|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   najem
13.6.2006 7:22:31   
Divja vijolica
Prosim za pomoč. Prvič bi šli v najemniško stanovanje in nas je pošteno strah ali bomo finančno zmogli. S partnerjem imava skupno pribl. 240. 000 sit dohodka user posted image , ampak to je res čisto vse (z otroškimi dokladi).

Sicer še iščemo najugodnejšo rešitev, imamo pa ponudbo 63 kvadratov, dobra lokacija, pogodba se lahko sklene za daljše obdoje. Lastnik hoče 450 eur  (108.000 sit)
na mesec, je pa rekel, da bi se dalo zmeniti za manj. Je pa stanovanje neopremljeno, tako kot sva hotela, ker pohištvo imamo svoje.

Sedaj pa ne vem, ali bi se nam izšlo skozi mesec. Ne vemo še kaj vse je vključeno v stroške, in kaj bi še morali plačevati. Mene je strah, da bi nam na koncu zmanjkalo za osnovne stvari(hrano).
Kako vi pridete skozi mesec, če vam ostane za hrano, bencin, internet, dodatno zavarovanje, zavarovanje za avto le še slabih 100.000 sit. Ali se da, ali je bolje da iščemo ugodnejšo rešitev.
Hvala za nasvete. lp
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: najem
13.6.2006 7:26:53   
Anonimen
Ja kakšno stanovanje pa je to? Za 108.000sit user posted image  Pri nas so dvosobna stanovanja privat najem (Štajerski konec) , od 30-50.000sit. Preverjeno!!

(odgovor članu Divja vijolica)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: najem
13.6.2006 7:28:34   
Divja vijolica
Ja to je Gorenjska, in s stroški vred. 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: najem
13.6.2006 7:31:03   
Lumpi
Meni se zdi dejansko zelo težko izvedljivo.
Če sesteješ; najemnina, elektrika, internet, televizija, zavarovanje, kabelska, odvoz smeti, voda,...
Midva imava 50m2, palčujeva 70.000,00, plus internet, telefon, mobitel, elektrika, tekoči stroški za stanovanje, zavarovanje, vrtec. Skupaj pride 140.000,00 (z najemnino).

No, take stroške imava midva.

_____________________________

Kdor ne zapusti obale, nikoli ne spozna skrivnosti oceana.

(odgovor članu Divja vijolica)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: najem
13.6.2006 7:58:55   
pinkiponki
Mi sicer ne živimo v najemu, samo vam predlagam, da poiščete ugodnejšo varianto, ker to je pa precej huda najemnina glede na vajine dohodke - pa morš gledat, da se čez mesec pojavijo še kakšni nepredvideni stroški in denarja prehitro zmanjka, potem je pa preveč slabe volje....to je moje mnenje - upam, da dobite ugodnejšo varianto!!


_____________________________

pozdravček od mene

Včasih sonček2*, zdaj pinkiponki
Taja 13.10.2004
Jaš 27.9.2006
Tin 1.6.2009
http://www.moj-album.com/album/6793309/




(odgovor članu Lumpi)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: najem
13.6.2006 8:28:21   
StBarbara
Jaz bi tudi raje manjše stanovanje poiskala oz. ugodnejšo ponudbo. Bolje, da se malo stisnete v manjši kvadraturi, kot pa, da vam zmanjka za hrano na koncu meseca. Kot so punce že omenile, še prehitro pride kakšen strošek, ki ni predviden v proračunuuser posted image .

_____________________________

In sreča je, da je pred mano pot, in to da vem, da je slast v tem, da grem.

(odgovor članu pinkiponki)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: najem
13.6.2006 8:33:13   
StBarbara



RADOVLJICA, MESTNO JEDRO user posted image  
user posted image

Oddaja: Stanovanje 2,5-sobno

Cena: 70.000 SIT
(292 EUR)*


Velikost: 60 m2     Leto: zgrajeno leta 1997  
Opis: stanovanje je opremljeno, možnost interneta




Ponudnik: 0.ZASEBNA PONUDBA
Kontakt: 041/941-283  
ta se mi zdi cenejši pa ima isto kavadraturo. Drugače pa pobrskaj po nepremičnine.net, ker ne vem kateri konec gorenjske vam ustreza.

_____________________________

In sreča je, da je pred mano pot, in to da vem, da je slast v tem, da grem.

(odgovor članu StBarbara)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   [Brisano sporočilo]
13.6.2006 8:48:58   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: najem
13.6.2006 8:55:48   
Anonimen
Meni se zdi to zelo veliko glede na vaše dohodke.

Priporoča se, da naj bi za stanovanje (najem+stroški)  namenili ca 1/3 mesečnega dohodka, v vašem primeru je to ca. 80.000 SIT.
V

(odgovor članu Divja vijolica)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: najem
13.6.2006 8:59:10   
Anonimen
Mislim, da so dvosobna po okoli 300 eurov. Po mojem je toliko denarja, kot ga želi ta možakar, preveč. Vam bi se pa pošteno poznalo 30 tisoč, a ne?

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: najem
13.6.2006 9:13:34   
Anonimen
anonimen, če si mogoče iz mb ali ožje okolice in praviš da veš preverjeno za takšno ceno, a pol morda veš za kakšno stanovanje, ga NUJNO išče moj bratuser posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: najem
13.6.2006 9:41:09   
Anonimen
Meni se zdi predrago glede na vajine prihodkeuser posted image .Midva sva sedaj sicer na svojem,vendar sva do pred kratkim bila v najemu,plačevala sva za 80 kvadratov 70.000 plus 35.000 stroški,torej vse skupaj 105.000 in to v Portorožu,klumatizirano in opremljeno.Pa nama šlo zelo na tesno,in sva bila samo dva z skupnimi dohodki 430.000,pa nama je za marsikaj zmanjkalo,pa res ne živiva v luksuzu.To,kar ti stric ponuja je absolutno predrago,pa se opremljeno ni!Saj vem,da imate svoje pohištvo,vendar je treba vedno še kaj dokupit.

Odkrito mislim,da se vam ne bo izšlo,pa sama nista,kolikor razumem imata še otroka in vedno se pojavijo izredni stroški,avto se pokvari,pozimi je kurjava,verjetno bi kdaj šli radi na dopust,.....

Raje poiščite kaj ugodnejšega,za začetek manjšega in če vidite da se izide,pa počasi iščite kaj večjega.

Srček

(odgovor članu Divja vijolica)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: najem
13.6.2006 10:27:31   
darjatimci
Kot vse ostale tudi jaz menim,da vama s temi prihodki ne bo zneslo,poiščita cenejšo varianto.Mi smo bili pred leti tudi podnajemniki in vem kako se pozna vsak strošek,sploh,če predstavlja polovico vseh prihodkov.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: najem
13.6.2006 14:01:24   
Dadi
Ja Radovljica je svinjsko draga...Midva sva gledala parcelo. Pa rajš ne povem kolk gnarja pa kakšna. Ista fora so Lesce. Če bi šla malo ven iz Radovljice, v smeri proti Bledu ali pa Kranju, bi vaju ceneje prišlo.

_____________________________

May you be strainghtened by yesterday¨s rain, walk straight in tommorow¨s wind and cherish each moment of the sun today.

(odgovor članu darjatimci)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: najem
13.6.2006 15:05:04   
Divja vijolica
Hvala za vaše odgovore. Bomo še malo iskali, ker je to res predrago za nas.
Za Dadi; jaz imam informacije da sta ravno Bled in Kranj draga.
Drugače bi pa šli tudi na Jesenice, sem malo gledala pa je tudi kar drago. user posted image

(odgovor članu Dadi)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: najem
13.6.2006 18:52:14   
Anonimen
Brez zamere, ampak jaz vam bom pa vsem skupaj spustila eno prav lepo kontra kajlo. user posted image user posted image user posted image
Niti eni od vas ne verjamem, da se ne da, ker SE DA. Če jaz lahko, lahko vsak. Sorry za tako logiko, ampak to sem pač jaz.
Naša najemnina (če mene vprašate, na najdražjem koncu Slovenije - LJ BTC) je 105.000 SIT, stroški pa 50.000 SIT (z Internetom vred). S Kamikazo nimava rednih dohodkov, ampak dohodki, ki jih imava, so pa nekako srednja žalost. user posted image  Že res, da včasih kakšno blesavo položnico zamaknem za kakšen mesec, pa zaradi tega nikogar ne pobere. Da se. V nobenem luksuzu ne živimo, to je res, ampak ni pa nihče lačen in bos niti za 5 minut v mesecu. Stalno jamram, kako ne znam ravnati z denarjem in podobno user posted image , ampak hej - da se pa vseeno. Če se ne bi dalo, potem mene ne bi bilo več. Pa sem.

Je pa res drago, ja, to se pa strinjam. Ampak dobre stvari imajo svojo ceno. Ponavadi je lokacija prva in zato imam tudi jaz tako drago. Se mi pa zdi, da ima ta lokacija toliko prednosti, da je vredna svojega denarja. In se ne preselim ne zlepa ne zgrda, dokler sem zdrava in sposobna vlačati denar domov.

Ampak, kakor sem rekla - vsak po svoje. Se pa da s 100.000 SIT brez problema preživeti. Kosilo za 4 osebe narediš že za 500 SIT, torej...?

(odgovor članu Divja vijolica)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: najem
14.6.2006 6:49:34   
skuštrana
Najbolje, da si daš izračun na papir. Sama najbolje veš koliko porabiš za hrano, kozmetiko, ostale drobnarije, bencin,....Če je to cena z vsemi stroški potem niti ni tako veliko (če pa bosta morala plačati stroške posebej, potem pa je to ogromno). Midva imava najemnino 40 000 potem pa še enkrat toliko stroškov.
Vse je odvisno od tega, kako skromno ste navajeni živeti. Če si zelo želute na svoje potem se vse da. Kjer je volja tam je pot. Bi pa jaz na tvojem mestu (če se vam ne mudi s selitvijo) še malo počakala in našla kakšno bolj ugodno varinato. Saj se najde, samo čakati moraš in ko se ponudi - hop po njej...
Glede najemnin v Mb - moj bratranec oddaja garsonjero dvema študentoma za 50 000, tako da dvosobno stanovanje ne moreš najti za 30 000...Razen v kakih orto rovtih.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: najem
14.6.2006 8:03:02   
Anonimen
kje v Mbju dobiš 2 sobno za 30.-50.000?

Moja najboljša prijateljica ima 33 m2 garonjero, nic ekstra, brez balkona v onih blokih pri taborski tržnici in plačuje 50.000 sit -vračunani stroški, razen internet in telefon.


(odgovor članu skuštrana)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: najem
14.6.2006 8:58:03   
Mateja*
Divja vijolica, tole je res drago. Mi plačujemio 72.000,00 za 75 m2. Probej znižat, če ti je lastnik rekel, da bi se dalo zment. Če bo pa še vedno preveč, pol pa išči naprej. Poglej malo Tržič-Bistrico, ali kaj drugega, če praviš da bi šli tudi ven iz Kranja.
Midva skupaj zasluživa okoli 450.000,00, imava 3 otroke (2 v šoli, ened je 2 leti), pa najemnina, kredit za avto, položnice za stanovanje, hrana, bencin in ostale potrebne stvari, in ne prišparava prav nič skozi mesec.
Razmisli!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: najem
14.6.2006 14:59:56   
bobek05
Divja vijolica, mi smo 3-članska družina in imamo v najemu 56m2 (se je pa dalo iz dvosobnega narediti 3 sobno stanovanje - sta kuhinja in dnevna združeni, tako da še ostane spalnica + dodatna soba, ki smo jo spremenili v otroško)... Za najemnino (v MB-Pobrežje) plačujeva 65 jurjev na mesec, potem pa so še stroški in skupaj nanese cca. 130 jurjev mesečno user posted image  Je pa res, da imamo ADSL tako da je že zaradi tega malo več.

Ti moram priznat, da vedno bolj razmišljava o nakupu lastnega stanovanja, ker se enostavno NE SPLAČA plačevati najemnin. Tako pa vzameta kredit (ki bi vaju po moje prišel isto ali malo več), je pa stanovanje na koncu vajino...

Če imaš vključene stroške oz. je cena, ki si jo dala s stroški vred, potem ni dosti, če ne pa je OGROMNO!

_____________________________

Najin sonček Anej se je rodil 16.6.2005.

(odgovor članu Divja vijolica)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: najem
14.6.2006 15:02:25   
bobek05
ja, to mene tudi zanima - kje v MB dobiš 2-sobno stanovanje za 30-50 jurjev? user posted image  za ta denar še garsonjere ne dobiš...user posted image

_____________________________

Najin sonček Anej se je rodil 16.6.2005.

(odgovor članu bobek05)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: najem
14.6.2006 15:10:32   
Divja vijolica
To je najemnina, stroški so že všteti! Samo ne vem še kaj vse bi spadalo pod te stroške, in kaj vse bi še morala plačevati.
Danes gremo na ogled, rekla bova za največ 80.000 sit. Saj vem da je skoraj nemogoče, samo mogoče pa nam rata.

(odgovor članu bobek05)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: najem
15.6.2006 21:12:07   
Urška//
Mi smo iz Mb in plačujemo za dvosobno stanovanje na Taboru 48 000 sit,user posted image

ampak 108 000sit s takimi dohodki, meni se ne bi izšlo, ker smo približno na istem in komaj prilezem skozi mesecuser posted image user posted image

_____________________________

Urška in Lara(10.05.2005) in Nejc(17.10.2008)

(odgovor članu Divja vijolica)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: najem
16.6.2006 10:57:11   
Anonimen
Nisem brala vseh postov...bom kar odgovorila!

Da ti predstavim svojo situacijo:

Plače imam 180.000 sit/mesec z malico in prevozom. Najemnino imam 70. 000 sit ( živim v centu lj. na 25 m2) + cca 25.000 (voda, elektrika...) + cca 5.000 GSM+8.000 internet+cca 15.000 bencin= cca 125.000 sit
Ostane še 55.000, kar imam za hrano, čike, če kam grem....
Pa kr znese. Lahko ti rečem, da mi nič ne manjka. In vedno sem uredu oblečena in skoraj vedno presita user posted image user posted image user posted image
Samo toliko v tolažbo.

(odgovor članu Divja vijolica)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: najem
16.6.2006 11:12:10   
darjatimci
Divja vijolica,ne vem sicer koliko članov vas je,ampak da vam ostane 130.000 na mesec za ostale stroške in hrano,fino boste mogli stiskat.Sploh,če imaš še kakšnega otroka v vrtcu ali pa šoli,sami stroški,kje so pa še oblačila,obutev.Poskusi najti bolj ugodno varianto,saj stanovanja,ne boš menjala vsak mesec,kajne.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?