|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   odgovarjanje
11.9.2008 8:35:41   
tinkatonka
Drage moje!

Jaz več ne vem kaj naj naredim. Moj 2,5 letnik je prava "goflja". Ko sem huda nanj in malo bolj z jeznim glasom rečem oz. ga opozorim, me vedno nazaj nadere. Vedno odgovarja. In ko mu še vedno brez dretja rečem, da se mamici ne odgovarja in da naj bo tiho ter uboga, ne on mora nazaj spet kaj povedati. Vglavnem moj 2,5 letnik mi tako zelo odgovarja nazaj, da je že prav strašljivo. Sploh ne vem, kaj naj naredim. Ko ga kregam jih "fašem" nazaj 3× toliko. user posted image user posted image user posted image user posted image  Kaj delam narobe?

_____________________________

Ponosna mamica Aneju in Jakobu.
--------
Vsaka mama je prava mama, dana za srečo in veselje. Prava. In ena sama. Za vse življenje.
(T. Pavček)

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: odgovarjanje
11.9.2008 8:39:28   
frutka_
Po nasvetu mamice iz RR sem jaz mojemu čisto resno rekla, da mu bo črna pika zrasla na nosu. In enkrat mu je res.user posted image Od takrat imamo mir. Star pa je 4. Zelo redko še kaj zarobanti.

(odgovor članu tinkatonka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: odgovarjanje
11.9.2008 8:40:40   
aluš
O, počakaj, da pride do 10 leta starosti. user posted image

Nw, vem, moj se tako majhen ni odgovarjal, zadnje čase pa 11-letnik, mu nisem kos. Po pravici povedano se mi tudi ne da "bost"z njim, ker se "obeša na vsako besedo. Saj mu razložim kaj in zakaj, ampak ko mam dost njegovih kaj pa zakaj pa če, rečem, poslušaj, jaz sem mami, ti otrok, kdo bo tukaj koga ubogal. Ni debate več pa pika.

Tamal - 4 leta je zaenkrat še v redu. Upam, da se ne nauči kaj od ta velikega.

(odgovor članu tinkatonka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: odgovarjanje
11.9.2008 8:42:11   
aluš
Drugač bi pa jaz rekla, da je zelo razvit fantek. Umsko mal naprej. Ker 2,5 letniki ponavadi svoje hočejo doseči s trmo, metanjem po tleh, vreščanjem. Tvoj se gre pa lepo pogajat. Mogoče sploh ni slabo. Bi rekla, skoraj bolj kot metanje po tleh in vreščanje.

(odgovor članu aluš)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: odgovarjanje
11.9.2008 8:48:49   
tinkatonka
IZVIRNO SPOROČILO: aluš

Drugač bi pa jaz rekla, da je zelo razvit fantek. Umsko mal naprej. Ker 2,5 letniki ponavadi svoje hočejo doseči s trmo, metanjem po tleh, vreščanjem. Tvoj se gre pa lepo pogajat. Mogoče sploh ni slabo. Bi rekla, skoraj bolj kot metanje po tleh in vreščanje.


no metanje po tleh smo dali že skoz odkar zna govorit. Ampak vrešči pa še vedno včasih. Drugače je pa to odgovarjanje zelo zelo moteče. Npr jaz rečem z normalnim glasom a v jeznem podtonu: Anej nehaj razmetavat, pospravi" on pa se dere in reče: ne ne bom pospravu, anej bo razmetu" user posted image user posted image

_____________________________

Ponosna mamica Aneju in Jakobu.
--------
Vsaka mama je prava mama, dana za srečo in veselje. Prava. In ena sama. Za vse življenje.
(T. Pavček)


(odgovor članu aluš)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: odgovarjanje
11.9.2008 9:00:57   
krfjolca
Ojej, kaj me vse še čaka user posted image . Tudi moj je grozno odločen, trmast, neubogljiv, vztrajen, da je že prav strašljivo. Pa še 2 leti ni dopolnil. Je pa že od porodnišnice dalje v skupini "bolj zahtevnih", po drugi strani pa tudi bolj umsko hitrih otrok. Pri 22 mesecih namreč razločno govori, poje pesmice, uporablja dvojino in rodilnik user posted image , skratka normalno komunicira. Vendar, ko se pa kaj zapiči, je pa groza. Trenutno je še največ metanja po tleh in vreščanja, se pa tudi že začenja odgovarjati.

Sama menim, da je v tem obdobju najbolje stvar ignorirati in vztrajati pri svojem. Dosledno in brez izgubljanja živcev (kar je vražje težko). Če  sama verbalno vračaš jezne besede, kvečjemu daješ zgled, da je taka komunikacija sprejemljiva in samo še krepiš tako obnašanje. Strašenje z raznimi pikami na nosu je po mojem mnenju samo začasna rešitev. Jaz ga dostikrat pustim, da se zdere - naprimer, se je zapičil, da za zajtrk noče na koščke narezanega kruha z marmelado, ampak bi celega (potem, ko sem ga že narezala), in tulil na vse pretege in me prepričeval, naj mu dam drugega. Sem ga pustila pri miru, mu mirno povedala, da drugega ne bo dobil, pa je čez nekaj minut nehal, kot bi odrezal, in pomlatil vse do zadnjega koščka ter prosil za repete. user posted image

_____________________________

Anžetko Bosopetko in Sarica Košarica :D



(odgovor članu tinkatonka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: odgovarjanje
11.9.2008 9:15:54   
aluš
Ja, najbolj iti stran, ga ignorirat in se ne pregovarjat z njim (oz. se spuščat na njegov nivo). Čez čas, ko ga mine odgovarjanje, ker nima nasprotnika, pa greš lepo do njega in rečeš, a bova pospravila kocke, a bi mogoče lahko sam, ti to tako lepo znaš. Nekako v stilu lepa beseda lepo mesto najde (če gauser posted image ).

(odgovor članu krfjolca)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: odgovarjanje
11.9.2008 9:19:26   
Mišni
Saj je vseeno, če odgovarja, glavno je, da na redi tisto, kar od njega zahtevaš. Potem pa naj odgovarja kolikor hoče. Meni je to v bistvu smešno.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu aluš)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: odgovarjanje
11.9.2008 9:21:40   
frutka_
IZVIRNO SPOROČILO: Mišni

Saj je vseeno, če odgovarja, glavno je, da na redi tisto, kar od njega zahtevaš. Potem pa naj odgovarja kolikor hoče. Meni je to v bistvu smešno.


Ja, res je. Pri nas to zgleda tako da ko po neštetih pregovarjanjih to  naredi še  poleg gundra in benti...user posted image  Meni je prav hecno kako se zoperstavlja sistemu.

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: odgovarjanje
11.9.2008 9:21:48   
tinkatonka
Ja, najbolj iti stran, ga ignorirat in se ne pregovarjat z njim (oz. se spuščat na njegov nivo). Čez čas, ko ga mine odgovarjanje, ker nima nasprotnika, pa greš lepo do njega in rečeš, a bova pospravila kocke, a bi mogoče lahko sam, ti to tako lepo znaš. Nekako v stilu lepa beseda lepo mesto najde (


priznam, da mi gre ignoriranje zelo slabo od rok. Sploh zato, ker nočem da misli, da je odgovarjanje sprejemljivo. Ok bom poskusila tudi še s tem. Upam da ga res mine.

Včasih se mi zdi, da sem totalna zguba od mame, ker ji otrok odgovarja, se dere name,....Pa se mi nič od tega ne zdi sprejemljivo in to tudi jasno pokažem.user posted image

_____________________________

Ponosna mamica Aneju in Jakobu.
--------
Vsaka mama je prava mama, dana za srečo in veselje. Prava. In ena sama. Za vse življenje.
(T. Pavček)


(odgovor članu aluš)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: odgovarjanje
11.9.2008 9:37:06   
aluš
OH, tikatonika jaz sem tud šest let mislila, da nimam pojma od vzgoje, da vse delam narobe. Ker moj prvi sin je bil res živ otrok, od svakinje punčka , pol leta mlajša pa ko angelček. No potem smo pri nas dobili še enega, ki je čisto drug karakter, pa svakinja še eno punčko, ki je fejst nabrita. Mi je kar žal, se mi zdi da je bil revež kot mahen prevečkrat zmnerjan. Ampak moram reč, da je sedaj pri 11-tih letih kar v redu fant. Olikan, pošten, pove po pravici. Čeprav odgovarja se pa. Ampak to paše k letom, v katerih je, če ga primerjam z "angelsko" punčko od svakinje, je ona živ obup.

(odgovor članu tinkatonka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: odgovarjanje
11.9.2008 9:43:08   
tinkatonka
IZVIRNO SPOROČILO: Mišni

Saj je vseeno, če odgovarja, glavno je, da na redi tisto, kar od njega zahtevaš. Potem pa naj odgovarja kolikor hoče. Meni je to v bistvu smešno.


Jaz sej v tem je problem. Da ponavadi vztraja pri tem, da tistega ne neradi kar mu rečem. Jaz vztrajam v drugo smer. Potem je pa lahko samo kreg pri hiši. Res je zdele en tak čuden obdboje ko je vse kontra mami. In če mu rečem naj nekaj naredi je samo pregovarjanje in na koncu itak ne naredi nič. Ampak je to dostikrat odvisno tudi od razpoloženja. Če je tečen, utrujen potem je vse GRRRR. Če se je kolikor toliko spočit in razpoložen se da pa še kaj zmenit z njim.

Njegov odgvoor, ko mu rečem naj pospravi igrače je: Ne morem!! In kaj naj naredim na tak odgovor. Rečem mu še 1× (mirno) reče "ne morem".  Kaj  naredit???

_____________________________

Ponosna mamica Aneju in Jakobu.
--------
Vsaka mama je prava mama, dana za srečo in veselje. Prava. In ena sama. Za vse življenje.
(T. Pavček)


(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: odgovarjanje
11.9.2008 9:56:21   
Mišni
Jaz bi ga pustila pri miru, če bi vedela, da je utrujen in obstaja možnost, da mi bo v tem primeru v vsem nasprotoval. Sploh niti poskusila ne bi česa zahtevat od njega. Ker se mi zdi še malo majhen pri dveh in pol za kakšno bolj trdo vzgojo.
Če se ti zdi, da je igrače res nujno pospraviti tisti hip, pa mu reci, da bosta skupaj pospravila.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu tinkatonka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: odgovarjanje
11.9.2008 10:00:04   
tinkatonka
Če se ti zdi, da je igrače res nujno pospraviti tisti hip, pa mu reci, da bosta skupaj pospravila.


Ja sej vem da je majčken. Ampak očitno dovoolj velik za odgovarjanje.

Ja glede igrač pa itak rečem, dajbova skupaj pospravila. Vedno. Itak imamo pa vsi slabo navado, da vse razvelčemo pol pa na koncu je treba tok več pospravit, namesto da bi sproti. tak da bo treba tudi pri nama ubrat malo drugačen način. Pri njemu pa sploh, ko se nehaš igrat z eno igračo, pospravi in nato drugo igračo.

Hvala za nasvete!


_____________________________

Ponosna mamica Aneju in Jakobu.
--------
Vsaka mama je prava mama, dana za srečo in veselje. Prava. In ena sama. Za vse življenje.
(T. Pavček)


(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: odgovarjanje
11.9.2008 10:41:07   
Naja30
IZVIRNO SPOROČILO: frutka

Po nasvetu mamice iz RR sem jaz mojemu čisto resno rekla, da mu bo črna pika zrasla na nosu. In enkrat mu je res.user posted image Od takrat imamo mir. Star pa je 4. Zelo redko še kaj zarobanti.


Lahko tole s črno piko razložiš? Kaj si mu jo narisala s flomatrom? To mi je prvo padlo na pamet. user posted image

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: odgovarjanje
11.9.2008 11:03:53   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: tinkatonka

Njegov odgvoor, ko mu rečem naj pospravi igrače je: Ne morem!! In kaj naj naredim na tak odgovor. Rečem mu še 1× (mirno) reče "ne morem".  Kaj  naredit???


Ne se pregovarjat, ampak ukrepaj. Ti si capo di banda, ti določaš pravila. In če se mu ne da pospravit, mu reči, uredu, potem jih bom pa v smeti pometla. In če se ne bo spravil pospravit svojih igračk, mu jih res pometi v smeti. Potem ima na voljo samo, da bo ali ostal brez igračk ali pa se naučil pospravljat za sabo. Ali pa mu jih odnesi na podstrešje. Nazaj jih bo dobil, ko jih bo začel pospravljat.
Ali mu ukineš risanke, dokler ne bo pospravljeno, pravljico za lahko noč ipd., kar mu je pomembno. Ampak nekaj moraš narediti, s pregovarjanjem ne prideš nikamor.

Če vpije, vrešči, ipd. se je brezveze pogajat. Spet mora slediti ukrepanje. lahko mu rečeš, pogovarjam se samo, če se lepo pogovarjaš z mano. Vpitja in kričanja ne razumem. In delaj naprej, kar delaš, kot da se nič ne dogaja. Ne prepusti se njegovemu trmarjenju. Ignoriraš njegovo obnašanje, ne njega! In ko bo kaj lepo povedal, ga izdatno pohvali in poudari, kako lepo se je izrazil.
Normalno je, da skuša doseči svoje, to je bistvo te starosti, ko si otroci oblikujejo svojo osebnost in samostojnost, vendar naj bo to v tistih primerih, ki tebi niso zelo pomembni. Če ti je navajanje na delovne navade pomembno, potem pri tem vztrajaj.

Je pa nekaj pri tej starosti: značilen je ustvarjali kaos. To pomeni, da se otroci igrajo z desetimi različnimi igračkami naenkrat, begajo od ene do druge. Ena ima sicer vodilno vlogo, a vmes obdelajo še vse ostalo, kar jim je na dosegu roke. S tem si krepijo domišljijo. Na koncu dneva so igrače nastlane, tudi pri nas. Jaz naši pustim, da se svobodno igra z njimi, kolikor jo je volja, pa če hoditi ne morem čez, ampak zvečer se vedno pospravi. Sicer romajo v smeti. In ji je to kristalno jasno. Ji pa seveda pomagam pospravljat, skupaj dava igračke spat, ker so od celodnevnega igranja tudi one utrujene, pa vsakič ji razložim, da pospravimo, da se igračke ne izgubijo in da imamo stanovanje pospravljeno. In zjutraj pogledava, če so se že zbudile.

(odgovor članu tinkatonka)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: odgovarjanje
11.9.2008 16:32:12   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: aluš
O, počakaj, da pride do 10 leta starosti. user posted image Nw, vem, moj se tako majhen ni odgovarjal, zadnje čase pa 11-letnik, mu nisem kos. Po pravici povedano se mi tudi ne da "bost"z njim, ker se "obeša na vsako besedo. Saj mu razložim kaj in zakaj, ampak ko mam dost njegovih kaj pa zakaj pa če, rečem, poslušaj, jaz sem mami, ti otrok, kdo bo tukaj koga ubogal. Ni debate več pa pika.

A imaš ti MOJEGA 11-letnega sina slučajno? user posted image

(odgovor članu aluš)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: odgovarjanje
11.9.2008 20:44:51   
frutka_
IZVIRNO SPOROČILO: Naja30

IZVIRNO SPOROČILO: frutka

Po nasvetu mamice iz RR sem jaz mojemu čisto resno rekla, da mu bo črna pika zrasla na nosu. In enkrat mu je res.user posted image Od takrat imamo mir. Star pa je 4. Zelo redko še kaj zarobanti.


Lahko tole s črno piko razložiš? Kaj si mu jo narisala s flomatrom? To mi je prvo padlo na pamet. user posted image

Neee, parkrat ga je mož opozoril in rekel, če še bo govoril nazaj mu bo na nosu zrastla pika. Ko sva ga enkrat imela poln kufer je vzel črno pasto za čevlje in si je malo dal na prst...in trik je uspel.

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: odgovarjanje
12.9.2008 22:24:10   
tweed
IZVIRNO SPOROČILO: aluš

rečem, poslušaj, jaz sem mami, ti otrok, kdo bo tukaj koga ubogal. Ni debate več pa pika.


Ta izjava se mi ne zdi poštena ne do otroka ne do mame. A naj otroka učimo, da večji in močnejši vedno zmagauser posted image

Pri nas (starejša je 2,5) je dostikrat enako, ker je normalno za to obdobje, vendar je moj (in ženin) dogovor z njo, da smo vsi pomembni. Torej, če reče, da želi gledat risanko, skoraj nikoli ne rečeva ne. Ko pa nečesa noče naredit, pa ji vedno rečeva: poglej, midva sva tebe ubogala in bi bila zelo vesela, če bi ti tudi naju zdaj...

Igrače so itak vedno razmetane, ampak na koncu dneva vedno s skupnimi močmi pospravljene (tudi varianta, bomo dali punčke spat in kocke v škatlo, da se odpočijejo); razen, če uleti babica, pol je pa kaos...

LP

_____________________________

Vsak dogodek je pozitiven iz določene perspektive.
Neli se je to poletje naučila plavat brez rokavčkov...
Rea pa se potopi pod vodo in vstane z nasmeškom...

(odgovor članu aluš)
Neposredna povezava do sporočila: 19
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Pogovori z otrokom v trebuščku
V tistem trenutku sem se odločila, da sploh ni pomembno, kakšni bodo rezultati amniocenteze, jaz bom tega otroka obdržal...
BLOG: Ni lepšega, kot je rojevanje novega ...
Porodne babice so velik del mojega življenja. Delala sem že z mnogimi babicami, nekaj pa jih poznam tudi na bolj osebni ...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?