|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   obljuba dela dolg in milo v vrtcih,...
10.9.2009 20:55:24   
naja78
še 1x kopiram temo,ker res ne vem kako naprej,kako odreagirat!totalno neodgovorno!

evo mene!
obljuba dela dolg!

sem z roditeljskega prišla tako slabe volje da je kaj!sicer nisem rekla nič,ker je bilo toliko govora o:
-eko vrtec
-kam vse bodo šli
-igrala
-konflikti med otroci-starši
-in še kaj,...

samo o higieni v vrtcu pa ni bilo govora.
jest ne vem no!
za 1x še opazujem.ampak a vam je normalno,da komaj 3 letniku lahko zaupaš da si bo po lulanju in kakanju umil-SAM ROKE???user posted image

tukaj vsi govorijo,da so že veliki,ker niso več jaslični,da nimajo pleničk, in bla bla,da sa,mi jedo,...o umivanju pa ne!!!!

pa ok,saj jih razumem.ampak še vedno sem mnenja da v današnjem času,ko imajo vse službe,vsaj javne(šola,vrtci,bolnice,...),dogovorjeno in celo predavanja o higieni rok,....

vsaj 10 min na dan bi lahko imeli za pravilno umivanje rok-z milom.sploh ne vem kaj naj.
nam so samo rekli da v primeru gripe,pokličemo da bodo mogli nekam javiti,....user posted image user posted image user posted image halo???in konec in to je bilo to!

imate kaj predlogov kako o tem povedati vzgojiteljicama???bom izpadla neumna????tečna???panična????nisem panik ampak se mi zdi da je dobro otroka o tem že od malega podučit.

še to,ne nimajo mila,sem preverila.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: obljuba dela dolg in milo v vrtcih,...
10.9.2009 20:59:32   
Najaa
Zakaj pa nisi nič rekla? Sej ste imeli roditeljski sestanek. user posted image

(odgovor članu naja78)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: obljuba dela dolg in milo v vrtcih,...
10.9.2009 21:01:37   
naja78
ej,sej pravim.kar nisem mogla.tolk so vse govorile o drugem in bolj jih zanimajo kletvice otrok,kokr pa kej tazga.
baje ker jih vsaj 10 ni bilo,bi pa se še 1x povabila.ker tole mi je pa too much.

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: obljuba dela dolg in milo v vrtcih,...
10.9.2009 21:03:09   
Najaa
Ja pa dober, a tud enga trenutka ni blo, da bi omenla? Jaz bi že, če bi me nekaj tako motilo. In ja, zdi se mi skrajno čudno, da nimajo mila v vrtcu. user posted image Kaj talega še nisem vidla ne slišala.

(odgovor članu naja78)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: obljuba dela dolg in milo v vrtcih,...
10.9.2009 21:05:09   
Volga

IZVIRNO SPOROČILO: naja78

ej,sej pravim.kar nisem mogla.tolk so vse govorile o drugem in bolj jih zanimajo kletvice otrok,kokr pa kej tazga.
baje ker jih vsaj 10 ni bilo,bi pa se še 1x povabila.ker tole mi je pa too much.



Jaaaaaaaaaaaa, ti se kar povabi, pa jim povej vse, kar ti leži na duši. Nenazadnje toooooooooooooooooooliko plačujemo za naše sončEke, da si upravičena, da jih pošolaš glede stvari, ki te tako morijo. Pa povej, da te to zeloooooo mori in da se bojiš, da ti ne bi na zdravje udarilo. TO bodo pa že morali razumet.

(odgovor članu naja78)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: obljuba dela dolg in milo v vrtcih,...
10.9.2009 21:50:26   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: Volga


IZVIRNO SPOROČILO: naja78

ej,sej pravim.kar nisem mogla.tolk so vse govorile o drugem in bolj jih zanimajo kletvice otrok,kokr pa kej tazga.
baje ker jih vsaj 10 ni bilo,bi pa se še 1x povabila.ker tole mi je pa too much.



Jaaaaaaaaaaaa, ti se kar povabi, pa jim povej vse, kar ti leži na duši. Nenazadnje toooooooooooooooooooliko plačujemo za naše sončEke, da si upravičena, da jih pošolaš glede stvari, ki te tako morijo. Pa povej, da te to zeloooooo mori in da se bojiš, da ti ne bi na zdravje udarilo. TO bodo pa že morali razumet.



user posted image user posted image  volga, ti ga vedno pihnešuser posted image user posted image



(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: obljuba dela dolg in milo v vrtcih,...
10.9.2009 21:54:53   
Gina
Naja, jaz ti enostavno ne verjamem, da nisi prišla do besede. Vedno je na koncu sestanka točka razno in vedno lahko to poveš. Če te zelo žuli, poveš vmes, če pa si zleo zadržan, ap težko sploh kaj rečeš, pa vselej vzgojiteljica ostane še v sobi, pa ko vsi gredo, lahko poveš kar te žuli. Poleg tega, zakaj te nič drugega ni zanimalo, se ti je zdelo b.v.? Matr, saj še kaj drugega kot gripa obstaja. Če na sestanku ne govorijo o gripi še ne pomeni, da se ne umivajo. Jaz recimo na sestanku gripe nisem omenila, ker itak izvajamo vse preventivne ukrepe, vprašal pa tudi nihče ni. Meni se zdi logično, da iz tega ne delamo paniko, da pa preventivno delujemo. V vrtcih je že v programu to, d aotroke učijo osnovne higiene. Ne verjamem, da bi se 3-letniki umivali ves čas sami. Zato se strinjam z volgo, moraš v vrtec. Morajo ti reči razložit, ker očitno ti jasne niso.

(odgovor članu naja78)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: obljuba dela dolg in milo v vrtcih,...
11.9.2009 7:38:32   
NEVA-1
Pri nas so posebej poudarili, da si roke umivajo z milom in sicer tako, da se zapeni, več pa že težko naredijo, vsaj meni se zdi, da se trudijo...

Vzgojiteljica ja pa vsaj 3x, če ne še večkrat vprašala, če ima kdo kaj za dodat.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: obljuba dela dolg in milo v vrtcih,...
11.9.2009 8:06:06   
Anonimen
naši isto, jih prov opazujem zdej par dni, zarad te temeuser posted image pomočnica stoji pri umivalnikih, otroci pa v vrsti in pol se postavjo k umivalnikom, 6 jih je in ona gre od enga do drugega in vsakmu lepo z milom umije roke, pa jim kaže kako je treba drgnt, pa med prsti itd. in pol grejo in si s papirnato brisačko obrišejo roke. in to je to. so pa skupina od 2 - 3 let in večina v intenzivnem odvajanju od plenic, tko da je pomočnica večino svojga delovnega časa v umivalniciuser posted image
men se zdi da je dobr poskrbljeno za to.

(odgovor članu NEVA-1)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: obljuba dela dolg in milo v vrtcih,...
11.9.2009 8:22:01   
PIRANJA
menim, da vzorec otroci dobijo tudi že od doma. Pri nas ne gremo iz wc -ja, ne da bi si umili roke, ne pridemo od nikoder ne da ne bi dali dol čevljev in gasa v kopalnico? Zakaj že? aja, ja roke umituser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: obljuba dela dolg in milo v vrtcih,...
11.9.2009 8:27:55   
ZARA
Pa od kje vam zdaj to, da si v vrtcu ne umivajo dovolj rok? A je to zdaj zaradi te medijsko odmevne gripe?

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu PIRANJA)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: obljuba dela dolg in milo v vrtcih,...
11.9.2009 8:37:58   
Splišni
Pri  nas so si tudi sami umivali roke pri tej starosti. Sami so šli na WC, če jih je tiščalo, če so kakali so se drli potem iz WC.-ja sem žeeeeeeeeeeeeeee, da je prišla rito obrisat, roke so si pa vedno sami umili.

Saj če ga doma to navadiš, da si res VSAKIČ roke umije, to potem hitro začne delat čisto avtomatično. Tako da trening doma najbolj zaleže.

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: obljuba dela dolg in milo v vrtcih,...
11.9.2009 8:40:08   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: naja78

še to,ne nimajo mila,sem preverila.


No, to pa ni v redu, če je res tako.

(odgovor članu naja78)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: obljuba dela dolg in milo v vrtcih,...
11.9.2009 8:47:51   
madela
Kar se tiče umivanja rok,bi jaz rekla,da je verjetno poskrbljeno. V skupini mojega sina so že kar veliki otroci 5-6-letniki in vzgojiteljica še vedno stoji zraven,da se prepriča,če so rokice lepo umite. Pa ob prihodu v vrtec moramo starši v umivalnico,da si umijejo rokice.
Drugo pa je,da ti umivanje rok ne koristi dovolj,če je v skupini že kdo bolan. To mene bolj skrbi,saj "nekateri" starši kar naprej vozijo bolane otroke v vrtec in vzgojitelji jih kljub bolezni sprejmejo.
Mi imamo drug teden sestanek in si že pripravljam vprašanja.

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: obljuba dela dolg in milo v vrtcih,...
11.9.2009 9:44:22   
srki
Pri nas v vrtcu, vsaj v najmlajši skupini, nimajo mila, za večjo pa res ne vem, če ga imajo. Je pa vzgojiteljica jasličnega oddelka govorila, da si bodo morali sedaj roke umivat z milom. Verjetno res zaradi te gripe. 

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: obljuba dela dolg in milo v vrtcih,...
11.9.2009 11:45:43   
naja78
dan!

uf!uf!
definitivno sem se odličila da povem,da imam nekaj za vprašat,povedat.

s tem ne mislim samo na gripo,ampak vsaj za 30-50% se pa zmanjša obolevnost,tudi drugih bolezni.tudi z rednim prezračevanjem recimo.ok to delajo.
samo mamice,rok si sigurno ne umivajo z milom,po kosilu gre res ena vzgojiteljica z njimi,ampka umije z vodo.user posted image
ker mila niti ni v unih visečih kantah.user posted image al kaj so že,milniki,no.vsi so zasušeni.user posted image user posted image

doma ga res striktno po vsakem lulanju,kakanju,pred hrano,po hrani,ko pride od uzun not,UMIT ROKE.user posted image že ve.
in povedal mi je tudi sam,kokr mu lahk verjamem,da mu ta in ta vzg. ni umila z žajfo oz.to je rekel še: mami ni žajfe v vrtcu.user posted image poleg tega sem res šla preverit učeri ,dans bom prav špegala ker ga pridem po kosulu iskat.

ja na roditeljskem so vse druge mame vpile vprek kolk eni otroci tepejo njihoveuser posted image ,se med sabo dajale z mnenji,in da bodo pisale jankoviču za igrala in ne vem kaj še vse,....potem se je vsem mudilo,malo sem postala,da bi mogoče kaj rekla in vzg. je dala vedet da se jim mudi.ok sej štekam do ene meje,samo poslušat me bodo pa mogle za to.

s tem ne mislim delat kakega haloja,samo kar mora bit,mora bit urejeno.
pa še to.
učeraj je ena sošolka od mojega malega prišla kar nagica v skupinico v igralnico iz wc-ja.potegnila ji je gor hlače in to je bilo to.tudi vprašanja :ali si si umila roke nisem slišala.
ne vem kaj naj si mislim.

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: obljuba dela dolg in milo v vrtcih,...
11.9.2009 11:56:46   
@lina
v našem vrtcu pa imajo v letošnjem šolskem letu velik poudarek na umivanje rok, kar nam je bilo povedano na roditeljskih sestankih. Verjetno zaradi te gripe. Mi je pa zanimivo, da jih bodo učili, da morajo roke umivati tako dolgo, da zraven lahko zapojejo Ringa raja in to dvakrat (prvo kitico). Smo ozaveščeni, ni kajuser posted image

(odgovor članu naja78)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: obljuba dela dolg in milo v vrtcih,...
11.9.2009 11:58:03   
sneguljčica
Ma ne vem, zakaj delaš tak halo tukaj. Ko prideš v vrtec po malega, kar vprašaj, a mila nimate? Če rečejo, da ne, potem jim reci, da imaš pomisleke glede higiene.
Brezveze je sklicevat neke sestanke in potencirat težavo, če to lahko rešiš takoj pri vzgojiteljici. Saj so tudi oni le ljudje, pa radi slišijo sproti, če je kaj narobe in to popravijo. Sicer pa verjetno niso one krive, da nimajo mila, mogoče bi morali starši malo omeniti pri vodstvu, da nebi šparali ali pa da bi se dajalo več pozornosti na to, kdaj zmanjka mila.

(odgovor članu naja78)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: obljuba dela dolg in milo v vrtcih,...
11.9.2009 12:04:12   
naja78
sem že premišljevala in vem da one niso ničesar krive in jih ne krivim.samo meni kot vzgojiteljici,zdr.delavcu,frizerki,mesarju,kozmetičarki,....itd bi bilo samo umnevno,da milo mora bit.

mislim,da je fora,da se še noben starš v to ni spustil in vprašal.ker jim je verjetno samoumnevno da ga majo. ja nimajo ga.preverjeno.

bom pa sporočila kaj bom opravila.

(odgovor članu sneguljčica)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: obljuba dela dolg in milo v vrtcih,...
11.9.2009 12:41:52   
srki
Vidim, da ste mamice v LJ, ne sicer vse, v vašem vrtcu pa očitno, precej obremenjene s tem, kaj, koga, kako, zakaj tepe. pri nas na nobenem sestanku ni bilo vpitja in kreganja. 

(odgovor članu naja78)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: obljuba dela dolg in milo v vrtcih,...
11.9.2009 14:29:41   
Žaži
Pri nas imajo 2-3 letniki tolikokrat umivanje na sporedu, da včasih pridem po njega ali ga ravno pripeljem in nikogar v igralnici, so vsi v umavalnici in rokice drgnejouser posted image in jim je tako zabavno, da kar čakajo da bodo spet šli rokice umivat in vidim, da jih lepo učijo, ker doma tudi kar sam gre v kopalnico, kadar si kaj rokice umaže in vedno hoče milo in potem dela mehurčke in si tudi obraz že malo umije, kar avtomatično in lepo rokice obriše.
Seveda ga tudi sama doma učim umivanja rok, samo vidim, da je iz vrtca neko novo tehniko pobraluser posted image user posted image

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: obljuba dela dolg in milo v vrtcih,...
11.9.2009 19:56:23   
glen
V našem vrtcu,pa je trenutno veliko govora o higieni rok,kako naj kašljajo(v rokav),naj se ne poljubljajo, objemajo......
Naša 5 letnica nas že dva ted. vsak dan opominja ko gremo na Wc, da naj med miljenjem rok štejemo najmanj do 11(počasi)če pa slučajno ne znamo šteti do 11 pa naj na hitro 2x zapojemo ringaringarajauser posted image

(odgovor članu Žaži)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: obljuba dela dolg in milo v vrtcih,...
11.9.2009 20:57:16   
mamamajča
hm....
v skupini, v kateri je bil moj malček lani (1-3), sta jim vzgojiteljici umivali roke, medtem ko sem pa med čakanjem opazila, da večji otroci SAMI hodijo iz igralnic na stranišče in verjemite, si ne umijejo rok.
Enkrat v prvem tednu, ko sem uvajala mojega, sem čakala na hodniku in ena punčka je na wcju ful jokala, pa ni blo nobenega blizu.
Pa sem šla k njej in mi je povedala, da je kakala in si ne more sama ritke obrisat- sem ji jaz, si umijeva roke in nato sva iskali igralnico, ker revica, nova v vrtcu, ni vedla, skozi katera vrata je prišla.
In vzgojitelj, ko ga najdeva, jo nahruli. Ja zakaj mi pa nisi zakričala, da si že?????

In moj je navajen, da se po zajtrku umivajo zobki, pa mi je kar presenečenje, da v našem vrtcu se pa to ne dela, svetovalna me je pa "potolažila," da namesto tega včasih pojejo krhelj jabolkauser posted image

(odgovor članu glen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: obljuba dela dolg in milo v vrtcih,...
11.9.2009 21:56:01   
@lina
V 35. členu Pravilnika o normativih in minimalnih tehničnih pogojih za prostor in opremo vrtca je med obveznimi sestavinami sanitarij prvega IN drugega starostnega obdobja milnik.
http://predpisi.sviz.si/vzgoja%20in%20izobrazevanje/vrtci/3.html

Človek bi pričakoval, da verjetno ne prazen milnik. Ali pač?

Če te stvar res tako muči, pa povprašaj o tem. Vrtci imajo med zaposlenimi tudi organizatorja zdravstveno-higienskega režima in ta oseba bo gotovo taprava za to vprašanje.

(odgovor članu mamamajča)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   [Brisano sporočilo]
12.9.2009 15:31:30   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu madela)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Ni lepšega, kot je rojevanje novega ...
Porodne babice so velik del mojega življenja. Delala sem že z mnogimi babicami, nekaj pa jih poznam tudi na bolj osebni ...
BLOG: Kaj je zdravje?
Nacionalna agencija za javno zdravje poroča, da število izdanih receptov skozi leta ves čas narašča. Živimo torej dlje, ...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?