|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   na katero šolo vpisat otroka
18.12.2010 22:24:31   
tlb
Malo samo “raziskujem teren”-vem, da se bom morala sama odločit, pa vendar me zanimajo različna mnenja, mogoče o čem sama ne razmišljam, česa ne vidim.
Kaj je vam važno ob vpisu v šolo?
Večinoma mi ljudje rečejo, da bližina domu in možnost, da otrok pride sam domov.
.
Torej-na katero šolo naj vpišem otročka.

PRVA ŠOLA:
-je v bistvu v okolišu, kamor lokacijsko spadamo
-ima šolski avtobus, vendar bi otrok moral pešačit do/od postaje skozi gozd približno 10 minut do doma
-z javnim avtobusom bi prišla domov po “drugi strani“ istega gozda, spet cca. 10 minut peš
-v tej šoli bi “od prej” poznala dve punčki (preko znancev, se ne “družimo” ampak občasno kje srečamo)
-iz naše ulice bo šla v to šolo sosedova punčka, vendar čez 4 ali 5 let, sicer v bližini naše hiše ni veliko “drugih hiš” torej ne bi imela sošolcev, s katerimim bi skupaj hodila v ali iz šole

DRUGA ŠOLA:
-je pa takoj “naslednja” šola do nas
-nima direktne avtobusne povezave z nami, potrebna sta dva avtobusa (nato pa spet istih 10 minut hoje skozi gozd - po makadamski cesti, kjer se vsakodnevno vozimo)-torej z javnim prevozom bi imela daljšo pot, nato pa isto pešpot
-ima direktno avtobusno povezavo do moje mame, torej otrokove babice, ki bi zaenkrat lahko popazila na otroka po šoli
-gre za šolo kamor se bo vpisala velika večina njenih sovrtičkarjev

Otroka sem vpisala v vrtec blizu moji mami, saj le-ta hodi po njo v vrtec (jaz imam vsaj enkrat tedensko službo od jutra do večera, sicer redno delo do 16.00 in bi težko hodila po otroka (vrtec dela do 16.00), mož ima službo 120 km daleč, pride domov še kasneje-torej smo kar v veliki meri odvisni od “tretje osebe”, ki je na srečo moja mami.

“Razdalja” med tema dvema šolama je nekih 5-7 minut z avtom. Do druge šole bi jaz seveda morala zjutraj naredit ta 7 minutni ovinek v eno smer, prva šola je na moji poti v službo.

Naša punca je dokaj nežno detece in kakor jaz vidim stvari, bi ji “znani obrazi” kar nekaj pomenili, po drugi strani pa se otroci vsemu (oz. spremembam) kar hitro privadijo. Sama se šole zaenkrat zeeelo veseli, ko sem jo enkrat vprašala, kam bi hodila v šolo, je rekla da tja, kamor bo šla njena najboljša prijateljica iz vrtca (to pa je “druga šola”). Ko pa se peljemo mimo moje osnovne šole, pa pravi, da bi hodila tja (ta pa je dosti predaleč).

Vsakega mnenja ali pripombe bom zelo vesela. Mogoče sem pa na kaj dokaj važnega še pozabila.
Hvala in lepo belo zimo vsem :)
T

(sem se razpisala, ampak HUDO namučla, da mi je vprašanje sploh objavilo.....)
-------------------



Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: na katero šolo vpisat otroka
19.12.2010 8:56:18   
A.J.
Živjo!
Jaz sem imela podobno dilemo. Dve šoli - ena, kamor so šli skoraj vsi vrtičkarji, peš cca 20 minut od doma, druga pa, kjer nikogar ni poznal, pa cca 5 minut peš do doma. Jaz sem se odločila za to, ki je bližje. Kljub temu, da je zelo čustven, je spremembo zelo lepo sprejel in je danes zelo navezan na nove sošolce, ki pa so obenem tudi doma zelo blizu. Tako da predvidevam, da bodo čez čas tudi "popoldanski" prijatelji.
Ampak v vaši situaciji bi najbrž izbrala tisto, ki je bolj oddaljena. Očitno živite nekje ven iz mesta in noben bodoči sošolec itak ne bi bil tudi doma kje v bližini. Sama domov še dolgo ne bo hodila. Po vsej verjetnosti jo boste želeli še nekaj časa pospremit do in iz šole. In ker praviš, da je v bližini druge šole babica, na katero lahko računate, je po mojem to to. Če pa jo pobirate sami, pa tudi ni velike razlike v času.
No, tako - jaz bi izbrala drugo šolo.
Upam, da sem razumljivo argumentirala mojo odločitev :)
Lep dan še naprej.
A.

(odgovor članu tlb)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: na katero šolo vpisat otroka
19.12.2010 9:02:28   
skuštrana
Mi imamo podobno dilemo. Jaz sem prvenstveno gledala na to kakšne so učiteljice. Ampak sem ugotovila da sta na obeh šolah učiteljici, ki bosta v prihodnjem šolskem letu imeli prve črve super. Pa sem spet na začetku , tako da bom spremljala debato z veseljem.

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu A.J.)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: na katero šolo vpisat otroka
19.12.2010 12:58:29   
Putka
Prvi mogoče tudi drugi razred boste vozili, kaj pa potem? Jaz bi gledala na to, da bo otrok nekoč sam v šolo hodil, ne pa da si 9 let taksist..

Naša ima v razredu 8 otrok še iz vrtca, že na polovici prvega razreda se je igrala z "novimi" sošolkami, si že sami izberejo nove prijatelje, pomoje tudi pri vaši ne bo problem..

Pa fajn je, da so potem sošolci kje od blizu, iz istega kraja, pa skupaj hodijo, si zvezke posojajo, nalogo delajo..

Mi smo se za praktičnost odločili, k sreči je tudi šola boljša kot druga varianta..

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: na katero šolo vpisat otroka
19.12.2010 19:37:14   
betty.ford
Otroka sem vpisala v vrtec blizu moji mami, saj le-ta hodi po njo v vrtec (jaz imam vsaj enkrat tedensko službo od jutra do večera, sicer redno delo do 16.00 in bi težko hodila po otroka (vrtec dela do 16.00), mož ima službo 120 km daleč, pride domov še kasneje-torej smo kar v veliki meri odvisni od “tretje osebe”, ki je na srečo moja mami.


prvo leto je fajn, če ima otrok še spremstvo starejše oz. odrasle osebe.

meni se 5-7 minut razdalje z avtom ne zdi veliko. poznam kar nekaj oseb, ki so hodili v OŠ izven domačega kraja pa jim ni bilo nič hudega - so imeli prijateljstva v sosedski kot v šolski okolici.

(odgovor članu tlb)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: na katero šolo vpisat otroka
19.12.2010 21:23:25   
Naja31
IZVIRNO SPOROČILO: tlb

Malo samo “raziskujem teren”-vem, da se bom morala sama odločit, pa vendar me zanimajo različna mnenja, mogoče o čem sama ne razmišljam, česa ne vidim.
Kaj je vam važno ob vpisu v šolo?
Večinoma mi ljudje rečejo, da bližina domu in možnost, da otrok pride sam domov.
.
Torej-na katero šolo naj vpišem otročka.

PRVA ŠOLA:
-je v bistvu v okolišu, kamor lokacijsko spadamo
-ima šolski avtobus, vendar bi otrok moral pešačit do/od postaje skozi gozd približno 10 minut do doma
-z javnim avtobusom bi prišla domov po “drugi strani“ istega gozda, spet cca. 10 minut peš
-v tej šoli bi “od prej” poznala dve punčki (preko znancev, se ne “družimo” ampak občasno kje srečamo)
-iz naše ulice bo šla v to šolo sosedova punčka, vendar čez 4 ali 5 let, sicer v bližini naše hiše ni veliko “drugih hiš” torej ne bi imela sošolcev, s katerimim bi skupaj hodila v ali iz šole

DRUGA ŠOLA:
-je pa takoj “naslednja” šola do nas
-nima direktne avtobusne povezave z nami, potrebna sta dva avtobusa (nato pa spet istih 10 minut hoje skozi gozd - po makadamski cesti, kjer se vsakodnevno vozimo)-torej z javnim prevozom bi imela daljšo pot, nato pa isto pešpot
-ima direktno avtobusno povezavo do moje mame, torej otrokove babice, ki bi zaenkrat lahko popazila na otroka po šoli
-gre za šolo kamor se bo vpisala velika večina njenih sovrtičkarjev

Otroka sem vpisala v vrtec blizu moji mami, saj le-ta hodi po njo v vrtec (jaz imam vsaj enkrat tedensko službo od jutra do večera, sicer redno delo do 16.00 in bi težko hodila po otroka (vrtec dela do 16.00), mož ima službo 120 km daleč, pride domov še kasneje-torej smo kar v veliki meri odvisni od “tretje osebe”, ki je na srečo moja mami.

“Razdalja” med tema dvema šolama je nekih 5-7 minut z avtom. Do druge šole bi jaz seveda morala zjutraj naredit ta 7 minutni ovinek v eno smer, prva šola je na moji poti v službo.

Naša punca je dokaj nežno detece in kakor jaz vidim stvari, bi ji “znani obrazi” kar nekaj pomenili, po drugi strani pa se otroci vsemu (oz. spremembam) kar hitro privadijo. Sama se šole zaenkrat zeeelo veseli, ko sem jo enkrat vprašala, kam bi hodila v šolo, je rekla da tja, kamor bo šla njena najboljša prijateljica iz vrtca (to pa je “druga šola”). Ko pa se peljemo mimo moje osnovne šole, pa pravi, da bi hodila tja (ta pa je dosti predaleč).

Vsakega mnenja ali pripombe bom zelo vesela. Mogoče sem pa na kaj dokaj važnega še pozabila.
Hvala in lepo belo zimo vsem :)
T

(sem se razpisala, ampak HUDO namučla, da mi je vprašanje sploh objavilo.....)
-------------------






Jaz bi jo vpisala v tisto ki je v bližini tvoje mame. Ker po šoli bo verjetno hodila k njej.

Mi imamo podobno dilemo. Ali naj gre v šolo v katero bošla večina vrtičkarjev, ni daleč, je pa vsako jutro vožnja z avtom, ni direktne avtobusne povezave do tja, kar pomeni, da bi ga mi peljali v šolo še kar nekaj let. Druga šola pa nam je skoraj pod nosom, do šole je pešpot, avta ne srečaš, ne bo poznal nobenega, ampak se bo že navadil. Saj to je tudi bistvo šole, da spozna nove prijateljček.
Pri meni je prevagala predvsem bližina šole in pešpot.

(odgovor članu tlb)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: na katero šolo vpisat otroka
2.1.2011 22:18:10   
Gina
Jaz bi jo dala v prvo šolo, ne maram biti taksist, poleg tega mi že to, da bi otrok moral na dva avtobusa, predstavlja veliko oviro in mi ne bi bilo všeč. Včasih povezave med busi niso najboljše. Kot drugo, vaša vas ima gotovo še kakšno vas blizu, pa ko otrok enkrat doseže 10 let ali več, začne hodit tudi peš okrog k frendom. Takrat ni fajn, da hodi v drugo šolo, kot je okoliš, kaj pa vem, drugačne stike z vaškimi prijatlejčki ima, vsaj meni se to tako zdi. Kot tretje, res ne vem, zakaj mora otrok 10 minut čez gozd peš? Zakon natančno določa, da če ima otrok več kot 4km hoje ali če je pot nevarna, da mora bus pripeljat bližje. Če gre čez gozd, se meni to ne zdi ravno varno, ker tam navadno ni pločnikov, plus so divje živali - v tem primeru čisto brez najmanjšega problema pritisnete na šolo, ki pritisne na občino, da pritisne na tisti oddelek za varnost v prometu, da zagotovijo bus do doma. Druga reč je, če hodi po ravnem in travniku. Moji so tudi hodili, pa še bodo, ker ne pripelje vsako uro šolski bus do hiše, ampak včasih samo do vasi pred nami. To ni pa nič hudega, še fajn je, da se malo razgibajo, ko otroci itak premalo športajo.

Skratka, jaz bi vpisala na bližjo šolo. 

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: na katero šolo vpisat otroka
3.1.2011 10:43:13   
Anonimen
Naši bosta morali iti peš okoli 700m do avtobusne skozi gozd, se mi ne zdi nič groznega, edino pozimi je treba pazit, če pride plužit. Sam spet ni nek problem, ker greva oba v službo mimo šole. V katero šolo ju bova vpisala pa še ne vem. Do ene bi prišla direkt z avtobusom, do druge bi morala potem še okoli 800m peš. Imamo še nekaj časa za razmislit.

V primeru tlb pa bi v razmislek vzela še dve stvari: kakšno je vzdušje na eni in drugi šoli ter kakšne stike ima z otroci v vasi, kjer živi.

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: na katero šolo vpisat otroka
3.1.2011 11:21:06   
tlb

JOJ, super ste :) hvala za vse odgovore in razmišljanja :)

torej-stanujemo kar v enem večjih SLO mest ampak smo našli še nek tak neokrnjen delček narave na robu mesta, smo skoraj obkroženi z gozdom, redno nam pozimi pred ograjo hodijo jest fazani, srnice pa letos še nismo videii user posted image . No, malček sem zašla :) ampak vidim, da sem ustvarila vtis, kot da živimo na vasi, pa smo čist "mestni" (okej, na robu mesta smo).
Ta pot skozi gozd je z ene strani čez travnik, po drugi strani pa po makadamski cesti, po kateri se vozimo domov. Seveda ni nikjer pločnika...

Naša ulica je dokaj "osamljena", samo 8 hiš, od tega trenutno 1 šoloobvezen otrok, ki ga starši vozijo v šolo, ki je v centru mesta (blizu njihove službe), druga punčka pa bo šla v šolo 4 ali 5 let za našo.....Tako da nekega druženja z otroci iz soseske na žalost ni (razen ti trije našteti med seboj).

Kar se obeh šol tiče-to pišem, kar sem slišala. Prva šola je manjša, do pred nekaj leti je veljala za "slabo šolo" (joj, ne tja vpisat otroka user posted image karkoli že to pomeni....tega nisem nikoli izvedela), sedaj pa so menjali vodstvo in so se baje "razmere temeljito spreobrnile" (spet-karkoli že to pomeni). Otroci -bodoči prvošolčki- so že bili povabljeni na Miklavževanje in je bilo zelo lušno (s hčerko je šel mož). Res je, da na to šolo hodi veliko romskih otrok in je verjetno zato bila na "slabem glasu", vendar priznma, da mene to res ne moti, mi je celo bolj všeč, ker sigurno daje šola večji povdarek na neko "strpnost", sprejemanje drugačnosti....
Druga šola pa je večja in velja za eno od "boljših" šol v našem mestu (spet-karkoli že to pomeni...). Na njo se vpiše veliko otrok, ki krajevno ne spadajo nanjo. Čisto moj osebni vtis od zeeeeelo daleč pa je, da je to vseeno malo bolj "fancy" šola (nisem bila nikoli tam v stiku z nikomer, samo tak občutek imam pač; sploh, ko slišim katere starše govoriti o tej šoli....). Jazpa sem svetlobna let daleč od "fancy" user posted image .....

Hčerko bi seveda zjutraj kar nekaj časa vozili v šolo, ima še skoraj 5 let mlajšega bratca, ki ga bo vsaj eno leto čuvala moja mami (torej babica) in ga bom torej vsako jutro vozila k babici. Vrtec pa bomo tamalemu izbrali bližje hčerini šoli (no, če bomo sploh dobili vrtec bliže izbrane šole....). Po tamalega bo verjetno v vrtec prav tako hodila moja mama, pa tudi oče se bo letos upokojil. Tako, da upam, da bom lahko računala na svoja starša za pobiranje otrok iz vrtca in šole. No, to je kratkoročni plan. Dolgoročno pa je res bolje, da je šola bliže, da pride otrok lažje sam domov. Pa verjetno bi se del poti le sprehodila s kakšno sošolko ali sošolcem.

uf, še vedno ne vem, kaj naj storim :) user posted image
sem mislila, da mi kateri odgovori ne bodo preveč všeč, potem ponavadi hitro pridem do zaključka, kaj mi ne diši, na nek način "spregledam", pa se mi še ni zgodilo :)

Naša pupa pa je res "nežna punčka", kot jo opisujejo vzgojiteljice v vrcu; nekje decembra se je že malo sprosilta v vrtcu (tako so rekle vzgojiteljice).....(letos je tretje leto v vrtcu, ampak mislim, da se letos ni tako "ujela" z vsemi vzgojiteljicami, kot lani in predlani). Je dokaj introvertirana, torej zaprta vase, včasih jo iztirijo malenkosti in potem tiho joka in spoh ne pove, kaj jo muči....potem pa nekako izvlečem iz nje, da joče, ker je npr. zgubila želodek, ji je padel iz žepka med sprehodom v vrtcu.....(v žepih ima vedno kak želodek pa kaki mali kamenček.....). Ampak ona je zaredi tega res tako zeeeelo žalostna, da je kar hudo..... Zato se mi ena od prednosti druge šole zdi ta, da bi tam poznala otroke. Navezana je pa samo na dve punčki, ki bosta obe šli seveda na drugo šolo, ena od teh punčk pa celo stanuje v istem naselju kot moja mama (so praktično sosedje....).
Tisti ovinek 7 minut v eno smer se mi ne zdi tako velikega pomena (sicer to pomeni pol ure prej vstajanje....pa bomo že), moja mama pa bi šla po njo prav tako v eno ali drugo šolo brez nekih težav, tako daleč a spet nista. Sta pašoli v različnih "okrajih" in temu logična je povezava z avtobusi :)

Meni osebno pa je nekako "bližja" taprva šola, ampak to čisto tako, po govoricah, ki sem jih slišala in zgoraj opisala.....
Tamali pa je bolj všeč šola, kamor bo hodila njena najboljša prijateljica, to je zanjo edino merilo....
EVo, spet mali romanček :) ampak bliža se čas vpisa, jaz pa niti malo bližje odločitvi.

vesela bom vsakega dodatnega komentarja :)
hvala!
T
-----------

(odgovor članu tlb)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: na katero šolo vpisat otroka
3.1.2011 11:49:51   
Gina
Jaz nekako nimam navade spraševat otroka, kam bi hodil, dokler je tako majhen pa še sploh ne. Otrok ti bo itak rekel,d a bi šel tja, kjer ima nekoga poznanega, normalno je to, ne more pa sodit o nobenih drugih morda dolgoročno boljših ali slabših vidikih, ker za to preprosto še ni zrel. Če ga vprašaš, se ti potem zgodi to, da otrok misli, da ga boš upošteval ali misli, da ti ne veš, kaj je bolje zanj, v vsakem primeru pa prideš do tega, da mu moraš potem v primeru, da se odločiš kaj drugega, kto bi on rad, posebej dopovedovat in ga prepričevat, da je tvoja odločitev ok. Zato je meni osebno bolje, da se odločim sama na podlagi meni večjih plusov oz. minusov za otroka.

pozanam pa oboje. Starše, ki so cel lajf vozili otroka pa jim je bilo to ok, kljub temu, da otroci niso bili tako zelo navezani na svoj domač kraj oz. nobeni, ampak čisto nobeni od teh, ki jih jaz osebno poznam, pa so to storili, sploh ne občutijo domačega kraja kot domačega, ampak samo domačo hišo za domačo, če razumeš kaj hočem povedat, pa poznam tudi starše, ki so se odločili za bližnjo šolo, kljub razmišljanjem in dilemam. Veš, da prepisovala otrok kasneje najbolj verjetno več ne boš, pa če bo šla prva, bo šel najbrž tudi drugi v isto šolo, kar ne pomeni 5 let vozakanja, ampak najamanj 10 ali 12. Poleg tega se tebi morda zdaj tiste pol ure vstajanja ne pomeni ne vem kaj, pa ovinek polurni nazaj grede tudi ne, ampak meni osebno je po pol leta dodatnega prevažanja ostalo bore malo živcev za še kar naprej prevažat. Zjutraj težko vstanem, popoldne sem pa rada vsaj ob štirih doma - vedet moraš, da ima otrok v 7. razredu tudi 8 ur pouka včasih. To pomeni tudi to, da četudi bo sam hodil, pa bo dvakrat prestopil, pa bo šel še k babi na kosilo, da bo doma ob šestih zvečer, ali pa boš spet morala delat ovinek, recimo že 10. leto po pol ure popoldne. A ti bo to takrat še všeč? Vem da enim ni problem, enim pa je. Meni je. Že tako imam malo od popoldneva, tako bi imela pa še manj.

Aja, še to sem ti hotela povedat. Imam kolegico, ki je tako navezana na domač del mesta, mislim tisti del, kjer sje stanovala kot otrok, da tudi ko so se selili, čeprav ni imela tam več ne mame, niti sama ni stanovala tam, je svoje otroke še kar želela vozit tja na tisto njeno matično šolo. otroci se nikdar niso dobro tam počutili, imeli so težave na raznoraznih nivojih, ampak zanjo je bila tista šola alfa in omega stvarstva. Cele dneve jih je razvažala, tudi krožke so imeli tam in treninge. Otrokom bi bilo mnogo lažje, če bi ona sprejela svoj novi kraj bivanja za svojega in to omogočila tudi otrokom. Saj če bi se otroci imeli tam fajn bi jaz razumela, ampak se niso imeli. Hočem reči, da so včasih pri nekaterih ljudeh vzroki za odločitve nerazumski in v bistvu škodljivi, pa jih ne uvidijo. Za pazit je na te reči. Saj ne rečem, da je pri tebi tako, sploh ne, samo razlagam, kaj vse se lahko dogaja.

Kar se tiče šol jaz ne morem sodit kakšni sta vaši šoli, lahko ti pa povem kot učiteljica, da je daaaaaaleeeeč, ampak daaaaleeeeč največ odvisno od tega, v kakšen konkretni razred otrok pride. Od otrok, ki so v konkretnem njegovem razredu. Če so bolj mirni in prilagodljive sorte, ne bo imel problema v nobenem primeru, če so razgrajači, ali če gredo čez trupla pri vse, bo imel v primeru, da je on sam občutljiv ali ima kakšne "specifike" gotovo več težav. Če pa je otrok sam zelo prilagodljiv in nenaporen že po naravi, potem v nobenem primeru ne bo imel nobenih težav ne z učenci ne z učitelji. Ja, učitelji naredijo en del, ampak saj pravim, ni pa to vedno bistveno, res ne, še manj je bistveno kakšne dejavnosti ponuja šola. Po mojih izkušnjah bolj preproste šole z manj dejavnostmi manj obremenjujejo otroke in imajo zaposlene manj nevrotične ljudi, ker nanje ne izvaja že vodstvo takih strašnih pritiskov in so navadno odnosi znotraj šol dobri. Tako da moje osebno mnenje predvsem zaradi lastnih izkušenj je, da bolj kot je šola nekomplikatorska, se ne duva navzven al kako čem reči, manj kot je storilnostna, boljše se bo otrok počutil.

Pa še to, če imaš možnost vpisat otroka na kakšno podružnico, je to skoraj da tako fino, kot bi ga vpisal na zasebno šolo. Otroci imajo tam res fajn luksuz bolj individualnega dela, poznajo se med sabo, super fajn jim je. Ne poznam podružnice, ki ne bi bila res odlična. Tako da če slučajno zbiraš med tema dvema opcijama, je navadno po zakonu povprečja mnogo več možnosti da naletiš na fajn šolo, če vpišeš na podružnico. Iz tega razloga, ankica, ko si zgoraj pisala, ne razumem zakaj razmišlaš kam bi otroka dala. Ali nimate poleg podružnice? Ma boljšega na tem svetu v sloveniji ne obstaja kot te male šole.

Je pa tako, da naredit moraš, kot tebi veli srce. Ne gleden avse, kar sem napisala. Ti bolje vidiš svoje razloge, jaz sem ti napisala svoje, ko sem otroke vpisovala na šolo.

(odgovor članu tlb)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: na katero šolo vpisat otroka
3.1.2011 13:56:24   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Gina
Iz tega razloga, ankica, ko si zgoraj pisala, ne razumem zakaj razmišlaš kam bi otroka dala. Ali nimate poleg podružnice? Ma boljšega na tem svetu v sloveniji ne obstaja kot te male šole.


Uf, ne, ni podružnice že 20 let če ne še več, drgač niti ne bi pomišljala.

Ma, imamo možnost vpisat v obe šoli v mestu, sta blizu ena drugi, samo da je med njima razlika (no, ne vem, po mnenju staršev, s katerimi sem se pogovarjala, bom pa se v to poglobila drugo leto, zdaj bomo še uživali v otroštvu user posted image ) ravno v vzdušju - ena je bolj storilnostno naravnana, je večji presing na učitelje in posledično se mi zdi, da pride to tudi do učencev. Na to šolo bodo šle vse naj prijateljice naše punce. Na drugi šoli pa naj bi bilo bolj umirjeno, manj tekmovalno...
Je pa spet res, da v devetih letih šolanja se marsikaj spremeni....
Saj pravim, bomo videli, kako in kaj.

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: na katero šolo vpisat otroka
4.1.2011 9:26:39   
tlb

Je pa tako, da naredit moraš, kot tebi veli srce. Ne gleden avse, kar sem napisala. Ti bolje vidiš svoje razloge, jaz sem ti napisala svoje, ko sem otroke vpisovala na šolo.
[/quote]

Gina hvala za obširen nasvet user posted image , s tazadnjim stavkom pa si tako ali tako povedala vse :)

saj tamalo sem samo enkrat vprašala kar tako mimogrede, kam bi šla v šolo-sem se hitro vgriznila v jezik, pa je bilo že prepoano....sem ji pa kazala taprvo šolo, bližje nas (tudi sama delujem po tem principu, da ji včinoma "sporočim svoje odločtve", pač kjer se mi to zdi potrebno, da jaz odločim).

Ne, nimamo sploh nobene podružnice, to bi mi bilo pa zeeeelo všeč, taka družinska šola :) eto, to bi bilo pa čisto po mojem okusu :)

Zdaj malo bolj razmišljam še vnaprej; tamali bo šel v šolo, ko bo taveiika v 6. razredu, tako da bom kar nekaj časa taksi služba. Al pa mogoče možu uspe dobiti službo kje tu blizu, pa prevzame vsaj del voženj (to pa so moje pobožne želje.....).
Pa ta ovinek od pol ure bom delala vsaj leto ali dve, kolikor bo tamali v varstvu pri moji mami.

(malo kar pišem del svojih razmišljanj, da bom imela vse na kupu.....)
in še vedno se veselim kakega dodatnega vašega razmisleka, pomisleka, premakne tudi moja razmišljanja :)
Hvala!
T
------

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: na katero šolo vpisat otroka
6.1.2011 10:21:04   
teta beta
Ravno tole vprašanje se hotela jaz danes zastaviti na tem forumu, pa vidim, da je že tu.

Torej, v tvojem primeru bi se mogoče odločila za prvo šolo. Prvič, ker je manjša, ne-fancy šola, pa predvsem  tudi ker je bližje, 10 minut peš ni ravno hudo za it in tja vozi šolski avtobus, ne javni in to celo kar dva javna avtobusa. To mora biti strašno zoprno, sploh kasneje, ko gredo sami, npr. da ima en zamudo, pa ti drugi uide ipd. Glede družbe okoliških otrok je pa tudi tako - npr. v naši ulici so bili pred 5 leti, ko se je naša rodila 3 otroci, naša, ena 4 letna punčka in njen 11 letni brat. Danes jih je 10, ker so se preselili.

No, zdaj pa moj problem:
Najprej bom opisala zemljepisno situacijo. Dve mesti, v katerih sta šoli, sta si oddaljeni cca 3 km po glavni cesti v ravni liniji. Moja domača vas je čez cesto od prvega mesta in ima podružnico s 5 razredi, od moje hiše je šola oddaljena cca 800 m (in matična šola v prvem mestu tudi). Trenutno s partnerjem živimo čisto drugje, 21 km stran, direktna avtocestna povezava, cca 15 min vožnje. V roku 2,5 let se bomo preselili v sosednjo vas, ki je od glavne ceste še malo bolj odmaknjena in proti smeri drugega mesta in tudi "upravno" sodi k drugemu mestu. GD že imamo, začeli bomo pa po febrarju, ko dobimo nov kredit, mogoče bi se lahko selili že prej, odvisno kako bo šlo. V vsakem primeru je to v planu in je zato sploh bi ne vpisovala v šolo v partnerjevem kraju, kjer zdaj živimo, ker se mi zdi, da ni fajn potem menjat šolo. V vrtec hodi čisto x in v nobenem primeru ne bi imela nobenega poznanega.

Naša bodoča vas poštno spada k drugemu mestu, šolsko pa je bila od nekdaj razdeljena, začetek vasi, cca 1/4, je spadal v prvo vas, ostalo v drugo mesto. Naša parcela sodi k mestu. Kam hodijo zdaj otroci - nimam pojma, po moje še vedno razdeljeno in glede na potrebe staršev. Ne vem niti dobro, koliko je sploh toliko starih otrok okrog. Naša najbližja soseda ima enako staro punčko in nato enako starega fantka kot jaz in onadva bosta zagotovo hodila v šolo v drugo mesto. In to je pravzprav moj najmočnejši argument za to šolo. Druga soseda, ki ima enako staro punčko, pa jo bo vozila v prvo mesto, se pravi niti ne na podružnico. Do druge šole vozi šolski avtobus, mislim pa da pelje tudi do podružnice, ker pelje skozi to prvo vas. Je pa podružnica v vsakem primeru naši parceli najbližja, obe veliki šoli pa sta cca enako oddaljeni.

Problem je tudi pri verouku, saj je navadno kmalu po pouku, rada bi jo pa vpisala v prvo vas, ki ima svojo faro in cerkev, jaz imam tu pokopano mamo in staro mamo, imamo tu maše in bi mi bilo prav hecno hodit drugam. Naša bodoča vas je tudi pri tem podobno razdeljena kot pri šolah - nekaj tu, nekaj tam.

Jaz delam doma, pri mojemu očetu, se pravi v prvi vasi, ponavadi hodim dol 3-4x tedensko. Kadarkoli lahko tam tudi prespimo, tudi do vrtca imam od tam 5 km. Vozimo se torej v vsakem primeru. Le da jo bom drugo leto morala vozit vedno jaz, ker moj ne bo mogel kot zdaj v vrtec. Glede podaljšanega bivanja ni problema ker lahko grem kadarkoli po njo.

Kakšne so šole? Hja, podružnica je luštna, seveda, mislim da tudi dobra, kader je seveda čisto drug kot tedaj, ko sem bila jaz tam, zato ne morem primerjat. Ampak takle jih včasih vidim, ko grejo in so tako luštni in tako malo jih je - to je meni zelo fajn, tudi pri vrtcu sem izbrala takega, vaškega, samo dva oddelka. Matična šola... mislim, da je dobra, ima veliko telovadnico, atletski stadion, veliko izbire, je pa bila cca 10 let nazaj zloglasna po drogah. Zdaj so verjetno to sanirali. Druga šola je menda tudi zelo dobra, več pa ne vem povedat, moram it malo svojo bodočo sosedo povprašat. Sta pa dva oddelka prvih razredov, tako da mogoče sploh ni nujno, da bodo vsi otroci iz naše vasi skupaj (kolikor jih pač je).

No, tako nekako, mogoče sem kaj pozabila napisat. Zdaj ko to berem opažam, da se bolj nagibam k podružnici, čeprav sem bila mnenja, da se bolj k drugi mestni šoli - to samo zaradi ostalih otrok in da ne bi bila naša dva neke izjeme. moram res vprašat, koliko jih je. S sosedovimi se bodo pa itak družili v vsakem primeru, ali ne? Še kakšno mnenje, prosim?

_____________________________

Ko si srečen, daj z dlanjo udari v dlan...

(odgovor članu tlb)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: na katero šolo vpisat otroka
6.1.2011 16:32:38   
tlb
evo; moja trenutna razmišljanja:

Malo bolj mi diši prva šola, logistično pa je druga šola "manj zapletena". Ker ko bo sama začela hoditi na avtobuse se lahko komot odpelje do moje mame (en avtobus), ki bo-upam, da bo lahko) hodila v šolo po "tamalega" (ki bo 6. razredov za taveliko) in potem pač jaz pridem po oba k mojim stršem.
Lahko pa se tudi dokaj komot odpelje domov, Avtobusi so na 15-20 minut, kar je torej najdaljše, kar bi eventuelno čakala.

Jaz sem naprimer hodila v šolo dokaj daleč od mesta prebivanja (ker smo se v mojem prvem razredu preselili), pa nekako nimam nekih "travm", da sošolci niso bili moji sosedje, sem pa imela v naselju veliko otrok in smo se lepo igrali (smo pa prav VSI hodili v šole dokaj "daleč", ker smo bili vsi priseljeni v prvih treh letih šolanja in so nas starši pustili v prvotnih šolah). pa sama imam dve najboljši prijateljici iz časa srednje šole, iz OŠ se pa nisem na nikogar tako moćno navezala.....
toliko za zdaj :))
LP T
-----


(odgovor članu teta beta)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: na katero šolo vpisat otroka
12.1.2011 13:39:02   
Rubin.
Jaz bi ga vpisla v drugo šolo. Se mi zdi, prehod veliko lažji, če imajo zraven še prijatelje. Pa še do mame je bližje, to bo vsaj v prvih letih velik plus.
Če sem prav informirana pa morajo v prvem razredu imeti spremstvo, tako da v vsakem primeru, mora nekdo z njo v šolo.


(odgovor članu tlb)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: na katero šolo vpisat otroka
12.1.2011 21:13:12   
Nika v službi
Tlb, jaz bi izbrala drugo šolo - predvsem zaradi bližine tvojih staršev. Službe so dandanes nepredvidljive in zato je veliko vredno, če imaš koga, ki lahko v primeru kakega zapleta hitro vskoči. Seveda pa moraš dobro pretehtati vse ostale pomisleke, ki tej izbiri ne govorijo vprid: dodatna vožnja, fancy šola,...

Teta beta, živjo.user posted image  V tvojem primeru bi izbrala podružnično šolo. Ker je najbližja, ker se logistično najbolje vklaplja.

Drugače pa jaz vedno, ko sem pred kakšno večjo dilemo, naredim spisek plusov in minusov/pomislekov za vsako opcijo. Potem sledi analiza in odločitev. Mogoče poskusite še na tak način, pri meni se praviloma zelo dobro obnese.

_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu Rubin.)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: na katero šolo vpisat otroka
13.1.2011 0:05:58   
Rubin.
IZVIRNO SPOROČILO: Nika v službi

Drugače pa jaz vedno, ko sem pred kakšno večjo dilemo, naredim spisek plusov in minusov/pomislekov za vsako opcijo. Potem sledi analiza in odločitev. Mogoče poskusite še na tak način, pri meni se praviloma zelo dobro obnese.


user posted image

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: na katero šolo vpisat otroka
13.1.2011 10:04:28   
tlb

IZVIRNO SPOROČILO: Rubin.

IZVIRNO SPOROČILO: Nika v službi

Drugače pa jaz vedno, ko sem pred kakšno večjo dilemo, naredim spisek plusov in minusov/pomislekov za vsako opcijo. Potem sledi analiza in odločitev. Mogoče poskusite še na tak način, pri meni se praviloma zelo dobro obnese.


user posted image


Tudi vama hvala :)
Ja, jaz tudi delam sezname user posted image , ampak tale me kar fajn muči :))))))

Lepo bodite :)
T
---------

(odgovor članu Rubin.)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: na katero šolo vpisat otroka
13.1.2011 12:44:20   
Rubin.
IZVIRNO SPOROČILO: tlb


IZVIRNO SPOROČILO: Rubin.

IZVIRNO SPOROČILO: Nika v službi

Drugače pa jaz vedno, ko sem pred kakšno večjo dilemo, naredim spisek plusov in minusov/pomislekov za vsako opcijo. Potem sledi analiza in odločitev. Mogoče poskusite še na tak način, pri meni se praviloma zelo dobro obnese.


user posted image


Tudi vama hvala :)
Ja, jaz tudi delam sezname user posted image , ampak tale me kar fajn muči :))))))

Lepo bodite :)
T
---------


Te razumem, odločitev ni lahka in je za 9 let. Sej boš videla, na koncu se boš odločila pravilno user posted image .

(odgovor članu tlb)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: na katero šolo vpisat otroka
14.1.2011 9:47:25   
tlb
[/quote]
Te razumem, odločitev ni lahka in je za 9 let. Sej boš videla, na koncu se boš odločila pravilno user posted image .
[/quote]

user posted image ja, se strinjam :))))))
z vsem user posted image
LP!
T

< Sporočilo je popravil tlb -- 14.1.2011 9:48:07 >

(odgovor članu Rubin.)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: na katero šolo vpisat otroka
14.1.2011 9:49:04   
tlb
IZVIRNO SPOROČILO: tlb


Te razumem, odločitev ni lahka in je za 9 let. Sej boš videla, na koncu se boš odločila pravilno user posted image .


user posted image ja, se strinjam :))))))
z vsem user posted image
LP!
T


kam pa mi je izginil ta beli kvadratek za citiranje :)))))
ah, komaj čakam, da me bo dete računalništva naučilo :)))))

(odgovor članu tlb)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: na katero šolo vpisat otroka
14.1.2011 11:50:27   
Rubin.
IZVIRNO SPOROČILO: tlb

IZVIRNO SPOROČILO: tlb


Te razumem, odločitev ni lahka in je za 9 let. Sej boš videla, na koncu se boš odločila pravilno user posted image .


user posted image ja, se strinjam :))))))
z vsem user posted image
LP!
T


kam pa mi je izginil ta beli kvadratek za citiranje :)))))
ah, komaj čakam, da me bo dete računalništva naučilo :)))))


Nismo vedno me krive za čudna citiranja, včasih ga tudi rr malce piha user posted image .

(odgovor članu tlb)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: na katero šolo vpisat otroka
14.1.2011 11:51:00   
Rubin.
Evo, vidiš meni je tudi citiralo kr neki.

(odgovor članu Rubin.)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: na katero šolo vpisat otroka
4.7.2011 16:21:21   
ČebelicaMaja
IZVIRNO SPOROČILO: Naja31

Jaz bi jo vpisala v tisto ki je v bližini tvoje mame. Ker po šoli bo verjetno hodila k njej.



To dobro premisli...jaz sem namreč hodila v OŠ, ki je bila tam, kjer je bila doma moja babi in posledično- sem bila tam tudi "DOMA"... tam sem bila od jutra do večera, ker so bili tam vsi moji prijatelji, domov sem praktično hodila samo spat in sploh nisem čutila povezave s tistim domom. Posledično nisem imela prijateljev, kjer sem bila uradno doma in ves čas sem fehtarila, da prespim pri babici... res da so bili drugi časi, mi smo res veliko previseli na dvorišču, sedaj ni več tako...pa vendar... ko sem to omenila naši soc.pedag. v vrtcu (ker je bila tista šola tudi zelo dobra šola-imela sem pomisleke, da bi tudi hčerko vpisala tja)je rekla besede, ki so se mi globoko vtisnile v spomin... "Gospa, ni pomembna toliko sama šola, kot to, da otrok nekje požene korenine..." in to je bilo to- sploh se več ne sprašujem kam...ker tam, kjer bo v šoli, bo tudi doma...

_____________________________

Življenje je plamen, ki dogoreva, toda vsakič, ko se rodi otrok, znova zažari. (George Bernard Shaw)

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: na katero šolo vpisat otroka
5.7.2011 22:07:20   
tlb

IZVIRNO SPOROČILO: ČebelicaMaja

IZVIRNO SPOROČILO: Naja31

Jaz bi jo vpisala v tisto ki je v bližini tvoje mame. Ker po šoli bo verjetno hodila k njej.



To dobro premisli...jaz sem namreč hodila v OŠ, ki je bila tam, kjer je bila doma moja babi in posledično- sem bila tam tudi "DOMA"... tam sem bila od jutra do večera, ker so bili tam vsi moji prijatelji, domov sem praktično hodila samo spat in sploh nisem čutila povezave s tistim domom. Posledično nisem imela prijateljev, kjer sem bila uradno doma in ves čas sem fehtarila, da prespim pri babici... res da so bili drugi časi, mi smo res veliko previseli na dvorišču, sedaj ni več tako...pa vendar... ko sem to omenila naši soc.pedag. v vrtcu (ker je bila tista šola tudi zelo dobra šola-imela sem pomisleke, da bi tudi hčerko vpisala tja)je rekla besede, ki so se mi globoko vtisnile v spomin... "Gospa, ni pomembna toliko sama šola, kot to, da otrok nekje požene korenine..." in to je bilo to- sploh se več ne sprašujem kam...ker tam, kjer bo v šoli, bo tudi doma...


oj!
smo vpisali mali miss na šolo bližje nam; sem bila na tistih predstavitvenih sestankih in mi je bila blližnja šola neprimero bolj všeč, ne vem, verjetno "6. čut" ;) in potem sem posledično našla same pluse za to šolo ;))))) tamali je občasno malo žal, ker grejo VSI iz vrtca v "drugo" šolo, ampak jo nekako zamotim, pa mislim, da se bo v šoli kar znašla in dobila same nove prijatelje :)
LP T
------

(odgovor članu ČebelicaMaja)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ko uspavanje traja tudi več kot eno uro
Kaj storiti, ko otrok zvečer, pa tudi čez dan, nikakor ne more zaspati in porabite tudi več kot uro, da otrok vendarle z...
To so znaki, ki kažejo na psihopatijo pri ...
Strokovnjaki na področju duševnega zdravja govorijo predvsem o teh štirih znakih.




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?