|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   obrestna mera pri izračunu za OD
28.8.2014 18:55:34   
mojcaziga
pozdravljeni!

Nisem prejemnica OD, me pa zanima kakšno stopnjo obrestne mere so uporabili pri izračunu dodatnega premoženja (nepremičnine, premičnine, skladi....) v letošnjih vlogah?
Sem klicala na naš CSD pa mi ni povedala. Je rekla, da takšno kot jo imajo v programu user posted image

Pa še to. Soseda do zdaj ni prejemala OD, zdaj se ji bo finančno stanje spremenilo in bo oddala vlogo za OD. Ali mora na tej isti vlogi označit tudi, da uveljavljala subvencijo za šolsko malico (avtomatsko je baje samo za tiste, ki imajo na dan 1.9. že veljavno odločbo).

Hvala za vse informacije in lep pozdrav
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: obrestna mera pri izračunu za OD
28.8.2014 20:06:20   
petea
Okrog 4% je.

Ce se ni oddala, naj oznaci se tisti krizec pred subvencijo, ce je ze oddala, naj kontaktira CSD.
Veliko lazje sedaj malo casa nameni temu, kasneje namrec, za nazaj ne more vec uveljavljat, ce ne bo upostevano avtomaticno.

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: obrestna mera pri izračunu za OD
28.8.2014 20:17:31   
josephine27

IZVIRNO SPOROČILO: petea

Okrog 4% je.

Ce se ni oddala, naj oznaci se tisti krizec pred subvencijo, ce je ze oddala, naj kontaktira CSD.
Veliko lazje sedaj malo casa nameni temu, kasneje namrec, za nazaj ne more vec uveljavljat, ce ne bo upostevano avtomaticno.

Mi smo poleg otroškega označili še malico pa so nas na CDS zavrnili, da bodo novi obrazci posebaj za malico in jih bodo baje dobili v šoli.

_____________________________



(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: obrestna mera pri izračunu za OD
28.8.2014 21:35:28   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: josephine27
Mi smo poleg otroškega označili še malico pa so nas na CDS zavrnili, da bodo novi obrazci posebaj za malico in jih bodo baje dobili v šoli.


A ni bilo ob uvedbi enotne vloge za uveljavljanje pravic iz ZUPJS rečeno, da se postopki poenostavljajo? user posted image

Zdaj je (spet) očitno vsako leto več različnih vlog in obrazcev na raznih ustanovah ... user posted image

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: obrestna mera pri izračunu za OD
28.8.2014 21:57:56   
mojcaziga
Hvala vsem, ampak vseeno bi rada bolj točno cifro količnika obrestne mere. Gre za to, da se pri eni znanki razlikuje od druge. Nobena pa nima navedene take cifre kot jo ima objavljeno Banka Slovenije, od koder naj bi CSD to jemal.

Hvala še enkrat in lp

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: obrestna mera pri izračunu za OD
29.8.2014 8:20:52   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: mojcaziga

Hvala vsem, ampak vseeno bi rada bolj točno cifro količnika obrestne mere. Gre za to, da se pri eni znanki razlikuje od druge. Nobena pa nima navedene take cifre kot jo ima objavljeno Banka Slovenije, od koder naj bi CSD to jemal.



Sem šla pogledat v naše dokumente:
V marca izdani odločbi imamo upoštevano obrestno mero z 4,06 %.
V julija izdani odločbi 3,46 %.

Ko sem pred leti primerjata obrestno mero iz odločbe s podatki na strani Banke Slovenije, so se podatki ujemali. Ko sem danes šla iskati aktualne podatke, tudi sama v njihovih tabelah ne najdem iste cifre, kot jo imamo v odločbi. user posted image


Je pa gor objavljen kontakt, kdo ima na BS preko te zadeve: kontakt BS. Morda izveš kaj uporabnega.

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: obrestna mera pri izračunu za OD
29.8.2014 9:35:30   
mojcaziga

IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: mojcaziga

Hvala vsem, ampak vseeno bi rada bolj točno cifro količnika obrestne mere. Gre za to, da se pri eni znanki razlikuje od druge. Nobena pa nima navedene take cifre kot jo ima objavljeno Banka Slovenije, od koder naj bi CSD to jemal.



Sem šla pogledat v naše dokumente:
V marca izdani odločbi imamo upoštevano obrestno mero z 4,06 %.
V julija izdani odločbi 3,46 %.

Ko sem pred leti primerjata obrestno mero iz odločbe s podatki na strani Banke Slovenije, so se podatki ujemali. Ko sem danes šla iskati aktualne podatke, tudi sama v njihovih tabelah ne najdem iste cifre, kot jo imamo v odločbi. user posted image


Je pa gor objavljen kontakt, kdo ima na BS preko te zadeve: kontakt BS. Morda izveš kaj uporabnega.



Hvala.

Res ima ena okoli 4% in druga okoli 3,5%. Res da se ne spoznam na te zadeve, ker kot rečeno ne prejemamOD, ampak a naj ne bi v enem letu uporabljali enotno obrestno mero, glede na to, da naj bi uporabljali obrestno mero, ki velja za leto pred oddajo vloge?

Kakorkoli, hvala user posted image

lp

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: obrestna mera pri izračunu za OD
29.8.2014 10:01:14   
petea
Ja, morali bi. user posted image

Citiram iz ZUPJS:
19. člen
Premoženje se upošteva tako, da se dohodki oseb povečajo za fiktivno določen dohodek, in sicer v višini letnega zneska obresti, izračunanih od vrednosti premoženja, ki se upošteva po tem zakonu na dan vložitve vloge, razen pri ugotavljanju upravičenosti do denarne socialne pomoči, varstvenega dodatka, subvencije najemnine, pravice do kritja razlike do polne vrednosti zdravstvenih storitev in do pravice do plačila prispevka za obvezno zdravstveno zavarovanje. Pri tem se upošteva povprečna letna obrestna mera za gospodinjstva za vezane vloge nad 1 letom do 2 leti za leto pred letom vložitve vloge po podatkih Banke Slovenije. Če med vložitvijo vloge podatek o tej obrestni meri še ni na voljo, se upošteva podatek za predpreteklo leto.

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   hvala
29.8.2014 10:08:55   
mojcaziga
Hvala.

Bosta morali kar sami urediti na svojem CSD. Lahko pa da so eni vzeli še podatek iz leta 2012, v kolikor podatka za 2013 še ni bilo na voljo user posted image

lp

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: hvala
29.8.2014 10:18:14   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: mojcaziga
Bosta morali kar sami urediti na svojem CSD. Lahko pa da so eni vzeli še podatek iz leta 2012, v kolikor podatka za 2013 še ni bilo na voljo user posted image



glede na to, da zakon piše o znanosti podatka v času oddaje vloge, je to možna razlaga

še vedno pa podatka, kolikšna je ta obrestna mera, na straneh BS ne uspem najti

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: obrestna mera pri izračunu za OD
29.8.2014 10:30:38   
mojcaziga

IZVIRNO SPOROČILO: petea

Ce se ni oddala, naj oznaci se tisti krizec pred subvencijo, ce je ze oddala, naj kontaktira CSD.
Veliko lazje sedaj malo casa nameni temu, kasneje namrec, za nazaj ne more vec uveljavljat, ce ne bo upostevano avtomaticno.


Imam vlogo za OD pred sabo in ne vem kateri križec misliš?

Če prav razumem je potrebno oddati za subvencijo malice posebno vlogo. Ker ona veljavne odločbe za OD nima in jo bo oddala zdaj enkrat.

Hvala in lp

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: obrestna mera pri izračunu za OD
29.8.2014 11:09:30   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: mojcaziga

IZVIRNO SPOROČILO: petea

Ce se ni oddala, naj oznaci se tisti krizec pred subvencijo, ce je ze oddala, naj kontaktira CSD.
Veliko lazje sedaj malo casa nameni temu, kasneje namrec, za nazaj ne more vec uveljavljat, ce ne bo upostevano avtomaticno.


Imam vlogo za OD pred sabo in ne vem kateri križec misliš?

Če prav razumem je potrebno oddati za subvencijo malice posebno vlogo. Ker ona veljavne odločbe za OD nima in jo bo oddala zdaj enkrat.



Se opravičujem za svojo neažurnost.

Očitno so v teh dneh spremenili obrazec iz takšnega v tega in že dodali še ločeno vlogo za malico/koslio.

Jaz sem oddala vloge namreč še na starem obrazcu, kjer je na drugi strani pod subvencijo vrtca nato napisana subvencija malice ...



< Sporočilo je popravil petea -- 29.8.2014 11:10:26 >

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: obrestna mera pri izračunu za OD
29.8.2014 11:21:09   
mojcaziga

IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: mojcaziga

IZVIRNO SPOROČILO: petea

Ce se ni oddala, naj oznaci se tisti krizec pred subvencijo, ce je ze oddala, naj kontaktira CSD.
Veliko lazje sedaj malo casa nameni temu, kasneje namrec, za nazaj ne more vec uveljavljat, ce ne bo upostevano avtomaticno.


Imam vlogo za OD pred sabo in ne vem kateri križec misliš?

Če prav razumem je potrebno oddati za subvencijo malice posebno vlogo. Ker ona veljavne odločbe za OD nima in jo bo oddala zdaj enkrat.



Se opravičujem za svojo neažurnost.

Očitno so v teh dneh spremenili obrazec iz takšnega v tega in že dodali še ločeno vlogo za malico/koslio.

Jaz sem oddala vloge namreč še na starem obrazcu, kjer je na drugi strani pod subvencijo vrtca nato napisana subvencija malice ...




Hvala še enkrat.

user posted image

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: hvala
31.8.2014 22:08:04   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: mojcaziga

Hvala.

Bosta morali kar sami urediti na svojem CSD. Lahko pa da so eni vzeli še podatek iz leta 2012, v kolikor podatka za 2013 še ni bilo na voljo user posted image

lp


Tako je.....

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?