|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   nezaposlena in zavod
23.12.2008 10:45:31   
Anonimen
Zivijo.....

Sem nezaposlena nosecka(nikol se nisem bila zaposlena)in sem prijavlena na zavodu,prej pa sem bila studentka....In me zanima vse ki ste ze mamice ali da veste karkoli o tem da mi poveste kako je z papirji?Kdaj je treba oddat vlogo za starsevski dodatek(materinski dodatek) in otroski dodatek?Ter pa za prezivnino ker bom seveda kot mati samohranilka....
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: nezaposlena in zavod
23.12.2008 11:37:09   
Anonimen
Za preživnino otroka urejaš na sodišču (ne čakaš dolgo na vrsto) - mislim da se da uredit že preden rodiš.
Za starševski dodatek lahko daš že 30 dni pred PDP (dobivati pa začneš, ko pošlješ rojstni list otroka):  http://www.csd-lj-siska.si/prejemki/starsevskiDodatek.asp
Za otroški dodatek pa lahko uveljavljaš 90 dni po rojstvu otroka ( da ti pripada od meseca rojstva otroka).
Podrobneje:  http://www.csd-lj-siska.si/prejemki/otroskiDodatek.asp
Pa tudi za socialno pomoč lahko daš.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: nezaposlena in zavod
23.12.2008 11:45:44   
Hope2
Poglej še če vaša občina kaj daje- enkratna denarna pomoč od občine, zaprosiš po rojstvu otroka

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: nezaposlena in zavod
23.12.2008 15:21:11   
uursa
Za preživnino sedaj čakaš 3 mesece:oddala sem26.10,danes dobila pošto za narok,ki je 27.1..So mi tudi že prej na sodišču povedal,da se čaka 2 do 3 mesece.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: nezaposlena in zavod
23.12.2008 16:57:51   
zmajama
jaz sem v istem primeru kot ti, če dobivaš socialno pomoč, se tak moraš vsake 3 mesece javit pri svetovalki, in ti ona vse lepo razloži kako in kaj. Na zavodu za zaposlovanje tudi pri svetovalki povej, da si noseča in te ne bodo gnjavili za kakšna fizična dela. Na zavodu je meni rekla, da ko dobim od socialne odločbo za porodniško se lahko pri njih odjavim, ne prej.

(odgovor članu uursa)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: nezaposlena in zavod
23.12.2008 21:01:08   
frutolina
IZVIRNO SPOROČILO: uursa

Za preživnino sedaj čakaš 3 mesece:oddala sem26.10,danes dobila pošto za narok,ki je 27.1..So mi tudi že prej na sodišču povedal,da se čaka 2 do 3 mesece.


Kaj lahko daš za preživnino noter pred rojstvom otroka?

(odgovor članu uursa)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: nezaposlena in zavod
7.1.2009 13:38:34   
lunica12
No js sem cisto v isti situaciji pa me zanima ce mi lahko poveste kaksne ugodnosti imam kot mati samohranilka....Ali se mi to splaca?
Pa to ko je ena omenila da se za socialno pomoc tudi lahko odda...Kaj ti pripada al kako?

Hvala za cimprejsne odgovore..


_____________________________

15.1.2009 se nama je pridruzila Anina :)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: nezaposlena in zavod
7.1.2009 13:48:06   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen
Sem nezaposlena nosecka(nikol se nisem bila zaposlena)in sem prijavlena na zavodu,prej pa sem bila studentka....In me zanima vse ki ste ze mamice ali da veste karkoli o tem da mi poveste kako je z papirji?Kdaj je treba oddat vlogo za starsevski dodatek(materinski dodatek) in otroski dodatek?Ter pa za prezivnino ker bom seveda kot mati samohranilka....

Če ne bi bilo tegale stavka, bi najbrž še napisala odgovor, tako pa...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: nezaposlena in zavod
7.1.2009 14:02:42   
lunica12
Karensa zakaj pa zaradi tega stavka noces odgovora napisat?Potem pa lahko vsaj meni odgovoris ce mogoce ves kaj v zvezi s tem..

_____________________________

15.1.2009 se nama je pridruzila Anina :)

(odgovor članu lunica12)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: nezaposlena in zavod
7.1.2009 14:04:53   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: lunica12
me zanima ce mi lahko poveste kaksne ugodnosti imam kot mati samohranilka....Ali se mi to splaca?

Na kakšen način - če se ti splača? Na finančnega? Ja, se ti (glede na današnje razmere v Sloveniji).

(odgovor članu lunica12)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: nezaposlena in zavod
7.1.2009 14:15:28   
lunica12
Ja glede financnega pa tudi potem npr.kako je ce greva z partnerjem skupaj pac da ne bi bila vec samohranilka...a potem komplicirajo kaj?

_____________________________

15.1.2009 se nama je pridruzila Anina :)

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: nezaposlena in zavod
7.1.2009 14:17:19   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: lunica12
a potem komplicirajo kaj?

Čisto nič, samo finančno injekcijo ti ukinejo.

(odgovor članu lunica12)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: nezaposlena in zavod
7.1.2009 14:26:56   
MLADAMAMICA
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: lunica12
me zanima ce mi lahko poveste kaksne ugodnosti imam kot mati samohranilka....Ali se mi to splaca?

Na kakšen način - če se ti splača? Na finančnega? Ja, se ti (glede na današnje razmere v Sloveniji).

se strinjam... še ena "samohranilka" na račun države.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: nezaposlena in zavod
7.1.2009 14:28:26   
lunica12
Ali se mi samo zdi al maste res tok proti samohranilkam?A ni najbolse poiskat taksno resitev ko se ti najbolj splaca?

_____________________________

15.1.2009 se nama je pridruzila Anina :)

(odgovor članu MLADAMAMICA)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: nezaposlena in zavod
7.1.2009 14:28:34   
MLADAMAMICA
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: lunica12
a potem komplicirajo kaj?

Čisto nič, samo finančno injekcijo ti ukinejo.

user posted image  na žalost. ko bi slovenija lahko vsaj to spremenila, da bi folk moru vse vrnt, k je zdej tok izkoriščanja user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: nezaposlena in zavod
7.1.2009 14:29:15   
MLADAMAMICA
IZVIRNO SPOROČILO: lunica12
Ali se mi samo zdi al maste res tok proti samohranilkam?A ni najbolse poiskat taksno resitev ko se ti najbolj splaca?

ne, proti samohranilkam nimam nič, mam pa proti izkoriščevalskim ritim, kot si ti

(odgovor članu lunica12)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: nezaposlena in zavod
7.1.2009 14:31:02   
lunica12
user posted image user posted image sam to lahko naredim....pac nismo vsi taki angelcki...

_____________________________

15.1.2009 se nama je pridruzila Anina :)

(odgovor članu MLADAMAMICA)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: nezaposlena in zavod
7.1.2009 14:35:12   
ThinkPink
Ja, vsekakor se splača biti prijavljena kot mati samohranilka. Je pa to tudi zelo moderno zadnje čase.

Jaz sem poštena in sem prijavljena tako kot dejansko živim, s partnerjem in otrokom. Sem brezposelna in ker partner prejema dokaj normalno plačo nisem upravičena do socialne podpore in zato tudi nisem upravičena do brezplačnega osnovnega zavarovanja preko občine. Tako, da poleg tega, da od države ne dobim nič, si moram še sama oz. mi partner plačuje še osnovno zavarovanje cca. 14 eur in dodatno cca. 21,75 eur (tudi tega naj bi sedaj socialno ogroženi dobili ).

Če bi pa izigravala sistem kot jih večina in se prijavila pri starših doma, bi dobila:
- socialno podporo(pojma nimam točno koliko, za čas ko sem se zanima je bilo okoli 200 eur)
- večji otroški dodatek (zdaj dobivam 20 eur, drugače pa bi okoli 100 eur)
- država bi mi plačala osnovno in dodatno zavarovanje
- jasli oz. vrtca bi plačala neprimerno manj
- ammm...tu pa tam bi zrihtala še kako izredno denarno pomoč na CSD
- verjetno bi se še kaj našlo...

Drugače pa anonimna - ker si brezposelna ti v času porodniške pripada:
- starševski dodatek (175 eur)
- otroški dodatek
- denarna pomoč od občine (pri nas je bil enkraten znesek 105 eur)
- tisti paketi ali denarna pomoč ob rojstvu otroka

Najbolje, da greš pogledati na spletno stran CSDja, ker tam vse natančno piše.





(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: nezaposlena in zavod
7.1.2009 14:36:59   
MLADAMAMICA
IZVIRNO SPOROČILO: lunica12
user posted image user posted image sam to lahko naredim....pac nismo vsi taki angelcki...
 
user posted image tud jst nisem angelček, ampak sem sposobna sama skrbet za svojo rit in bom tudi za svojega otroka. user posted image
se tvoj podpis tiče vseh nas? user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu lunica12)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: nezaposlena in zavod
7.1.2009 14:38:34   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: lunica12
user posted image user posted image sam to lahko naredim....pac nismo vsi taki angelcki...

No, a zdaj vidiš, zakaj nočem odgovarjati storilcem kaznivih dejanj goljufije?

(odgovor članu lunica12)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: nezaposlena in zavod
7.1.2009 14:41:19   
lunica12
ThinkPink tvoj odgovor mi veliko pomaga....Samo meni se zdi da bi z tem kar ti dobivas zelo tesko prezivela..Ker stroskov je pa tolko da groza...

_____________________________

15.1.2009 se nama je pridruzila Anina :)

(odgovor članu ThinkPink)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: nezaposlena in zavod
7.1.2009 14:41:32   
acitak
IZVIRNO SPOROČILO: MLADAMAMICA

IZVIRNO SPOROČILO: lunica12
Ali se mi samo zdi al maste res tok proti samohranilkam?A ni najbolse poiskat taksno resitev ko se ti najbolj splaca?

ne, proti samohranilkam nimam nič, mam pa proti izkoriščevalskim ritim, kot si ti



to pa ni blo lepo...mladamamica...si e mogoce vprasala...da ni lunico partner pustil in bo sma z user posted image ...da bo res mati samohranilka

_____________________________

12.01.2009 se nama je pridružil Niko
20.12.2011 pa se nam je pridružila Mia

(odgovor članu MLADAMAMICA)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: nezaposlena in zavod
7.1.2009 14:43:35   
acitak
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: lunica12
user posted image user posted image sam to lahko naredim....pac nismo vsi taki angelcki...

No, a zdaj vidiš, zakaj nočem odgovarjati storilcem kaznivih dejanj goljufije?


ja pa sj ni kriminalka...muser posted image  ste smesne

_____________________________

12.01.2009 se nama je pridružil Niko
20.12.2011 pa se nam je pridružila Mia

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: nezaposlena in zavod
7.1.2009 14:46:00   
Kerensa*
Imej več otrok, pa boš dobivala več. In nikar jih ne imej z istim moškim, ker ti potem ne bodo verjeli, da si res samohranilka. Pa glej, da boš imela stalno bivališče najmanj do 40-ega leta prijavljeno pri starših, od katerih mora biti najmanj eden že v penziji, drugi pa največ 1€ več od minimalne plače. Pa pazi, da od Zavoda ne boš sprejela kakšne službe, ker potem lahko pozabiš na vse. Izgovori, katere lahko uporabiš, so, da ne moreš delati drugače kakor dopoldan, ker nimaš varstva za otroke, izgovarjaj se na bolečo hrbtenico po ene treh porodih, poskusi s slabovidnostjo (počena žilica zaradi napenjanja pri vseh porodih), ko bodo otroci v zastonj vrtcih in šolah, pridno obiskuj fizioterapevtko, ki ti jo bodo plačevali davkoplačevalci, saj boš le tako nesposobna za kakršnokoli fizično delo. Ampak moraš pa blefirati, da vseeno iščeš službo, zato poskrbi, da ti bo Zavod financiral šolanje, med šolanjem pa te ne bodo priganjali iskati službe. Če se ti bo pa že zalomilo in boš morala iti delat, preden bo najmlajši star 6 let, pa poskrbi, da boš delala samo polovično, razliko pa vleci od socialne. In vsako leti zahtevaj na sodišču od očetov višjo preživnino - poglej, kakšno inflacijo imamo in kako se vse draži, od hrane in plina do stanovanj in avtov. Upam, da živiš še kje Bogu za ritjo, da ne moreš brez avta. Naj ti ga starši vzamejo na kredit, tebe pa napišejo kot poroka, da boš še kakšno olajšavo kje uveljavila.

Je*enti tak folk...

(odgovor članu lunica12)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: nezaposlena in zavod
7.1.2009 14:47:06   
Lalica1
Pa na tisti paketek, ki ga dobimo vsi ob rojstvu otroka ne pozabite!!! Saj veste: lahko vzamete oblačilca ali denar. Vloga se pa da na CSD ali preko interneta.

Vse ostalo pa ne bom komentirala, ker imam zelo deljeno mnenje...

< Sporočilo je popravil Lalica1 -- 7.1.2009 14:51:44 >

(odgovor članu acitak)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?