|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   mleko v kruhu
15.3.2006 23:05:26   
Veronika
še to. v lokalni trgovini sem prodajalko vprašala, ali žemlje in bel kruh vsebujejo mleko. ni mi znala odgovoriti, zato sem poklicala kar grosupeljsko pekarno.
tehnologi so mi zagotovili, da v žemljah, kajzericah in belem kruhu NI MLEKA (laktoze). da pa je veliko drugih dodatkov (nisem niti spraševala, katerih...), med drugim imajo vsi ti kruhi tudi sojo (alergija na mleko je velikokrat povezana tudi z alergijo na sojo).
njihov "najčistejši"  kruh je menda KRJAVELJ, ki je popolnoma naraven, tudi kvas uporabljajo kisli.

večkrat sem na forumu prebrala, da naj bi imele žemlje tudi mleko.
ste dobile tako informacijo v trgovini? pekarni? pri zdravniku?

lp, še enkrat,
veronika
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: mleko v kruhu
16.3.2006 0:02:55   
lelaval
Jaz sem slišala, da je in da ni mleko v kruhu. user posted image  Pol pa vedi. user posted image
Prva hčera je alergična na mleko in je vseskozi jedla kruh. Če je ze prisoten, je v tako mali količini, da se s pečenjem takorekoč izniči.
Tezav pa ni imela.
Ni pa res, da, če imaš alergijo na mleko, ga imaš tudi na sojo, (lahko pa se zgodi, da sta obe snovi alergeni za telo, a ne kot: posledica eno - zaradi drugega). Pri hčeri je bila ugotovljena alergija na kravje mleko. Sojinega je odlično prenašala.

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu Veronika)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: mleko v kruhu
16.3.2006 6:20:22   
Lunca1
Kolikor jaz vem, se kruh dela z vodo ne z mlekom, drugo je pa mlečni kruh.

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: mleko v kruhu
16.3.2006 8:14:36   
PBJ
Nekatere žemlje in bel kruh vsebujejo tudi mleko.
Pri nas jemo mešanega, ker ga ta zagotovo nima.

_____________________________

Čudeži se dogajajo, samo prepoznati jih je treba znati...

(odgovor članu Lunca1)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: mleko v kruhu
16.3.2006 10:12:16   
coco
Na seznamu prepovedanih živil pri alergiji na mleko, ki ga dobiš na alergološki kliniki je med naslednjimi:
- pekovsko pecivo vsebuje mleko v prahu (žemlje, kajzeric, kornspitz, bombetke...)
- mlečni kruh in temni kisli kruh

Priporočajo pa naslednji kruh:
- polbeli kruh, črni kruh, polnozrnati kruh (Žito - Martinov, Jelenov, Grosuplje - Krjavljov) ali doma pečen kruh vrez dodatka mleka

Iz izkušenj vem, da prodajalke v trgovinah nimajo pojma o sestavi kruha. Ena v Mercatorju je bil toliko prijazna, da je privlekla od zadaj veliko mapo in pogledala natančne sestave. Mleko kot samo res ni v veliko kruhih, dodajajo pa razne mlečne dodatke v E-jih, za uravnavanje kislosti, trajanja kruha, itd.

Veš kaj, če otroček nima burnih reakcij na mleko, najbolje da sprobaš in če bo otroček odreagiral, določen kruh pač črtate z jedilnika.

lp, coco

(odgovor članu Veronika)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: mleko v kruhu
16.3.2006 11:18:20   
PIKA
Za take primere je najbolje kupiti strojček za peko kruha in sam doma ustvarjati, saj z njim lahko narediš od kruha, raznih peciv, testa za pizzo, marmelade in še kaj.

(odgovor članu coco)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: mleko v kruhu
16.3.2006 14:57:39   
coco
Ja, jest sem tud kar sama pekla kruh. Ker nimam strojčka, sem ´fliknila´ v posodo cca. 1/2 kg moke, žličko in pol soli, en suhi kvas, in vlila cca. 3,5dcl mlačne (bolj tople) vode. Če se mi je ljubilo, sem samo s kuhalnico stepla testo (pride bolj moker) ali pa sem ga kar zmiksala Na tiste ´šraubaste´ metlice. Ekola, pustiš 1h da vzhaja, ga spet stolčeš, pustiš spet 1h da vzhaja, spet stolčeš, streseš na pomokan pekač (pride bolj ploščato), pokriješ s krpo in pustiš če ca. 15 minut da vzhaja, tačas segreješ pečico na 200oC in daš peči za pol ure.Kruh je bolj nizek kot ciabatta. Če se navadnega naveliščaš, mu lahko dodaš na olju poprašeno celo čebulo, ali pa na olivnem olju popražen česen... Res nimaš veliko dela - s strojčkom pa ziher še manj.

če se vam ljubi peči pa dober tek!

(odgovor članu PIKA)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: mleko v kruhu
16.3.2006 20:40:47   
Veronika
ja, se strinjam, najbolj pametno je res sam peči, ker potem točno veš, kaj je (ni) notri.
sem samo hotela posredovati informacijo, ki sem jo dobila direktno od živilskih tehnologov - ki pa res morajo povedati prav, upam...
na seznamu diete pri alergiji na mleko - vsaj tistem, ki ga imam jaz - je beli kruh uvrščen pod prepovedana živila, ker LAHKO vsebuje mleko v prahu. verjetno se specifikacije pri različnih pekarnah razlikujejo, jaz sem vprašala v grosupeljski.
pa dober tek - z domačim ali kupljenim! user posted image

(odgovor članu coco)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Telo po porodu: Štiri resnice in ena laž
O spremembah, ki jih pusti nosečnost na telesu ženske se veliko govori. Ženske predvsem zanima, kako jih lahko omilijo o...
VIDEO: Ganljivo slovo od ravnokar rojenega...
video
Mlada mamica Hannah je ob rojstvu sina spoznala, da zanj ne bo mogla skrbeti tako, kot bi si zaslužil, zato je sprejela ...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?