članu Azzurra)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: meni ni več nič jasno
21.3.2008 19:45:44   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Azzurra

- baba rekla, baba kazala...
- nesporazum
- narobe razumljena izjava
- drugo
Jaz bi to izjavo kolegice vzela z rezervo. Ne verjamem, da si sploh kak zdravstveni delavec upa rečt kaj takega, in to danes, ko ve kakšne so smernice. Močno dvomim. Morda je bil nesporazum.






pri meni ni blo nič baba rekla, baba kazala, pa tud ziher je nisem narobe zastopla...njena točna izjava je bla, da naj neham dojit, uli dam pa pregominuser posted image in zdravstveni delavci izjavljajo svašta, ne glede na smernice..


< Sporočilo je popravil ulla80 -- 21.3.2008 19:46:13 >

(odgovor članu Azzurra)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: meni ni več nič jasno
21.3.2008 19:58:03   
Kati81
Absolutno se strinjam z dojenjem in vsem, ki lahko dojijo to toplo piporočam, sam ate sreče nisem imela in sem mojo dojila le dva meseca in še zraven dodajala adaptirano mleko.

Se pa z nekaterimi izjavami ne strinjam, adaptirano mleko čisto nič več ne redi otroka kot materino mleko, za to je dokaz moja punca, ki je velika 73cm in težka 8300g, je bolj med suhimi, pa je bila od začetka na adaptiranemu mleku. Tko, da so otroci debeli zaradi adaptiranega mleka ne more držati.

Imam pa tudi dve kolegici, ki imata ena pučko staro 4 mesece in ima 8000g pri velikosti 62cm in druga punčko staro 5 mesece pri velikosti 65cm 8800g, to se mi zdi kar precej za takšno starost otroka, pa nobena ni bila ravno težka ko sta se rodili. Obe sta pa samo polno dojene.

Moja je pri petih mesecih že sama sedela, pri 6 se je sama usedla in pričela plazit, pri 7 se je ob opori že postavila na noge, pri devetih je hodila ob opori in malo pred 10 mesecem, je tudi sama že naredila prve korake. Sicer še ne hodi ravno 100%.

Od kolegice, ki je stara 9 mesecev, se pa sploh ne usede sama, tudi sedi še bolj nesigurno in se kmalu zvrne, s težavo se prevali iz trebuha na hrbet, kontra pa sploh ne. Je pa pri 9 mesecih tehtala 8500g pri dolžini 65cm, bila je pa tudi dojena.

Vem, da ni vzrok samo v tem, ampak sigurno pa tudi predebelost otroka pripomore da ni tako gibljiv kot tisti, ki so bolj suhi.

Pa ne narobe razumet, 100% podpiram dojenje.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?