|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   ne dajajte čudnih imen!!!
22.5.2012 13:45:13   
LaraNik
Sem že dlje časa nameravala napisat, da me izredno moti, da imajo nekateri otroci več kot čudna imena. Zakaj starši to delajo? Po moje bi moral biti en seznam imen, ki so normalna in bi lahko starši izbrali eno ime iz tega seznama. Recimo od ene 50 normalnih imen. Zame so normalna imena: Nika, Lara, Lana, Sara, Ana, Tina, Petra, Katarina, Hana, Jan, Nejc, Nik, Jure, Matej, itd., ne pa neka čudna, da si ga sploh ne zapomniš takoj ali da se čudno napiše. Sva se z našo učiteljico pogovarjali o tem in mi je rekla, da se mora prav sama sebe držat, da ne bi otrok preveč sodila po imenih. Ker kaj si mislite o punčki, ki ji je ime Trisha, pa Kisha, pa Nelly, pa fantki Tai, Linn, Tristan itd. Zakaj folk ne more dat normalnih imen kot sem jih dala jaz (Lara in Nik)? Te starše bi bilo treba spametovat, ker otroci niso nič krivi. To je poseganje v otrokove temeljne pravice, pravice do obravnavanja otroka kot človeškega bitja, do spoštovanja. Ker tisti, ki da čudno ime, otroka najbrž ne spoštuje dovolj. Pri tem bi se morala vmešati država in končno dati ven en seznam normalnih in družbeno sprejemljivih imen za slovenske državljane. Se strinjate?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ne dajajte čudnih imen!!!
22.5.2012 13:53:14   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: LaraNik

Ker kaj si mislite o punčki, ki ji je ime Trisha, pa Kisha, pa Nelly, pa fantki Tai, Linn, Tristan itd. Zakaj folk ne more dat normalnih imen kot sem jih dala jaz (Lara in Nik)? Te starše bi bilo treba spametovat, ker otroci niso nič krivi. To je poseganje v otrokove temeljne pravice, pravice do obravnavanja otroka kot človeškega bitja, do spoštovanja. Ker tisti, ki da čudno ime, otroka najbrž ne spoštuje dovolj. Pri tem bi se morala vmešati država in končno dati ven en seznam normalnih in družbeno sprejemljivih imen za slovenske državljane. Se strinjate?



Ne.....

(odgovor članu LaraNik)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ne dajajte čudnih imen!!!
22.5.2012 13:53:43   
manna
O đizs ti se hecaš kajne?
O bog ne morem se nehat smejat.

(odgovor članu LaraNik)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ne dajajte čudnih imen!!!
22.5.2012 13:54:46   
Angel_Tian
Ne bom dolgotvezila.
Se pa NE strinjam s tabo. In otroka se ne more obsojati po imenu. Po tvoje bi potem moralo biti pol fantov Janezov in polovica punc Marij.

Daj se raje s čim drugim obremenjevat in ne z imeni otrok, ki sploh niso tvoji.
Verjetno marsikomu tudi tvoja izbira imen ni všeč in te zato ne obsojajo in napadajo, tvoja otroka še manj.

_____________________________

Tian - 24.6.2006
Lina - 16.5.2010

(odgovor članu LaraNik)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: ne dajajte čudnih imen!!!
22.5.2012 13:55:25   
Jassika
Ne! Vsak ima pravico razmišljat po svoje. Pa imata moja user posted image za tvoje pojme normalno ime, ker se tudi meni ne sliši, da bi JAZ dala tuje ime. Me pa nič ne moti, če je to drugim všeč. Hvala bogu, da smo si različni!

(odgovor članu LaraNik)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: ne dajajte čudnih imen!!!
22.5.2012 13:56:52   
madejka
LaraNIk mislim, da je precej relativno, kaj je za nekoga čudno in kaj normalno ime.
In težko bi rekla, da če starši dajo otroku TEBI čudno ime, še ne pomeni, da je res čudno in splohda ga zato ne bi imeli radi?!?! Pa od kod ti to?
Nekateri otroci (in tudi odrasli) imajo meni čudna imena... pa me ne motijo. Sem vzgojiteljica v jaslih in ti povem, da si za enega mojega Liama sploh ne morem predstavljat, da bi mu katero drugo ime bolj pasalo.user posted image

Ne obremenjuj se s takimi stvarmi. Starši imajo radi svoje otroke in jim dajo ime, ki jim je pri srcu, čudno ali pa normalno...

_____________________________

soooonček je, soooonček

(odgovor članu LaraNik)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: ne dajajte čudnih imen!!!
22.5.2012 13:57:33   
*miska.mcc*



IZVIRNO SPOROČILO: manna

O đizs ti se hecaš kajne?
O bog ne morem se nehat smejat.
 


hvala enako! user posted image


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu manna)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   [Brisano sporočilo]
22.5.2012 13:58:14   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu LaraNik)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: ne dajajte čudnih imen!!!
22.5.2012 13:59:02   
Tutan

IZVIRNO SPOROČILO: manna

O đizs ti se hecaš kajne?
O bog ne morem se nehat smejat.



Jaz tudi ne user posted image user posted image user posted image

Sploh stavek '' Zakaj folk ne more dat normalnih imen kot sem jih dala jaz (Lara in Nik)?'' je lep odraz tiste samovšečnosti, češ, kako sem pa jaz dobra, ker nisem podlegla novodobnim smernicam user posted image user posted image (med katere spada tudi Nik)
Pa dvomim, da se je katerakoli učiteljica spustila tako daleč, da bi se z mamo, z znanko, oziroma komerkoli pogovarjala o tem, da se mora brzdat, da otroke ne sodi po imenih.
Pa brez zamere, meni si egoistično čudna, pa čeprav spadamo v koš slovenskih imen, ampak zato ker je nama z možem tako všeč in ne ker je tako določila država.
Kako je pa soseda dala ime svoji hčerki pa nikakor ni moj problem, še manj pa je škoda mojega časa, da se obremenjujem s tem ali je Nelly ali Neža.

(odgovor članu manna)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: ne dajajte čudnih imen!!!
22.5.2012 14:07:43   
uškinamama
Jejhata, kakšna luštna provokacija. user posted image

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: ne dajajte čudnih imen!!!
22.5.2012 14:08:50   
ajataja

IZVIRNO SPOROČILO: LaraNik

Pri tem bi se morala vmešati država in končno dati ven en seznam normalnih in družbeno sprejemljivih imen za slovenske državljane. Se strinjate?





user posted image user posted image Zakaj user posted image pa ni tvoj Nik raje Niko zveni manj moderno user posted image

(odgovor članu LaraNik)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: ne dajajte čudnih imen!!!
22.5.2012 14:15:16   
tulpek
Samo provokacija, se pramalo dogaja tu gor user posted image user posted image user posted image user posted image
Dvomim, da bi si katera učiteljica upala karkoli reči o imenih svojih učencev kateri od mam... preveč težav lahko pride tukaj ven.

Pa da nekoga tako motijo imena, da se zato registrira na RR user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ajataja)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: ne dajajte čudnih imen!!!
22.5.2012 14:16:59   
cilla
Še dobro, da predsodki ne gorijo user posted image Majkemi, še v tako kritiziranem bivšem režimu ni bilo seznama dovoljenih imen za otroke. Buhseusmili, sej imaš lahko svoje mnenje, kakršno koli že. Ampak da bi država kar posegala v pravico staršev, da izberejo ime svojih otrok?! Ko bo država (ali ti oz. kdorsižebodi) hotel izbirati ime mojih otrok, bom pričakovala tudi, da jih vzdržuje.

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

Kaj pa starši alkoholiki, nasilneži, ločeni starši, ki otroke uporabljajo za manipuliranje z bivšim/o? Kaj ko bi se o tem pogovarjali?
Ali pa otroška debelost in sladkorna, ker starši kupujejo zgolj junk hrano? Droge in njihova vse večja dostopnost
Preveč tv in računalnika in premalo gibanja v naravi
anoreksija in bulimija...
prehrana otrok v šoli
nasilništvo med vrstniki
pa še in še je veliko bolj pomembnih tem kot pa ime otroka


Evo, lepo povedano. user posted image

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: ne dajajte čudnih imen!!!
22.5.2012 14:21:36   
zelda35

IZVIRNO SPOROČILO: LaraNik

Zakaj folk ne more dat normalnih imen kot sem jih dala jaz (Lara in Nik)? Te starše bi bilo treba spametovat, ker otroci niso nič krivi. To je poseganje v otrokove temeljne pravice, pravice do obravnavanja otroka kot človeškega bitja, do spoštovanja. Ker tisti, ki da čudno ime, otroka najbrž ne spoštuje dovolj. Pri tem bi se morala vmešati država in končno dati ven en seznam normalnih in družbeno sprejemljivih imen za slovenske državljane. Se strinjate?



Alooo....je s tabo vse vredu? Se dobro počutišuser posted image
Veš, da obstajajo razni SOS telefoni v času krize?

(odgovor članu LaraNik)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: ne dajajte čudnih imen!!!
22.5.2012 14:23:18   
3jeMi
IZVIRNO SPOROČILO: LaraNik

Pri tem bi se morala vmešati država ...


valda, itak, nujno obvezno, ker tako ali tako nima kaj drugega bolj pomembnega za počet... ker vse ostalo je pa tipitopi, klapa, vse stoji skupi... in če čmo rešit situcijo v kateri smo, moramo najprej uredit seznam dovoljenih imen... pa ne pozabit na podrobnosti, da lahko določeno ime zbereš samo na podlagi npr. velikosti noge ob rojstvu, krivini nosu, količini las na glavi, pri fantih tudi mera lulčka itd. ... ni vsako ime za vsako vizualno lastnost... vse mora klapat... user posted image

p.s. drugače pa res lušna provokacija... user posted image

(odgovor članu LaraNik)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: ne dajajte čudnih imen!!!
22.5.2012 14:24:55   
kajalin*
Moja punca je Lin, stara 7 let in prav nič ji ni hudo zaradi imena, se mi bolj smilijo Ane, lare, Niki in Nike, k jih je polno v razredu in jih kličejo po priimkuuser posted image

(odgovor članu zelda35)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: ne dajajte čudnih imen!!!
22.5.2012 14:27:10   
skuštrana

IZVIRNO SPOROČILO: kajalin*

Moja punca je Lin, stara 7 let in prav nič ji ni hudo zaradi imena, se mi bolj smilijo Ane, lare, Niki in Nike, k jih je polno v razredu in jih kličejo po priimkuuser posted image

Moja punca je Lin, stara 7 let in prav nič ji ni hudo zaradi imena, se mi bolj smilijo Ane, lare, Niki in Nike, k jih je polno v razredu in jih kličejo po priimkuuser posted image


user posted image user posted image

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu kajalin*)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: ne dajajte čudnih imen!!!
22.5.2012 14:34:17   
alda
user posted image user posted image user posted image

ojej..a so danes koga po pomoti od kod izpustili, ali pa je kaj v zraku?

...ma LaraNik saj se hecaš?


_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: ne dajajte čudnih imen!!!
22.5.2012 14:39:48   
Tutan

IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana


IZVIRNO SPOROČILO: kajalin*

Moja punca je Lin, stara 7 let in prav nič ji ni hudo zaradi imena, se mi bolj smilijo Ane, lare, Niki in Nike, k jih je polno v razredu in jih kličejo po priimkuuser posted image

Moja punca je Lin, stara 7 let in prav nič ji ni hudo zaradi imena, se mi bolj smilijo Ane, lare, Niki in Nike, k jih je polno v razredu in jih kličejo po priimkuuser posted image


user posted image user posted image


Laranik in kajalin bi imeli zanimivo druženje ob kavici ... user posted image user posted image

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: ne dajajte čudnih imen!!!
22.5.2012 14:42:27   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

Jejhata, kakšna luštna provokacija. user posted image



user posted image . Po mojem tudi. Sej ne moreš bit takšen,..user posted image

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: ne dajajte čudnih imen!!!
22.5.2012 15:00:50   
Najaa
Itak, da je provokacija... Če pa slučajno ni, sem pa vesela, da ima vsaj ena od mojih hčerk ime s tvojega seznama. user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   [Brisano sporočilo]
22.5.2012 15:01:11   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu blaža)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: ne dajajte čudnih imen!!!
22.5.2012 15:40:25   
Daschi
Jazst ti dam čist prav. Jazst bi tudi prepovedala imena. Otroke bi lahko tudi oštevilčili. To bi bilo še najboljše. Ne bi bilo zasmehovanja. Številka in je. Pa ne več kot dva otroka po družini. Fantek in punčka. Če pride drugače, bi morali menjat. In tisti, ki bi bil lažji, bi morali starši dat razliko v krompirju. Ja.

_____________________________

Naj nikoli ne izdam otrokovega zaupanja, zadušim njegovega upanja ali uničim njegovih sanj.
(M. Wright - Edelman)

(odgovor članu LaraNik)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: ne dajajte čudnih imen!!!
22.5.2012 15:44:39   
ronja
Ker kaj si mislite o punčki, ki ji je ime Trisha, pa Kisha, pa Nelly, pa fantki Tai, Linn, Tristan itd.

Haha, mislim si točno isto kot si mislim ob Nini in Janu:). Nič, če jih ne poznam in ne vem nič o njih, razen da so fajn, ker so mi pač otroci fajn:).

Verjamem, da najina izbrana imena ne bi bila na listi 50 najpopularnejših (navsezadnje je najpogostejše med vsemi tremi - Svit 238. na lestvici v Slovenijiuser posted image ).

Ne, ne strinjam se, da bi se morala vmešavat država, ne strinjam se,d a taki starši ne spoštujejo otroka itd... Mislim, da imajo pač drugačen okus. Sama pa ne bi nikoli dala otroku ime Janez ali Anton, recimo.

Če nisi sposoben videt osebe same mimo njegovega/njenega imena in tudi svoje otroke tega ne zmorete naučiti, potem pa res ne vem, no.
Podpis.

Naj se pa provokatorji lepo nasmejijo:)

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu LaraNik)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: ne dajajte čudnih imen!!!
22.5.2012 16:17:34   
ZARA

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama
Jejhata, kakšna luštna provokacija. user posted image

Ki jo bomo preskočili.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?