|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   nasvet - prva kašica
27.9.2009 21:10:49   
PC Baby
Punce, prosila bi za nasvet: tamalega (5 mesecev) še vedno polno dojim, ker pa je od drugega meseca naprej prespal celo noč, zadnje 2 tedna pa se zbuja tudi po 3x in hoče jest, je patronažna rekla, naj mu dam zvečer pred zadnjim dojenjem še riževo kašico.

To sem tudi naredila in prvi dan mu je bilo zabavno (malo noter malo ven), drugi dan je pojedel mogoče 2 žlički- še to ne, naslednje 3 dni pa se je upiral, stisnil ustnice, odrival žličko in jokal če sem mu jo hotela vseeno dati.

Kaj mi svetujete naj naredim? Vztrajam še naprej pa mogoče ga bo minilo ali naj zamenjam kašico? Patronažna mi je rekla sicer prav za to Milupino instant First Cereals, ker mu še ne dodajam druge goste hrana in ta naj bi bila samo za premostitev noči, da ni lačen. Kaj mislite?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: nasvet - prva kašica
27.9.2009 21:13:49   
Detece
Če mu ne paše, potem ga jaz ne bi silila. Otrok sam pokaže ko je pripravljen na gosto hrano. Ali se zbuja zaradi lakote je pa vprašanje...Lahko se zbuja zaradi crkljanja, mogoče celo kakšnega zobka....
Naš je star 10 mesecev in še vedno ne spimo celo noč....

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: nasvet - prva kašica
27.9.2009 21:15:13   
zmajaz
Poskusi kak drugi okus od teh milupinih kašic, ki se sme dati že od 4 mesecev dalje. Naša ta prva je jedla recimo samo okusa korenček, jabolko in pa čokolada, vse ostalo, kar sem probala, sem lahko podarila dalje sosedovemu fantku, ker naša ni marala. Naš ta drugi je pa star skoraj 5 mesecev in mu trenutno dajem okus riž, koruza, pa mu je zelo všeč in ga kar dosti poje.

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: nasvet - prva kašica
27.9.2009 21:17:08   
PC Baby
Super hvala! Oba nasveta sta zelo "življenjska" user posted image

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: nasvet - prva kašica
27.9.2009 21:24:39   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: PC Baby
tamalega (5 mesecev) še vedno polno dojim, ker pa je od drugega meseca naprej prespal celo noč, zadnje 2 tedna pa se zbuja tudi po 3x in hoče jest,


Tole je pa ista situacija, kot je bila pri naši ta prvi. Tam nekje pri 4,5 meseca se je začel njen nočni spanec krajšati in na koncu sva prišli do tega, da je spet prvič jedla že ob 1h zjutraj, čeprav je pla spat šele okoli 22h. Predvidevam, da ji enostavno moje mleko ni bilo več dovolj nasitno, da bi lahko zdržala do jutra. Jaz sem ji sicer začela dajati GH šele pri 6. mesecu, pa je ni nikakor marala. Potem je končno sprejela vsaj to Milupino kašico, ampak na začetku le po nekaj žličk. Da sva prišli do tega, da je pojedla cel normaln obrok, je trajalo skoraj cel mesec. Zbujala se je pa še kljub temu dalje po ustaljenem urniku - predvsem iz navade, ker sem potem videla da ob 1h zjutraj figo kaj poje, da se bolj kot ne crtlari. Tako da sem morala potem to končati tako, da sem ji enostavno ukinila dojenje ob 1h zjutraj. Glede na svoje izkušnje pri ta prvi, bi jaz na tvojem mestu kar vztrajala s kašico, preden mu to nočno zbujanje preide v navado, samo bi mu pač ponudila drug okus, če tega ne mara. En mu bo zagotovo všeč. Ta drugemu sem jaz začela dajati to kašico že kmalu po tem, ko je dopolnil 4. mesece, in se zadeva zaenkrat kar obnese, ker mi lepo podaljšuje spanje. Večinoma spi od 21h do 4h/5h, zdajle mi je pa že 2x spal celo od 20h do 6h. user posted image

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: nasvet - prva kašica
27.9.2009 21:34:23   
bskrle
Jaz dajem kašico popoldne in zvečer, zvečer najraje banano, ki je bolj nasitna kot korenčkova.

_____________________________

Mama štirih deklic in 5ra

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: nasvet - prva kašica
28.9.2009 13:22:04   
PC Baby
Glede na to kar ste napisale bom danes šla kupit drug okus in spet poskusila nekaj dni. Si pa mislim: če mu že ta prva stvar ki sem mu jo ponudila ni všeč, kaj šele bo... Bo treba kar s trdo roko začet tole hranjenje...

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: nasvet - prva kašica
28.9.2009 16:01:30   
dushka
Mi smo na začetku tudi nekaj časa rabili, da je pojedla cel obrok po žlički. Je tudi jokala. Drugače pa moja punčka noče jest, če je že zaspana in začne jokat. Tako, da ji moram dat večerjo že ob sedmih zvečer, ko še ni tako zaspana. Je mogoče krivo to, da je že zaspana?

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: nasvet - prva kašica
28.9.2009 16:15:47   
vanilla
IZVIRNO SPOROČILO: dushka

Mi smo na začetku tudi nekaj časa rabili, da je pojedla cel obrok po žlički. Je tudi jokala. Drugače pa moja punčka noče jest, če je že zaspana in začne jokat. Tako, da ji moram dat večerjo že ob sedmih zvečer, ko še ni tako zaspana. Je mogoče krivo to, da je že zaspana?


Ja, sigurno je krivo to, da je že zaspana. Tudi naša, ko je recimo že zelooo lačna ali utrujena, mora dobiti takoj, brez nekega čakanja in včasih od silnega razburjenja in utrujenosti sploh noče jesti.

Zato je tudi pri dajanju goste hrane treba dajat takrat, ko je dojenček še dobre volje,  oz. kake pol ure pred uro, ko je ponavadi "alarm" za lakoto user posted image .

(odgovor članu dushka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: nasvet - prva kašica
28.9.2009 16:19:46   
vanilla
IZVIRNO SPOROČILO: PC Baby

Glede na to kar ste napisale bom danes šla kupit drug okus in spet poskusila nekaj dni. Si pa mislim: če mu že ta prva stvar ki sem mu jo ponudila ni všeč, kaj šele bo... Bo treba kar s trdo roko začet tole hranjenje...


Ne, ne boj se, da boš imela težave s hranjenjem. Na začetku se večinoma zmrdujejo nad vsem, ker je vse novo.. Saj slišimo tudi mamice, ko pa pravijo, da takoj odpirajo usta kot ptički in se kar tresejo od navdušenja pred novo hrano.. No, jaz vseeno mislim, da v večini primerov ni tako. Večinoma premetavajo po ustih, skušajo izpljuniti, se kremžijo.... Moraš pa vztrajati in mu večkrat ponuditi isti okus in ga bo čez nekaj dni lahko sprejel.
Naša tut ni marala korenčka kot takega prvi dan... Pa sem drugi dan probala, pa je bila žlička več... tretji dan spet zmrdovanje... Pol pa sem nardila krompirjev pire in zraven korenček, je pa lepo jedla... Tak da, vztrajat je treba, če pa nekaj dni ni pozitivnega učinka, potem pa zamenjaj kašico oz. hrano in poskusi znova... Čez čas pa spet lahko poskusiš s taprvim okusom, ki ga sprva ni maral.. mogoče ga kasneje celo spet sprejme.

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: nasvet - prva kašica
28.9.2009 20:34:54   
PC Baby
Ne boste verjele kaj je bilo danes. Sem se odločila, da mu še danes poskusim dat enako kašico, potem bi pa kupila nov okus, če bi bilo isto. In je bilo isto: zmrdovanje, odrivanje žličke in jok. Potem me pa nekaj prešine: jaz ga namreč hranim s Chiccotovo žličko, mehko, silikonsko, anatomsko itd., itd... mož je pa enkrat kupil 5 baby love žličk (vse za 0,30 centov), ki so trde, neanatomske itd. In mu probam dat isto kašico še z drugo žličko in hudiček mali je zmazal 5 žličk in hotel še.

Otroci... :)

(odgovor članu vanilla)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: nasvet - prva kašica
28.9.2009 20:37:59   
veronikab
user posted image user posted image user posted image za hranjenje. PC Baby pa poročaj, kako se bo uredilo s spanjem.

_____________________________

Najina sreča Jakob Bela se je rodil 27. 4. 2009.

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: nasvet - prva kašica
29.9.2009 20:33:54   
PC Baby
No pa smo tam. Zdaj pa rabim kontra nasvet. Naš mali požeruhec pa zdaj poje toliko kašice, da se bojim da je že preveč za prve obroke. Danes je zmazal 4 jušne žlice riževe kašice (najprej 2 pa mu ni bilo dovolj, je jokal in se stegoval proti skledici pa sem mu naredila še 2).

A je to preveč za prve poiskuse in koliko je primerno?

(odgovor članu veronikab)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: nasvet - prva kašica
29.9.2009 20:51:47   
vanilla
PC Baby, naša tamala se je začela uvajati v sredini septembra in zdaj že poje za kao cel obrok zelenjave za kosilo. Najprej je samo nekaj dni vzela žličko ali dve, pol pa se ji je kar odprlo, pa sem ji kar dala.
Kaka normalno, dobre volje je še vedno... Tak da... Mislim, da ni nič narobe, saj so to itak samo lahka živila brez začimb in če nima reakcij, potem je verjetno ok. Malo se tudi jaz sekiram, če ni to prezgodaj, ker mi že toliko pojé... Pa sem že brala tu na RR, da je veliko takih dojenčkov, ki kar kmalu začnejo lepo jest.

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: nasvet - prva kašica
4.10.2009 13:02:32   
marjetica8
Jst mam tud eno vprašanje na to temo...nasuser posted image  ma 5 mesecev n 1 teden in mi je isto tko začel ponoči se ful zbujat in jokat za hrano. Pol sem mu en večer dala riževo kašico od milupe in je pojedel 150mluser posted image !!!(drgač mleka še nikol ni spil 150 ml). No in je spal celo noč. Nasldnji dan sem mu spet dala, pa je pojedel že manj, 3. dan se je začelo zmrdovanje, odrivanje žličke, jok. Pol sem mu naslednji dan opoldne skuhala malo korenčka in pretlačla. Pa je še bolj jokal in odrival žličko. Tud zaletavalo se mu je malo, ker je kljub pasiranju ostalo par koščkov in mu ni šlo po grlu. Kako pasirate tako malo količino korenčka tko da rata kaša gladka? Pa s to riževo kašico naj bi blo tko da od začetka poje par žličk in se potem količina povečuje, ne pa obratno, kot je naredu našuser posted image ...Ma še katera podobne izkušnje? kako ste rešli situacijo?

(odgovor članu vanilla)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: nasvet - prva kašica
7.10.2009 12:11:36   
frulica
draga marjetica8.naš sonček bo jutri star 6mesecov,pa še vedno noče zelenjave-razen,ko ga prelisičim in mu dam med sadjem-ampak poje samo eno žličko zelenjave.novalac mleka sploh noče,kaj šele kašico riževo z mlekom.drugače se samo dojima.ponavadi mu dam en sadni obrok zjutraj in popoldne.skrbi me,da mu moje mleko ni dovolj,ampak nimam kaj drugega za naredit.če noče,pač noče-silit ga ne morem.user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu marjetica8)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: nasvet - prva kašica
7.10.2009 19:09:51   
marjetica8
Ja, silit jih pač ne mormo...jst sem se kr odločla da počakam z uvajanjem do 6. meseca in mu do takrat dajem samo riževo kašico zvečer, kadar jo bo hotu in kolkr bo hotu...
Sem pol probala s hippovim konrenčkom, pa je mulc zmazal pol kozarčka,user posted image ampak je pol ful prdel, tko da očitno prebava še ne sprejema čist te goste hrane...

(odgovor članu frulica)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: nasvet - prva kašica
7.10.2009 19:51:48   
vanilla
Ja, korenček utrjuje blato in ga mogoče kakšen dojenček ne prenese ravno dobro. Naša ima po korenčku vedno "kompakten kakec" user posted image .

(odgovor članu marjetica8)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: nasvet - prva kašica
8.10.2009 9:31:41   
PC Baby
Zdaj se mi pa kljub večerni kašici zbuja ponoči na 2 uri v povprečju (tudi že po 45 minutah od dojenja). Kaj naj naredim? A je mogoče čas, da mu začnem dodajat tudi podnevi?

(odgovor članu vanilla)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: nasvet - prva kašica
8.10.2009 13:08:38   
pokica_
Mi smo po nasvetu P začeli z uvajanjem pri 4 mes in sedaj po dobrih 2 tednih že pojemo kar 150ml in bi še jedel...no po obroku še spije malo mleka, ker mu ne upam še dat toliko kašice.
Najraje od vsega kar sma probala pa ima kuhano cukini bučko+hruško...je fino sladko in sitosno. Poskusite, mogoče jim bo pa ustrezal okus sadja-zelenjave. user posted image  
Korenček je tudi nas zaprl, prav tako tudi banana. Zato, če to dajem kombiniram z kakim drugim živilom.



_____________________________

Pa smo dočakali najino največjo srečo...sinka Aneja

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: nasvet - prva kašica
8.10.2009 14:29:16   
PC Baby
Kako pa to šteješ, da poje npr. 150ml kašice? Daš toliko vode notri ali kaj?

Jaz namreč dam 4 žlice Milupinega rižkota in cca 1dcl vode. Ni čisto gosto in iti tekoče. Zdaj se pa bojim, da ni mogoče pregosto in je žejen in se od tega zbuja?

(odgovor članu pokica_)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: nasvet - prva kašica
8.10.2009 22:19:12   
Andromeda

IZVIRNO SPOROČILO: PC Baby

Ne boste verjele kaj je bilo danes. Sem se odločila, da mu še danes poskusim dat enako kašico, potem bi pa kupila nov okus, če bi bilo isto. In je bilo isto: zmrdovanje, odrivanje žličke in jok. Potem me pa nekaj prešine: jaz ga namreč hranim s Chiccotovo žličko, mehko, silikonsko, anatomsko itd., itd... mož je pa enkrat kupil 5 baby love žličk (vse za 0,30 centov), ki so trde, neanatomske itd. In mu probam dat isto kašico še z drugo žličko in hudiček mali je zmazal 5 žličk in hotel še.

Otroci... :)



Hehe, te žličke so tudi pri nas zakon!

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: nasvet - prva kašica
13.10.2009 16:46:44   
saskam
Živijo!
Da se še jaz oglasim in vam povem svojo izkušnjo in dilemo.
Naš user posted image bo star 5 mesecev in smo zaradi polivanja začeli z gh s 4 mesecem. Nisem se ravno držala nasvetov...en teden eno drug teden eno...jaz sem mu na dva dni menjala okus. Pa je do zdaj sprejel vse brez problema. pojedel bi itak vse, kolikor bi mu dala. In tukaj nastane dilema in strah, da poje preveč. Pije samo  AM - novalac ar1. in sem malo zbegana, ali mu naj ponudim po kašicah še mleko ali ne. najraje ne bi, ker le tako dosežem da to ostane v njem kar poje user posted image . mleko gre takoj ven, in tudi piti mi ga noče več toliko kot mi ga je prej.Je pa, od kar jeva gosto hrano, precej boljše volje, manj joka. Ponoči se mi je zdaj začel zbujati tako kot ve pravite in to kljub temu, da mu dam rižkota od Milupe zvečer po žlici, pa še po eni uri mleko za lahko noč (Novalac NF, ki naj bi bilo bolj nasitno)

Imava pa takole...zjutraj ob 6h mleko 180 ml (merica vode), ob 9h sadna kašica (kuhano jabolko, hruška, včasih malo rižkota cca 100 ml...sadja ne mešam razen jabolko in banano) po tem obroku mu ponudim še 60 mleka v razmaku kake urice. potem ob 12h mleko 180 ml, ponavadi ga ne poje toliko. ob 15h pa krompir+eno zelenjavo, pa ob 18h mleko+ malo pozneje rižkota, pa med 20 in 20.30 mleko za spanje.

Danes mi je pojedel za kosilo skupaj 100 ml krompirja in špinače...

Ali ve dajete na obroke več?

(odgovor članu Andromeda)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: nasvet - prva kašica
13.10.2009 16:49:51   
saskam
Jaz  pripravljeno kašico vlijem v lonček od Aventa za shranjevanje mleka in odčitam, pa mu potem tudi iz tega dajem, da vidim koliko poje. Jaz moram zaradi zdravnikov pisati koliko in kaj dam,zaradi polivanja. Bi bilo boljše da neb, to samo meša štrene v glavi...


IZVIRNO SPOROČILO: PC Baby

Kako pa to šteješ, da poje npr. 150ml kašice? Daš toliko vode notri ali kaj?

Jaz namreč dam 4 žlice Milupinega rižkota in cca 1dcl vode. Ni čisto gosto in iti tekoče. Zdaj se pa bojim, da ni mogoče pregosto in je žejen in se od tega zbuja?

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: nasvet - prva kašica
13.10.2009 17:31:20   
PC Baby
Pa še ta dva odgovora prosim:

1) koliko jušnih žlic kašice (prahu) je 45g?
2) koliko vode ali čaja vam otroci (6 mesecev) spijejo po obroku?

(odgovor članu saskam)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Neverjeten trik: Uspavajte dojenčka v eni ...
video
Po internetu je zakrožil nenavaden trik. Neki očka, ki je poskušal na vse mogoče načine uspavati dojenčka, je uspel z ze...
Zgodbe malih junakov: Roditi bi se morala ...
photo
7. 11. 2019, ob 9.34 se je rodila naša Klara, v 25. tednu nosečnosti, težka 730g in velika 34cm. Teh podatkov si nisem m...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?