|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   nočno lulanje pri 6.letniku
3.7.2013 13:39:52   
annie
Ojla,

sin bo septembra dopolnil 6 let in ima še vedno težave z nočnim lulanjem. Čez dan je suh od 2,5 let nprej, ponoči pa mu še vedno uide in do sedaj se še ni zgodilo, da bi imel zjutraj suho plenico :-( Na njegovo željo spi sedaj ponoči cca.3 tedne brez plenice, ampak če ga čez noč 2x ne nesem na wc je zjutraj čisto polulan, on se sploh ne zbudi, da ga lulat, saj spi ko top :-) Ne vem, če je tole prava rešitev, da ga nosim na wc, ampak je potem čisto vesel, da zjutraj ni polulan. Pediatrinja mu je predpisala Minirin tabletke, katere pa mu nič ne pomagajo :-( Sedaj nama je predpisala malo večjo dozo in če ne bo napredka, bova morala k nefrologu. Jaz sem že čisto obupana in ne vem, kako se naj plenice rešimo, sem slišala za neke hlačke z alarmom, da otroka zbudijo, ko ga lulat, ampak dvomim, če bi se on zbudil :-( Je kdo imel podoben primer in kako ste rešili? Hvala že vnaprej!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: nočno lulanje pri 6.letniku
3.7.2013 13:50:09   
pathra
Sama sem imela probleme z nočnim močenjem do pubertete, ker telo ni tvorilo določenega hormona.. so me pošiljali tudi k psihiatru, ker so sumili na zlorabe v družini in mi je ta celo predpisala tablete ki jih asmatiki striktno ne smejo jemati, takrat pa sem nehala hodit. Pravim vse se je rešilo s puberteto. Ni nujno da je tudi vaš primer tak, ampak sem hotela samo povedati kako je bilo pri meni.

lp

(odgovor članu annie)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: nočno lulanje pri 6.letniku
3.7.2013 14:03:27   
annie
Pathra, hvala za odgovor. Uh, upam, da pri nas ne bo takšne zgodbe, ampak, da zaradi lulanja moraš celo k psihiatru, tole pa mi je čisto out, kot, da otroku samemu ni hudi zaradi tega user posted image Jaz ga definitivno ne mislim z nekim psihiatrom obremenjevati. Mi imamo ravno te Minirin tabletke, zaradi pomanjkanja hormona, ampak trenutno še ni kakšnega efekta in upam, da se bo kmalu uredilo. Še tole me zanima, kako pa si reševala glede lulanja, če ste npr. z šolo šli kam na izlet in prespali? Si ne predstavljam sina, ker baje imajo že v 1.razredu 2-dnevno šolo v naravi, kjer prespijo in da bi tam imel čez noč plenico, mu ne bi bilo vseeno user posted image

(odgovor članu pathra)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: nočno lulanje pri 6.letniku
3.7.2013 15:30:02   
pathra
V šolo v naravi in na potovanja nisem hodila ravno ker me je bilo sram da se mi ne bi to pripetilo in potem bi me vsi zafrkavali. Prvič sem bila na izletu šele v 6. razredu se mi zdi.

(odgovor članu annie)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: nočno lulanje pri 6.letniku
3.7.2013 15:51:01   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: annie

Ojla,

sin bo septembra dopolnil 6 let in ima še vedno težave z nočnim lulanjem. Čez dan je suh od 2,5 let nprej, ponoči pa mu še vedno uide in do sedaj se še ni zgodilo, da bi imel zjutraj suho plenico :-( Na njegovo željo spi sedaj ponoči cca.3 tedne brez plenice, ampak če ga čez noč 2x ne nesem na wc je zjutraj čisto polulan, on se sploh ne zbudi, da ga lulat, saj spi ko top :-) Ne vem, če je tole prava rešitev, da ga nosim na wc, ampak je potem čisto vesel, da zjutraj ni polulan.


mi imamo skoraj identičen primer. jaz ne mislim nič komplicirat. zaenkrat se mi zdi da je to to - če se ne zbudi, če ne dojame, kaj čem. nosit je ne morem, ker mi je pretežka. po tablete nismo šli, bi rada da gre to naravno čez (plus sumim da tukaj na šveskem niti ne dajejo). mi se ne sekiramo in ne kompliciramo; mislim, da bomo počakali da se samo reši. ko bo čas, bo šlo tipi-topi.

in ja, odvisno je od tega hormona za zgoščevanje nočenga urina.

bom kasneje še malo bolj podrobno napisala, zdaj nimam časa user posted image

(odgovor članu annie)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: nočno lulanje pri 6.letniku
3.7.2013 17:36:16   
taška30

IZVIRNO SPOROČILO: annie

Ojla,

sin bo septembra dopolnil 6 let in ima še vedno težave z nočnim lulanjem. Čez dan je suh od 2,5 let nprej, ponoči pa mu še vedno uide in do sedaj se še ni zgodilo, da bi imel zjutraj suho plenico :-( Na njegovo željo spi sedaj ponoči cca.3 tedne brez plenice, ampak če ga čez noč 2x ne nesem na wc je zjutraj čisto polulan, on se sploh ne zbudi, da ga lulat, saj spi ko top :-) Ne vem, če je tole prava rešitev, da ga nosim na wc, ampak je potem čisto vesel, da zjutraj ni polulan. Pediatrinja mu je predpisala Minirin tabletke, katere pa mu nič ne pomagajo :-( Sedaj nama je predpisala malo večjo dozo in če ne bo napredka, bova morala k nefrologu. Jaz sem že čisto obupana in ne vem, kako se naj plenice rešimo, sem slišala za neke hlačke z alarmom, da otroka zbudijo, ko ga lulat, ampak dvomim, če bi se on zbudil :-( Je kdo imel podoben primer in kako ste rešili? Hvala že vnaprej!


Pri nas je bilo identicno, zamenjaj le fanta s punco in 6 let s 7, pa se lahko podpisem pod post.
2 tabletki minirina + omejitev pitja po 7-ih + zbujanje ob polnoci in lulanje v spanju na kahko, rezultat je bil se vedno Zjutraj Malo mokra pizamca.

Cudezna resitev so bile pa hlacke z alarmom, ki so naso polulanko v 1 tednu popolnoma "ozdravile". Tudi jaz ne bi verjela, ce ne bi dozivela, ampak je res. Tudi nasa je spala ko top in je ni zbudilo nic, niti luza pod njo. Zdaj je ze 1 leto suha, brez ene nezgode, tudi ce gre spat s polnim mehurjem.


(odgovor članu annie)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: nočno lulanje pri 6.letniku
3.7.2013 20:10:16   
mateyka
hm, taška, a veš da sem jaz razmišljala o teh hlačah kako leto in pol nazaj, samo nisem upala vzet, ker so drage in če ne bi delale, pol bi se morala še s prodajo le teh ubadat. tako da potem nisem..
no zdej pa res ne vem - mogoče bi bilo vseeno za (s)probat? user posted image

(odgovor članu taška30)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: nočno lulanje pri 6.letniku
3.7.2013 21:21:45   
hubi
Pri nas je Minirin pomagal. Začeli smo z eno tabletko, šli na dve in zaljučili s polovičko. Pa seveda kontrola pitja. Star je bil točno 5, ko smo začeli in je trajalo 9 mesecev, da smo zadevo uspešno zaključili.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: nočno lulanje pri 6.letniku
3.7.2013 22:33:32   
annie
Taška30, ali imate te hlačke mogoče za prodat? user posted image bi jih z veseljem sprobali, mogoče pa bodo tudi nam pomagale user posted image
Hubi, a te tabletke ste torej jemali 9 mesecev? Ker mi jih bomo vse skupaj samo 3 mesece, prvi mesec po eno, sedaj pa po dve in se nam ze približuje konec tretjega meseca, pa do sedaj nam še niso kaj pomagale user posted image

(odgovor članu hubi)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: nočno lulanje pri 6.letniku
4.7.2013 6:09:50   
uma08
tudi mi smo imeli težave z nočnim močenjem postelje in smo kupili hlačke na alarm, ampak je naš petletnik tako trdo spal, da ga tudi alarm ni zbudil. Pri drugem otroku jih pa niti nismo potrebovali, ker se je ponoči sam zbudil in rekel, da gre na stranišče (pri dveh in pol). Do šestega leta je pa tudi starejši osvojil noči brez lulanja.

(odgovor članu annie)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: nočno lulanje pri 6.letniku
4.7.2013 7:50:19   
hubi
Zakaj pa samo tri mesece? Meni je zdravnica rekla, da se jih jemlje, dokler otrok ni en mesec suh ponoči. Potem se pa terapija prekine. In to je pri nas trajalo 9 mesecev, 10. mesec je bil suh in od takrat mir.
Sem pa želela pri sinu te zadeve urediti pred začetkom šole zaradi taborov in podobnih zadev.

< Sporočilo je popravil hubi -- 4.7.2013 7:53:20 >

(odgovor članu uma08)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: nočno lulanje pri 6.letniku
4.7.2013 12:40:22   
annie
Hubi, nimam pojma zakaj samo 3 mesece. Nam je P dala na recept tri škatlice in je rekla, da če po enem mesecu jemanja po eno tableto zvečer ne bo pomagalo, da naj nadaljno jemljemo po dve in če še tole ne bo pomagalo, da potem morava do nefrologa. Nimam pojma kaj pa mu bo potem nefrolog dejal, niti sina ne bi rada kaj preveč obremenjevala glede nekih preiskav, ker se že itak sam dovolj sekira, da še čez noč ni suh user posted image user posted image user posted image Bom zgleda morala bit vztrajna, da nam bo P predpisala še kakšno škatlico, mogoče pa nam tudi po daljšem jemanju pomagale.

(odgovor članu hubi)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: nočno lulanje pri 6.letniku
29.7.2013 12:09:04   
livia
Zelo podoben primer sem imela jaz z našo punco.

Minirin sva začeli jemati, pa tudi tri tablete niso pomagale. Potem sva nehali.
Bili pri nefrologu in ponovno začeli z Minirinom. Dobili smo bolj podrobna navodila kako jemati te tablete. Zvečer je lahko spila pol deci. Zvečer nobenih mlečnih izdelkov. Zvečer večerja eno uro pred Minirinom, pol ure kasneje spat. Lulat, pravljica, lulat.
Jaz je ponoči nisem zbujala. In takrat je Minirin prijel in v roku enega meseca je bila popolnoma suha.

Ful je odvisno od razloga zakaj otrok moči posteljo; lahko pretrdno spi, lahko mu manjka hormona, lahko ima kake druge psihične probleme, lahko je mehur premajhen,...

Po mojem je naši manjkalo hormona in samozavesti. Kasneje sem ugotovila, da se je bala umazati (zmočiti) posteljo in je zato tako dolgo hotela plenico. Pa ima od skoz pod rjuho tisto nepremočljivo, pa ji ni pomagalo. Zato sem ji nala nepremočljivo podlogo nad rjuho, da je na njej spala in jo videla in čutila in takrat se je šele sporostila in nehala lulat.

Pri sodelavcu, pa tamala tako trdno spi, da tudi če jo zbudijo in nesejo lulat, ona še spi. Njej so pa hlačke pomagale, čeprav pravijo, da je alarm kar zopern in zbudi celo hišo.

Svetujem ti, da ne delaš panike iz tega lulanja, otroku ne pokažeš, da te skrbi, ker ziher že sam dovolj trpi ter da gresta do nefrologa (so čist prijazni mladi zdravniki), se tam pomenite in prepričana sem, da se ti bo čez par mesecev ta problem zdel zelo daleč. Veliko sreče.

(odgovor članu annie)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: nočno lulanje pri 6.letniku
8.8.2013 8:27:40   
isobel
Moj sin je nehal lulati ponoči v pleničko pri dobrih 6. letih (že hodil v šolo). Pred tem sem ga večkrat poskušala odvaditi, vendar se je kot za stavo polulal dvakrat na noč ob točno določenih urah. Sploh se ni zavedal, da se je polulal. Smo šli do pediatrinje, kjer smo dobili navodila, kako naj čez dan pije tekočino. Nič pomagalo. Tako sem vsakih nekaj tednov za 2-3 dni ga dala spat brez pleničke in na lepem se ni več polulal v posteljo, ampak se je celo predramil, ko ga je pritisnilo lulat, se vstal in kot zombi šel na stranišče.

V šoli so pa takih reči vajeni in ko so šli v šolo v naravi, so učiteljice povedale, da se zavedajo, da imajo nekateri otroci ponoči še pleničko in naj se jih na to opozori pa bodo otroku diskretno dale pleničko.

(odgovor članu livia)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ustvarite si velikonočno čarobnost kar doma
Pripravili smo nekaj idej, ki bodo zagotovo prinesle veliko veselja in čarobnosti v vaš praznični dom. Skupaj bomo spekl...
Pravila in pogoji nagradne igre HiPP: Hval...
Pravila in pogoji nagradne igre HiPP: Hvala mama.




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?