|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   odprtje sp-ja
27.2.2008 18:36:09   
Anonimen
Ponudila se mi je zelo lepa priložnost za odprtje sp-ja. Tole zadevo je imel dolga leta človek, kateri je sedaj v pokoju in mi jo je ponudil z vso svojo podporo za moj začetek.
Zelo ugodna najemnina, dobra lokacija, skratka uspešna prodaja do sedaj.
Vendaruser posted image malo me je strahuser posted image bo še naprej tako lep promet, kot je bil do sedajuser posted image
malo me skrbi začetni kapitaluser posted image
Ker sem nezaposlena bi izkoristila subvencijo iz zavoda za zaposlovanje(višina 4 osnovnih plač) za samozaposlitev

bo to dovolj za začetek user posted image
najemnina
nabava blaga ............


Izkušene sp-jevke pomoč prosim, da se lažje odločim kaj storiti
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: odprtje sp-ja
27.2.2008 19:31:26   
eggo
če je stvar ulavfana, prevzemi oziroma odpri s.p. pa veselo na delo!
priporočam pa da pregledaš bilance in vse ostale izkaze poslovanja ko je stvar delovala.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: odprtje sp-ja
28.2.2008 8:59:57   
lelaval
Če stvar laufa - zakaj ne. Da bo promet še naprej enak, pa boš morala kasneje sama skrbet.
Za odprtje s.p.-ja pa ne potrebuješ nobenega denarja - postopek sam je zastonj. Denar, ki ti ga nameni država, pa moraš porabit izključno za plačilo svojih prispevkov (ne npr. za delavce).

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: odprtje sp-ja
28.2.2008 10:03:04   
fricka
Samo ne pozabi, da moraš že skoraj prvi mesec plačati državi akontacijo davka.

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: odprtje sp-ja
28.2.2008 13:20:49   
majda12
Anonimna,a mi prosim lahko več poveš o tej subvenciji države ,a je to odvisno od posamezne regije al kako tudi jaz razmišljam o odprtju s.p-ja pa bi prav prišli evri sploh ,če jih,da država,prosim če katera to ve, naj se oglasi.user posted image

(odgovor članu fricka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: odprtje sp-ja
28.2.2008 13:28:19   
Anonimen
http://www.ess.gov.si/slo/dejavnost/knjigeinzlozenke/zlozenke/esssamozaposlitev.htm

Tle si preberi in se posvetuj s svetovalko v tvoji občini.

(odgovor članu majda12)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: odprtje sp-ja
28.2.2008 13:36:26   
majda12
Hvala ,ampak to je bilo izdano leta 2005,kaj misliš a si se ti že osebno pozanimala?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: odprtje sp-ja
28.2.2008 13:44:13   
majda12
Pravkar sem govorila z zaposlenim zavoda v Velenju pa mi je rekel,da trenutno ni sredstev,kdaj bodo pa še ni vedel,vseeno ti hvala.user posted image

(odgovor članu majda12)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: odprtje sp-ja
28.2.2008 13:53:32   
lelaval
Majda - sredstva ob samozaposlitvi sofinancira sklad evropske unije in pripadajo vsakomur ob samozaposlitvi - do višine 1 miljona (v tolarjih) - nekaj dobiš od zavoda za zaposlovanje, za razliko do miljona pa zaprosiš na matični občini - na občini je razpis 1x letno in če v letu, ko si odprla s.p. "padeš skozi", imaš pravico zaprosit v naslednjem letu.

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu majda12)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: odprtje sp-ja
28.2.2008 14:18:54   
majda12
Oprosti,da te še malo pognjavim,kam torej najprej ,zavod trdi,da denarja še ni,ali mi svetuješ pogovor z nekom iz občine,madona sem smotana.

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: odprtje sp-ja
28.2.2008 17:19:42   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: majda12

Hvala ,ampak to je bilo izdano leta 2005,kaj misliš a si se ti že osebno pozanimala?

Ne še nisem uspela osebno govoriti s svetovalko.
Zaenkrat samo razmišljam v tej smeri, ker se mi ponuja zelo lepa varianta, vendar tale nepovratna sredstva bi mi zelo prav prišla. Zaenkrat sama nimam dovolj finančnih sredstev, da bi lahko začela s to dejavnostjo.
Iščem vse možne variante.
Mogoče mi uspe.

Samo sp odpreti ni problem, da zadeva lepo zalaufa pa je potrebno nekaj finančnih sredstev za začetek, kljub temu, da zadeva je že upeljana in lepo laufa.






(odgovor članu majda12)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: odprtje sp-ja
28.2.2008 19:14:42   
Anonimen
Go for it user posted image

< Sporočilo je popravil AnjaPH -- 28.2.2008 19:15:08 >

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: odprtje sp-ja
28.2.2008 21:14:01   
majda12
Ma ,upajmo na pozitiven rezultat,država nas ima pa ja zelo rada,hauser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: odprtje sp-ja
29.2.2008 13:39:35   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: lelaval

Majda - sredstva ob samozaposlitvi sofinancira sklad evropske unije in pripadajo vsakomur ob samozaposlitvi - do višine 1 miljona (v tolarjih) - nekaj dobiš od zavoda za zaposlovanje, za razliko do miljona pa zaprosiš na matični občini - na občini je razpis 1x letno in če v letu, ko si odprla s.p. "padeš skozi", imaš pravico zaprosit v naslednjem letu.

A si tole mislila na sredstva iz matične občine?

Namreč sredstva iz Zavoda ti pripadajo takrat, ko si še nezaposlen, če enkrat že registriraš sp ti ne pripada nič več, tko mi je bilo rečeno. Sedaj ali počakati na sredstva 15 dni, en mesec, dva mesecauser posted image user posted image ali odpreti sp in začeti iz nuleuser posted image
ja to je to vspodbujanje v samozaposlitev, pomoč države.user posted image
če bom čakala na tale sredstva iz Zavoda lahko zamudim lepo priložnostuser posted image
Ima katera še kakšen nasvet????


(odgovor članu lelaval)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: odprtje sp-ja
4.3.2008 14:08:23   
majda12
Zaenkrat sem še nezaposlena,torej prijavljena na zavodu,zanima me vse ,user posted image kjer je mogoče potegnit kak evro,ali zavod ali država,.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: odprtje sp-ja
6.3.2008 7:51:33   
Anonimen
Majda 12 nepovratna sredstva za samozaposlitev bodo nekje aprila. Objavljeno bo na njihovi internetni strani.

(odgovor članu majda12)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: odprtje sp-ja
6.3.2008 8:58:57   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Majda 12 nepovratna sredstva za samozaposlitev bodo nekje aprila. Objavljeno bo na njihovi internetni strani.


Tako je.user posted image  Predlagam ti,da že prej začneš urejati s svetovalko na zavodu poslovni načrt, ker sredstva gredo tako hitro, še preden včasih za njih izveš.
Srečno!user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: odprtje sp-ja
6.3.2008 12:46:21   
KIKI****
user posted image Ne čakaj in prevzemi, jaz bi bla kr za akcijo.
Pa srečno in uspešno poslovanjeuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: odprtje sp-ja
29.4.2008 10:27:06   
kokica2007
Te subvencije so metanje peska v oči: Zakaj - dobiš jo s tem da :
- moraš najprej napisat dober poslovni načrt na podlagi katerega se sploh odločijo ali ti bodo dali subvencijo, ko (če) ti jo dajo pa te potem čaka še:
- obdavčitev te subvencije (razen če kljub njej posluješ z igubo)
- če ti s.p. šiba(vsaj malo) lahko potem zaradi svojega dobička+subvencije naslednje leto padeš v višji razred za prispevke,
- čaka te en kup dela v zvezi z izpolnjevanjem pogojev za obdržanje subvencije (razna dokumentacija in ne vem kakšni skorajda neizvedljivi pogoji)
-odprto moraš imet najmanj dve leti če ne, vrneš (cloten ali sorazmerni) del nazaj (skupaj s polovico vrednosti zakonitih zamudnih obresti)
-pa še kontrole s strani ministrstva za delo, družino... te čaka da vidijo če delaš vse po (njihovih čudnih /pogojih pravilih če ne lepo vrnit dnar nazaj z obrestmi,
- in še kaj bi se našlo
Tako da je to za moje pojme en tako n.........e ljudi - brez veze samo živce in čas ti vzamejo kar ni vredno tega njihovega dnarja (ki je seveda vsaj do sedaj bil cca 2000 eur ne pa kaki miljoni evrov)
Odsvetujem vsakemu!!! Eno veliko s.....e.

user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: odprtje sp-ja
29.4.2008 10:40:33   
CatJa
kokica, ne pretiravaj!

Res je, sredstva moraš v bilanci razmejit na dve leti, so v teh dveh letih tudi obdavčena (160 eur/leto), jih transparentno vodit ob morebitni kontroli Zavoda za zaposlovanje in s.p. moraš imet odprt vsaj dve leti (če se greš nek posel, ti je to menda v interesu, ali ne?). Poslovni načrt ti izdelajo za to usposobljeni strokovnjaki, njegovo izdelavo krije Zavod oz. ESS. Lahko si ga v končni fazi tudi sam, če si mazohist.
Če pa kdo misli, da mu bodo sredstva kar padla z neba, posel pa tekel sam od sebe, hja no, se bo pa zbudil s prstom v ....

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu kokica2007)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: odprtje sp-ja
29.4.2008 10:45:38   
Anonimen
Zadnji stavek pa še kako drži.
Brez truda in odrekanj ni denarja.Za zaslužek se moraš močno potrudit.SP ni 8.urni delovnik, ampak moraš v to dati veliko, veliko več.
Nekateri preveč pričakujejo od države in mislijo, če bodo odprli S.P.,da potem lahko samo čakajo, kako bo denar letel v denarnico.user posted image

(odgovor članu CatJa)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: odprtje sp-ja
29.4.2008 12:53:01   
anny1
Hallo kot so ti že napisali poglej bilanco koliko je bilo donosa, kar pa se subvencije tiče- jaz sem s 1.9.2006 odprla sp dobila subvencijo do konca 2006-23.12.2006- se kar dolgo čaka na to subvencijo- mogoče bi ti bilo lažje vzeti kak manši kredi,če ima kdo plačo-redni zaslužek, subvencija je bolj za plačilo zpiz,zzzs in varstvenega dodatka, cca 203€ mesečno. Vseno pa če je stvar zelo dobro ulafana te nima kaj skrbeti.

_____________________________

Sreča moja so moji sončki, ki sto po čudežu prišli v moje življenje....Čeprav je mami biti težko je to najlepša naloga, ki jo ena ženska lahko ima...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: odprtje sp-ja
29.4.2008 16:44:57   
čokoladka
Raje odpri d.o.o, ker pri s.p-ju jamčiš z vsem svojim premoženjem. Je pa res da moraš imet nekaj vloženega kapitala.

(odgovor članu anny1)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: odprtje sp-ja
6.5.2008 19:38:31   
kokica2007
Ma čisto nič ne pretiravam, pa tudi si še nikoli v življenju nisem mislila da karkoli dobiš na lepe oči, ker sem si vsako stvar (pa tudi malenkost) sama s svojim trudom pridobila (brez tatice, mamice, tete, strica,..)- še noben mi ni nič pod rit dal v življenju.
Sem hotela  sam povedat da je to malo "zavajanje" ljudi - kako ti oni kao pomagajo. Načrta ti pa kr noben zastonj ne napiše vsaj meni ga ni (razen če si to mislila tista izobraževanja al ne vem kaki tečaji k naj bi hodil tam in ti potem le pomagajo sestavit načrt ne pa da ti ga napišejo - seveda moraš zato imeti čas, če delaš in hodiš v šolo, na razne seminarje in tečaje kot sem morala jaz,  pa tega (časa) seveda nimaš kaj preveč. Pa ne vem če si si tista njihova pravila in pogodbo dobro prebrala - tam imaš vse lepo navedeno kakšne kvazi nemogoče stvari moraš izpolnjevat tako da ne napadaj in ne si mislit da vsi sam čakajo da kaj pade z neba - pač te o marsičem prej ne obvestijo preden dobiš to subvencijo kar pa bi bilo zelo "lepo" od njih - iŠe kaj bi povedala sam se mi zdi škoda besed jaz sem pač samo svoje mnenje povedala (in ne koga napdala al pretiravala al kaj podobnega) in to mnenje bo takšno  tudi ostalo - bom za drugič vedla, da grem raje stanovanja pucat naokoli kot pa kako subvencijo vprašat.
Ne napdat človeka če ga niti ne poznaš in ne veš s kakim namenom je kaj napisal - svoboda izražanja!!!!

Ajde Papa

< Sporočilo je popravil kokica2007 -- 6.5.2008 19:43:57 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: odprtje sp-ja
6.5.2008 19:42:46   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: kokica2007

- moraš najprej napisat dober poslovni načrt na podlagi katerega se sploh odločijo ali ti bodo dali subvencijo


Nekaj let nazaj sem ga nekomu napisala v nekaj popoldnevih.

Ja, je dobil subvencijo, samo manjsa je bila...user posted image

(odgovor članu kokica2007)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?