|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   minimalna plača, zajamčena plača
20.2.2008 20:55:58   
Anonimen
Mi lahko prosim nekdo razloži na kakšni podlagi lahko delodajalec izplačuje zajamčeno plačo? 
Zadnja tri mesece mi delodajalec nakazuje okoli 270 eur mesečnega dohodka, ker odbije stran kredit, ki ga nakaže na mojo banko.
kaj ni tako, da lahko zajamčeno plačo nakazuje samo v primeru kakšne izvršbe, sicer pa mora vsak mesec nakazati minimalno plačo ki pa znaša okoli 500 eur se mi zdi.

Če je kdo ki se na to spozna, bom zelo hvaležna za informacijo.
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: minimalna plača, zajamčena plača
20.2.2008 20:59:01   
Anonimen
Zadnja tri mesece mi delodajalec nakazuje okoli 270 eur mesečnega dohodka, ker odbije stran kredit, ki ga nakaže na mojo banko.


Koliko je pa neto placa pred odbitim kreditom?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: minimalna plača, zajamčena plača
20.2.2008 20:59:41   
Bubamaraa
Minimalna plača od avgusta 2007 dalje: 538,53 EUR

Zajamčena plača 237,73 EUR, 56.970 SIT

več si pa lahk tudi tukaj prebereš:

http://www.racunovodja.com/clanki.asp?clanek=2100

_____________________________

...KO TI ŽIVLJENJE PRINESE LIMONE ,ZAPROSI ZA TEQILO,SOL IN SEVEDA ME POKLIČI…



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: minimalna plača, zajamčena plača
20.2.2008 21:00:46   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Bubamaraa

Minimalna plača od avgusta 2007 dalje: 538,53 EUR


Bruto.

(odgovor članu Bubamaraa)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: minimalna plača, zajamčena plača
20.2.2008 21:03:02   
Bubamaraa
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

IZVIRNO SPOROČILO: Bubamaraa

Minimalna plača od avgusta 2007 dalje: 538,53 EUR


Bruto.


ja

_____________________________

...KO TI ŽIVLJENJE PRINESE LIMONE ,ZAPROSI ZA TEQILO,SOL IN SEVEDA ME POKLIČI…



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: minimalna plača, zajamčena plača
20.2.2008 21:13:36   
Anonimen
Ja bruto za redno delo naj bi bilo 1250 eur.
Od tega je bolniška nad 30 dni, se pravi neka refundacija.
In pa kredit.
Pa mi lahko kar dajo samo to zajamčeno plačo? 

(odgovor članu Bubamaraa)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: minimalna plača, zajamčena plača
20.2.2008 21:15:37   
Anonimen
Saj ti ne dajo zajamcene, ce je bruto 1250€....da mas pa kredite, je pa to tvoj problem user posted image .

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: minimalna plača, zajamčena plača
20.2.2008 21:20:35   
Anonimen
Imaš pa veliko kredita na tvojo bruto plačo in izplačano neto.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: minimalna plača, zajamčena plača
20.2.2008 21:21:18   
Anonimen
Ja jaz se žal na te izračune prav nič ne spoznam.
Zanima me samo, če lahko padeš na tako nizko plačo. A ni tako, da naj bi minimalna plača pomenila, da je tisto okoli 500 eur minimalno kar ti morajo dat, zajamčena plača pa je, če imaš kakšno izvršbo ali karkoli da ti lahko do tega zneska trgajo. A ni tako, da tudi če je kredit, ga itak izračunajo tako, da ne moreš pasti pod minimalno plačo?
No lahko da sem čist mim usekala, ampak moja profesija je res daaaaaale stran od teh računovodskih številk.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: minimalna plača, zajamčena plača
20.2.2008 21:21:56   
Anonimen
Imaš pa veliko kredita na tvojo bruto plačo in izplačano neto.user posted image


Ja, to je res...user posted image .

Bi prej vprasala, na kaksni podlagi so ti odobrili kredit...ne na kaksni podlagi ti izplacajo placo.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: minimalna plača, zajamčena plača
20.2.2008 21:22:21   
Bubamaraa
kolk imaš pa kredita?

_____________________________

...KO TI ŽIVLJENJE PRINESE LIMONE ,ZAPROSI ZA TEQILO,SOL IN SEVEDA ME POKLIČI…



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: minimalna plača, zajamčena plača
20.2.2008 21:40:48   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Bi prej vprasala, na kaksni podlagi so ti odobrili kredit...ne na kaksni podlagi ti izplacajo placo.


To bi npr. lahko tudi mene vprašal. Imela sem 500 eur neto plače (uradno) in 300 eur kredita. Vendar, ko sva z možem jemala kredit, so vzeli v obračun obe plači in cca "izredne" prihodke (beri: dokazljive). Kredit je na moje ime zaradi zavarovanja s hipoteko. Kredit plačujem preko položnic in ne U.A.P.


(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: minimalna plača, zajamčena plača
21.2.2008 1:47:14   
Anonimen
Če prav razumem tole kolobocijo... Tvoja trenutna brutto plača je 1.250€, kajne?... Nimam pojma, koliko je to netto, ampak sklepam, da čez 1.000€ ne... če se motim, naj me katera popravi, ampak nadaljnje izračune bom napisala na podlagi tega sklepanja... ker kredita, kakor sama praviš, ne plačuješ preko U.A.P., ampak preko položnic, ki nimajo nobene zveze z nakazilom in celo z višino tvoje plače, mi niti pod razno ni jasno, zakaj bi ti na TRR dobila kaj manj kakor polno netto plačo...OK - če ti trga kredit (čeprav mi ni jasno, kako naj ti ga trga, če ga imaš pa na položnice), ki naj bi bil, po tvojih besedah, 300€, potem naj bi še vedno "dobila ven" okrog 700€... praviš pa, da dobiš 270€... Če dobiš toliko na TRR in razliko na roke (omenjaš uradno plačo, zato sklepam, da obstaja tudi neuradni del, kar ponavadi pomeni kuverta na roke), potem je OK... če pa dobiš samo nakazilo na TRR, pa tukaj manjka zelo konkretna vsota (znesek minimalne netto plače, takorekoč)... oprosti, ampak po mojem razmišljanju so tukaj samo tri možnosti...
 
1.) Ali te delodajalec zelo na suho nateguje, ti pa o osnovah nimaš pojma (se opravičujem za besede, ampak če se moj delodajalec zmoti samo za 10€, me sreča še isti dan) - za delovno mesto s takšno plačo, kot jo imaš ti, moraš imeti skorajda kakšno izobrazbo, z izobrazbo te bo pa težko kdo nategnil za 500€ mesečno... oz. za 20-30% manj od tega, če štejemo bolniško, ki jo omenjaš.
 
2.) Ali imaš kakšne stare finančne grehe, za katere ne moreš trditi, da ne veš za njih, saj ti pred rubežem s TRR-ja pošljejo kar nekaj pisnih "obvestil" (govorim iz lastnih izkušenj)
 
3.) Ali pa, iz meni neznanega vzroka, ne govoriš resnice - kar predvidevam po primerjavi tvojega prvega posta in tega zadnjega (pred tem mojim) - v prvem postu ti kredit plačuje delodajalec (trga ti ga od plače), v zadnjem ga pa sama plačuješ preko položnic.
 
Torej?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: minimalna plača, zajamčena plača
21.2.2008 8:24:09   
urskas
1.250€, kajne?... Nimam pojma, koliko je to netto, ampak sklepam, da čez 1.000€ ne... če se motim, naj me katera popravi, ampak






Znesek davčnih olajšav:
246,63 €

Znesek stimulacij oz. bonitet:
0,00 €

Bruto plača:
1.250,00 €

Neto plača:
843,30 €

Bruto strošek delodajalca:
1.465,00 €

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: minimalna plača, zajamčena plača
21.2.2008 13:27:22   
Anonimen
Oprosti plemenita, ampak nikjer nisem napisala, da plačujem kredit preko položnice.
Tudi ne vem, kakšen razlog bi imela, da bi si izmišljevala vprašanja v zvezi s plačo in lagala in ne vem kaj še vse.user posted image  Bi imela pa hudičevo veliko časa, da bi se mogla it take zadeve. Si me zamenjala z anonimnim postom tik nad tabo morda?

Jaz sem kredit sem vzela na banki in se dogovorila, da mi znesek trgajo od palče.
Znesek kredita je nekaj večji od 300 EUR.
Prvega obroka mi firma ni trgala dol-njihova napaka, sama pa ga nisem mogla nakazat, ker mi po plačilu trajnikov in nekaterih drugih stroškov žal ni ostalo dovolj denarja na računu.
Pri naslednjih obrokih pa so denar trgali od plače, niso pa ga nakazali takoj na račun banke, ampak so denar zadrževali na svojem računu, jaz pa sem dobivala opomine. Po parih opozorilih in grožnjah z inšpekcijo so denar začeli nakazovati. Očitno pa so rasle obresti prvega obroka in se seštevale z obrestmi ostalih zamujenih obrokov. Glede na to, da mi tudi plače nikoli ne nakažejo na dan ko bi jo morali, se obresti vedno seštevajo. Ampak ok, to da terjam denar, ki ga trgajo meni zaradi njihove napake bom že uredila. Zanima me samo to, če mi lahko seštejejo seštejejo prvi obrok, ki ga niso prenakazali in obresti in zamudo sprotnih obrokov in odbijejo vse od plače, ter mi nakažejo minimalni znesek - ki je 270 eur, kar tako?
Zanima me tudi, kako se šteje refundacija bolniške - ali je tako, da se za mesec januar izračuna povprečje plače leta 2007 in vzame od tega 90%?
Ker plača za januar in plača za december sta isti, ne glede na to, da sem imela v letu 2007 boljšo plačo kot v letu 2006.

joj, sem se razpisala. upam, da je dokaj razumljivo.


(odgovor članu urskas)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: minimalna plača, zajamčena plača
21.2.2008 13:28:24   
Anonimen
Znesek davčnih olajšav:
246,63 €

Znesek stimulacij oz. bonitet:
0,00 €

Bruto plača:
1.250,00 €

Neto plača:
843,30 €

Bruto strošek delodajalca:
1.465,00 €


neto palča pride pri meni malenkost manj kot 843,30 eur.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: minimalna plača, zajamčena plača
21.2.2008 14:23:53   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen
Kredit plačujem preko položnic in ne U.A.P.

Anonimnost je sranje. user posted image  Ja pomešala sem dve anonimni. Zdaj vidim, da mi zato vse skupaj sploh ni šlo v račun, kako in kaj.
 
Glede na sedajšnjo razlago - ja, načeloma lahko naredijo to, kar počnejo (saj vidiš sama, da lahko), ampak po drugi strani pa je to nezakonito in ti lahko za vse, za kar si bila oškodovana zaradi njihove napake, tožiš. Ne bo dolgo trajalo, ker so dokazi (datumi in zneski) črno na belem tako pri tebi, kakor tudi pri delodajalcu in v banki. In dokazi so tebi v prid, tako, da boš tožbo dobila. Z obrestmi in odškodnino vred.
 
Mimogrede - zamenjaj delodajalca.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: minimalna plača, zajamčena plača
21.2.2008 14:29:52   
sazi
Zanima me tudi, kako se šteje refundacija bolniške - ali je tako, da se za mesec januar izračuna povprečje plače leta 2007 in vzame od tega 90%?


če si na bolniški v breme zavoda in si bolniško nastopila v letu 2007, se ti refundirajo zneski izračunani na podlagi plač iz leta 2006 - isto se nadaljuje tudi v letu 2008, ker si bolniško nastopila v letu 2007.

Kar se pa plačevanja kredita tiče - če imaš probleme z delodajalcem in zaupanjem vanj, pa ne vidim razloga, da ne bi prejemala cele plače in kredita plačevala sama. Jaz imam kredit, ampak ga plačujem sama, ker želim imeti kontrolo nad vsemi plačili in stanjem.

To, da imaš tu dodatne obresti, ker tvoj delodajalec ni plačeval obrokov je pa kriza, ampak stvar izključno med tabo in delodajalcem - banke ne zanima, zakaj obroka nisi plačala, saj ga imaš vedno možnost plačati sama.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: minimalna plača, zajamčena plača
21.2.2008 18:02:30   
Anonimen
Glede na sedajšnjo razlago - ja, načeloma lahko naredijo to, kar počnejo (saj vidiš sama, da lahko), ampak po drugi strani pa je to nezakonito in ti lahko za vse, za kar si bila oškodovana zaradi njihove napake, tožiš. Ne bo dolgo trajalo, ker so dokazi (datumi in zneski) črno na belem tako pri tebi, kakor tudi pri delodajalcu in v banki. In dokazi so tebi v prid, tako, da boš tožbo dobila. Z obrestmi in odškodnino vred.
Mimogrede - zamenjaj delodajalca.


He he, no glavno da smo rešili. Saj se tudi jaz debelo gledala kje si našla plačevanje s položnicamiuser posted image , potem pa sem videla post se ene anonimne.
 
No, saj to bom izterjala nazaj, ker je njihova napaka, res pa mi ni šlo v račun, da so nakazali tak znesek in da to celo lahko baredilo.
 
Delodajalca pa definitivno zamenjam, imam v načrtuuser posted image

če si na bolniški v breme zavoda in si bolniško nastopila v letu 2007, se ti refundirajo zneski izračunani na podlagi plač iz leta 2006 - isto se nadaljuje tudi v letu 2008, ker si bolniško nastopila v letu 2007.

A celo tako to gre. Sem mislila, da se vedno šteje samo preteklo leto, ne glede na to, da bolniška ni bila vmes prekinjena.
Kaj a potem, če bi želela da se mi naprej šteje refundacija po letu 2007, bi mogla bolniško prekinit (recimo dan dopusta, ko poteče bolniška) in jo potem nadaljevat normalno naprej kot do sedaj, le da bo tokrat nastopila v letu 2008?

(odgovor članu sazi)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: minimalna plača, zajamčena plača
21.2.2008 18:21:23   
didikaa
Zanima me tudi, kako se šteje refundacija bolniške - ali je tako, da se za mesec januar izračuna povprečje plače leta 2007 in vzame od tega 90%


obračuna se 80 % ( 90% je blo v lanskem letu ) ...

_____________________________

~¤NikoLi niSmo taKo vELiki,da nE bi mogLi biTi šE vEčji¤~

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: minimalna plača, zajamčena plača
21.2.2008 19:35:04   
Anonimen
Prvega obroka mi firma ni trgala dol-njihova napaka, sama pa ga nisem mogla nakazat, ker mi po plačilu trajnikov in nekaterih drugih stroškov žal ni ostalo dovolj denarja na računu.
Pri naslednjih obrokih pa so denar trgali od plače, niso pa ga nakazali takoj na račun banke, ampak so denar zadrževali na svojem računu, jaz pa sem dobivala opomine.


Hvala za pojasnilo.

Dejansko je napaka na strani delodajalca in manjsa tudi na tvoji (ker bi pri prvem obroku morala imeti dovolj denarja na racunu, saj ti obroka niso trgali od place, ampak je bil ta denar nakazan na tvoj racun, s katerega bi lahko denar nakazala banki). Samo toliko v vednost, ce boste ubrali sodne poti, da bos na to pripravljena.

Izgleda, da niste v ravno najboljsih odnosih z delodajalcem, tako da mirna pot resevanja situacije odpade, po moje. Upam tudi, da imas vse urgence za placili mesecnega obroka kredita spravljene na pisno. Ceprav je dejanska "krivda" glede na napisano na strani delodajalca, bos morala ti v prvi vrsti dokazovati, zakaj nisi kredita placala, saj si kreditojemalka in pogodbena partnerka v kreditni pogodbi ti in ne delodajalec.

Na tvojem mestu se ne bi vec ukvarjala z delodajalcem in njegovo financno nedisciplino, ki ti ni prinesla nic dobrega, ampak predvsem poskrbela, da bo kredit v bodoce odplacevan redno, to je preko trajnika na banki. Glede na "profesionalnost" in "prijaznost" izplacevalca place lahko pricakujes se kaksna neljuba presenecenja z njegove strani kot eno od moznih opcij.

Kako je s tem onkretnim nakazilom na racun, k sreci ne vem, ker si ne predstavljam, da nakazilo place zamuja za pet minut, hb, ampak sama se v prvi vrsti ne bi zapenjala na tem, ampak poskrbela, da vrnem kredit banki. Najprej bi uredila tam, da bo vse ok, potem bi pa naprej iskala svojo pravico.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: minimalna plača, zajamčena plača
22.2.2008 11:24:58   
sazi
bi mogla bolniško prekinit (recimo dan dopusta, ko poteče bolniška) in jo potem nadaljevat normalno naprej kot do sedaj, le da bo tokrat nastopila v letu 2008?


Tako nekako - samo potem bi bila spet 30 delovnih dni v breme delodajalca. Razumem, če je delodajalec "pasji", da ti je vseeno, bi pa jaz na mestu delodajalca čisto znorela, da bi zaposleni naredil kaj takega.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   Zajamčena plača
5.2.2010 12:25:31   
Raply
Pozdravljeni!
Zanima me koliko ti delovna organizacija sme dol pobrat kljub temu, da imas izvržbo ali kredite
Moja plača je 680 Neto koliko od te plače ti lahko odtrgajo za te rubeže
Hvala za V namprej

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Zajamčena plača
5.2.2010 12:33:47   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Raply
Zanima me koliko ti delovna organizacija sme dol pobrat kljub temu, da imas izvržbo ali kredite

Pod "delovna organizacija" misliš delodajalca? On ti ne sme vzeti nič. Vzame lahko samo DURS ali banka po pravnomočni sodbi/sklepu sodišča.
Moja plača je 680 Neto koliko od te plače ti lahko odtrgajo za te rubeže

Pustiti ti morajo minimalno plačo (zaenkrat je še cca. 460€). Vse, kar je nad tem zneskom, ti lahko vzamejo (vključno z malico, prevozom, regresom, pozitivnimi obrestmi in podobnimi zadevami). Pustiti ti morajo dodatnih cca. 65€ (nad minimalcem) za vsakega mladoletnega otroka, ki si ga po zakonu dolžna preživljati in cca. 155€ za vsako odraslo osebo (partnerja ter starša ali drugo osebo na podlagi pravnomočne sodne odločbe). Ne smejo pa se dotakniti nobenega socialnega transferja (denarne pomoči, občinske pomoči, otroškega dodatka, nadomestila preživnine in podobno), ne glede na znesek.

(odgovor članu Raply)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Zajamčena plača
5.2.2010 13:42:35   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
Pod "delovna organizacija" misliš delodajalca? On ti ne sme vzeti nič. Vzame lahko samo DURS ali banka po pravnomočni sodbi/sklepu sodišča.


Ko je naš delavec pozabil doplačati dohodnino, smo z Dursa dobili izvršbo, in smo mu morali kot delodajalec znesek s stroški izvršbe vred trgati od plače in nakazati dursu - niso se njemu vsedli na bančni račun, ampak zahtevali, da mu mi trgamo od plače, z grožnjo, da če tega ne bomo storili, bomo morali pa mi poravnati to cifro.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




n,s ali j na koncu
Amimami

katero ime od teh treh skoraj enakih????

Inan (34%)

Inas (14%)

Inaj (52%)


Število vseh glasov: 169

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!