|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   ne nakupujte preveč!!!!!!
2.6.2006 17:01:31   
anjaa
mamice ki pričakujete svoje PRVE novorojenčke: ne nakupujte preveč!! da se vam ne bo zgodilo to kar se je nam!
naša ava je pogledala na svet pred 1 tednom. pred njenim rojstvom sva imela pripravljena oblačila, banjico, voziček, posteljico, posteljnino, lupinico, ležalnik, stajico, stol za hranjenje. ker je pač to najin prvi otrok nekako nisva bila potrpežljiva da bi z nekaterimi stvarmi malo počakala ( npr. nekaj mesecev na stol za hranjenje ).
no nato sva doživela malo presenečenja ...  
moji in njegovi starši ter nekaj sorodnikov so nama prinesli bone od ariela in baby centrauser posted image user posted image .
od ene babice sva dobila stol za hranjenje trip trap ( midva pa 1 teden pred njenim rojstvom kupila stol za hrajenje brevi ).
skoraj vsi prijatelji ki naju obiskujejo prve dni nama nosijo pajacke za oblečt ( tako smo jih dobili že 8 user posted image user posted image )! s fantom sva si zalogo oblačil naredila že vnaprej, pri čemer sva že sama zelo pretiravala ker so nama bile stvari pač lušne ).
imava 3 popolnoma enake nahrbtnike nivea.
pri eni izmed tem sem prebrala, preden sem začela pisat to temo, da kupujejo ležalnik. midva imava zdaj dva. enega od abc design, enega sva pa dobila še od sosedov.
zdaj ko imamo že vse, nekaj stvari tudi dvojnih ( stol za hranjenje, ležalnik, ... ) se tudi znanci ponujajo da nama odstopijo zelo lepo ohranjene skoraj čisto nove stvari ki so jih njihovi otroci pred kratkim prerastli ). 

punce, upam da se vam ne zgodi kaj podobnega!

ko vas vprašajo kaj naj vam prinesejo za darilo, naj vas ne bo sram ( kot je bilo mene ) in ne recite naj vam enostavno prinesejo karkoli ( oz. nič ), AMPAK ENOSTAVNO POVEJTE DA SE VAM ZDI NAJPRIMERNEJŠI BON IN POTEM PAČ KUPITE KAR POTREBUJETEuser posted image .

 
zdaj teh stvari prodati ne morem ker bi bili užaljeni, kar sva midva kupila se pa tut ne morem enostavno odrečt!


Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ne nakupujte preveč!!!!!!
2.6.2006 17:05:34   
lex
Ja tud nam se je zgodilo, da smo dobli še en stol za hranjenje, ampak tega smo odnesli k meni domov (k babi), da lahko tudi tam poje svoje kosilo in nimamo problemov kam posadit ta malega. sem pa full vesela, da so mi vsi prinesli stvari od 74 naprej (manjše sem imela vse sposojeno od sestrične), tako da ene stvari nosi še zdaj.

_____________________________

Najlubkejša stvar, ki se nam lahko zgodi, je dojenčkov smeh. (Sigmund Freud)
-----------------------------
Takole pa napreduje naša hiška. http://www.podsvojostreho.net/weblog.php?w=120

(odgovor članu anjaa)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ne nakupujte preveč!!!!!!
2.6.2006 17:10:18   
Seven*
Bodi vesela, da imas tako prijazne ljudi okrog sebe.. Mi smo dobili zelo zelo malo stvari.

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu anjaa)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ne nakupujte preveč!!!!!!
2.6.2006 17:19:57   
anjaa
mogoče je to zato ker zelo veliko ljudi vabiva k nam da vidijo malo ... in potem nihče ne pride praznih rok ...
no sem pa vesela da vsaj nobenih igrač nisva kupovala user posted image

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: ne nakupujte preveč!!!!!!
2.6.2006 17:23:20   
SašaR
Pri nas pa je bila zgodba obratna. Pred rojstvom so mi vsi govorili naj ne kupujem nič ker bom veliko dobila od obiskov. In kaj smo dobili. Vse kar je za obleči je za eno leto ali več, za malo piko moram pa iti kupovati (kar se oblek tiče). Dobile pa sva ogromno slinčkov, kar mi je super.
Ostalih stvari nismo dobili nič in za nekatere stvari nas čaka nakupovanje.


_____________________________

21.2.2006 se je rodila naša princeska Neja

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: ne nakupujte preveč!!!!!!
2.6.2006 17:25:50   
san
Tudi jaz nisem imela te sreče, da bi me obsipali s stvarmi.
Lp, S.

(odgovor članu SašaR)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: ne nakupujte preveč!!!!!!
2.6.2006 17:45:48   
April
Trip trap ti bo prišel prav ko bo otrok malo večji in ga bo lahko imel tudi, ko odraste. Za prve mesece bo pa brevi super.

(odgovor članu san)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: ne nakupujte preveč!!!!!!
2.6.2006 18:50:27   
bskrle
Me čudi, da si se tako vrgla v nakupovanje, saj v mat. šoli posebej naročajo, da kupiti le osnovne stvari za novorojenčka. Tudi jaz sem dobila nekaj daril, še zdaleč pa ne v takšni vrednosti, tako da sva sproti kupovala, pa še to dosti iz druge roke.
Prvorojenka je imela novo previjalno, banjico, voziček  ter tisto, kar sem dobila v paketu ,in še par malenkosti, za drugorojenko sem kupila 2 kompletka in posteljnino za zibko (prejšnja je imela 19 let!), za tretjega pa 3 kompletke (eden od prej se mi je izgubil) in kapico in en paket tetra plenic. Vse ostalo bom dobila izposojeno in rabljeno.

(odgovor članu April)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: ne nakupujte preveč!!!!!!
2.6.2006 19:05:13   
anjaa
saj nas niso zasipali s stvarmi, ampak enostavno smo dobili tisto kar smo že imeli user posted image ...
in je pa seveda razlika pri prvem otroku in potem pri nadaljnih! potem vse stvari že imaš in nimaš potrebe po še čem ... ko pa pričakuješ prvega dojenčka pa mu želiš vse nudit in da ne bo za karkoli prikrajšen in ko vidiš vse tiste lepe stvari v trgovinah se jim ne moreš upret ...

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: ne nakupujte preveč!!!!!!
2.6.2006 20:32:47   
Anonimen
Lepo, da ste dobili toliko stvari!

Sama sem tudi vsakemu povedala, kaj bi rada, saj večina obiskov to res vpraša. Se mi ne zdi to nič čudnega, povedat, kaj želim.....

Samo moja babica je prinesla "nenaročeno" košaro. Je pa babica, tako da bi mi bilo enako všeč, tudi če bi prinesla že 29. isti body.
Sploh ko je bil v košari brandy za svežo mami. Je rekla, da je to za moč user posted image  user posted image

(odgovor članu anjaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: ne nakupujte preveč!!!!!!
2.6.2006 20:36:50   
Naja31
Mič, ta tvoja babica je pa faca user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: ne nakupujte preveč!!!!!!
2.6.2006 20:41:35   
babylove
Ja no, za vse to tvoje svarilo pač ne velja. Če jaz ne bi nič kupila, moj otrok ne bi nič imel.

(odgovor članu anjaa)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: ne nakupujte preveč!!!!!!
2.6.2006 20:41:49   
Anonimen
Ja, kapo dol pred njo. user posted image

Brandy je bil pa še iz Juge, iz Fructalovega TOZDA-a.  Je dolgo čakal-a na tole vnukinjo user posted image  user posted image

(odgovor članu Naja31)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: ne nakupujte preveč!!!!!!
2.6.2006 23:09:36   
piscancek
tud men se zdi super, da ste dobili tolk stvari. Te pa čist štekam, da sta bla čist iz sebe , ko sta kupovala stvari. Saj so male cotke tako srčkane in vse stvari in pol misliš da boš kar vse potreboval. Pa vse bi rad imel za user posted image .
Midva pričakujeva prvegauser posted image , pa sva kupla sam voziček, pa tud tega rabljenga od ene kolegice, lupinico, kengorujčka, cotke so nama kolegi posodili, kinderpet je pa še moja mama imela spravljen od moje mlajše sestrice, tako da praktično še nisva nič zapravljala. Edino, kar bova v kratkem nabavla je previjalna komoda, kamor bom zložla cotke, tud plenice(racman) dobima od kolegice, tako da pol še edino kako posteljnino, brisačke in tetra plenice, pa en kompletek sem rekla da bom kupila.
Se mi zdijo sposojene stvari čist kul, ker če želiš vse novo lahk bankrotiraš.
Je pa seveda ful fajn, če si lahk privoščiš vse po svojem okusu.

_____________________________

z rojstvom najine prinčipeske Ajde, sem dobila najlepše ime - mami

http://princeskaajda.moj-album.com/

(odgovor članu anjaa)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: ne nakupujte preveč!!!!!!
2.6.2006 23:53:55   
lelaval
Pri prvi midva nisva imela takšne sreče. Sva morala takorekoč vse sama kupit.  Izkazali so se sodelavci od mojega - kupili so avtosedež, njegov šef pa stolček za hranjenje. user posted image  Dobila sva le par cotk, pa še to velikih. Ene hlače je hčera še lani nosila, pa je zdaj stara 9 let. user posted image  Potem veš, kako so računali. Za drugega nisva rabila toliko kupovat, ker se je rodil le 16 mesecev za prvo in doma je bil pač punčka. user posted image  (v roza pajackih in volančkih). Kupila sva le par fantovskih stvari. Pri tretji pa sem kupila  le voziček, banjico, en paket tetra pleničk in 1 kompletek - da gre dojenček lep iz bolnice. Sem ogromno dobila, tistih par stvari, ki sem jih še potrebovala (oz. so mi bile tako 'cartlik'), pa sem kupila- ker sem starejšima kupila nove stvari (saj sta stare prerasla) in sta me opomnila, da moram user posted image  tudi kupit.  

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu piscancek)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: ne nakupujte preveč!!!!!!
3.6.2006 0:33:28   
KODA
Pri meni je pa bilo tako,da sem  od žlahte,ko so hodili gledat dojenčka,
večina dobila denar(pa gesto zraven,da si naj kupim sama,kar rabim).
Sodelavke so mi pa kupile ličen Nivein nahrbtnik,še prej so me pa vprašale.
Kolegice so mi pa nanosile cunj,ampak za večjega dojenčka.Tudi prav,ker sem za novorojenčka nakupila vse sama.

_____________________________

Celemu svetu si le ena oseba,eni osebi pa si ves svet...

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: ne nakupujte preveč!!!!!!
3.6.2006 9:02:22   
turbo
Uh, kaj takega se nam ni zgodilo, ne bi imela nič proti.
Sicer sva se z sorodniki zmenila, da dajo raje denar.

(odgovor članu KODA)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: ne nakupujte preveč!!!!!!
3.6.2006 9:34:56   
tanja981
Hm ja, tut midba sva pred dilemo kaj vse nabavit... sva rekla da bova počakala, češ ker nama vsi obljubljajo da bova dobla od njih.... pa zaenkrat nisva dobla čisto in popolnoma nič.... tako da greva danes v šoping... vsaj tiste najbolj nujne stvari kar se cotik tiče... ker enostavno si ne znam predstavljat da bi šla rodit, doma pa ne bi mela vsaj ene par bodijev pa žabic itd... je pa res da vse to stane..... ampak ne vem... hvala bogu če kdo kaj prinese, midva se ne zanašava rajš na nobenga... pač za prvo silo bova nakupla... da bomo vsaj par dni preživeli ko pridemo domov user posted image  je pa res trapasto kupovat vse novo... tut od opreme sva kupla kr neki rabljene pa je prav luštkana in zlo dobro ohranjena. Res, da nisva kupovala takih stvari kot je stolček za hranjenje, pa ležalnika in igrač.... tega itaq takoj na začetku človek ne potrebuje... se bo že pokazala potreba....

_____________________________

pa ga imamo, našega knedlčka.... Vid je prijokcal 28.07.
drugi knedlček se nam bo pridružil 27.09.!!!!

http://tanja-ribica.moj-album.com/

(odgovor članu turbo)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: ne nakupujte preveč!!!!!!
3.6.2006 10:35:14   
Alisa
Midva sva za začetek večinoma dobila od kolegic coteke in še nekaj ostalih stvari ( stolček, košek,..), ker je vse zlo ohranjen in sva bila zlo vesela, nekaj sva oz. še bova kupila kar manjka in veva da to ne bodo drugi kupovali, ker je pač le kar visoka cena. V službi so pa sodelovke same rekle da bodo rajši  nabavile bon in si bova šla sama iskat kar rabiva in se mi to res zdi še najbljše.

(odgovor članu tanja981)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: ne nakupujte preveč!!!!!!
3.6.2006 13:48:09   
Anonimen
js nism dobila nč!

(odgovor članu Alisa)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: ne nakupujte preveč!!!!!!
3.6.2006 18:27:04   
bori1

in je pa seveda razlika pri prvem otroku in potem pri nadaljnih! potem vse stvari že imaš in nimaš potrebe po še čem ... ko pa pričakuješ prvega dojenčka pa mu želiš vse nudit in da ne bo za karkoli prikrajšen in ko vidiš vse tiste lepe stvari v trgovinah se jim ne moreš upret ...


evo, najprej čestitke za rojstvouser posted image in nato še čestitke za lepa in vredna darilauser posted image . Kar se prvih nakupov tiče je meni po eni strani logično, da če je otrok zaželjen in pričakovan mlado mami in atija "zanese"user posted image user posted image user posted image z nakupi. Če si to lahko finančno privoščita, seveda. Po lastnih izkušnjah, sem imela v prvo v 3 mesecu nosečnosti vse za dojenčkauser posted image (voziček, zibelka, nahrbtnik,...) že nabavljeno. Potem sem pa pol leta cunje kupovala. Zaloge za umret, in seveda izključno v roza ali lila barvi, takoj ko smo izvedeli, da bo pupa... Prvorojenka je bila nedonošenček in sva morali po nakupih takoj, saj se je z 2 kg in 46 cm v "prvih pajackih" izgubila. Seveda sem poslušala "pametne nasvete" in nisem kupila nič manjšega od št. 62. Št. 62 in 68, ki sem je imela na tone sva nosili pri 6-7 mesecih in jo tudi ponosili-zapravi-pocufali, kljub temu, da je bila zima, cotke pa poletne... Darila, ki sem jih prejela od sorodnikov so bila bolj kot ne neuporabna (za pozimi, zaradi prezgodnjega poroda sva tako imeli na izbiro poletne oblekice, pa neki kompleti s fršluski, ki so zbadali pod brado,...) in smo morali ves čas nekaj dokupovati. Sedaj,ko sem noseča drugič in čakamo user posted image sem pregledala vso garderobo, preprala njene stvari in žalostna ugotovila, da bo treba po nakupih. Tako sem si do št. 74 dopolnila vsako številko s samo 2-3 pajacki in jaknico. Ker imam rok čez 14 dni, prvorojenka pa je koncem avgusta bomo videli, kaj nam sploh prav pride. Tako, da glede cunjic zagotovo rečem, da ni nujno, da bo od prvič sploh kaj uporabno. Je pa res, da boš večje in dražje stvari (vozički, postelje, stoli,...) lahko mirno v drugi in/ali tretjr rabila.

Moj prijateljski nasvet
; sprejmi vse kar ti dajo in bodi vesela, da ti kdo kaj podari. In ko boš "končala" z otroci boš lepo oglas napisala, stvari prodala in svojim škratkom kupila nekaj kar dejansko rabijo,...

Lepo nosečnost, Bori1

(odgovor članu anjaa)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: ne nakupujte preveč!!!!!!
5.6.2006 12:45:40   
zaliga
Tud midva sva z nakupi zelo pohitela in sva imela že decembra voziček, pa postlico, pa kar nekaj cunjic...rok imamo pa čez 5 dni! user posted image
A na žalost je pri nas tak, da res veliko ne bom dobila, seveda če sploh bom kaj! Zato pa sva raje kupila sama kaj rabima in se nama je zdelo lepo in seveda uporabno!
Glede oblačil pa še danes ne vem, kaj oblečt, pri takem vremenu! Imamo pajacka za iz bolnice tankega bombažnega, pa mislim, da bo ati moral kar po kaj bolj debelega skočit! Če pa je vreme še hujše kot aprila!
Če pa me bo že kdo vprašal kaj rabim, pa bom vsekakor rekla, da bone oz. denar!
Anjaa boljše dvojno kot pa nič!! user posted image




_____________________________

Vsak dan za nas sije sonček, pa čeprav dežuje...



(odgovor članu bori1)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: ne nakupujte preveč!!!!!!
6.6.2006 11:11:51   
Grascakinja
Jaz sem večino stvari kupila sama in se mi zdi edino prav. Šenkane in sposojene stvari so sicer tudi v redu, toda če so dane iz srca. Ker meni je bilo nekaj stvari "podarjenih" ali "posojenih" tako, da naj bi se čuvale, da ostanejo, kot so in jaz vsakič ko obdarovalca zagledam, bila večno hvaležna. Sem jih spravila v predal in nikoli uporabila, ker me je strah, da jih otrok ne bo pobruhal ali uničil.
Tako pa imam stvari, ki sem jih sama kupila in se ne sekiram preveč, če se zapacajo, obrabijo ali polomijo. Tudi nikomur jih ne rabim vračat in tu bodo za naslednjo bebo.
Dva ležalnika in dva stolčka za hranjenje sta super, po eno lahko odneseš k babici ali v spodnji štuk, na vikend... Moja mami je za k sebi doma, kadar pridemo na obisk, dokupila vse, kar potrebujemo, tudi flaške in aspirator za nosek, tako da ko grem tja, odnesem samo tamalo in nekaj za preoblečt.
In več cotk pri vseh bruhanjih, kakcih in premočenih plenicah, tudi samo prav pride.

Sicer pa vsem, ki obiskujejo in obdarujejo novopečene starše, polagam na srce,

- če imate kaj rabljenega za oddat, jim to dajte PREDEN se otrok rodi, vsaj 2 meseca prej, ali pa jim vsaj povejte, da boste točno določeno stvar dali, da bodo vedeli
- kar date, dajte iz srca in ne pričakujte, da boste dobili v enakem stanju nazaj, gre za dojenčka....
- ob rojstvu podarite bone ali kaj uporabnega, za kar ste se s starši dogovorili in kar rabijo,
- če podarjate plenice, kupite kvalitetne (vprašajte, katere uproabljajo) in v večji številki, ker ne boste edini, ki boste plenice podarili...

(odgovor članu zaliga)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: ne nakupujte preveč!!!!!!
7.6.2006 8:59:26   
anjaa
mi pa od obiskov nismo dobili za oblečt večje številke od 68 user posted image
pa plenic tudi nismo dobili nobenih user posted image

ja pri izposojenih stvareh je običajno res tako da tudi ko sam komu kaj posodič običajno vedno pričakuješ da dobiš nazaj v enakem stanju. tako da oblekic si res ne splača izposojat. za opremo pa ne vem ... moji kolegici so pred blokom ukradli izposojen voziček. potem je dala nekaj denarja mamici ki ji je posodila voziček s košaro, in je potem je zase kupila športni voziček, ampak vseeno ...

(odgovor članu Grascakinja)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: ne nakupujte preveč!!!!!!
8.6.2006 14:18:04   
birgit
Jaz pa rečem takole: dobro si je nabaviti osnovne stvari za novorojenčka-od pajacov,bodijev,kapic,pleničk, kozmetike... saj so to osnovne stvari, brez katerih ne moreš, ko prideš domov iz porodnišnice. Na sorodnike in njihove obljubljene  besede "saj ti bomo mi prinesli" se ne bi zanesla prevč. Mi smo v pričakovanju user posted image user posted image in imam dejansko vse stvari že nabavljene - tudi ležalnike, stolčke za hranjenje, voziček, posteljici, posteljnino. Vem, da bom nekaj stvari tudi dobila, toda če me bodo vprašali, kaj rabim, bom rekla denar ali pa bone in potem sproti nabavljala vse potrebno. Toliko o tej stvari menim jaz.
Pa lepo nosečnostuser posted image vsem, ki še čakate na svoje user posted image .


(odgovor članu anjaa)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Pregled nuhalne je priporočljiv za vse nos...
S presejalnim pregledom nuhalne svetline v času od 11. do 14. tedna nosečnosti lahko licenciran ginekolog odkrije veliko...
Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?