|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   naj ji povem-II del (ugriz)
22.5.2007 21:28:37   
mala maja
evo takole pogrižen je prišel moj malček danes domov. tale naša vzgojiteljica mi je čedalje bolj čudna.user posted image

desna roka
user posted image
leva roka
user posted image
hrbet
user posted image

Saj vem da se zgodi. Ampak kakšno opozorilo pa bi lahko prišlo do mene(a je tolk težko reč nekaj besedic., pa saj nisem zmaj in razumem da se to dogaja,  ne pa da sem nadrla ta malega. Šele potelj mi je kapnilo, da  ni bil on ker nima spodnjih enkic (miška)

< Sporočilo je popravil mala maja -- 22.5.2007 21:29:57 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: naj ji povem-II del (ugriz)
22.5.2007 21:34:26   
sato
Vse to je od danes? Ja kje pa je bila vzgojiteljica tisti čas, ko so grizli tvojega otroka? Ker to je verjetno kar nekaj časa trajalo, preden ga je nekdo iz vseh strani obgrizel. Groza. Seveda ji povej. Zgodi se en ugriz, ne pa vse to! Ubogi tvoj malček.user posted image  

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: naj ji povem-II del (ugriz)
22.5.2007 21:34:40   
Špelca21
Živjo!

Na tvojem mestu bi se definitivno pogovorila z vzgojiteljico, saj bi ti morala povedat, kaj se je s tvojim otrokom dogajalo v vrtcu. Tudi sama sem v tem poklicu in vem, da ne moreš vedno preprečiti vsega a starše je potrebno obvestiti in jim razložiti kaj je bilo.

Upam, da bo čimprej bolje z rokico.

Lp, Špela

< Sporočilo je popravil Špelca21 -- 22.5.2007 21:37:03 >

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: naj ji povem-II del (ugriz)
22.5.2007 21:39:24   
dix
naša dva sta pa danes prišla postrišena iz vrtca, torej z luknjami v laseh, vzgojiteljica ni videla nič (saj ji ne zamerim, ker za kaj takega ni potrebno več kot 20 sekund) ampak da naša dva nista vedela povedat da ju je en postrigel... bo jutri "frizer" ziher kaznovan ko povemo vzgojiteljici.

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: naj ji povem-II del (ugriz)
22.5.2007 21:48:15   
Erdbeere
mala maja, najbolje da ji vrat zaviješ...bom mela še jaz mir pred njo user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu dix)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: naj ji povem-II del (ugriz)
22.5.2007 21:57:44   
mala maja
Erdbeere ja sej verjamem da bi rada mir pred njo. Jaz tuduser posted image

Drgač pa je sato to od včerej. Sam enkej sem slikala danes , nekej pa včerej zvečer.

danes je vse še hujše. Plavo, rdeče, vijolično, rumeno..... Full grozno za vidt.
Pa sploh ne bi videla, če mali nebi jokat začel ko sem ga za roko prijela.user posted image  No ja pol k se je kopal že ampak prej pa ne.

Jo pa bo jutri slišala ja, pa nej si misli kar če. lahko bi mi vsaj par besed rekla. Tko kot pravi Dix. Sej se zgodi. Nisem huda ne jezna... Jezna sem edino zato ker mi ni nihče povedal.
Sej smo mel pri tavečjem tudi grizlijauser posted image user posted image  pa smo skupaj rešili. Enkrat je še celo naš enega ugriznil. Pač smo imeli roditeljiski sestanek prav zaradi tega in zadevo skupno rešili.user posted image user posted image  Pa tud strigl smo se, pa tatuje risal, pa majico smo mel sestriženo, pa hlače skrajšane, pa očala  smo polomil enemu fantku(smo jih drago palčaluser posted image user posted image )...........pa kaj pol smo preživel.

< Sporočilo je popravil mala maja -- 22.5.2007 21:58:42 >

(odgovor članu Erdbeere)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: naj ji povem-II del (ugriz)
22.5.2007 22:22:58   
Anonimen
Ja itak, jaz bi se tudi pogovorila!

Če bi se pa še enkrat zgodilo, bi pa šla tudi do ravnateljice.

(odgovor članu mala maja)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: naj ji povem-II del (ugriz)
22.5.2007 22:43:38   
Marogica
Najbolje, da izpišeš otroka in ga imaš med 4 stenami doma. Ne vem pa, na koga boš vse padce in ostale majhne poškodbe zvalilauser posted image  



_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: naj ji povem-II del (ugriz)
22.5.2007 22:45:45   
poška
ja, groza. ko se je pri nas to zgodilo (en ugriz v hrbet) se je vzgojiteljica opravičevala in ji je bilo res žal. takoj je povedala in do tega nikoli več ni prišlo. tole je pa že povod za resen razgovor pri ravnateljici, ne samo pri vzgojiteljici.

vsako poškodbo mora vzgojiteljica pri prevzemu pojasniti staršem takoj pri prevzemu.


_____________________________

ko ko ko ko daaaak

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: naj ji povem-II del (ugriz)
22.5.2007 22:51:03   
mayci
Saj ni zato vzgojiteljica čudna, če se otroci ugriznejo med sabouser posted image . Lahko je pol metra stran od dogodka, samo preprečiti se tega ne da... Je gotovo v sekundi, zgleda pa res grdo.
Bilo pa bi prav, da bi pač povedala, kaj se je zgodilo. To se mi zdi pa pošteno do staršev, ne moreš pa pričakovati, da se grizenje lahko odpravi s sestanki. To je razvojna faza v določeni starosti in mora miniti... Lahko pa je vzgojiteljica le malo bolj pozorna na določene otročke, ki grizejo.

_____________________________

Lepo je biti mamica.. :))

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: naj ji povem-II del (ugriz)
22.5.2007 22:52:27   
mala maja
IZVIRNO SPOROČILO: mala maja

Jo pa bo jutri slišala ja, pa nej si misli kar če. lahko bi mi vsaj par besed rekla. Tko kot pravi Dix. Sej se zgodi. Nisem huda ne jezna... Jezna sem edino zato ker mi ni nihče povedal.
Sej smo mel pri tavečjem tudi grizlijauser posted image user posted image  pa smo skupaj rešili. Enkrat je še celo naš enega ugriznil. Pač smo imeli roditeljiski sestanek prav zaradi tega in zadevo skupno rešili.user posted image user posted image  Pa tud strigl smo se, pa tatuje risal, pa majico smo mel sestriženo, pa hlače skrajšane, pa očala  smo polomil enemu fantku(smo jih drago palčaluser posted image user posted image )...........pa kaj pol smo preživel.


Marogica malo bolj preberi. NISEM JEZNA NANJO samo besedico bi pa lahko rekla. Se zgodi in sigurno se bi tudi meni če bi delala v vrtcu.

Me pa zanima kako bi reagirali ti če bi tvoj prišel s tremi ugrizi domov.user posted image   Vseeno ti verjetno ne bi bilo.

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: naj ji povem-II del (ugriz)
22.5.2007 22:57:17   
Anonimen
Ja, kaj pa če vzgojiteljica tega ne ve, in ti zaradi tega tudi ni mogla povedat, ker se ji ne sanja nič o tem??? Lahko je pisati neveden, kot pa vprašati! LP

(odgovor članu mala maja)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: naj ji povem-II del (ugriz)
22.5.2007 22:59:53   
mala maja
čisto možno, da ni nič videlauser posted image  

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: naj ji povem-II del (ugriz)
22.5.2007 23:14:10   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: mala maja

Me pa zanima kako bi reagirali ti če bi tvoj prišel s tremi ugrizi domov.user posted image   Vseeno ti verjetno ne bi bilo.


Sta prišla že oba in to tako močno, da se je videl celotni odtis zgornjih in spodnjih zob-prav lep krogec. Ta starejšemu se je odtis poznam celo skozi  debeli pulover, ta mlajši pa je bil že tudi 2x ugriznjen v ličko. In kaj naj? Vprašala sem vzojiteljico, če je slučajno videla kdo ga je ugriznil Pri ta starejšem je videla, pri tamlajšem ne.

Je vprašanje, kaj sta tudi moja dva delala, da sta bila ugriznjena. Saj otroci ne grizejo kar tako, za hec.


Bi pa sigurno hotela priti stvari do dna, če bi se to redno dogajalo. Kar pa se ni.

p.s. Mogoče je pa tvoj tudi koga ugriznil, ali pa še bo? Kaj pa na to praviš?


_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: naj ji povem-II del (ugriz)
22.5.2007 23:28:37   
lelaval
Moja najmlajša je tudi prišla domov ugiznjena v ličko. Ampak se je vzgojiteljica opravičila in povedala, da sploh ni videla, kkdaj se je to zgodilo- opazila je, ko je spala. Se zgodi pri otrocih - za to je potrebna le sekunda.

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: naj ji povem-II del (ugriz)
22.5.2007 23:54:11   
memole
Ok zdaj pa samo nekaj kje za boga pa otroci pridejo do škarij da so lahko strigli lase?
A se v vrtcu hecajo al vi to vse dopuščate glede na to da vidim da vas je nekaj napisalo da so vaši otroci prišli postriženi domov pa ni bilo nobenega konkretnega pogovora če se to še kar naprej dogaja!
Ne vem no mislim da za to ni opravičila ker škarje so zelo nevarna stvar pri tako mičkenih otrocih!
Še dobro da je ostalo samo pri laseh ne predstavljam pa si da bi eden od otrok namesto lase postrigel nekoga zabodel v oko pa naj si bo to ponesreči!
Kakšen bi pa potem bil izgovor vzgojiteljice tudi to me zanima!




_____________________________

26.9.05 se nama je rodila rožica Lara!
28.4.2010 se nam je pridružila še druga rožica Maja!
http://racka.moj-album.com

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: naj ji povem-II del (ugriz)
22.5.2007 23:56:06   
memole
Aja Mala Maja upam da boš ugotovila kaj je bilo in če je vzgojiteljica to videla!
Tudi ugriz včasih zna bit zelo nevarna zadeva!


_____________________________

26.9.05 se nama je rodila rožica Lara!
28.4.2010 se nam je pridružila še druga rožica Maja!
http://racka.moj-album.com

(odgovor članu memole)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: naj ji povem-II del (ugriz)
22.5.2007 23:59:30   
Urša
Moj ima tudi na vsake tolko ugriz na rokici, pa kaj, otroci pač grizejo! user posted image  Jaz se ne sekiram. Ga vprašam kaj je bilo in se sam še enkrat ugrizne. user posted image  user posted image  Je pa res v mili obliki, tako da nekih drastičnih barvnih spektrov ni videt.

_____________________________

Osrečujejo me zakladki Nika, Jaka in mali Izak:-)

(odgovor članu memole)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: naj ji povem-II del (ugriz)
23.5.2007 6:44:41   
srki
Tole je pa orng preveč!

Jaz ne bi bila tiho niti minute več. In upam, da starši tega otroka vejo, kaj počne. Pa madona, če vejo, da nekdo grize, ga ne morejo bolj nadzorovat?

Mah, ne razumem tega no.

(odgovor članu sato)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: naj ji povem-II del (ugriz)
23.5.2007 8:31:14   
mala maja
evo sem jo vprašala. je rekla da sta kar dva in da se včasih zgodi tako hitro da šele potlej ko je jok vidita kaj se je zgodilo. user posted image
Sem jo vprašala če je naš tudi med njimi (grizliji namreč)user posted image user posted image pa sta rekli da ne.

Sicer pa je res, da temu ne moreš uiti,. to je del odrraščanja. Šlo se je samo za to, da bi lahko namenili temu par besedic. Če ne drugega samo opozorilo.user posted image  A sem tolk čudna če ba samo rada da bi mi povedla.

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: naj ji povem-II del (ugriz)
23.5.2007 8:38:36   
Anonimen
Veš kaj meni tu edino ni všeč pri tej zgodbi 1. in 2.? Ker ni odkrite komunikacije z vzgojiteljico. Nekaj ti jih je že prej omenilo, da to ni nič takega. Meni pa se ne zdi nič takega, če se vzgojiteljico povpraša zakaj in kako. Pa res ni treba, da bi se zaradi tega počutila napadeno. Saj sem prvič slišala, da če iščeš informacije in sprašuješ, da je to že obtoževanje.

(odgovor članu srki)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: naj ji povem-II del (ugriz)
23.5.2007 8:42:16   
Špelca21
Ne verjemi, da nisi čudna če želiš zvedeti kaj se dogaja s tvojim otrokom.
In čeprav vzgojiteljica ni dejansko videla ko se je to zgodilo je morala videt potem, ko je bil verjetno jok in bi morala otroku dat gor obkladke in ga namazat z kremico proti podplutbam (vsaj pri nas jo imamo) pa se tudi ne bi toliko poznal zdej. In s tem je torej vedela kaj je bilo in bi ti morala povedat ne pa da moraš ti iz nje zvlečt kaj se dogaja.

Čimprej se "pozdravte".

Lp

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: naj ji povem-II del (ugriz)
23.5.2007 9:21:53   
Dejča
Tudi naša mala je prišla včeraj iz vrtca z ugrizom na desni roki (v 14 dneh že drugi user posted image ), vendar mi je vzgojiteljica vse z zelo slabo vestjo razložila, da je sicer stala zraven, vendar se je ravno nekaj ukvarjala z drugima dvema otrokoma, naša pa se je zravsala s še eno deklico zaradi tobogana, pa se je zgodilo. Nisem nič paničarila, saj vem, kakšni so otroci, pa tudi naša user posted image  je vragec in je eno punčko ugriznila že prvi teden v vrtcu user posted image . Se mi je pa zdelo simpatično, kako je potem vsem kazala svojo rokico in govorila: Pia. Očitno jo je ugriznila deklica po imenu Pia user posted image .
Na tvojem mestu pa bi vseeno opozorila vzogjiteljico in jo vprašal, če res ni ničesar opazila - če pa je, povej, da želiš, da ti naslednjič to tudi pove. Da pa bi otroka zaradi tega izpisala, kot je nekdo "pametno" predlagal, je pa največja neumnost pod soncem.

< Sporočilo je popravil Dejča -- 23.5.2007 9:23:42 >

(odgovor članu Špelca21)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: naj ji povem-II del (ugriz)
23.5.2007 10:06:19   
Gordana-3
kaj pa, če je vzgojiteljica pozabila? nam je 1x pozabila povedat, pa sem jo drug dan vprašala, kaj je bilo, da je laura rekla, da jo je ta in ta ugriznil. se je opravičila in to je to. zadnjič je spet pozabila in je nato klicala domov, da je povedala, kaj je bilo. preprečit pa tega res ne moreš. saj ne more 14 malčkov držat za roke, kaj šele 18! naša laura je prišla z ugrizom domov tud sedaj, ko je v kombinirani skupini, kjer so otroci od 2-4 let. eni pač radi "grickajo" in je to res sekunda, da te ugrizne. vem, ker ta naša mala spada med slednje.

(odgovor članu Dejča)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: naj ji povem-II del (ugriz)
23.5.2007 10:31:07   
Laubica
Pi nas je tudi bil to problem -so imeli v skupini enga grizlija ki se je vedno v našega zaganjal,so same vzgojiteljice tako povedale da se naš igra z nekom drugim oni pa prileti iz čistega mira in se zažene v njega in ga vgrizne v lopatico in to do krvi.In to se je zgodilo 4x vsak teden tako da smo potem že bili resno jezni in prestrašeni-tedensko smo imeli sestanke in potem je moral grizli za kazen se čisto sam igrat in ni smel v bližino drugih otrok,to je bilo zadnje leto pred šolo,no potem ko je naš šel v šolo se je pa v druge otroke zaganjal in zdaj je v 1. razredu in še vedno grizeuser posted image

(odgovor članu Dejča)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?