|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   nemška doga
12.8.2008 12:32:05   
Anonimen
Po vsej verjetnosti, bova drug teden rezervirala nemško dogo. Vzreditelji pravijo, da so to super psi, pa tud nama so bili do sedaj vsi ful všeč.

Ima katera kakšne izkušnje, mnenja??
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: nemška doga
12.8.2008 12:37:59   
baguSka
predvsem vem tok, da gre kar veliko denarja za hrano.. rabijo kar precej veliko sprehodov.. cist tocne kilometraze ne vem.. so pa baje podvrzeni h kapem (ne me vzet 100%, ampak tko sem slisala - nas sosed ga je ima in je tud kar naenkrat sredi dvorisca padel dol..).. drugace so meni tud fuuuull vsec ti kuzki.. no itak so meni vsi.. tezava je edino v tem, ker ga tezko povsod vzames s sabo.. ze majhnega, tega pa sploh..

tok vem jaz od soseda.. verjetno bos vec zvedla od drugih..

kolk pa si se ti ze kej pozanimala o tem kuzku, da sta se zanj odlocla!?

ce vama je pisan na kozo, potem vam zelim obilo lepih skupnih trenutkov.. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: nemška doga
12.8.2008 13:01:44   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: baguSka
kolk pa si se ti ze kej pozanimala o tem kuzku, da sta se zanj odlocla!?


Ful. user posted image  Šla sva do vzrediteljev že ene 2-3x, pa sva bila s parimi psicami,.. Prebrala sem tud ful.. Pa fora je v tem, da sva se že sedaj začela dogovarjat z vzreditelji, pa hodit okol njih, čeprav bova psa kupila šele spomladi.. Sam bi se res rada prepričala, da je to to.

(odgovor članu baguSka)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: nemška doga
12.8.2008 13:03:57   
jolly123
Tukaj imaš cel kup mnenj o nemških dogah http://www.mojpes.net/forum/index.php/board,74.0.html

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: nemška doga
12.8.2008 13:25:34   
bt08
Biba moja svakinja jo ma,psičko.Ful zakon pes,pridna,za otroke je,naš tamal je čist nor na njo,vem da ko se naje ne sme laufat ampak počivat,res je tak pes da si ga lahko samo želiš.Je pa itak velika kot en mali poni,sam psički so pa še večji.
user posted image


evo to sta lansko leto poleti!Ko je pri nas,se vedno lahko cel popoldan igrata,samo ko se ji ne da se pa dol poč pa fertig,jo ne premakneš!

< Sporočilo je popravil bt08 -- 12.8.2008 13:26:25 >


_____________________________

6.3.2005 prijokal moj sonček Ožbej!

100 ljudi in 100 različnih pogledov!


(odgovor članu jolly123)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: nemška doga
12.8.2008 13:39:18   
baguSka
vem da ko se naje ne sme laufat ampak počivat


evo.. mislim da je to razlog za tisto, kar sem prej napisala... da jim odpove srce... cist zares so mi to povedali in ni na mojem zeljniku zraslo.. in to je bil tud razlog da je sosedov sredi dvorisca padel dol...user posted image

(odgovor članu bt08)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: nemška doga
12.8.2008 14:02:38   
bt08
Če maš nemško dogo pravjo da jo moraš čvat kot dojenčka,da so zelo občutljivi psi,samo so pa predani lastniku čist z vsem srcem!

_____________________________

6.3.2005 prijokal moj sonček Ožbej!

100 ljudi in 100 različnih pogledov!


(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: nemška doga
12.8.2008 15:13:13   
Anonimen
Jaz nimam pojma o dogah, sem samo prisla vzdihovat, kako so ti psi luskani user posted image Sploh "modra" in bele argentinske. Cukri.

Biba, iz kje pa si? Mladicki dogice so sploh fajn za cohat user posted image

(odgovor članu bt08)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: nemška doga
12.8.2008 15:16:01   
baguSka
samo so pa predani lastniku čist z vsem srcem


to ja pa tud moj... user posted image  pa ni nemski, je francoski.. user posted image

(odgovor članu bt08)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: nemška doga
12.8.2008 15:23:22   
mamči
Res so predani lastniku in družini nasploh. Obožujejo otroke in so zelo zaščitniški do njih, znajo bit svojeglavi in trmasti psi. Ko je zunaj hladno morajo bit obvezno notri (po možnosti pokriti s odejo user posted image ), moteče zna bit to, da se radi slinijo.
Moj mož je imel nemško dogo in smo vsi navdušeni nad to pasmo. Za nakup pa se nismo odločili iz tega razloga, ker imajo  kratko življenjsko dobo. To je ena velika in moteča stran teh krasnih prijateljev.

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: nemška doga
12.8.2008 16:39:25   
Felicita
jap, treba je pazit pri hrani in aktivnosti - lahko jim odpove srce, ali pa se jim želodec obrne, kar je tudi lahko smrtno. pa psičke je fajn da kotijo pri veterinarju, ker majo pogosto probleme z maternico...

men so to res krasni psi, še posebaj une modro sive, prec bi jo mela... samo škoda mi je ker majo kratko življ. dobo (6-8 let če se prov spomnim).


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu mamči)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: nemška doga
12.8.2008 17:39:40   
gala
Mi smo jo imeli. To je mucek od kužka. Scrkljano bitje, prijazno da dol padeš, zvesto, otročje... Samo moraš biti pravi karakter, ker te zna hitro ''okrog prnest''. Pa nič s silo. Ker to je pes, ki ti bo silo slej ko prej vrnil, če boš grob do njega. Obožuje otroke, pa konje, men je blo vedno smešno, ko se je hotela kar s konji naokrog podit. user posted image Pa tudi z manjšimi psi nismo imeli težav, še s čivavo se je igrala. Umrla je pri 7 letih, ki pa so bila zlata leta. Še sedaj jo pogrešam...
Tako da toplo priporočamuser posted image

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: nemška doga
12.8.2008 21:15:31   
pika09
Živijo!

Imam dogico in je čudovita. Izjemen karakter, zelo navezana na družino in zaščitniška do otrok. Zakon!

Problem pri dogicah so stopnice in posledično težave z kolki in ramenskimi sklepi. Potrebuje kakovostno hrano in veliko cartanja.

Če želiš še kaj več me lahko kotaktiraš na  ZS.

Pika

(odgovor članu gala)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: nemška doga
13.8.2008 9:25:18   
Anonimen
Hvala za mnenja!! Sva že itak 100% odločena, da jo kupiva. user posted image

(odgovor članu pika09)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: nemška doga
25.8.2008 9:09:28   
honey
Jaz bi tudi imela nemško dogo, mojemu user posted image  se pa kar user posted image , ko mu to omenim user posted image . Ravno danes zjutraj sem videla par, ki je sprehajal tega cukra in mi je kar malo hudo postalo, ker vem, da je jaz ne bom imela nikoli user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: nemška doga
27.8.2008 9:52:31   
jagoda77
imela nemško dogo
čudoviti psi res... izjemni
zelo prijazni, tud ne pojejo tolk, vsaj naša psica ni, je večji problem s kakšnimi bernardinci glede hrane user posted image  bila je v hiši, zlo učljiva in pametna, v glavnem pes od psa in ko bom mela čas, bomo nabavili drugo, moj je čist za, čeprav v začetku ni bil, pol sem ga pa peljala na razstavo je pa vidu, da so res carji od psov, pa vsaj reče se mu lahko pes, pa na cesti maš vedno plac, se ti vsi umikajo user posted image  čeprav sploh ne kapiram, sej vem da so ogromne doge, ampak so uni mali cucki bolj agresivni, pač nekateri, ne vsi

(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: nemška doga
27.8.2008 11:22:37   
Anonimen
Jagoda, kako je pa kaj z dlakami? tud midva bi jo imela v hiši, sam me je strah, da bi bilo preveč dlak.

(odgovor članu jagoda77)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: nemška doga
1.9.2008 7:48:05   
Anonimen
Evo eno lepoticko, 9 tednov staro:

user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: nemška doga
8.9.2008 10:34:30   
jagoda77
IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana suzi

Jagoda, kako je pa kaj z dlakami? tud midva bi jo imela v hiši, sam me je strah, da bi bilo preveč dlak.


mi smo jo imeli v hiši in ni bilo pretirano s to dlako, če jo vsak dan počešeš oz. skrtačiš, potem ti tudi manj dlak pušča, je pa vseeno bolje imeti v hiši kratkodlakega psa kot dolgodlakega... je pa tko... česat, česat česat... :-)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: nemška doga
8.9.2008 10:34:50   
jagoda77
IZVIRNO SPOROČILO: ribicaRR

Evo eno lepoticko, 9 tednov staro:

user posted image



kolk kjutttttttttttttt user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: nemška doga
24.9.2008 13:48:01   
Anonimen
joj, res je ful luškana!! user posted image   user posted image    user posted image  A se da dobit še kakšno slikco??

Jagoda, hvala za odgovore.user posted image

(odgovor članu jagoda77)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: nemška doga
24.9.2008 16:46:14   
Freycha
meni je osebno črna nemška doga prevladovala po lepoti, ko pa sem videla sivo (oz. srebrno) harlekinko, pa vem, da druge ne bi imela, kot le te.

Zanimivo je, da ste v bistvu kolke najmanj omenjali. ti psi imajo velike probleme s kolki. Obstajajo tudi celi rodovi, kjer je okvara kolkov dedna, ampak se jih kar prodaja. Zato se je fajn tudi pri drugih vzrediteljih pozanimati, kako kakovost psov imajo. Bolj, ko je pes kvaliteten (torej, s predispozicijo za manj bolezni), dražji je. Pri dogah tudi nažalost zato velja - za malo denarja, malo muzike.

Sicer pa so to res hvaležne pasme. Pa naj vama ne bo težko dati denar za drago, kvalitetno hrano, ker ta podaljšuje življenje.

sem pa gledala oddajo o eni ženski, ki jih ima šest in daleč največji problem so bili repi teh psov. Ker jih ne režejo več, so zelo dolgi in ko mahajo z repom (sploh od veselja, ko je mahanje bolj intenzivno) in so udarili po steni ali po kakem robu, jih je hitro začela teči kri. Sicer kaj takega prej še nisem videla, pa tudi nikoli nisem od nobenega lastnika slišala kaj takega, ampak je kazalo po steni kapljice krvi od njihovih repov user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: nemška doga
24.10.2008 22:17:12   
ursa_p
Freycha ... sori, ampak se nisem slisala, da bi nemskim dogam rezali repe! user posted image  Res pa je, da imajo probleme z mahanjem, udarjanjem in posledicno poskodbami repa. Tudi o problemi s kolki se nisem slisala. Res pa je, da moras biti pri mladicu zelo pazljiv in VSAJ prve pol leta ne smes z njim nikamor na sprehod, po stopnicah se jih nosi, ker s tem lahko unicis kolke ... dednih tezav s tem pa nimajo. Veliko vecji problem je zasuk zelodca. Se najvecji pa to, da zivijo nekje 7, 8 let ... starejse doge skoraj ne najdes ... jaz sem poznala samo eno, ki jih je imela 11, drugace pa nobene druge starejse od 9.

Mi smo imeli 2 ... slabe pol leta samo se eno, ker je druga, mlajsa, siva, umrla zaradi raka na bezgavkah. Imamo pa poleg nje se 2 nemski bokserki.

Dlaka ... pri nas, ker jih imamo malo vec, sesamo vsak dan. Je pa to dlaka, ki se ti zapici in gre malo tezje ven. Ampak se je treba navadit, da si das ta lepe cunje takoj, ko prides domov, dol. Ni jih pa nekaj veliko. Mi jih zelo redko krtacimo, zivijo noter in se na cunjah niti ne pozna, da imamo pse. Kadar menjajo dlako jih malo veckrat skrtacimo in to je to. Kopanje je 2x letno oziroma ko se povalja v svinjariji.

Otroci ... velik problem pri nemskih dogah je, da so zelo zelo nerodne. Ne vejo niti to, kako dolge so. V glavnem je problem, ker ti pohodijo otroka, grejo mimo in ga prevrnejo, pa sploh ne vejo. Problem je samo v velikosti, drugace pa so zelo prijazni psi. Je pa res, da je za njih nekako znacilno, da se bojijo majhnih otrok in tudi psov (mladicev). Pa se eno slabo lastnost imajo ... rep ... Gal se ga strasno boji, ker jih je ze veckrat dobil po glavi ... med drugim tudi takoj prvi dan, ko je prisel iz porodnisnice.

Biba12 ... kje jo boste oziroma ste jo ze, glede na cas tvojega pisanja, pa rezervirali oz. kupili? Najine sta bile iz Sencurja.

Pa se nekaj slikc za pokusino:

Prihod Gala iz porodnisnice - Ere ni zraven, ker se je ustrasila njegovega joka in odsla na prostor
user posted image

Vse skupaj:
user posted image

Era
user posted image

Dona


Gal je zaspal pri njih:
user posted image

Gal na pikniku dog z eno drugo dogico:
user posted image

Ce te se kaj zanima pa kar vprasaj.

Lp, Ursa

< Sporočilo je popravil Ribica RR -- 26.10.2008 17:55:35 >

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: nemška doga
25.10.2008 11:56:56   
tanaja*
Upam, da si se odločila za nakup nemške doge pri vzreditelju.
Normalno je, da imajo psi probleme z zdravjem, vse pasme jih imajo, ne samo nemške doge. In pravilno je, da te vzreditelj o tem pouči. Urša ti je vse lepo razložila. Ne strijnam se edino tam, kjer je napisala da vsaj pol leta ne smeš nikamor z njim na sprehod....tudi jaz vzrejam doge, sicer ne nemške ampak bordojske in menim da s tem, ko psa šparaš toliko časa, da mu delaš medvedjo uslugo. Moji psi so glede na konstitucijo nemških dog precej težji in pasma je kot vse velike pasme prav tako nagnjena k displaziji kolkov in komolcev, torziji želodca in obolenju srca. Menim da je pravilno, da se mladiček giblje po svojih zmožnostih, se pravi kot sam preceni da lahko. Jaz jih nikoli nisem omejevala, niti jim nisem prepovedovala skakanj in ostalih aktivnosti. Sem jih nosila po stopnicah, to ja, ampak bolj pomembno je nošenje po stopnicah navzdol kot navzgor. Pri težkih psih pa to pač ne gre do enega leta, ker takrat (vsaj bordojci) dosežejo kilažo med 40-50 kg.
Ni v redu šparanje psa, pol leta ne sme nikamor, naredi samo par krogov okoli bajte...potem pa na sprehod, mišice so atrofirane, ker jih pol leta niso uporabljali, vezi so ohlapne, ker jih pol leta niso uporabljali...zdaj pa kar naenkrat obremenitev le-teh. In pes se ti "sesuje" in je na dobri poti k displaziji.
Moji psi so svobodni, tekajo, norijo, hodimo na sprehode, skačejo (tudi iz višine) pa imajo vsi kolke A in komolce 0. Zelo pomembno je, da mladičku velikih pasem kolikor se da dolgo dodajamo GLUKOZAMIN. To je posebna snov, ki jo proizvajalci hrane sicer v manjših količinah že dodajajo v hrano (seveda kvalitetno), namenjeno za mladiče velikih pasem. Vendar v premajhnih količinah. Zato je to potrebno dodajati. Jaz dodajam do cca. 18 meseca. Je precej drag preparat, saj ga pridobivajo iz hitina enih zelo redkih školjk. Je pa za podporo sklepom in vezem. Pa ne menjat to s kalcijem in kalcija tudi ne dodajat, če hraniš s kvalitetno in uravnoteženo hrano priznanih proizvajalcev. Ker narediš več škode kot koristi (nalaganje kalcija na sklepih in kosteh kar vodi v artritis).
Res je tudi, da imajo nemške doge kot pasma probleme s srcem. Jaz za to krivim vzrejno komisijo in vzreditelje, ker ne opravijo potrebnih testov pred paritvami in, ker takih psov ne izločajo iz vzreje. Vsi moji psi imajo opravljen eho-doppler, poseben ultrazvok za ugotovljanje napak srca, prav tako ta test naredim na svoje stroške vsem mladičkom preden gredo v nove domove. Pa ni obvezno to, ampak meni je zdravje pač na prvem mestu in želim, da vem, da so psi iz moje vzreje zdravi, posebej tisti, ki se bodo nadalje koristili v vzreji. Seveda so to dodatni stroški za mene, ampak mi ni žal niti centa za to. Ker lahko mirno spim.


_____________________________

Voli me iz inata voli me bez ostatka voli me bilo gde sam bas takvu kakva jesam


(odgovor članu ursa_p)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: nemška doga
25.10.2008 11:58:06   
tanaja*
Aja pa siva harlekin nemška doga ni za vzrejo, upam da so ti to povedali.

_____________________________

Voli me iz inata voli me bez ostatka voli me bilo gde sam bas takvu kakva jesam


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?