|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   obojeročnost
7.4.2014 21:50:48   
petea
A ima kateri otroka ali je sam izrazito obojeročen?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: obojeročnost
7.4.2014 23:46:57   
asyka
Moj dragi je obojeročen... Kaj točno pa te zanima?

On jë in piše z levo roko pa kruh reže z levo roko (ne znam povedat kako nemogoče je najdit nož, ki je pravilno brušen za levičarje)... med tem ko reže s škarjami z desno, tudi z vsem ostalim orodjem rokuje z desno roko...

_____________________________

The secret of life is hidden in DNA.


(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: obojeročnost
8.4.2014 0:15:21   
petea
Imam štiriletnika, ki enakovredno uporablja obe roki.

Ker se počasi približujejo šolska leta, razmišljam, da bo počasi nekako treba določiti, usmeriti, s katero roko bo pisal. Lahko da kompliciram, a me malo skrbi, kako bo to potekalo oz. da bo to predstavljalo težavo zanj.
Ker predvidevam, da naj bi se pisalo le z eno roko.

Mi je obojeročnost zelo všečna lastnost in mu je ne bi rada odvzela, a verjetno se v sedanji obliki ne bo ohranila?

(odgovor članu asyka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: obojeročnost
8.4.2014 5:09:35   
lily32
Hčerka moje svakinje je tudi izrazito obojeročna. Psihologinja jim je pri 3 letih svetovala, naj do začetka šole počakajo, da bodo videli, kaj se bo sama odločila. Mala se zadnje čase (zdaj ima 4 leta) vedno pogosteje odloča za risanje z desno roko, medtem ko večino drugih stvari še vedno počne z levo.

Ne skrbi in počakaj, saj ima še dve leti čas, da se odloči, s katero roko bo pisal.

< Sporočilo je popravil lily32 -- 8.4.2014 5:11:20 >

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: obojeročnost
8.4.2014 7:09:26   
*misi*
Moj 4 letnik tudi uporablja obe roki. Vcasih recimo pise-rise z levo, drugic z desno. Ni nic storast user posted image .

(odgovor članu lily32)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: obojeročnost
8.4.2014 18:35:22   
Dior
Jaz pišem in jem z levo roko, z desno držim škarje kar mi z levo roko nikakor ne gre, čeprav sem levičarka. Tudi vrečko vedno nosim v desni roki, pa telefon držim v desni... user posted image

(odgovor članu *misi*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: obojeročnost
8.4.2014 19:52:29   
Bett
Jaz sem tudi obojeročna. Doma me nikoli niso forsirali v enoročnost user posted image in tudi sama ne vidim nobene potrebe po tem. V bistvu sem bila vedno v prednosti pred drugimi, sploh če sem si roko zlomila, ni bilo težav, ker sem lahko pisala tudi z drugo. Samo eni asistentki na faksu je šlo grozno na živce, ker sem skalpel držala enkrat v eni drugič v drugi roki user posted image .

(odgovor članu Dior)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: obojeročnost
8.4.2014 19:56:23   
petea
Bett,
saj tudi jaz želim, da se mu ta lastnost ohrani.

Zato pa sprašujem za konkretne primere, da vidim, ali kdo 'preživi' do konca šolanja ali pa se to zatre s tem, da se forsira oz. določi oz. izbere ena roka za pisanje.
user posted image

(odgovor članu Bett)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: obojeročnost
8.4.2014 20:01:03   
*misi*
Jaz mislim da je obojerocnost super. Kot so ze predhodnice napisale je sigurno fajn bit obojerocnez user posted image , tko da jaz upam, da bo nas uporabljal obe roki. Ga ne mislim nic silit oz usmerjat samo za eno roko.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: obojeročnost
8.4.2014 20:35:46   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: *misi*
Ga ne mislim nic silit oz usmerjat samo za eno roko.



Kako pa učitelji gledajo na to, da otrok piše malo z eno, malo z drugo roko?

Tolerirajo ali skušajo usmeriti otroka, da piše vedno z isto roko?

(odgovor članu *misi*)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: obojeročnost
8.4.2014 20:49:21   
mamica deklicam
jaz sem verjetno tudi malo obojeročna. Jem in pišem sicer z levo, veliko stvari delam z desno. Mene niso nič silili v šoli, s katero roko moram pisati. In ko sem imela poškodovano levo roko, sem nekako pisala z desno in mi je po dveh dnevih kar šlouser posted image .

Sem pa imela sošolko, ki je z desno roko pisala, hkrati je imela v levi roki kemičen drugačne barve in kadar je bilo potrebno, je pisala z levo roko. Je uporabljala obe in obe je imela enako spretni. Mi je enkrat rekla, da se je to naučila zaradi tega, ker je bila v štartu levična a so jo preusmerili, da je pisala z desno.

Jaz bi ti rekla, da ga pusti. Sedaj se da dobiti taka pisala, da nič ne paca za seboj. Če bo imel obe enako zmožni roki, bo pa samo večji frajer lahko izpadeluser posted image user posted image

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: obojeročnost
8.4.2014 20:59:38   
cacaca
ojoj....pr nas je pa psihologinja pr sistemmatskem pregledu pri 3letih pri odgovoru da je obojerocen cist ven padla...da ga naj zexzdaj usmerimo katero roko bo uporabljal...da se pri solanju pozna pri spominu,pocasnosti,postane nesamozavesten...sam nas se ne da,je z levo,drugo uporablja obe

(odgovor članu mamica deklicam)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: obojeročnost
8.4.2014 21:25:55   
asyka
Jaz bi ga pustila. Pri nečaku v šoli niso nič gnjavili. On je ob vstopu pisal malo z levo malo z desno, danes je desničar torej piše in je z desnico. Ampak šuta, ki ga pa pri nogometu sproducira z levo nogo pa nočem nikoli več dobiti vaseuser posted image Kam njega uvrščajo ne vem, ker kar se tiče odrivne noge je pa izrazit levičar.

Jaz mislim, da se ne bi smelo otroka forsirat da mora izbrati katero roko bo uporabljal, ko bo čas bo izbral pravo, če pa bo obe pa jaz mislim, da samo njemu v plus. Vsaj jaz bi bila z veseljem obojeročna pa sem z levo roko totalni debiluser posted image , kot da ni moja, ampak je na posodo od soseda....

_____________________________

The secret of life is hidden in DNA.


(odgovor članu cacaca)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: obojeročnost
8.4.2014 22:22:44   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: asyka
Jaz mislim, da se ne bi smelo otroka forsirat da mora izbrati katero roko bo uporabljal, ko bo čas bo izbral pravo, če pa bo obe pa jaz mislim, da samo njemu v plus. Vsaj jaz bi bila z veseljem obojeročna pa sem z levo roko totalni debil


Ne želim ga forsirat, ne usmerjat,
a predvidevam, da bo v šoli zahtevana enoročnost, zato razmišljam, kako se spoprijeti s tem izzivom - če do takrat ne bo izbral pišoče roke


jaz sem izrazita desničarka, je moja leva roka upravičeno 'leva' user posted image

(odgovor članu asyka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: obojeročnost
8.4.2014 22:37:29   
asyka
mogoče ga pričneš skozi igro napeljevati, da v svoji glavici poštima levo in desno roko. Jaz bi kupila kakšno knjigico za reševanje primerno njegovim letom in jo reševala z njim. Če bo več "prisiljen" delati z roko bo pomojem hitro ugotovil katera mu bolj leži... Drugače pa itaš še ima leto dni časa, da ugotovi s katero bi pisal.

Sicer iskreno upam, da učitelji v šoli niso tako kajjazvemkaj, da bi striktno forsirali enoročnost. Važno je da otrok zna pisat in dela kar je potrebno delat pa če to sonožno počne...

_____________________________

The secret of life is hidden in DNA.


(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: obojeročnost
9.4.2014 7:14:40   
*misi*
Petea, da bi ucitelj zahteval od mojega otroka, da se odloci za eno roko....ga kratko malo nekam posljem in prijavim. Ce mu je bil dan dar, da je obojerocnez, bo tako tudi ostalo. Sploh ce ni storast oz z obema rokama lepo pise in dela.

Jaz sem drugace desnicarka. Zogo pa brcam z levo in odrinem se tudi z levo nogo. V soli so me sicer en cas postrani gledalii in silili naj to pocnem z desno, pa kaj naj, ce sploh nisem znala odskocit z desno nogo in sem bila ko hlod.

Nasa psihologinja je rekla na pregledu pri 3 letih, da ni to nic takega. Mogoce se bo odlocil za eno roko, mogoce ne.

(odgovor članu asyka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: obojeročnost
9.4.2014 8:55:28   
respect

IZVIRNO SPOROČILO: petea


IZVIRNO SPOROČILO: asyka
Jaz mislim, da se ne bi smelo otroka forsirat da mora izbrati katero roko bo uporabljal, ko bo čas bo izbral pravo, če pa bo obe pa jaz mislim, da samo njemu v plus. Vsaj jaz bi bila z veseljem obojeročna pa sem z levo roko totalni debil


Ne želim ga forsirat, ne usmerjat,
a predvidevam, da bo v šoli zahtevana enoročnost- v šoli je zahtevano,da otrok naredi to kar se mu reče in je čisto vseeno ali bo to enkrat naredil z levo roko in enkrat z desno roko , zato razmišljam, kako se spoprijeti s tem izzivom - če do takrat ne bo izbral pišoče roke


jaz sem izrazita desničarka, je moja leva roka upravičeno 'leva' user posted image



(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   [Brisano sporočilo]
9.4.2014 9:51:10   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu petea)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: obojeročnost
9.4.2014 10:42:37   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333
si pa ne predstavljam, kako otroka treniraš, da začne samo z eno roko delat stvari user posted image kot da je to neki, kar lahko izbereš...


mi je jasno, da strani ne moremo določiti drugi oz. da preusmerjanje ne prinese vedno dobrega rezultata


ravno zato, ker mu ne želim določiti roke, izkušenj niti z levoročnostjo niti z obojeročnostjo pa nimam, saj smo vsi odrasli domači izraziti desničarji, tako da zaradi tega sedaj malo zbiram informacije, da dobim boljšo predstavo, kaj lahko pričakujemo in kje znajo biti težave



metulj333,
očitno sta najina sina podobna, ker moj tudi riše in barva z obema

ko se trenira pisanje, pa je verjetno ravno to problem, da je treba 'drilat' pisavo, kar slej ko prej verjetno 'odloči', katera bo pisoča roka


Hvala vsem za izkušnje in razmišljanja!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: obojeročnost
10.4.2014 13:45:42   
SU
petea, tudi naš korenjak je obojeročen... Ko je bil mali, bi dala roko v ogenj, da bo levičar, potem pa je kar naenkrat začel z desno nekaj zraven mučkat... In potem sem bila, kot ti, vsa zaskrbljena, kako bo v šoli. Res je, kot je to ponavadi, da ni bil motorično ravno spreten nikoli-predno se je on odločil s katero nogo bi skočil/stopil/prestopil..., je že padel user posted image ... Ko je pričel pisat, smo poskusili vse mogoče... od tega, da sem ga pustila pri miru, do tega, da sem rekla, naj se odloči za eno roko in s tisto piše.
In res--to je bil najboljši nasvet... prijazno sem mu rekla, naj piše s tisto roko, s katero mu je lažje. Če piše z eno malo in z drugo malo, ni nikoli tako natančen, kot, če se odloči za eno. In odločil se je za desno. Zdaj pa piše z desno, barva z obema, reže z obema, je z levo itd. itd. itd.
Mislim pa, da ga forsirat ni potrebno popolnoma nič. Najverjetneje bo sam ugotovil, da z eno roko pa lažje piše.
In ne želim strašiti... najverjetneje ne bo nikoli tako natančen kot tisti, ki so levo/desno ročni že od rojstva, ker si strenirajo le eno roko in zato je možna večja natančnost.
...zato o obliki pisave mojega gospodiča sploh ne bi več naprej razglabljala... user posted image (pa vseeno pridemo skozi šolo, z veliko treninga, a gre...kar se pisave tičeuser posted image )

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: obojeročnost
10.4.2014 14:11:24   
petea
Su,
zanimivo.

(odgovor članu SU)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   [Brisano sporočilo]
11.4.2014 8:31:03   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu SU)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: obojeročnost
11.4.2014 10:40:47   
SU
Že pred časom sem nekaj brala o obojeročnosti... pisalo je, da se nekateri otroci rodijo npr. kot levoročni in potem, ko opazujejo ljudi v svoji okolici (npr. svoje starše), da oponašajo vedenje in začnejo počet stvari z desno roko, kot npr. to delata starša (otroci, ki so dobri opazovalci).
In bi lahko kar nekak za našega otroka to rekla... Ker, če se veliko, veliko reči naučijo z oponašanjem vedenja, zakaj ne bi nekateri "pobrali" tudi izvajanje aktivnosti z določeno roko?!
Zdelo se mi je zanimivo...

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   [Brisano sporočilo]
11.4.2014 12:53:31   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu SU)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: obojeročnost
14.4.2014 9:44:24   
SU
Ne pravim, da je stranskost naučena... Ne, je prirojena, to so že dokazali. AMpak pravijo, da nekateri otroci tako dobro opazujejo ljudi okrog sebe-t.j. starše, da se trudijo jih oponašat in potem lahko določene aktivnosti pričnejo delat z drugo roko, kot so prej...
Ker midva sva tudi oba desničarja in je bil mali, kot sem rekla, izrazit levičar, ko je bil manjši... Potem pa kar naenkrat... ko bi moral imeti stranskost počasi že razvito... začne uporabljat tudi desno... in trajalo je kar nekaj časa, da je ugotovil, kaj bi počel s katero roko..
Ravno včeraj sem ga gledala kako luštno je z levo roko, pred večerjo pa je tko vneto pisal in risal z desno.. Kaj čmo... Se že zna znajti sam... bo pač uporabljal obe... user posted image

< Sporočilo je popravil SU -- 14.4.2014 9:46:04 >

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kdaj se vaš otrok začne spominjati?
Noben otrok nikoli ne pozabi materinega glasu. "Eden najzgodnejših spominov je spomin na materin glas."
Norice ali vodene koze
photo
Norice ali vodene koze so najpogostejša nalezljiva bolezen z izpuščaji. Bolezen se pojavlja skozi vse leto, v večjem šte...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?