|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   naravni porod - kje je najbolje
27.5.2005 9:24:23   
via_2
pozdravljene,

z veseljem prebiram vse Vaše koristne nasvete. Na Vas se obračam s svojim problemom. Čeprav imam predvideni datum poroda šele v mesecu decembru, pa bi želela že prej izvedeti nekaj informacij v zvezi s porodom.

In sicer, sem se odločila za naravni porod, doma pa sem iz okolice Ljubljane. Zanima me, v kateri porodnišnici je za tak način poroda najbolje poskrbljeno v smislu, da se lahko v naprej dogovoriš in da ti to omogočijo.

Hvala za Vaše odgovore in veliko sreče in sonca vsem!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   naravni porod - kje je najbolje
27.5.2005 9:37:30   
itta
Pozdravljena!

Najprej definiraj kaj zate pomeni naravni porod.
Brez sredstev proti bolečinam, brez klizme, sede, stoje,....?

lp, itta

(odgovor članu via_2)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   naravni porod - kje je najbolje
27.5.2005 11:03:58   
via_2
z naravnim porodom mislim porod čepe oz. sede. glede sredstev proti bolečinam se bom pa še odločila.

lp

(odgovor članu via_2)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   naravni porod - kje je najbolje
27.5.2005 12:00:10   
itta
Mislim, da se lahko v vsaki porodnišnici zmeniš in rodiš tako kot želiš ti!!!
Predlagam, da napišeš porodni načrt in ga neseš s sabo, ko boš šla rodit. Na njem natančno navedi, kaj želiš in česa ne. Prepričana sem, da bosta ti in partner oz. mož z vsako babico našli skupni jezik in sprejeli najboljše odločitve tako zate kot za otročka.

Pa še praktičen nasvet, če ti ne odteče voda, ne hodi prezgodaj v porodnišnico (res počakaj da so popadki na 5-10 min).
Pa še o porodnišnici Lj.: V njej sem rodila pred 7 meseci. V sprejemno sem prišla z rednimi popadki na 5 min, odprta 8cmm, rodila brez klizme, britja in sredstev proti bolečinam v 20 minutah. Za vsako stvar so me vrašali če dovolim (prerez presredka,...), tako da sem imela občutek da "nadzorujem" oz aktivno spremljam svoj porod. Skratka čudovita izkušnja. :bravo:

lp

(odgovor članu via_2)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   naravni porod - kje je najbolje
27.5.2005 12:12:41   
Flip
Ja imas pa res sreco da si tako skoz prisla...jaz sem rodila pred dvema mesecema v Novem mestu in ne morem se tako pohvalit...so precej konzervativni in o kakem porodnem nacrtu ki bi ga upostevali lahko le sanjas!
Delo opravijo zelo rutinsko in najraje vidijo da bi ze po porodu odsel domov! Zdravniki so vsi po vrsti zanic! Sestre so kakor trofis...ene ok, druge za odstrel- dobesedno!
Jaz sem bila presrecna ko sem yapustila porodnisnico....Prvic pa sem rodila tudi jay v LJ in bila ravno tako yadovoljna z oskrbo....

(odgovor članu via_2)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   naravni porod - kje je najbolje
27.5.2005 15:16:43   
via_2
hvala obema za odgovor.

vem, da se načeloma da v vsaki porodnišnici zmenit o načinu poroda, vendar pa sem slišala, da je v ljubljanski premalo razpoložljivih sob za porod čepe ali sede. tako da v primeru, da je vse zasedeno, pač rodiš klasično.

jaz pa ne bi rada, da se mi to zgodi, zato me je zanimalo, kje se da zmenit za tak način poroda, s tem, da se tega tudi držijo oz. da imajo dovolj sob tudi za porod čepe oz. sede.

pa lep vikend vsem. baje bo vroče :)

(odgovor članu via_2)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   naravni porod - kje je najbolje
27.5.2005 17:48:03   
Anonimen
Mislim, da porod sede oz. čepe lahko poteka le na posebni porodni pručki, ki jo mora imeti porodnišnica na razpolago. Drugje ne vem, izolska jo ima.
Za porod na pručki ti pripravijo posebno srečanje z babico, ki ti porod posebej predstavi, prisoten pa mora biti nujno tudi nekdo, ki te bo spremljal pri porodu in te podpiral.

(odgovor članu via_2)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   naravni porod - kje je najbolje
27.5.2005 20:29:17   
itta
V ljubljani pručko imajo in mislim da zanjo ni potrebna posebna soba (saj se lahko prenaša iz sobe v sobo - zgleda kot en nizek okrogel stolček z odprtino na eni strani.
Res pa je, da v vseh sobah ni novejših postelj (ki se dajo razstavit in sestavit, da lahko ženska skoraj sede rodi.

Mogoče bi o vsem tem vedeli kaj več v šoli za starše Lj porodnišnice.
Pa še en link na temo.

http://www.otrokdruzina.com/stare_%20stevilke/2004/avgust/naslovna_tema_6.htm

lp, itta

(odgovor članu via_2)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   naravni porod - kje je najbolje
28.5.2005 8:44:06   
Žirafca Helena1
Jaz sem rodila v Ljubljanski porodnišnici. Na začetku mošnih popadkov mi je babica ponudila masko za dihanje za lajšanje bolečin in sem rekla da še ne želim saj ni hudo. Čez pol urice pa sem že prisila za masko. To je bilo edino lajšanje porodnih bolečin, ki sem jih prejela.

Za prerez presredka me niso vprašali.

Sem pa prosila babico med porodom, če bi lahko rodila čepe, ker se mi je zdelo da bo lažje-gravitacija in to. Pa mi je babica (je bila ogromna kot omara) rekla: "ja ljubica draga, kako naj ti pa jaz pomagam potem rodit, ko sem taka ogromna, sej ne morem pod tabo zlezt, da bi videla, kaj se dogaja".

Sej bi bilo res čudno. Pomoje porod čepe vodijo bolj drobne babice. Boš morala na tako naletet.

Aja, pa še to. Ene pol ure, uro po porodu je prišla ena študentka vzet dol tiste cevke, ki jih dajo za umetne popadke in lajšanje bolečin (se zdaj ne spomnim, kako se jim reče), pa je bla tolk začudena, ker jaz tega nisem mela. Sploh ni mogla verjet, tako da je najbrž V Lj porodnišnici praksa da vsem po vrsti dajejo to na roko.

Pa lep porod (:bravo::bravo:vsaj tak kot sem ga imela jaz:bravo::bravo:), Helena:miska:

(odgovor članu via_2)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   naravni porod - kje je najbolje
28.5.2005 20:57:01   
Anonimen
Helena, a babica te je kar tikala?

(odgovor članu via_2)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   naravni porod - kje je najbolje
3.6.2005 13:17:38   
Grascakinja
Pri porodu na pručki moraš vedeti, da ti babica ne more varovati presredka in tvegaš raztrganino, kar je bistveno slabše, kot če te režejo.
Nujno rabiš spremljevalca, da te zadaj podpira.

Ko sem se jaz z babico pogovarjala o možnih načinih, je rekla, da je fino popadke bit na pručki ali žogi, sam iztis pa je lažji za vse udeležene na porodni postelji, sploh pri prvorodnicah.

(odgovor članu via_2)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Pregled nuhalne je priporočljiv za vse nos...
S presejalnim pregledom nuhalne svetline v času od 11. do 14. tedna nosečnosti lahko licenciran ginekolog odkrije veliko...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?