|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   noče domače GH, koliko časa zgolj nekaj žličk...
20.7.2009 14:43:50   
abc123
Pri šestih mesecih in 1 teden sem začela z uvajanjem goste hrane. Pred tem je že tri tedne lepo jedla nočno riževo kašico od Hippa. Najprej sem ji skuhala korenček na pari, v vodi, ga spasirala dodala AM skratka kar nekaj načinov in ga ni hotela jesti. Nato sem poskusila z jabolčkom - skuhala, naribala, surovega... ga spet ni marala. Potem sem ji kupila Hippov jabolček (kašico) in ga je jedla, nato sem poskusila pretlačit banano - ne mara. Hippov jabolček + banana - to pa je. user posted image Tako imava zdaj za dopoldansko malico polovico malega kozarčka Hippove kašice (jabolko ali jabolko in banana).
Za kosilo sem ji ponudila bučke z rižem. Poje le eno do dve žlički nato AM. Zanima me sledeče.
1. Kakšne so vaše izkušnje - zakaj noče domačega jabolka, banane?
2. Ali naj ji po 4 dneh ponujanja bučk z rižem zamenjam za kaj drugega ali naj vztrajam toliko dni da poje več?
3. Kaj za vas pomeni "nekaj žličk" in koliko časa samo nekaj žličk da jim je potem zapasalo?
4. Kako naj obrok izboljšam da ji bo všeč? Morda kapljico olivnega olja, mini soli - kakšne trike še poznate?

4. Kako imate urnik hranjenja? Midve sva prej jedle AM takole: ob 8, 12, 16 in 20 ter enkrat ponoči (2-4). Zdaj ji dam vmes ob 10ih še "sadno malico" obrok ob 16 pa sva nadomestili z riževo kašico.

Hvala za vaše izkušnje, ki mi bodo zagotovo v pomoč.

< Sporočilo je popravil Bonnie_RR -- 21.7.2009 12:36:08 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: nasvete, izkušnje prosim
20.7.2009 14:46:31   
Lunca1
Mogoče pa doma narejeno ni dovolj spasirano. samo ugibam. Dojenčki imajo od začetka probleme s koščki.

(odgovor članu abc123)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: nasvete, izkušnje prosim
20.7.2009 18:59:06   
Najaa
Jaz nisem nikoli ful pasirala, ampak samo pretlačila z vilico. Začela sem pa uvajat pri starejši tudi okoli 6m.
Poskusi s fintami kot je dodatek malo cimeta. Dodaj kašici kakšno suho slivo, ki tudi da dober sladkast okus. Ali marelico. To lahko narediš v kompotu z jabolki in sploh ne rabiš sladkat, ker že suho sadje da ful dober okus.

(odgovor članu Lunca1)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: nasvete, izkušnje prosim
23.7.2009 19:15:07   
uršika***
poizkusi z malo soli in spasiraj na gladko. meni tudi ni hotel jesti, ko sem samo z vilico pretlačila, ko pa sem zmiksala je bilo pa ok. saj vidiš, kako so vse kašice hippove in frutkove na gladko zmiksane. sigurno našim nadobudnežem lažje steče po grlu, če je lepo spasirano- in pa dovolj redko(razredči malo z vodo v kateri se je kuhalo jabolko. in ja, cimet je super zadevica!
pa zelenjavo brez soli je vse spljuval ven- tako da mu sedaj malo posolim.
poizkusi še s čim drugim, saj imata še dosti časa, da se vrneta nazaj k bučkam.
boljši okus dosežeš s tem, da malo popražiš zelenjavo in potem dodaš malo vode in dušiš. jaz mu sedaj dodam tudi malo čebule za boljši okus.

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: nasvete, izkušnje prosim
23.7.2009 22:00:09   
Anonimen
saj vidiš, kako so vse kašice hippove in frutkove na gladko zmiksane.


zato da neb kaka noga od kakega žužka notri plavalauser posted image in ne zato da otroci ležje jejo. pol bo pa jok, k pri enem letu še kar ne bo hotel jestiuser posted image

drugače pa - počasi. uvajanje naj bo točno to - uvajanje. da se otrok navadi okusov, nove gostote itd. se nikamor ne mudi. žličko, dve, da mal valja po ustih, pogoltne, izpljuneuser posted image do 1. leta ima otrok 80% potreb pokritih z mlekom, tko da ni nobene panike, da more kar takoj vse jest in polne obroke. in če mu enkrt daš nekaj, še ne moreš rečt da ne mara, ponudiša pač večkrat, žličko, dve, da se otrok navadi.

(odgovor članu uršika***)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: noče domače GH, koliko časa zgolj nekaj ž...
24.7.2009 20:25:03   
Ajvy
moje izkušnje....
rižolino...milupa....najraje....
vso zelenjavo je jedla brez problema....sva pa res uvajali žličko do dve na dan.....dolgo časa
Sadje...se lahko na trepalnice postavim...pa ga ni jedla....razen....frutke...te je jedla kot za stavo....tako sva jedli frutke dokler ni dobila kos sadja v roke za grizt.....takrat pa je sadje sprejela in ga še danes rade volje poje....


_____________________________

Beauty Comes With Dark Thoughts

(odgovor članu abc123)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: noče domače GH, koliko časa zgolj nekaj ž...
25.7.2009 21:29:47   
sabina1345
Hm, pri nas pa obratno. Kar sama pripravim, to poje zelo rada, vso zelenjavo, sadje, piščančka, karkoli zmešam skupaj, vse bo pojedla. Frutkov, Hippov in ostalih kupljenih kašic pa ni šans. Mi ni problem kuhati in pripravljati kašic zanjo, a bi bilo le fajn, da bi ji lahko kdaj pa kdaj kakšno kupljeno dala, vsaj na potovanju, dopustu ali potepanju po mestu.

(odgovor članu Ajvy)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: nasvete, izkušnje prosim
26.7.2009 9:46:08   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

Jaz nisem nikoli ful pasirala, ampak samo pretlačila z vilico.


Enako.

Ravno tako sem začela uvajati pri 6. mesecih (ko je dobil prvi zob), vendar mu nisem dajala zgolj kuhano zelenjavo brez okusa, temveč ščepec soli ail masla ali kisle smetane, pa je jedel kot ta velik user posted image

(odgovor članu Najaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: nasvete, izkušnje prosim
26.7.2009 12:01:15   
Šaki
IZVIRNO SPOROČILO: AnjaPH

IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

Jaz nisem nikoli ful pasirala, ampak samo pretlačila z vilico.


Enako.

Ravno tako sem začela uvajati pri 6. mesecih (ko je dobil prvi zob), vendar mu nisem dajala zgolj kuhano zelenjavo brez okusa, temveč ščepec soli ail masla ali kisle smetane, pa je jedel kot ta velik user posted image


enako.vse kar se je dalo sem pretlačila z vilico,nikoli pasirala.

_____________________________

♥ moja dva zaklada ♥

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: nasvete, izkušnje prosim
28.7.2009 22:38:06   
tinao
Midva sva tudi pred 1. mesecem začela z uvajanjem zelenjave pa nobene ni hotel. Ko sem mu ponudila krompir ga je pa navdušeno jedel. Sedaj mu vso zelenjavo ponudim s krompirjem. Zmešam z vilico pretlačen krompir in spasirano zelenjavo (cvetača, korenje, bučka, ...).

Mora biti tudi dovolj redko, drugače ne je rad.

Lp

(odgovor članu Šaki)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Dragi, danes si pa vzamem prost dan!
Kar me je danes fasciniralo, je bil izraz na obrazu mojega dragega moža, ko sem mu rekla, da si bom vzela prost dan. 
Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?