|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   mojega tatota ni več
28.9.2012 17:48:57   
tmms
Pred enim mesecem sem izgubila očeta v prometni nesreči. Čeprav je že mesec mimo pa vedno bolj boli.
Doma imam tri sončke in vem da moram živet zanje, pa je vseeno zelo hudo. Ne morem dojet da ga ni
več, ne morem verjet da je z smrtjo vsega konec. Začela sem prebirat knjige o posmrtnem življenju, čeprav
nisem verna in želim si da bi verjela da je po smrti še nekaj. Ali vi verjamete? Ali imate kakšno izkušnjo ki
vam je dala mislit.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: mojega tatota ni več
28.9.2012 21:49:18   
2sneg13
Sožalje. user posted image user posted image user posted image user posted image

Sama si ne predstavljam te žalosti, res ne, ker mi je že za kolega bilo tolko hudo, da sem komaj komaj prebolela. Tisoč in en zakaj'????

Drži se.

(odgovor članu tmms)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: mojega tatota ni več
29.9.2012 8:00:41   
josephine27
user posted image user posted image user posted image

Na srečo te izkušnje še nimam. Čaka pa skoraj vse. Nekako "normalno" je, da starši umrejo pred nami. Drugače pa verjamem, da obstaja nekaj tudi po smrti. Kaj je pa spet druga zgodba.

Daj si čas za žalovanje. En mesec pri taki izgubi ni veliko. Jaz sem po starem očetu dolgo žalovala. Vsak mesec je bilo lažje, je pa trajalo skoraj dve leti, da sem prišla popolnoma na normalo. Sva bila pa precej navezana in smo živeli skupaj.

Pravijo, da čas celi rane. Pusti času čas.

_____________________________



(odgovor članu 2sneg13)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: mojega tatota ni več
29.9.2012 8:25:48   
ajataja
Čas zaceli vse rane,pa čeprav se zdi to zdaj skoraj nemogoče.Nisem verna ,ampak tudi jaz verjamem v še eno življenje in vem da jim je tam kjer so zdaj lepo...Iskreno sožalje

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: mojega tatota ni več
29.9.2012 10:29:46   
niinii
Pred malo več kot 2 leti, sem izgubila očeta, srčni infarkt pri 52. letih. Čisto nepričakovano.

Bilo je hudo, zelo hudo, sploh ker smo živeli skupaj. Prvega meseca se samo megleno spomnim, veliko sem prejokala.
Je težko, vendar čas res zaceli rane, čeprav je v tem trenutku to nekaj, kaj ti kar nekdo govori. Če rabiš, jokaj, če rabiš, se pogovarjaj o tem, o občutkih, o vsem. Stvari bodo postale ležje, boš videla.

Na koncu ti ostanejo lepi spomini in skupni trenutki.
Drži se.

(odgovor članu ajataja)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: mojega tatota ni več
29.9.2012 11:15:57   
Colt
Tmms..trdno sem prepričan da je človek preveč kompleksno, široko, intenzivno, čuteče in mnogodimenzionalno (čustveno, psihično,fizično) bitje, da bi se po telesnem odhodu kar razblinil v absolutno temo, v nič, v neskončno temo. Odgovorev na tvojo bolečino ni, ker smo v telesnem bivanju tu in zdaj, zelo omejeni. Pusti času čas...in nekoč, na neki drugi ravni, ko ne bo več omejitev...boš očeta spet srečala. Do takrat pa...naj živi v tebi še naprej.

_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu niinii)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: mojega tatota ni več
29.9.2012 11:27:41   
pelin
V bistvu se šele po določenem času dobro zaveš da človeka res ni več....oz. začneš resnično žalovati...vsaj pri meni je bilo tako, ko mi je umrl oče...posebej če je to iznenada oz. po kratkotrajni bolezni...prej si nekako v megli oz. telo vklopi nek obrambni mehanizem , da se na tak način sooči s stresom...je pa res , da vsak človek žaluje oz. odreagira po svoje...Zase vem, da se vsega tega stresa, žalosti, ...žalovanja nekako nisem zavedala (v bistvu sem imela prvič stik s smrtjo pri osebi, ki mi je bila tako blizu)...nekako so dnevi tekli v neki rutini, zdelo se mi je le da ga zelo pogrešam...no v slabih treh mesecih sem čisto (zame) neopazno shujšala za več kot deset kg in se nekega dne sesula...potem pa se je začelo resnično žalovanje in počasno pobiranje...Potreben je čas...za vse ...za zavedanje da človeka ni....za žalovanje...za prebolevanje....Pri nas smo verni...meni je vera v teh mesecih nudila veliko oporo...predstavljala sem si ( verjetno za nekoga nekoliko otročje, pa vendar...), da s smrtjo ni vsega konec...da se zagotovo nekoč še srečamo in si bomo imeli veliko za povedat...user posted image ....
Iskreno sožalje....upam , da imaš koga s katerim se lahko o tem pogovarjaš, obujaš spomine na očeta , vedno znova skupaj ugotavljaš, da ga neskončno pogrešaš...tako boš z nekom ob sebi počasi čez čas ugotovila, da na očeta ni misliš več s tako grozljivo žalostjo, da se ob spominih nanj celo od srca nasmejiš...da dnevi hitijo naprej tudi brez njega...
Če nimaš nikogar, piši tu gor...zagotovo se bo kdo našel, ki bo s tabo kramljal in delil izkušnje....

(odgovor članu niinii)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: mojega tatota ni več
29.9.2012 13:40:59   
tmms
Hvala vsem za sozalje in tolažljive besede. Tudi jaz upam da se nekoč srečamo in si vse povemo.
Verjetno res rabi čas, ker sedaj tavam v megli. Tudi jaz sem shujšala, muči pa me tudi anksioznost,
ne vem ali bo šlo brez antidepresivov, ker sem jih pred leti že imela.

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: mojega tatota ni več
29.9.2012 13:59:22   
lery
Sožalje.Jaz imam še starša,mož pa je na žalost izgubil oba.Na začetku je hudo vendar imaš sončke,ki naj ti dajo moč.Čim več se pogovarjajte pa ti bo lažje.Vedi da vsakič ko boš kaj naredila bi bil ponosen nate.

(odgovor članu tmms)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   [Brisano sporočilo]
1.10.2012 21:18:43   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu lery)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   [Brisano sporočilo]
1.10.2012 21:20:12   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu tmms)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: mojega tatota ni več
3.10.2012 18:42:31   
alda
Tmms najprej sprejmi moje iskreno sožalje in en res topel, pa čeprav samo virtualni objem!

Iz svojih lastnih izkušenj: boleti ne neha nikoli, le naučiš se živeti z bolečino in izgubo.
sama sem v slabih dveh letih ostala brez obeh staršev in moram priznat, da šele zdaj ko bo skoraj leto od smrti ata lahko pogledam njegovo sliko, brez da se mi ulijejo solze.
Tolažim se s tem, da sta tam gori nekje nad mavrico oba z mamo srečna in BREZ bolečin, da nas vse varuje njuna energija,....in ja da se bomo enkrat spet srečali!!

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?