|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   navadno mleko
20.8.2007 14:22:53   
metka84
Katero je navadno mleko in ne alpsko?Ali ga je potrebno na začetku rečit in v kakem razmerju?Moja user posted image je stara 6 mes in sem se odločila da ji bom ponudlo to mleko.

_____________________________

Ta prava nagajivka
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: navadno mleko
20.8.2007 14:25:51   
Udb
Jaz sem tudi začela pri ene 7 mesecih. Sicer z domačim mlekom, kadar ga je zmanjkalo pa z alpskim (3,6%). Nič nisem redčila.

(odgovor članu metka84)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: navadno mleko
20.8.2007 14:35:47   
metka84
Pravijo da domače mleko ima ful dosti bakterij in maščobeuser posted image

_____________________________

Ta prava nagajivka

(odgovor članu Udb)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: navadno mleko
20.8.2007 14:40:17   
blue sky
Do enega leta starosti naj otroci še ne bi uživali navadnega mleka, ampak kvečjemu materinega ali adaptiranega. Sicer je pa izbira vaša.

(odgovor članu metka84)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: navadno mleko
20.8.2007 14:42:01   
Udb
IZVIRNO SPOROČILO: metka84

Pravijo da domače mleko ima ful dosti bakterij in maščobeuser posted image
Ja, saj se ga prekuha. Ne vem, mi do sedaj nismo imeli še nobenih težav.

(odgovor članu metka84)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: navadno mleko
20.8.2007 15:00:49   
BLAŽIKA
Navadno mleko je v hladilnikih in ima rok samo tri dni. je pa isto pakirano v tetrapaku, le v hladilnikih v trgovini ga išči. Mi nismo nič redčili, so nam tako svetovali pri pediatru.

_____________________________

Moja punčka je moja največja sreča.

(odgovor članu Udb)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: navadno mleko
20.8.2007 15:01:16   
BLAŽIKA
Ti pa piše na tetrapaku sveže mleko.

_____________________________

Moja punčka je moja največja sreča.

(odgovor članu BLAŽIKA)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: navadno mleko
20.8.2007 15:54:11   
Pingvinčica
Tudi mi2 sva začeli po 7 mesecu piti navadno mleko, ki sem ga prekuhavala, sva pa potem kar kmalu okoli 10 meseca prešli na alpsko mleko. Danes je mala zdrava 2 letnica.

(odgovor članu BLAŽIKA)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: navadno mleko
20.8.2007 18:47:04   
hariba
Otroci do dveh let naj bi pili navadno prekuhano polnomastno mleko, ker to mlečno maščobo rabijo. Alpskega zato ne, ker vsebuje veliko konzervansov,ki podalšuje rok trajanja. Jaz kravjega do enega leta mojim nisem dajala.

(odgovor članu Pingvinčica)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: navadno mleko
20.8.2007 19:00:08   
metka84
Kupljeno mleko morem tudi pekuhatuser posted image

_____________________________

Ta prava nagajivka

(odgovor članu hariba)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: navadno mleko
20.8.2007 20:51:49   
BLAŽIKA
Ja je dobro, če bi ga, ni pa potrebe.

_____________________________

Moja punčka je moja največja sreča.

(odgovor članu metka84)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: navadno mleko
20.8.2007 21:41:07   
Anonimen
in zakaj ne bi svojim otrokom privoščile adaptiranega mleka, ki vsebuje vse potrebne vitamine in minerale? Pa to ni kompliciranje. Ampak res zakaj ne bi otroku privoščili česa boljšega, če lahko user posted image

Moj je star skoraj 2 leti in za zajtrk spije 2dcl adaptiranega mleka. Če imam jaz vsak dan za kavo, bom pa tudi svojemu otroku privoščila adaptirano mleko.

Kravje mleko je za teličke in ni primerno za tako male otroke. Potem jim dajte raje kozje mleko, ki je dosti bolj zdravo od kravjega. Če pa že vztrajate pri navadnem mleku, pa jim raje dajte alpsko s 3,2 mm.

(odgovor članu BLAŽIKA)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: navadno mleko
20.8.2007 22:56:30   
saška*
Že zgoraj je bilo napisano, da alpsko mleko ni primerno, ker vsebuje preveč konzervansov.
Je pa odločitev vsake posebej kdaj bo začela dajat kravje mleko otroku. Verjetno v tem primeru otroci že jedo sadje in zelenjavi in s tem dobijo vitamine in minerale. In če otrok že je kašice s skuto, ki so iz kravjega mleka in jih proizvajalci ponujajo od okoli 6. meseca naprej, zakaj nebi pili še kravjega mleka?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: navadno mleko
21.8.2007 9:01:34   
malička
joj samo ene pa res malo pretiravate, zakaj nebi otroku dali kravjega mleka, pred kakimi 20 leti ni blo aptamila, bebe, novalaca... pa so vsi gor zrasli pa alergij in tega je blo tud manj, naša je na kravljem mleku od 3,5 meseca pa je pediatrinja rekla da dovolj napreduje, in če je vse ok zakaj pa ne

(odgovor članu saška*)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: navadno mleko
22.8.2007 9:43:49   
metka84
Koliko pa ji lahko prvič dam?

_____________________________

Ta prava nagajivka

(odgovor članu malička)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: navadno mleko
22.8.2007 11:50:09   
malička
jaz ji dajem navadno in redčim z vodo

(odgovor članu metka84)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: navadno mleko
22.8.2007 11:51:57   
malička
aja sori vprašala si kolika, kaj jaz vem tam pol deci ji probaj dat pa boš videla kako bo odreagirala, seveda ji ne dat zvečer raje dopoldan ali popldan

(odgovor članu malička)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: navadno mleko
22.8.2007 12:09:00   
dadica
MI smo začeli z alpskim mlekom pri 5 mesecih.Pol mleko, pol voda, pa grisolino v flašo!

Prej ko me napadete vse pristašice "Zdrave prehrane" Pa vam naj povem naslednje, nismo prešli na kravje mleko zaradi financ, ampak zaradi zdravja našega otroka. Dojila sem samo 6 tednov, nato smo začeli z adaptiranim mlekom z katerim smo imeli samo probleme. Naj povem da je moj sin izbruhal vse kar je pojedel,če smo mu dali hrano proti polivanju ni mogel po  5 dni na veliko potrebo, če smo mu potem spet gali hrano proti zapiranju(Vrjemi imeli smo doma skoraj vse hrane ki obstajao v Sloveniji in Avstriji) je spet bruhal.Izgubljal je na teži, ponoči ni spal ker je bil lačen.Pa sem poslušala mojo drago mamo, ki  mi je rekla naj poskusim z kravjim mlekom in sem, od takrat dalje več ni polival ni imel problemov z prebavo in začel je pridobivat na teži!

To je moja izkušnja z uvajanjem kravjega  mleka ki je bila pozitivna . In ko bom imela drugega otroka in če spet ne bom mogla dojit bom ravnala enako!
LP dadica

(odgovor članu malička)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: navadno mleko
22.8.2007 13:22:01   
skuštrana
Jah, o tem je bilo že toliko napisanega, da je joj...
Ne priporoča se uporaba kravjega mleka do 1 leta starosti, ker sestava kravjega in materinega ( adaptiranega )mleka ni enaka. Kot je Paštetka napisala, kravje mleko je namenjeno teličkom, ljudem pač ne. Noben drug sesalec ne pije mleka kakšnega drugega sesalca, razen človeka...
Če že dajete kravje mleko potem kupite tisto od Planike ( mislim, da ima tudi Merkator v eni svojih linij to mleko), je nehomogenizirano in je veliko boljše kot alpsko, ki je homogenizirano. Homogenizirano je tudi t.i. sveže mleko. Sicer pa probajte to mleko in pa homogenizirano mleko pa vam bo vse jasno. Je pa res, da se ga ne dobi v vseh trgovinah, pa je malo težje. In moraš ga kupovat sproti, ker se hitro pokvari.

Kako je bilo pri nas? Pri nas se je naša že skoraj 11 mesečnica odločila, da se ne bo več dojila in smo ji kupili adaptirano mleko..No, kar takoj se je pokazala alergija na ta mleka oz. neke vrste intoleranca, tako da smo z uporabo teh mlek prekinili, smo pa kar nekaj časa uporabljali sojino in riževo mleko, saj nismo vedeli ali ima intoleranco tudi na kravje mleko. Ko smo prešli na kravje mleko je to potekalo brez težav, kakršne je prej povzročalo adaptirano mleko ( driska, glivice, bruhanje).


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu dadica)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: navadno mleko
24.8.2007 14:18:39   
sisi80
Jaz od osmega meseca dalje dajem fantu nehomogenizirano mleko, kadar ga ni pri roki (kratek rok trajanja) pa alpsko.

Tečne so mi primerjave, da je kravje mleko za telice. Ja, dobro, no, saj druge živali tudi ne uživajo istih stvari kot človek, ne? Nekateri res komplicirate življenje.

Če ni alergičnih reakcij, je sploh brez veze komplicirat.


_____________________________

Moja fanta sta smisel mojega življenja.

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: navadno mleko
24.8.2007 15:20:31   
frrrr
navadno mleko je tisto, ki ima rok uporabe zelo kratek.
moj skoraj 11mesečnik ga še ni zaužil, niti v hrani ne in zaenkrat ne vidim potrebe po tem... je preveč alergeno, da bi mu ga pred dopolnjenim 1 letom ponujala. za alergike  pa je svetovano, da ga pred 2. letom sploh ne ponudijo otroku.

(odgovor članu metka84)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: navadno mleko
24.8.2007 15:22:10   
frrrr
mogoče bi bilo bolje, da ji ponudiš rižev napitek, ki ni alergen in ga imajo otroci zelo radi.  prodajajo v prodajalnah z zdravo prehrano, tudi Mercatorjih,... 

(odgovor članu frrrr)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: navadno mleko
27.8.2007 13:01:08   
bucka01
IZVIRNO SPOROČILO: sisi80
Tečne so mi primerjave, da je kravje mleko za teličke. Ja, dobro, no, saj druge živali tudi ne uživajo istih stvari kot človek, ne? Nekateri res komplicirate življenje.

Če ni alergičnih reakcij, je sploh brez veze komplicirat.


user posted image user posted image user posted image

Jaz sem svoje dete dojila do 6 meseca potem je pa usahnilo zato sem kupila od hipp-a mleko zvečer ji pripravim tistega(to je še zadnja škatla potem pa ne kupim več) zjutraj pa dobi alpskega 3,2 nič prekuhanega samo pogrejem ga v mikrovalovki in je od 5 meseca ji pa vse mlečne kašice pripravljam na alpskem mleku.

Prvega otroka sem imela alergičnega tako da je bil leto in pol na sojinem mleku
Ta mi pa vsako stvar dobro sprejme tako da ne bomo nič komplicirali.

(odgovor članu sisi80)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: navadno mleko
28.8.2007 11:58:47   
tecka_nosecka
Da je kravje mleko samo za teličke??? LOL

Potem sem jaz tudi teliček, pa marsikatera od nas tudi. Kot je ena že povedala - nekoč ni bilo adaptiranega mleka, pa so vsi gor zrasli. Še bolj zdravi po vrhu. Sedaj je samo preveč kompliciranja.......user posted image   Me zanima, kako boste odreagirale, ko se bodo sončki začeli plazit po tleh, pol pa roko v usta... Pa ne mi rečit, da boste vedno poleg al pa da mate tak hudo sterilno....

Sicer pa - katera želi, naj dodaja kravje, druga spet adaptirano, tretja ne vem kako.... Samo da boste srečne ve in vaši malčki zadovoljni.

Lepo se imejte! Pa pocartajte vaše sončke.

(odgovor članu bucka01)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: navadno mleko
28.8.2007 12:50:01   
Putka
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetov kruh
Kravje mleko je za teličke in ni primerno za tako male otroke. Potem jim dajte raje kozje mleko, ki je dosti bolj zdravo od kravjega. Če pa že vztrajate pri navadnem mleku, pa jim raje dajte alpsko s 3,2 mm.

Tole je zelo pametno napisano, se popolnoma strinjam. Pa tudi stroka po celem svetu. No, zgleda da pediatri na Štajerskem koncu še vedno po starem razmišljajo.
Mati narava nam je dala dojke, iz njih teče mleko za male človečke. Iz kravjih vim pa mleko za teličke.

Je pač res od vsakega starša odločitev, ampak kravje mleko pri 4-mesecihuser posted image Moje mnenje - precej neodgovorno do svojih otrok se nekateri starši obnašajo. Saj dokler ni težav je vse lepo in prav.

Intoleranca na laktozo je pristona pri nekje 20% odrasle populacije. Marsikatere zdravstvene težave bi se nehale, če bi odrasli nehali piti kravje mleko. Tako da popolnoma nedolžno pač ni.

Zgleda da je vzrok za hranjenje dojenčkov s kravjim mlekom res €? Ali zakaj ne kupite adaptiranega?


In če otrok že je kašice s skuto, ki so iz kravjega mleka in jih proizvajalci ponujajo od okoli 6. meseca naprej, zakaj nebi pili še kravjega mleka?

Skute, jogurti, sir so fermentirani mlečni izdelki. To pomeni, da je nekdo prej mleko že "prebavil", ponavadi glive ali bakterije. In tako ni enake sestave kot surovo mleko.


zakaj nebi otroku dali kravjega mleka, pred kakimi 20 leti ni blo aptamila, bebe, novalaca...

To ni res. Moja sestra ima danes 25+ let in kot dojenčici smo ji dajali adaptirano mleko. Naši prastarši tudi niso imeli.. In zato lahko pričakujejo življenjsko dobo nekje 70+ let s številnimi starostnimi tegobami. Danes vemo, da se s pametnimi prehranskimi navadami da podaljšati in izboljšati življenje. Jaz mojim otrokom privoščim dolgo in zdravo starost.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Neverjeten trik: Uspavajte dojenčka v eni ...
video
Po internetu je zakrožil nenavaden trik. Neki očka, ki je poskušal na vse mogoče načine uspavati dojenčka, je uspel z ze...
Zgodbe malih junakov: Roditi bi se morala ...
photo
7. 11. 2019, ob 9.34 se je rodila naša Klara, v 25. tednu nosečnosti, težka 730g in velika 34cm. Teh podatkov si nisem m...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?