|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   odločba za vrtec-upoštevali samo 1 avto
22.5.2012 20:01:42   
Matejusska
Domnevam, da se upoštevajo vsi avtomobili, ki jih družina ima, se pravi v našem primeru dva in gre za pomoto CSD-ja, ki nam je na odločbi upošteval samo enega?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: odločba za vrtec-upoštevali samo 1 avto
22.5.2012 20:06:39   
Tutan
A ni tako, da se en avto ne upošteva? Pri nama se je tudi samo eden. Je pa res, da nimava avtomobilov nekega hudega cenovnega razreda.

(odgovor članu Matejusska)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: odločba za vrtec-upoštevali samo 1 avto
22.5.2012 20:12:41   
Matejusska
Res? Saj najina tudi nista visokega cenovnega razreda ampak sem izračunala, da če upoštevajo še mojega, padeva en razred višje, saj sva razred, v katerem smo zdaj, ujeli za malenkost.

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: odločba za vrtec-upoštevali samo 1 avto
22.5.2012 21:52:05   
Arwenko
Hmmm...če je avto vreden manj kot 7000 eur se ne upošteva...gledajo pa trenutno vrednost po eurotaksu.

(odgovor članu Matejusska)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: odločba za vrtec-upoštevali samo 1 avto
22.5.2012 22:08:44   
liliana
A je eden na leasing?

(odgovor članu Matejusska)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: odločba za vrtec-upoštevali samo 1 avto
22.5.2012 22:35:39   
Spark

IZVIRNO SPOROČILO: Arwenko

Hmmm...če je avto vreden manj kot 7000 eur se ne upošteva...gledajo pa trenutno vrednost po eurotaksu.

kako pa točno v odločbi piše glede avtomobila. V moji odločbi nisem nikjer videla da bi kje pisalo avto. Zdaj pa ste me ustrašili, da ne bo kaj narobe.
jaz in moj imava vsak svoj avto, vendar pa je vrednost posameznega nekje med 2.000€ in 3.000€.

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: odločba za vrtec-upoštevali samo 1 avto
23.5.2012 7:56:52   
Katy78
Tudi nam so upoštevali samo enega, saj je moj (Hyundai i30, letnik 2009) vreden manj kot 8.000 (koliko točno je vreden, nisem šla preverjat). Po zakonu (ZUPJS) med premoženje, ki se ne upošteva, sodi "vsako osebno vozilo oziroma enosledna vozila do vrednosti 28-kratnika osnovnega zneske minimalnega dohodka". Osnovni znesek minimalnega dohodka od 1.1.2012 znaša 288,81 evrov po ZSVarPre, oziroma 260,00 eurov po interventnem zakonu v letu 2012. Se pravi, če je avto vreden manj kot 7.280 EUR (28x260 eur) se ne upošteva.

Mi smo odločbo dobili v ponedeljek in sem se šele včeraj zvečer spomnila user posted image , da moram javiti rojstvo otroka, se pravi 1 član več. V odločbi piše, da je treba vse spremembe javiti v roku 8 dni - a mi bojo kaj komplicirali?

(odgovor članu Spark)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: odločba za vrtec-upoštevali samo 1 avto
23.5.2012 7:59:53   
Katy78

IZVIRNO SPOROČILO: Spark


IZVIRNO SPOROČILO: Arwenko

Hmmm...če je avto vreden manj kot 7000 eur se ne upošteva...gledajo pa trenutno vrednost po eurotaksu.

kako pa točno v odločbi piše glede avtomobila. V moji odločbi nisem nikjer videla da bi kje pisalo avto. Zdaj pa ste me ustrašili, da ne bo kaj narobe.
jaz in moj imava vsak svoj avto, vendar pa je vrednost posameznega nekje med 2.000€ in 3.000€.


Tam ko imaš tiste tabele, v eni so dohodki, v drugi pa premoženje in tukaj mora biti tudi avto, če je vreden več kot 7.280 EUR.

(odgovor članu Spark)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: odločba za vrtec-upoštevali samo 1 avto
23.5.2012 8:52:57   
viledka
a ste odločbe že vsi dobili. Sem iz Ljubljane in še nič nisem dobila??????

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: odločba za vrtec-upoštevali samo 1 avto
23.5.2012 11:49:29   
sazi

IZVIRNO SPOROČILO: viledka

a ste odločbe že vsi dobili. Sem iz Ljubljane in še nič nisem dobila??????

Jaz tudi ne. Bo že.

(odgovor članu viledka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: odločba za vrtec-upoštevali samo 1 avto
23.5.2012 21:33:53   
scorpiogirl
Kolikor vem, upoštevajo avtomobile, ki niso starejši od 5 let.

_____________________________

Ni nam dolgčas :)

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: odločba za vrtec-upoštevali samo 1 avto
23.5.2012 22:02:20   
Spark
A to je torej vzrok, oba sta cenejša in starejša. Mene je že skrbelo, da mene bodo kaj terjali.

(odgovor članu scorpiogirl)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: odločba za vrtec-upoštevali samo 1 avto
23.5.2012 22:24:48   
benika
Naš ni starejši od 5 let, pa tudi upoštevali ga niso. očitno ni dovolj vreden.

(odgovor članu Spark)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: odločba za vrtec-upoštevali samo 1 avto
24.5.2012 8:09:01   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: scorpiogirl

Kolikor vem, upoštevajo avtomobile, ki niso starejši od 5 let.



starost vozil ni važna

v izračunu upoštevajo vozila v lasti družine, ki so vredna nad nad 7280 € -> če imaš dva avta, ocenjena na 7000 €, ne upoštevajo nobenega, če imaš enega v vrednosti 7500 €, ga upoštevajo v celoti

(odgovor članu scorpiogirl)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: odločba za vrtec-upoštevali samo 1 avto
24.5.2012 12:10:08   
Matejusska
A mi lahko ena razloži, tole določbo zakona: "Premoženje, ki se ne upošteva: 1. stanovanje, v katerem oseba dejansko prebiva, do vrednosti primernega stanovanja."

Berem, da je za 3 člansko (kmalu bomo štirje) družino primerna velikost stanovanja 110m2, za 4 člansko pa 130 m2.

A zgornja določba potem pomeni, da če ima 3-čl. družina manj kot 110m2 stanovanja, se jim stanovanje ne upošteva? Mi smo trije (oz. kmalu štirje) in imamo 70m2, pa se je stanovanje upoštevalo, in sicer ca. 9.000 EUR.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: odločba za vrtec-upoštevali samo 1 avto
24.5.2012 12:32:21   
tajtaja
Tam kjer živite, se ne sme upoštevat, razen če presegate kvadraturo, primerno št. družinskih članov. Tako v tvojem primeru se nikakor ne bi smelo upoštevati!

_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu Matejusska)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: odločba za vrtec-upoštevali samo 1 avto
27.5.2012 13:00:43   
morje2011
Ne vem kako gledajo glede avtov.Midva imama vsak svojega in so nam oba upoštevali, smo pa šli za tri razrede višje!

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: odločba za vrtec-upoštevali samo 1 avto
27.5.2012 13:19:31   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: morje2011

Ne vem kako gledajo glede avtov.Midva imama vsak svojega in so nam oba upoštevali, smo pa šli za tri razrede višje!


upoštevajo se vsi avtomobili, ki so ocenjeni nad 7280 €, in sicer celotna vrednost vozila oz. vozil (torej, če je vrednost 9000 €, gre celotnih 9000 € v izračun)

če je vozilo ocenjeno na manjšo vrednost, se ga ne upošteva (če je vrednost 6000 €, se ne upošteva vrednosti tega vozila v premoženju družine)


matejusska,
če je stanovanje vaše, se ne sme upoštevati v obračunu, saj ne dosega omejitve v velikosti; preverite, kaj in zakaj so vam upoštevali oz. se pritožite na izračun

(odgovor članu morje2011)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: odločba za vrtec-upoštevali samo 1 avto
27.5.2012 22:22:55   
tajtaja
Kolegica je vzela kratkoročni kredit, ki so ji ga nakazali na TRR. V tem obdobju so ji tudi izdali odločbo in so ji ta znesek kredita vzeli kot varčevanje, kar jo je vrglo 2 razreda višje. A je to normalno????


_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: odločba za vrtec-upoštevali samo 1 avto
28.5.2012 9:46:35   
sazi

IZVIRNO SPOROČILO: tajtaja

Kolegica je vzela kratkoročni kredit, ki so ji ga nakazali na TRR. V tem obdobju so ji tudi izdali odločbo in so ji ta znesek kredita vzeli kot varčevanje, kar jo je vrglo 2 razreda višje. A je to normalno????



Nekaj podobnega se je zgodilo meni, samo da na odločbo še čakam. Sem od drugje dobila posojilo za delno odplačilo kredita in imela takrat na računu.

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: odločba za vrtec-upoštevali samo 1 avto
28.5.2012 9:52:37   
tajtaja
In sazi, si se pritožila, predvidevam?!

_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: odločba za vrtec-upoštevali samo 1 avto
28.5.2012 12:03:52   
sazi

IZVIRNO SPOROČILO: tajtaja

In sazi, si se pritožila, predvidevam?!

Ne, odločbe sploh še nimam. Predvidevam, da pa bo tako. Z datumi si nisem čisto na jasnem. Pa niti ne vem, na kaj naj se pritožim. To je bilo dejansko stanje na mojem računu. Kaj če zdaj tam razlagat, kdo in zakaj mi je posodil. Pri tebi je verjetno drugače, ker si imela pravi kredit nakazan in se ga da utemeljiti.
Še čakam na odločbo in se bom potem s tem ukvarjala, ko bom videla izid - pač koliko me poseka in kako bi bilo, če tistega denarja ne bi bilo.

Mi pa ni čisto jasno, kako jo je samo to vrglo 2 razreda višje. Po mojem razlika ne more biti tolikšna samo zaradi tega. V tem primeru bi morala imeti na računu blizu 100.000 EUR.

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: odločba za vrtec-upoštevali samo 1 avto
28.5.2012 12:11:26   
lenika83
IZVIRNO SPOROČILO: sazi


Mi pa ni čisto jasno, kako jo je samo to vrglo 2 razreda višje. Po mojem razlika ne more biti tolikšna samo zaradi tega. V tem primeru bi morala imeti na računu blizu 100.000 EUR.



Od letos dalje je nova lestvica za izračun plačila vrtca in če si po tej lestvici dva razreda višje uvrščen s praktično istim dohodkom kot lani. Poleg tega pa konkretno meni dva razreda više pomeni 3% višje plačilo, kar znaša enih 16 €. Lani sem bila v 4. razredu, letos sem v 6, pa imamo prihodke približno enake kot lani, niti nimamo nobenega drugega premoženja, ki bi ga upoštevali.

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: odločba za vrtec-upoštevali samo 1 avto
28.5.2012 12:25:47   
kimica86
Jaz imam tudi 2 vprašanji..

1.) Če imava s partmerjem vsak svoj avto in je vsak vreden npr. 6500 eur, a to štejejo tudi zraven al ne??

2.) Imava eno stanovanje (35m2) v katerem so podnajmniki.. Stanovanje smo podedovali 2 mesca nazaj, podnajmeniki so pa notri že 1 leto.. Midva sva tudi podnajemnika v enem stanovanju (45m2).. A se to stanovanje, ki ga imava (35m2) šteje al ne??
Lahko uveljavljava kot olajšavo to, da sva sama podnajmenika z otrokom??

(odgovor članu lenika83)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: odločba za vrtec-upoštevali samo 1 avto
28.5.2012 12:29:02   
sazi

IZVIRNO SPOROČILO: lenika83

IZVIRNO SPOROČILO: sazi


Mi pa ni čisto jasno, kako jo je samo to vrglo 2 razreda višje. Po mojem razlika ne more biti tolikšna samo zaradi tega. V tem primeru bi morala imeti na računu blizu 100.000 EUR.



Od letos dalje je nova lestvica za izračun plačila vrtca in če si po tej lestvici dva razreda višje uvrščen s praktično istim dohodkom kot lani. Poleg tega pa konkretno meni dva razreda više pomeni 3% višje plačilo, kar znaša enih 16 €. Lani sem bila v 4. razredu, letos sem v 6, pa imamo prihodke približno enake kot lani, niti nimamo nobenega drugega premoženja, ki bi ga upoštevali.


Ja, saj to mi je jasno. Zato pravim, da nekaj 1000 EUR na računu ne more biti razlog za plačevanje 2 razreda več. Kriv je nov sistem in ne nekaj 1000 EUR. Zato tdui še dokaj mirno čakam na odločbo, ker menim, da tisti denar na računu ne more biti tako usoden. Če bi ibli drugače na zgornji meji kakega razreda, bi me lahko porinil razred višje, da bi ibla pa zato 2 razreda višje, bi morala imeti na računu res celo bogstvo.

(odgovor članu lenika83)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Norice ali vodene koze
photo
Norice ali vodene koze so najpogostejša nalezljiva bolezen z izpuščaji. Bolezen se pojavlja skozi vse leto, v večjem šte...
Mesec rojstva lahko vpliva na poklic tvoje...
Si vedela, da mesec rojstva, v katerem je rojen tvoj otrok, lahko vpliva na njegov poklic?




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?