|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   nevrofizioterapija in razvojna ambulanta
6.7.2005 19:44:52   
SLAMlCA
Živjo.
Prosim, če mi lahko povete, kako izgleda vse to. Sin je star 2 meseca, pa še nisva dobila nobenega vabila, rekli so nam da bomo po pošti obveščeni. Pa še nič.

Naj me že panika grabi? Ali to ni nič takega?

Hvala
Neposredna povezava do sporočila: 1
   nevrofizioterapija in razvojna ambulanta
6.7.2005 19:50:44   
Marjanda
Za nevrofizioterapijo ne vem, midva hodiva v razvojno ambulanto, prijavila pa je naju patronažna sestra. Imaš nekaj več obiskov kot ostali, vsaj midva.

Lp:ups:

(odgovor članu SLAMlCA)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   nevrofizioterapija in razvojna ambulanta
6.7.2005 20:02:07   
SLAMlCA
Kaj se pa tam dogaja?

(odgovor članu SLAMlCA)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   nevrofizioterapija in razvojna ambulanta
6.7.2005 20:35:53   
Marina 1
Pozdravljena.
Če je otrok bil nedonošen in je lažal na pediatriji ga v večini za razvojno ambulanto naročijo kar pri odpustu iz bolnice,za fizioterapijo pa kasneje po obisku razvojne ambulante.Vsaj pri nas v MB je tako in meni so oba moja sineka ker sta bila nedonošena naročili ob odpustu iz bolnice.Je pa res da je pomembna zgodnja obravnava v razvojni ambulanti kakor tudi fizioterapija,ker se mora začet pravilno rokovat in izvajat določene vaje in prijeme pri zelo malih otrocih,kajti če je kakšna mišična ali možganska okvara je lahko pri nadaljnem razvoju kakšna posledica oziroma se težje popravi okvara.Sploh te ne strašim ampak govorim iz lastnih izkušenj.

Upam da sem ti kako pomagala,če pa te še kaj zanima pa kar vprašaj in z veseljem ti odgovorim.
Lep pozdrav in vse dobro želim:rozica:
Marina

(odgovor članu SLAMlCA)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   nevrofizioterapija in razvojna ambulanta
7.7.2005 7:00:04   
dory
Midva hodiva od 4m. Ker je bil nedonosen in hipertonik..kar huda oblika...nevrofizioterapije zelo pomagajo,ceprav se mali brani in krici se danes pri 15m...sprememba je vec kot ocitna...res pomaga..v razvojni mava pa samo kontrole na vsake tri mesece...konec meseca spet,vendar mislim,da naju se ne bodo spustili :(

Ni pa nic za panicen bit..to je samo nekaksna telovadba za tamalcka..

(odgovor članu SLAMlCA)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   nevrofizioterapija in razvojna ambulanta
7.7.2005 8:34:23   
k1
midve sva bile ob odpustu že kar naročeni za razvojno, pa je rekla, da imava samo kontrolo čez 2 meseca. no ta mesec se greva spet pokazat, upam, da bo še naprej vse ok.

marina1 - kako kaj mihec? se večkrat spomnim na vaju in upam da je že kak rezultat viden :sloncek:

(odgovor članu SLAMlCA)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   nevrofizioterapija in razvojna ambulanta
7.7.2005 9:28:36   
dinika
Nas so že v bolnici naročili. Sedaj imava 1× tedensko fizioterapijo. Pred fizioterapijo pa imaš pregled pri dr. Koražijevi.

(odgovor članu SLAMlCA)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   nevrofizioterapija in razvojna ambulanta
7.7.2005 12:10:36   
Marina 1
Pozdravljena.
Ja midva z Mihecom sma pa kak kateri dan.Pride dan ko je vse ok z njegovo kontrolo glavice,pride pa dan ko ni iz njega popolnoma nič.:((
Odkrito povedano sem čisto na tleh in na koncu z živci toliko se presekiram.Javi se mi kaj na link pa se še kaj pogovorima.

Lp in:sloncek: vse dobro želim.Marina

(odgovor članu SLAMlCA)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   nevrofizioterapija in razvojna ambulanta
8.7.2005 14:33:15   
Janeja
Živjo,

Ljubljanska porodnišnica oz. intenzivna ne javi nikamor glede odpusta.
Sama moraš sinovega pediatra prositi za napotnico in jo poslati v razvojno, tam pa vama potem dajo datum.

Moja Lea je stara 4,5 meseca (korigirano pa 3 tedne) pa tudi še nisva bili. Datum imava šele avgusta, ker so zdaj dopusti.

Slamica, a se midve poznava iz LJ? Z Leo sva bili na EINT od 24.2. do 3.6. Kaj pa vidva?

LP
Jerneja

(odgovor članu SLAMlCA)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   nevrofizioterapija in razvojna ambulanta
8.7.2005 15:05:54   
* Mateja *
nAJU PA JE NAPOTIL NEVROLOG IZ PEDIATRIČNE, NATO PA NAMA JE NAŠA PEDIATRINJA DALA NAPOTNICO IN SMO SE NAROČILI ZA PREGLED IN NATO JE DOHTAR POVEDU KAJ PA KAKO JE TREBA NA FIZIOTERAPIJO.
Ops te velike črke!!

(odgovor članu SLAMlCA)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   nevrofizioterapija in razvojna ambulanta
9.7.2005 16:04:01   
SLAMlCA
Ja Janeja poznama se iz sobe 5. Sj veš, ko so naju prestavli v CE. No vsaj upam da se naju spomneš.

Kako pa kaj vedve. Midva se dojima (zdj obvladava), pa Jaka ma zdj že 4kg.

LP

(odgovor članu SLAMlCA)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   nevrofizioterapija in razvojna ambulanta
9.7.2005 16:57:49   
Janeja
Oooo, živjo!
Seveda se te spomnim. Lepo da se spet slišiva.

Tudi jaz Leo dojim, sam ful počasi napreduje. Še vedno ima samo 2400 gr. Sem ravno danes obupala in šla kupit mleko ... ji bom dala kakšen obrok čez dan še po steklenički - če jo bo hotla. Še nisva probale.

Sem ful vesela, da Jaka tako lepo napreduje. A sta bila potem še dolgo v Celju?
Se mi zdi pa čudno, da vaju iz Celja niso prijavli v razvojno? Ti kar vprašaj! Mogoče se pa potem še tam kdaj srečava.

LP
Jerneja

(odgovor članu SLAMlCA)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   nevrofizioterapija in razvojna ambulanta
9.7.2005 17:31:55   
SLAMlCA
No tkle je, rekli so, da je prijavljen. Pol je pa še babica rekla da morm posiknarit pri pediatru za nevrofizioterapijo, dobila še nisva nobenga datuma in me je zagrabla panika zato sem mogla mal povprašat okol. Da vidim kako je pri drugih, zdj pa mi je že vse bolj jasno.

V celju sva bila še cca 1mesec je blo kr za zdržat, samska soba, 3 meniji hrane, jaka je bil z mano u sobi v topli posteljci sam ko nebi bla BOLNICA. Fajn so se mu posvečali, sam bil je pa najmlajši (Po gestacijski starosti)

Kaj si ji pa kupila za eno mleko, jst sem kr bebo, za vsak slučaj sem mu dala enkrat pa je vse popapcal.


(odgovor članu SLAMlCA)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   nevrofizioterapija in razvojna ambulanta
9.7.2005 17:42:13   
k1
kaj v celju so mamice poleg otročkov???

na mb pediatriji pa so nas spuščali k :duda: samo takrat, ko je bila ura za hranjenje in previjanje. :hudicek: !!!!


(odgovor članu SLAMlCA)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   nevrofizioterapija in razvojna ambulanta
9.7.2005 17:46:42   
Janeja

Tudi jaz sem kupla Beba PRE H.A. - hipo alergeno pa zato, ker je bil moj starejši sin alergik in je to mleko za otroke s povečanim tveganjem za alergije. Sem v LJ pred odpustom vprašala katero mleko kupit v primeru, da bi imela svojega premalo pa so mi svetovali Bebo, je baje najbolj izpopolnjeno prilagojeno mleko.
Pa če ga uporabljajo v Lj na intenzivni za nedonošenčke bo že res da je dobro.

Zdaj pa samo še upam, da ga bo pila. Še od prej spi in še nisva probale. Držim pesti.

(odgovor članu SLAMlCA)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   nevrofizioterapija in razvojna ambulanta
10.7.2005 14:34:22   
SLAMlCA
V celju sem ga dobila v sobo, ko je iz inkubatorja sel v toplo posteljco - baby therm. Lahka sem šla k njemu kadar sem hotla tud ob dveh ponoči. Potem ko sem ga dojila, so me prišle v sobo iskat, če je jokal. Vse je v istem nadstropju, sprva sem imela sobo ki je čisto zraven intenzivne, potem sem dobila samsko sobo. Res so mi šli na roko, sicer bi me lahko prej spustili domov. Tako da sva bla odpuščena s 27 tedni.

Janeja nč bat, jst jakata dojim po kake 45min skupaj. Pol sem pa misla da bo hitreje slo s flaško, pa je čist isto. Potrpežljiv moraš bit. Bi pa jedel kr naprej, pa vse bi poglodal kar se ga dotakne k ustkom. Zdj sem mu kupla dudico. Pa ne vem naj mu jo dam, al ne, ko sem mu probala dat jo je tk vleku kot na tekmovanju sam mu kmal ven pade, ko še ne obvlada.

Glede bebe si me super potolažla, ene mamice pravjo, da ni ok, ker je menda najcenej jst sem jo pa kupla zato, ker so mu jo devali v LJ. Sicer mam mleka sam sj veš ziher je ziher

(odgovor članu SLAMlCA)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   nevrofizioterapija in razvojna ambulanta
10.7.2005 14:37:44   
SLAMlCA
joj joj 37 ne 27, tipkarski škrat, al pa zna jaka tipkat na računalnik;)

(odgovor članu SLAMlCA)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   nevrofizioterapija in razvojna ambulanta
11.7.2005 13:45:42   
Janeja

Ja Slamica - Jaka bi jedel kar naprej, Lea bi pa kar naprej spala ... bistvena razlika! Ko sva se dojili je pojedla od 30, v najboljšem primeru 40 ml pol je pa zaspala in ni blo variante, da bi ji še kaj dol spravla.

Zdaj sem se pa odločla ... hranim jo nazaj po flaški. Sem ji dala Bebo in pojedla je 45 ml. Zdaj sem si pa mleko zbrizgala in ji bom dala svojga. Pol bom pa čez par dni vidla kaj bo z našo težo. Upam, da bo to pomagalo.

Dudo bi mu pa jaz dala, se lažje potolaži če joka. Škoda, ko je Lea ne mara.

(odgovor članu SLAMlCA)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   nevrofizioterapija in razvojna ambulanta
11.7.2005 13:58:32   
k1
janeja, slamica - sta padle kar na temo hrane - vajina :duda: sta verjetno še nizke teže - jaz bi vama priporočala aptamil prematil - je posebej za novorojenčke z nizko porodno težo -nekje do 3 oz 3.5 kg. sicer je res drag, ampak :duda: res lepo napredujejo po njem.

lp :rozica:


(odgovor članu SLAMlCA)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   nevrofizioterapija in razvojna ambulanta
11.7.2005 16:12:02   
SLAMlCA
no to je pa res ogromna razlika. Jaka ima sedaj že čez 4 kg in počasi že drži glavico (roditi bi se moral 23.6.) Tako da se mi zdi zelo močan.

Verjetno ne morem primerjat z lejo, so mi pa svetovali v bolnici da naj ga dojim na nastavek, ker je tudi pojedel po 20. Na srečo imam full mleka, da včasih kar samo teče, pa sem potem mal sama stisnala pa mu dala v usta. En čas je vlekel potem mi je zaspal. Pol sem ga med dojenjem skoz žgečkala po nogici pa ni pomagalo. Vmes odvijala pa previjala, da se je zbrihtal, (eno dojenje 1,5h)Teža je šla kar navzdol za 200g. Pa še 17 dni je bil pod lučko skupaj 102 uri sevanja

No potem je pa kar naenkrat steklo in je iz 35ml preskočil kar na 70,:bravo::bravo::bravo::bravo::bravo:
sestra kar ni mogla verjet.

Aja pa še tole sem delala. Sj veš da je v mat. mleku prvo voda pol rudn. snovi pol pa maščobe. Pred dojenjem sem si 50 ml izbrizgala na aparat, potem sem ga pa dojila, da je dobil bolj hranilno mleko.

Jst sem bla čisto obupana, sedaj pa vem, da bo tudi Leja kar naenkrat odkrila kaj je dobro in te bo bolel križ od prekomernega dojenja in nič več glava od živcev :):):):)


LP

(odgovor članu SLAMlCA)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   nevrofizioterapija in razvojna ambulanta
11.7.2005 18:15:02   
Janeja
k1, mal sva pa res zašle stran od teme naslova :)-

Moja Lea je še vedno "težka" komaj 2400 gr. :( U 5 tednih je pridobila komaj 300 gr kar je res premalo. Mislim pa, da bo moj poskus uspel ... danes jo hranim sam po flaški in mi u 20 minutah poje po 50ml :bravo: Mleko si spet stiskam, če ga ne bo dovolj bom kombinirala pa še z Bebo. Si pa drugega mleka ne upam dajat, ker me je strah, da bi dobila alergijo. Moj starejši sin je imel namreč hudo alergijo na kravje mleko in obstaja možnost, da bi alergijo dobila tudi Lea. Držim pesti da je ne bo.

lp :rozica:


(odgovor članu SLAMlCA)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   nevrofizioterapija in razvojna ambulanta
12.7.2005 11:20:06   
tinatona
Za k1 : Tudi beba pre je mleko prilagojeno za otročke ki so prezgodaj rojeni. zakaj bi mogli slamca in janeja menjat mleko, če pa so jih otročki že navajeni? V Ljubljanski porodnišnici tud uporabljajo mleko Beba...

(odgovor članu SLAMlCA)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   nevrofizioterapija in razvojna ambulanta
12.7.2005 12:53:48   
Marjanda
Glede mleka, ko sem bila jaz v porodnišnici (januar), so na intenzivni našemu dajali moje mleko in pa Aptamil Prematil. Ko sem vprašala kako naj nadaljujem doma (imela sem premalo mleka in sem morala dodajati), so mi rekli naj do dopolnjenih 3 kg, dodajam Aptamil Prematil, ter naj kasneje nadaljujem z Aptamilom Pre,..Aptamil 1..

LP:ups:

(odgovor članu SLAMlCA)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   nevrofizioterapija in razvojna ambulanta
12.7.2005 13:41:40   
k1
tinatona - nisem vedela da je bebe tudi za to. sory..

mi smo imeli aptamil prematil, sedaj smo že kar nekaj časa na aptamil pre.

lp :rozica:

(odgovor članu SLAMlCA)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   nevrofizioterapija in razvojna ambulanta
12.7.2005 17:16:30   
Janeja
Marjanda, mleko Beba so v Lj začeli uvajat februarja letos in so ga zeloooo pohvalili. Prej so bli pa res na Aptamilu.

Evo, pri nas deluje ... Lea se je danes zredila za 30 gramov. :bravo::bravo::bravo:

LP :rozica:

(odgovor članu SLAMlCA)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
10 nenavadnih značilnosti novorojenčkov
Preverite seznam desetih najbolj čudnih značilnosti novorojenčka, zaradi katerih pa vam kljub njihovi čudnosti ni treba ...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?