|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   minirin in močenje postelje
7.6.2011 21:27:38   
livia
Stari smo 5 let in 2 meseca. Na sistematskem sem povedala, da v 5 letih naša plenica ponoči ni bila še nikoli suha in sva dobili Minirin. V bistvu bi takoj začela z jemanjem, če bi to zdravilo vplivalo na razvoj te snovi oz hormona, ki uravnava količino urina ponoči, ker je pa zgolj nadomestek in mora otrok pač dozoret, ne vem kaj naj naredim.
Moti me tudi to, da nama je pediater naročil, da mora dopoldan veliko oz ogromno piti, po 18 uri pa ne več. Vse lepo in prav, če ne bi otroci med poletjem ostali v vrtcu s študentkami, ki jim ne morem zaupati naloge, da ji dajejo veliko piti. Popoldan smo skoz zunaj, na kolesu in pridemo v hišo ob 19h in takrat mi zeksa 3 dcl, jaz pa naj ji ne bi dala nič več piti. Razmišljam, da bi jemanje prestavila na jesen.

Predsem me zanima vaše mnenje o teh tabletah (seveda tistih, ki ste jih jemali) in ali res učinkujejo ter kako hitro so vidni rezultati? Hvala.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: minirin in močenje postelje
7.6.2011 21:41:38   
sončnica14
Ne vem, kaj bi ti pametnega lahko svetovala. Moj sin je star 6 let (septemra gre v šolo) in že 1 leto jemlje minirin. Še vedno nosi pleničko in še vedno je le ta zjutraj velikokrat mokra, tako da nekih rezultatov po letu dni (še) ni. user posted image
Pazim, da zvečer manj pije ter zvečer ne je nobenih jedi, ki vsebujejo veliko tekočine (nič čokolinov, mislijev ipd.).

(odgovor članu livia)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: minirin in močenje postelje
7.6.2011 22:10:08   
hubi
Mi imamo Minirin in je super. Pitje moraš res kontrolirati, dop več, pop manj. Pa vzemi bidon na kolo. Eno uro pred spanjem ne sme piti. Tablete imamo od sept. V prvih dveh mesecih se je polulal cca 2x na teden, potem pa skoz manj, cca 2 x na mesec. Zdaj je že skoraj 3 mesece popolnoma suh in bomo sprobali brez. Jaz priporočam.

(odgovor članu sončnica14)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: minirin in močenje postelje
7.6.2011 22:16:29   
taška30
Natanko iz istih razlogov kot ti, se jaz pri 5-ih letih nisem odločila za te tablete. Poleti otroku pač ne bom omejevala pijače. Poleg tega naše ni nič motilo to, da ima plenico, torej ... (sicer smo cca. 14 dni poskušali, a brez vidnih uspehov).

Letos je bila stara 6 let, težava ostala nespremenjena, je pa šla pozimi z vrtcem na zimovanje (s pleničko), sicer kaj hudega ni bilo, je pa sliašala enega ali dva komentarja od sošolcev glede tega in bila malce žalostna ... in ker naj bi šla tudi na letovanje, smo se skupno odločile da spet poskusimo s tabletkami. Zdaj je bolje, že cca. 2 meseca jih jemlje, pleničke nima več, imamo pa nepremočljivo rjuho in cca. 1-2x na teden je še malce mokra, ampak to res malo po pižami, na rjuho skoraj ne pride... in moram reči, da se zdaj počuti veliko bolje.

Bi pa omenila dve stvari: tablete začnejo resnično učinkovati šele po cca 3 tednih (meni sicer povsem nerazumljivo glede na princip delovanja, zakaj je tako, ampak očitno se mora res organizem - mehur oz. ta mišica? malce navaditi) in drugo, treba je ujeti pravi čas, vsaj 1 uro preden gre zadnjič lulat.

Takole ti bom rekla: če se deklica prav nič ne sekira zaradi tega, bi jaz definitivno počakala do jeseni, pa ste čez poletje brez skrbi s pleničko - mi namreč zdaj povsod jemljemo s sabo napremočljivo rjuho.

V zloženki o nočnem lulanju fajn piše: niso psihične težave vzrok za nočno lulanje (kot so včasih mislili), pač pa je lahko nočno lulanje vzrok za psihične težave, če ne ukrepamo pravi čas...:)

Veliko uspeha.

Lp

(odgovor članu livia)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: minirin in močenje postelje
8.6.2011 9:53:59   
ALWAYS LARA
naša 5 letnica tudi še lula ponoči. sicer je kako noč suha, drugo noč pa plenica bomba.  nismo dobl še nobenega zdravila, nismo glede tega še bili pri zdravniku.
sem jo pa imela zadnjič na bioresonanci pri romanoviču zarad alergije na očeh, pa ji je ugotovil tudi, da lula pač zato, ker ima vnetje mehurja zaradi kandide. v ponedeljek ji je delal terapijo za mehur. po tem bi se stanje moglo močno izboljšati oz popolnoma pozdraviti. zdej 2 noči je imela suho plenico. bomo videli kako bo naprej,jaz držim vse pesti stisnjene, da jo bo pozdravil dokončno.

(odgovor članu taška30)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: minirin in močenje postelje
8.6.2011 13:17:10   
**Tinkara78**
Preverjene izkušnje. Deklica lula pri višji starosti. So jo dali najprej na tablete, urnik pitja,... nič izboljšanja.

Potem pa so jim priporočali spodnje hlačke za ponoči, ki imajo senzor. Ob prvi kapljici urina se vklopi alarm in potem otrok avtomatsko stisne in ne lula. Izboljšanje se je pokazalo po par dnevih. Danes ne lula več ponoči. Jih pa preventivno ponoči še obleče. Cena mislim da je okrog 100 eurov. Je pa samoplačniško.

(odgovor članu ALWAYS LARA)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: minirin in močenje postelje
9.6.2011 12:51:19   
maja&m
Mi smo imeli s 6 letnikom iste težave. No včasih se še pojavijo. Ampak zato smo krivi sami user posted image Tabletke smo jemali le nekaj mesecev. Ko je pojedel vse, nismo vedno takoj leteli po nove in je bil vmes tudi brez njih. Je pa res tako, kot so že predhodnice napisale. Treba je biti dosleden in še enkrat dosleden. Seveda pa se mora tudi otrok tega zavedati. Po 17 uri popoldne otrok naj nebi spil več kot dcl tekočine. Tudi "nalivati" se ne sme, piti mora po manjših požirkih večkrat. Pred spanjem obvezno lulat. Nam je še rekel pediater, da mora iti na stranišče takoj ko ga pritisne in da ne sme zadrževati. Kar se pa meni zdi najbolj pomembno je pa to, da ne sme večerjati mlečnih izdelkov in sadja, ki vsebuje veliko tekočine. To pri nas najbolj pomaga.user posted image Je pa tudi bil letos na letovanju z vrtcem...Pa sem se prej pogovorila z vzgojiteljico in ji povedala kako je. Pa ni bil edini. Upoštevali so nas 100% in tudi ko so bile mlečne večerje, je naš dobil nekaj drugega. Rezultat? 100% uspeh.user posted image Tudi vam bo uspelo. user posted image

(odgovor članu **Tinkara78**)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: minirin in močenje postelje
9.6.2011 14:06:51   
Raho
IZVIRNO SPOROČILO: **Tinkara78**

Preverjene izkušnje. Deklica lula pri višji starosti. So jo dali najprej na tablete, urnik pitja,... nič izboljšanja.

Potem pa so jim priporočali spodnje hlačke za ponoči, ki imajo senzor. Ob prvi kapljici urina se vklopi alarm in potem otrok avtomatsko stisne in ne lula. Izboljšanje se je pokazalo po par dnevih. Danes ne lula več ponoči. Jih pa preventivno ponoči še obleče. Cena mislim da je okrog 100 eurov. Je pa samoplačniško.



Točno to. Mi smo bili pri štirih letih v enem tednu suhi, uporabili pa smo neki pipialarm ali kaj je že to.  Sobi se v vseh specializiranih medicinskih prodajalnah, pred dvema letoma pa je stal 84 €

(odgovor članu **Tinkara78**)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: minirin in močenje postelje
9.6.2011 15:45:04   
mateyka
Raho, Tinkara78 - sem ravno hotela vprašat kje se dobijo. katere specializirane prodajalne - lekarne, sanolabor mogoče?

jaz bi to probala pri naši (po 4 leta poleti), ker se ponoči ne zbudi, ko lula. in je lahko tud celo noč mokra.. user posted image
ni mi ok, da ji omejujem pitje, če je žejna (zvečer) ali večerno mleko z malo kosmičev, ker je to njena najljubša večerja. mogoče bi znalo tole delat in bomo vsi zadovoljni user posted image

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: minirin in močenje postelje
10.6.2011 8:19:06   
tana-2

IZVIRNO SPOROČILO: **Tinkara78**

Preverjene izkušnje. Deklica lula pri višji starosti. So jo dali najprej na tablete, urnik pitja,... nič izboljšanja.

Potem pa so jim priporočali spodnje hlačke za ponoči, ki imajo senzor. Ob prvi kapljici urina se vklopi alarm in potem otrok avtomatsko stisne in ne lula. Izboljšanje se je pokazalo po par dnevih. Danes ne lula več ponoči. Jih pa preventivno ponoči še obleče. Cena mislim da je okrog 100 eurov. Je pa samoplačniško.



Tudi mi imamo super izkušnje s temi hlačkami z alarmom. Praktično nekaj dni in smo bili suhi.user posted image user posted image user posted image Naš pediater je bil tako navdušen, da jih zdaj priporoča vsaki mamici.

(odgovor članu **Tinkara78**)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: minirin in močenje postelje
10.6.2011 8:22:06   
tana-2
http://www.youtube.com/watch?v=-VkEuhKBlAY
http://bedwettingalarm.co.uk/aboutrodger.html

(odgovor članu tana-2)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: minirin in močenje postelje
10.6.2011 9:06:48   
Raho
V sanolaboru sem kupila mateyka.

< Sporočilo je popravil Raho -- 10.6.2011 9:07:04 >

(odgovor članu tana-2)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: minirin in močenje postelje
10.6.2011 12:44:24   
taška30
Ali mi lahko poveste kako glasen je ta alarm v hlačkah? Namreč moja tako trdno spi, da bi lahko s topovi streljali, muzko nažigali zraven nje, pa je ne gane. Torej se sprašujem, če bo sploh slišala ta alarm.

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: minirin in močenje postelje
10.6.2011 14:49:02   
tana-2
Nastavljaš jakost. Lahko je zeeeeeeeeeeeelo glasen. Sploh pa ga lahko imaš ti pri sebi.

(odgovor članu taška30)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: minirin in močenje postelje
10.6.2011 15:52:47   
mateyka
hvala Raho user posted image

ja, saj jaz sem razmišljala, da bi bolj sebe zbudila, da jo peljem do kahle user posted image nima veze a se obe zbudiva, saj sčasoma se bi po moje začela, samo slišat ga more (torej da ga prvo slišiva obe, nato ona sama reagira, ko se navadi). vseeno pa upam, da ne bo kr lulala naprej, ko bo bošček zvonil k pr norcih user posted image

(odgovor članu tana-2)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: minirin in močenje postelje
18.7.2012 12:50:00   
MOJI SRECI
Moja ta velika bo stara 7 let pa še vedno lula v pleničko. Žal. Poskusili sva Minirin, Minirin melt, na konc pa še zraven Detrusitol. Pa nobenega učinka. Plenička še vedno mokra. Se mi pa zdi, da pediatri kar prehitro posegajo po tabletah. Mi je na nefrologiji lepo rekel en zdravnik, da bo že dozorelo, ko bo. Da ni s punco nič narobe in se ne rabim sekirat in jo matrat s še dodatnimi zdravili. Sem se tudi zaradi tega odločila in prenehala dajati po 3 tablete na dan. Sedaj mi priporočajo hlačke z alarmom, ki zapiska, ko so hlačke mokre. Razmišljam, da bi jih kupila, saj se že zelo sekira, ko ima vsak dan mokro pleničko, njena 2,5 letna sestrica pa že kak mesec čisto suha. Samo problem je, ker so plačljive in sicer 100 € naj bi stale. Ima morda kdo izkušnje s temi hlačkami??

(odgovor članu livia)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Zakaj starši poljubljajo svoje otroke na u...
Odgovornost staršev je, da otroku pokažejo pomembnost poljuba. Poljub je dejanje, s katerim pokažemo, da nekoga ljubimo,...
Pravice iz naslova krajšega delovnega časa
photo
Eden od staršev, ki neguje in varuje otroka do tretjega leta starosti, ima pravico delati krajši delovni čas, ki pa mora...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?