|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   nezaposlena in porodniška
3.6.2013 9:18:24   
Nastya
Pozdravljene,
ker imam prijateljico ki v mesecu januraju 2014 pričakuje prvega otroka. In ker sva ravno včeraj govorili o tem kako je če si nezaposlen in kako je potem s plačilom porodniške..namreč ona je bila zaposlena7 let, od zavoda prejemala denarno nadomestilo 3 mes, nato si je sama plačevala delovno dobo 6 mes (januarja letos 2013 je to prekinila, zaradi višine ki so jo zvišali) .. sedaj pa je zanosila in tako kot tudi njo tako tudi zanima mene kako je potem glede porodniške (če si zaposleni gledajo pač zadnjih 12 plač itd..), kako pa je v tem primeru..ali je to državna porodniška ali ostaneš brez vsega ??
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: nezaposlena in porodniška
3.6.2013 18:03:47   
kajalin*
mislim da nič ne dobiš, razen če si socialen primer,prejemnik socialne.

(odgovor članu Nastya)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: nezaposlena in porodniška
3.6.2013 19:07:18   
Shorty_
Ojla,

nazadnje ko sem se za to zanimalo je štelo če si bila v zadnjih treh letih zaposlena vsaj 12 mesecev, na podlagi tega se je potem računala porodniška. Mislim da je še tako.

(odgovor članu kajalin*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: nezaposlena in porodniška
3.6.2013 19:24:50   
sazi
Shorty ima prav.

Vse piše v

Zakonu o starševskem varstvu in družinskih prejemkih - vpiši v google.

Če si bila v zadnjioh treh letih pred nastopom porodniške vsaj 12 mesecev zaposlena, dobiš vsaj 55% minimalne plače (tiste iz leta 2006) in za vsak dodatni mesec 2% - za bolj natančne podatke glej zgoraj omenjeni zakon (člen 41. ali tam nekje)

(odgovor članu Shorty_)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: nezaposlena in porodniška
12.6.2013 9:49:53   
mon 81
Če je bila v zadnjih treh letih zaposl., dobi porodniško (procentualno jo izračunajo na csd), potrebuje le izpisek iz zzzs (zaradi zaposlitev). Potem pa dobi odločbo domov..Jaz sem tako imela.
Pa srečno..

(odgovor članu Nastya)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: nezaposlena in porodniška
13.7.2013 20:07:38   
srečnika
Lep pozdrav,
zanima me če mogoče katere ve, kako je če si bil prej brezposeln, potem sem šla v porodniško in dobivam teh 250 evrov od države, med tem časom pa zanosim. Ko se konča moja porodniška pa imam zaposlitev. A mislite da dobim višjo porodniško kot jo imam sedaj, čeprav nebom celo leto uradno zaposlena, ker sem bila na porodniški? Hvala

(odgovor članu mon 81)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: nezaposlena in porodniška
14.7.2013 15:24:37   
sazi

IZVIRNO SPOROČILO: srečnika

Lep pozdrav,
zanima me če mogoče katere ve, kako je če si bil prej brezposeln, potem sem šla v porodniško in dobivam teh 250 evrov od države, med tem časom pa zanosim. Ko se konča moja porodniška pa imam zaposlitev. A mislite da dobim višjo porodniško kot jo imam sedaj, čeprav nebom celo leto uradno zaposlena, ker sem bila na porodniški? Hvala


Ko boš šla na 2. porodniško in če boš dan pred nastopom porodnoške zaposlena, se gledajo dohodki 12 mesecev nazaj od oddaje papirjev za porodniško. V izračun se ti šteje nekaj plač in nekaj stare porodniške. Torej bi morala imeti 2. porodnuiško višjo od 1.

(odgovor članu srečnika)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: nezaposlena in porodniška
14.7.2013 17:28:45   
srce77
se opravičujem sem napačno prebrala

< Sporočilo je popravil srce77 -- 14.7.2013 17:30:55 >

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: nezaposlena in porodniška
14.7.2013 18:06:34   
katekina86
Upravičena je do starševskega dodatka (mislim da je okrog 200 eur), kljub temu, da je brezposelna. To dobiva iz CSD, najbolje, da gre preverit.

(odgovor članu srce77)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?