|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   nove odločbe za vrtec
19.3.2012 9:04:21   
Anonimen
Zanima me koliko vas je že prejelo odločbe za vrtec? Kakšna je razlika?
Sprašujem namreč zato, ker sem se pogovarjala z mamicami, ki so odločbe že prejele in vse so dobile višji znesek za plačevanje.
Vprašam se, kaj je sedaj tu dobrega oz. boljšega po tem novem zakonu? Kako glasni so bili, da novi zakon ne bo nič slabši od prejšnjega. Koga imajo za norca?


  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: nove odločbe za vrtec
19.3.2012 12:49:03   
josephine27
Vprašam se, kaj je sedaj tu dobrega oz. boljšega po tem novem zakonu? Kako glasni so bili, da novi zakon ne bo nič slabši od prejšnjega. Koga imajo za norca?


Boljše je za državo, ker ji bo treba manj plačevat. Vsi, ki jih poznam so dobili manj otroških in dražji vrtec. Mi sicer odločbo še čakamo ampak računam na to, da ne bomo izjema. Verjetno se najdejo kakšni posamezniki ki jim bo zdaj boljše ampak po moje je to res mali delež. Da bo tako je bilo meni jasno že prej tako, da nisem nič presenečena.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: nove odločbe za vrtec
19.3.2012 12:54:56   
pebs

IZVIRNO SPOROČILO: deja777

Zanima me koliko vas je že prejelo odločbe za vrtec? Kakšna je razlika?
Sprašujem namreč zato, ker sem se pogovarjala z mamicami, ki so odločbe že prejele in vse so dobile višji znesek za plačevanje.
Vprašam se, kaj je sedaj tu dobrega oz. boljšega po tem novem zakonu? Kako glasni so bili, da novi zakon ne bo nič slabši od prejšnjega. Koga imajo za norca?




Točno to se jest zadne dni sprašujem. Decembra sm celo misla,da bom na boljšem, zdej ko sm vse preračunala,pa novo lestvico pogledala,pa zgleda da bom na slabšem. Sicer odločbe še nism dobila, pa vseeno.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: nove odločbe za vrtec
19.3.2012 16:41:23   
malecka24
LP

Mi smo dobili odlocbo in sem zelooo razocarana.Otroski so manjsi a vrtec je obcutno vecji in se nimamo vec subvencionirano malco za starejso v soli(po novi odlocbi).
Ker smo odlocbo dobili sele 14 dni nazaj,sem kljub zamudi odlocbe kar ni moja krivda,ampak je od socialne,sva morala vrtec plačati za nazaj(januar,febrauar),pac tisto razliko in ta razlika ni majhna.Kar se mene tice ni nic boljse,ampak je se slabse:(Zeloooo sem razocarana,res.Se dobro da ni najina hcerka v jaslih vec,ce ne se bojim koliksen bi bil znesek.

(odgovor članu pebs)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: nove odločbe za vrtec
19.3.2012 19:52:48   
Johnsonsbaby
Splošna subvencija za malico v osnovni šoli velja za popolnoma VSE, ki so oddali vlogo. tega ti ne morejo vzeti (tu govorimo o 70 ali 80% (pozabila) subvenciji. Ali pa ste morda izgubili subvencijo preostalih 20 oz. 30% malice?

(odgovor članu malecka24)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: nove odločbe za vrtec
21.3.2012 19:32:41   
malecka24
LP

Ups,moja napaka.Ja izgubili smo tistih 30%.Brez zamere.

(odgovor članu Johnsonsbaby)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: nove odločbe za vrtec
23.3.2012 12:19:01   
Brbs
mi še zdaj nismo nič dobili (mb). do kdaj bi naj vsem poslali, ve kdo?

lp

(odgovor članu malecka24)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: nove odločbe za vrtec
23.3.2012 12:38:49   
ThinkPink
Jaz odločbe še nisem prejela, ne vem pa sicer, kako bi lahko imela še manjši otroški kot ga že imam in še večjo položnico za vrtec, kot jo že imam....Pustimo se presenetiti :)

(odgovor članu Brbs)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: nove odločbe za vrtec
23.3.2012 13:28:25   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: ThinkPink

Jaz odločbe še nisem prejela, ne vem pa sicer, kako bi lahko imela še manjši otroški kot ga že imam in še večjo položnico za vrtec, kot jo že imam....Pustimo se presenetiti :)


Otroškega lahko zgubiš.....vrtec pa namesto 80 % plačaš 77%.....user posted image

(odgovor članu ThinkPink)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: nove odločbe za vrtec
23.3.2012 14:24:17   
Anonimen
Jaz sem bila danes na CSD-ju, za eno čisto drugo zadevo. Sem pa tako iz radovednosti vprašala kako daleč so z odločbami in mi je rekla, da so sedaj pri decemberskih vlogah in da bo v naslednjih dneh tudi moja odločba narejena. Delajo, je pa res da so v velikem zaostanku.
Ja res se pustimo presenetiti, kar bo pač bo.

(odgovor članu liliana)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: nove odločbe za vrtec
23.3.2012 17:35:16   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: deja777

Jaz sem bila danes na CSD-ju, za eno čisto drugo zadevo. Sem pa tako iz radovednosti vprašala kako daleč so z odločbami in mi je rekla, da so sedaj pri decemberskih vlogah in da bo v naslednjih dneh tudi moja odločba narejena. Delajo, je pa res da so v velikem zaostanku.
Ja res se pustimo presenetiti, kar bo pač bo.


Saj, pred decembrom niti vloge oddati nihče ni mogel.....tako da so v bistvu še na začetku.....user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: nove odločbe za vrtec
23.3.2012 18:42:23   
josephine27

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: deja777

Jaz sem bila danes na CSD-ju, za eno čisto drugo zadevo. Sem pa tako iz radovednosti vprašala kako daleč so z odločbami in mi je rekla, da so sedaj pri decemberskih vlogah in da bo v naslednjih dneh tudi moja odločba narejena. Delajo, je pa res da so v velikem zaostanku.
Ja res se pustimo presenetiti, kar bo pač bo.


Saj, pred decembrom niti vloge oddati nihče ni mogel.....tako da so v bistvu še na začetku.....user posted image


Verjetno je mislila na tiste, ki so jim stare odločbe potekle z decembrom.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: nove odločbe za vrtec
23.3.2012 18:48:09   
tajtaja
Tale izračun na spl. strani CSD drži? Ker sem si zdaj šla zračunat, pa ostane vse tako kot je bilo. Bilo je govora, da bi se naj tudi otroški upošteval v dohodek, ampak te rubrike pa nikjer ni za vpisat podatke.

< Sporočilo je popravil tajtaja -- 23.3.2012 18:50:13 >


_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: nove odločbe za vrtec
23.3.2012 18:49:48   
tajtaja
Zdaj vidim, da je novi info izračun šele v pripraviuser posted image . Kako dolgo še bo, pa je drugo vprašanje.user posted image

_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: nove odločbe za vrtec
23.3.2012 19:44:46   
end1
Dobila odločbo za otroški, točno tolk kot sem zračunala in dobila višjega kot sem ga imela. Tako, da dobro da sem zračunala in dala novo vlogo, kajti stara bi mi veljala do sep. 2012.

Pri vlogi za znižano plačila vrtca pa zaradi upoštevanje otroškega kot prihodek padem za 0,51 % v višji razred, oz plačam kar dva več kot sem prej, tako da sem po končni kalkulaciji mesečno z novim sistemom izgubila cca.22 evrov mesečno.

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: nove odločbe za vrtec
25.3.2012 15:00:12   
poli*
Meni se otroški dodatek ni spremenil, tako da smo z enakimi dohodki kot prejšnje leto napredovali za 2 razreda višje user posted image .
Lepo so nas nategnili, res.

(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: nove odločbe za vrtec
30.3.2012 20:02:39   
Dilema
Pozdravljene!

Sama sem še v šoku zaradi ravnokar odprte kuverte z novo odločbo o plačilu vrtca... Po novem smo namreč pristali v najvišjem razredu (77%) in to zaradi avta (Berlingo!!!) in privarčevanega denarja na otroških varčevalnih računih (!!!). Me pa zanima kako se lahko še vedno upoštevajo dividende prejete v letu 2009 in neke obresti od depozita, prav tako prejete v letu 2009?! To mi res ne gre skupaj, saj na strani CSD Šiška piše: "Upoštevajo se dohodki, prejeti v preteklem koledarskem letu, na podlagi odločbe o odmeri dohodnine". Torej, če prav sklepam, bi se mogli upoštevati dohodki iz leta 2010 (glede na zadnjo dohodninsko odločbo) in ne 2009, saj v letu 2010 nismo imeli nič od prej povedanega. Za kakršnekoli informacije se vam že vnaprej zahvaljujem!

Lep pozdrav!

(odgovor članu poli*)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: nove odločbe za vrtec
1.4.2012 15:37:00   
Sanija13
Pozdrav,

tudi jaz sem v šoku zaradi plačila vrtca po novem, saj bomo plačevali kar nekaj več. In še to, da sem bila jaz v letu 2010 celo leto v bolniški in porodniški in sem imela CELO LETO samo nekaj čez 6000 eur dohodka!!!!!!!! Že zdaj je vse tako drago, da nimamo dovolj več niti za hrano!!!
Kaj bo šele septrembra, ko gre še drugi otrok v vrtec in bom plačevala za vrtec (po novem za oba-ČE BO SPREJETO, PA VERJETNO BO) tretjino svoje plače!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (sem se pozanimala v vrtcu o višini plačila za oba). Zaslužim pa 700 eur!!!!!!!!!! Potem pa še kredit (kdo ga pa nima??), in ostale položnice.....plače ne bom imela dovolj niti za položnice, kaj šele da bom lahko šla v trgovino po mleko za otroke!!!!!!! Šla bom pred paralament, da mi ga kupijo, mogoče pa se me usmili kdo! KRIMINALKA! 

(odgovor članu Dilema)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: nove odločbe za vrtec
1.4.2012 21:08:19   
Brbs
tudi jaz še strahoma čakam na trenutek resnice user posted image

ampak vseeno mi ni jasno, kak lahko skačete po 2 razreda višje?
če ste skočili iz npr. 3 v 5 razred, pomeni vsaj 6% premoženja/dohodka na družinskega člana več, to je cca 60 eur. Če ste 4je, pomeni 240 eur več dohodkov na mesec. za 240 ur mesečno obresti pa je to kar nekaj prihrankov oz. kar zajeten avto (cca 85000 eur)

če ima nekdo recimo prihrankov in preveč vreden avto za skupaj 15000 eur, je to obresti na mesec cca 42 eur oz na družinskega člana (če ste štirje) 10 eur zraven, torej 1% neto povrečne plače in to vas res ne vrže v nov razred, razen če ste na meji.

Ali pa kaj narobe računam?

lp

(odgovor članu Sanija13)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: nove odločbe za vrtec
1.4.2012 21:19:37   
Paštetka
V bistvu skačeo enega, ker je letos en Razred več. Prvi razred je 0€ , prej tega ni bilo. Če si bil lani v 4. Razredu in bi imel tudi letos vse enako bi padel v 5. Razred letos. Če se torej kaj zviša,pa si potem 2. Razreda višje.
Pa saj na položnicah s ipoglejte kateri razred vam piše gor. Potem pa poglejte razrede in cene in boste videle, da vam razredi ne šrimajo.

(odgovor članu Brbs)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: nove odločbe za vrtec
2.4.2012 13:26:48   
tajtaja
Bi bilo treba stopiti skupaj, da bi tudi veljavo tega zakona prestavili tam na 1.7.2012 recimo, da vsaj ne bi prihajalo do teh groznih poračunov....ker tak za pol leta nazaj vračat morebiti preplačan OD in morebiti premalo plačan vrtec....to bo marsikoga ubilouser posted image .



_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: nove odločbe za vrtec
2.4.2012 13:50:48   
kksb
mi smo oddlai vlogo za vrtec in otroške 5.12. na CSD VIČ RUDNIK in še vedno nisem prejela ne ene ne druge---me že prav skrbi - ker so znanki na istem csd izgubili vlogo in sedaj mora plačati polno ceno vrtca - ker mora oddat novo vlogo in je zamudila predpisani rok ?!??!

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: nove odločbe za vrtec
2.4.2012 14:17:48   
Brbs
zgleda da še marsikdo ni dobil odločb.

(odgovor članu kksb)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: nove odločbe za vrtec
2.4.2012 14:23:18   
sazi

IZVIRNO SPOROČILO: kksb

mi smo oddlai vlogo za vrtec in otroške 5.12. na CSD VIČ RUDNIK in še vedno nisem prejela ne ene ne druge---me že prav skrbi - ker so znanki na istem csd izgubili vlogo in sedaj mora plačati polno ceno vrtca - ker mora oddat novo vlogo in je zamudila predpisani rok ?!??!



A potrdila o oddani vlogi pa znanka ni prejela?

Tudi jaz sem vlogo oddala v čistem začetku decembra, pa še ni odločbe - bo že enkrat. Se sploh ne sekiram.

(odgovor članu kksb)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: nove odločbe za vrtec
2.4.2012 14:41:12   
lenika83
Jaz sem odločbo že dobila, za vrtec in za od. Oboje sem dobila toliko kot sem pričakovala, tako da ni nekih pretresov. Sem pa šele zdaj ugotovila, da sem za plačilo vrtca šla v bistvu dva razreda višje kot sem bila prej. Ampak ta primerjava razredov "po starem" in "po novem" sploh ni mogoča. Ta dva razreda višje meni pomeni 3 % višje plačilo. Razredi so zdaj čisto drugače razporejeni, pa še vezani so na neto plačo prej pa so bili na bruto. To da gre zdaj nekdo 2 razreda višje v bistvu ne pomeni nujno zelo visoke razlike v plačilu.

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?