|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   odstranjen jajcevod ***vase mnjenje
30.1.2010 22:27:59   
topolina
Pozdravljene, lepo prosim za vase mnjenje

Že 2,5 leti se trudim zanosit. Nazadnje sem imela pred par meseci izvenmaternično nosečnost, zato so mi odstranili
levi jajcevod. Dr. Reš mi je svetoval umetno, vendar partner bi probala še malo po naravni poti. Včeraj sem bila pri ginekologinji in sem jo prosila, če bi mi dala napotnico za slikanje maternice in prehodnost jajcevodov. Povedala sem ji pač, da bi želeli še provat nekaj časa po naravni poti, ker fant ni še pripravljen. Njen odgovor pa je bil naslednji: "Ali bi ti želela, da se ti še enkrat zgodi izvenmaternična? A veš, da če si imela izvenmaternično to pomeni, da imaš okvarjene jajcevode in, da če je bil na eni strani okvarjen je sigurno tudi na drugi, ker so organi povezani. Če je vnet en jajčnik, je vnet tudi drugi. Tako to deluje, zato le povej tvojemu fantu, da če hoče imet s tabo otroka bo moral na umetno ali pa naj si poišče kako drugo punco s katero bo imel otroka po naravni poti" Napotnice mi ni dala, ker smatra da je to nesimselno. Ostala sem šoku, razočarana,..Kaj mi svetujete?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   [Brisano sporočilo]
30.1.2010 22:32:12   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu topolina)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: odstranjen jajcevod ***vase mnjenje
30.1.2010 22:33:03   
marta82

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

prijateljica je imela 2x zaporedoma IMN, obakrat so ji odstranili jajcevod, tko da zdaj vec ne more imet otrok user posted image

Ne more imeti po naravni poti...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   [Brisano sporočilo]
30.1.2010 22:33:32   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu marta82)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: odstranjen jajcevod ***vase mnjenje
30.1.2010 22:33:39   
marta82
Drugače pa pristop tvoje ginekologinje je katastrofa.user posted image

(odgovor članu marta82)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: odstranjen jajcevod ***vase mnjenje
30.1.2010 22:35:01   
marta82

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

IZVIRNO SPOROČILO: marta82

Ne more imeti po naravni poti...


vem, ampak zanjo to ni opcija.

Aha. No, stvar posameznika. Sem samo zato napisala, da ne bo slučajno topolina razumela, da potem sploh ne moreš več imeti otrok.user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: odstranjen jajcevod ***vase mnjenje
30.1.2010 22:39:41   
silvy
Jaz imam tudi samo en jajcevod, odstranili so mi ga zaradi izvenmaternične nosečnosti. Po tem sem imela še dva spontana splava in nekako po 3 letih je potem ratalo. Sinko ima zdaj 2 leti in 9 mesecev. Čez 14 dni pričakujeva drugega otroka. Naj povem, da sva začela delat na drugem otroku takoj, ker sem vedela, da bo itak trajalo.
Ne obupajta! Še poskušajta po naravni poti. Če pa drugače ne gre, pa poskusita umetno.

(odgovor članu marta82)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: odstranjen jajcevod ***vase mnjenje
30.1.2010 22:44:44   
marta82

IZVIRNO SPOROČILO: silvy

Jaz imam tudi samo en jajcevod, odstranili so mi ga zaradi izvenmaternične nosečnosti. Po tem sem imela še dva spontana splava in nekako po 3 letih je potem ratalo. Sinko ima zdaj 2 leti in 9 mesecev. Čez 14 dni pričakujeva drugega otroka. Naj povem, da sva začela delat na drugem otroku takoj, ker sem vedela, da bo itak trajalo.
Ne obupajta! Še poskušajta po naravni poti. Če pa drugače ne gre, pa poskusita umetno.

Brez zamere, ampak to je malo subjektivno mnenje in "površen" nasvet. Odvisno tudi koliko je stara. Namreč plodnost po 30. drastično pada in ni pametno več let poskušat, ker lahko potem tudi za zunajtelesno oploditev "zmanjka časa".

(odgovor članu silvy)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: odstranjen jajcevod ***vase mnjenje
31.1.2010 0:02:45   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: topolina

Pozdravljene, lepo prosim za vase mnjenje

Že 2,5 leti se trudim zanosit. Nazadnje sem imela pred par meseci izvenmaternično nosečnost, zato so mi odstranili
levi jajcevod. Dr. Reš mi je svetoval umetno, vendar partner bi probala še malo po naravni poti. Včeraj sem bila pri ginekologinji in sem jo prosila, če bi mi dala napotnico za slikanje maternice in prehodnost jajcevodov. Povedala sem ji pač, da bi želeli še provat nekaj časa po naravni poti, ker fant ni še pripravljen. Njen odgovor pa je bil naslednji: "Ali bi ti želela, da se ti še enkrat zgodi izvenmaternična? A veš, da če si imela izvenmaternično to pomeni, da imaš okvarjene jajcevode in, da če je bil na eni strani okvarjen je sigurno tudi na drugi, ker so organi povezani. Če je vnet en jajčnik, je vnet tudi drugi. Tako to deluje, zato le povej tvojemu fantu, da če hoče imet s tabo otroka bo moral na umetno ali pa naj si poišče kako drugo punco s katero bo imel otroka po naravni poti" Napotnice mi ni dala, ker smatra da je to nesimselno. Ostala sem šoku, razočarana,..Kaj mi svetujete?


Mogoče pa rabi človek tak konkreten odgovor, da se prej postavi na realna tla. In ja, prav ima. Ne se igrat oz. ne prelagat vse skupaj. Pogovori se s partnerjem, v končni fazi bo tudi on zraven, ko bo treba v postopek, mogoče mu bo tam kaj bolj jasno.

(odgovor članu topolina)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: odstranjen jajcevod ***vase mnjenje
31.1.2010 10:09:30   
silvy
Imate prav. Mogoče bi morala napisati, da je to moja izkušnja in da ni nujno, da bo pri njej tako. Je pa tudi mene šokiral reakcija ginekologinje. Jaz bi jo še enkrat prosila, če ne bi šla h komu drugemu samoplačniško samo na ta pregled. S partnerjem se pa pogovori čimprej.

(odgovor članu marta82)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: odstranjen jajcevod ***vase mnjenje
31.1.2010 11:09:45   
Vita27

IZVIRNO SPOROČILO: topolina

Pozdravljene, lepo prosim za vase mnjenje

Že 2,5 leti se trudim zanosit. Nazadnje sem imela pred par meseci izvenmaternično nosečnost, zato so mi odstranili
levi jajcevod. Dr. Reš mi je svetoval umetno, vendar partner bi probala še malo po naravni poti. Včeraj sem bila pri ginekologinji in sem jo prosila, če bi mi dala napotnico za slikanje maternice in prehodnost jajcevodov. Povedala sem ji pač, da bi želeli še provat nekaj časa po naravni poti, ker fant ni še pripravljen. Njen odgovor pa je bil naslednji: "Ali bi ti želela, da se ti še enkrat zgodi izvenmaternična? A veš, da če si imela izvenmaternično to pomeni, da imaš okvarjene jajcevode in, da če je bil na eni strani okvarjen je sigurno tudi na drugi, ker so organi povezani. Če je vnet en jajčnik, je vnet tudi drugi. Tako to deluje, zato le povej tvojemu fantu, da če hoče imet s tabo otroka bo moral na umetno ali pa naj si poišče kako drugo punco s katero bo imel otroka po naravni poti" Napotnice mi ni dala, ker smatra da je to nesimselno. Ostala sem šoku, razočarana,..Kaj mi svetujete?

Lep pozdrav.
Glede zanositve ali po naravni poti ali umetna? Glej to je in bo tvoja in partnerjeva odločitev, moje mnenje pa je, da če si resnično želiš otroka in je zdravniški nasvet bil umetna oploditev, menim, da potem ni vredno rizika, da se ti ponovi še enkrat izvenmaternična nosečnost in s tem posledično tudi nezmožnost zanositve tudi z umetnimi postopki oplojevanja.
Naj ti povem, da tudi jaz še nimam otrok in se s fantom trudiva že 5 dolgih let na bebici. Ker nama do sedaj še ni uspelo, sva poiskala zdravniško pomoč tako, da čakam, da se stvari odvijajo naprej... Jaz osebno ne bi razmišljala kaj preveč, ampak bi se odločila za umetrno oploditev. Tudi za partnerja glej: ali zanosiš po naravni poti ali umetno? V čem je razlika... S tem, da z naravno potjo zanositve raskiraš, da sploh ne boš mogla imeti otrok... Glede komentarja zdravnikov pa takole (njim je to nekaj samoumevnega, nekaj kar slišijo dnevno kar prevečkrat) nam ženskam, ki pa ne moremo zanositi in smo s tem itak že dosti bolj prizadete, razočarane in nas njihove besede včasih zelo prizadenejo ampak ne smeš obupat!!
Vzami si čas zase, za partnerja in se skupaj dobro pogovorita kako naprej, jaz pa držim pesti, da boš čimprej dobila kar si želiš... Vse dobro ti želim...


(odgovor članu silvy)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: odstranjen jajcevod ***vase mnjenje
31.1.2010 15:55:29   
Hope2
Ok, ampak tole je pa meni čist mimo. A ta G misli, da pri umetni pa ne more priti do IMNuser posted image . Kokr koli boš zanosila,ali po naravni poti ali umetni, lahko pride do izvenmaternične nosečnosti. Ko pri umetni oploditvi vstavijo zarodek v maternico, le ta potuje in lahko zaluta tudi v jajcevode, če so ti zamašeni, potem se ne more vrnit in ostane v jajcevodu.

http://bibaleze.si/clanek/nosecnost/izvenmaternicna-nosecnost-ivm.html

(odgovor članu Vita27)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: odstranjen jajcevod ***vase mnjenje
31.1.2010 16:01:55   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: Vita27


da potem ni vredno rizika, da se ti ponovi še enkrat izvenmaternična nosečnost in s tem posledično tudi nezmožnost zanositve tudi z umetnimi postopki oplojevanja.




vita, malo se še izobrazi na temi neplodnost, predno pišeš take nebulozeuser posted image

torej....po tvoje....če nimaš nobenega jajcevoda, umetna oploditev ni možna?

ti bom jaz po kmečko povedala, da je.

jaz imam tako zalepljena jajcevoda, da je isto, kot če ju ne bi imela. prof. Tomaževič je celo dejal, da je bolje, da ju nimam ravno iz razlogov, kot jih je Hope2 napisala....

pa sem vseeno šla na umetno in je ratalo celo zelo hitro, ker so problem jajcevodi....

pa še za topolino: sam ase moraš zavedati, da tudi v drugo obstaja možnos IMN....in potem ti bodo res vzeli še drugi jajcevod.

jaz na tvojem mestu bi vseeno vztrajala pri naravni....vsaj še kakšno leto, dve, če se ne mudi preveč z leti. če ti do takrat ne uspe po naravni poti, je še vedno opcija umetna oploditev. aja, pa ginekologinjo bi vmes tudi zamenjala. saj veš, če je samo 1 % možnosti, ga je potrebno izkoristiti. umetna oploditev je velika obremenitev za telo in dušo.....

vmes pa se malo pogovori s fantom glede tega. očitno ima velike težave z dojemanjem realnosti.

< Sporočilo je popravil rija -- 31.1.2010 16:05:33 >


_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Vita27)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: odstranjen jajcevod ***vase mnjenje
31.1.2010 16:12:17   
zmajaz
Kolegica je imela IMN in odstranitev jajcevoda, samo dobro leto za tem pa je rodila zdravo punčko, spočeto po naravni poti. Ampak to je pač samo njena izkušnja in ni nobena garancija, do bi bilo tudi pri tebi v drugo vse ok.

Zdaj mnenja strokovnjakov ni ravno kar čisto za prezreti - jaz bi šla na tvojem mestu še po kako drugo mnenje, če si želiš po naravni poti.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: odstranjen jajcevod ***vase mnjenje
31.1.2010 16:15:33   
Anonimen
Sem brez obeh jajcevodov, z samo enim jajčnikom in sem 2x zanosila z umetno oploditvijo. Pri umetni je pomembno, da imaš maternico.Seveda zdravo.Srečno.

(odgovor članu zmajaz)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: odstranjen jajcevod ***vase mnjenje
31.1.2010 16:24:42   
Čili 1
Meni je moj ginekolog naredil laparoskopijo, ker leto in pol nisem mogla zanositi. Mad posegom mi je odstranil ogromno zarastlin. Poseg je trajal 1,5 ure, pri čemer je uspel kolikor toliko očistiti le en jajčnik, ta drugi je bil preveč zaraščen. Ker kljub temu še vedno nisem uspela zanositi, mi je naredil še HSG. Preiskava je pokazala, da sta jajcevoda prehodna (pri enem je barvilo malce počasneje prehajalo). Ginekolog mi je rekel, da imam dobre možnosti, da zanosim še v istem ciklusu, ker HSG malo prečisti jajcevode in jih za krajši čas tudi malo razširi. Imel je prav. Zanosila sem še v istem ciklusu.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: odstranjen jajcevod ***vase mnjenje
19.2.2010 9:16:58   
opus
Pozdravljena topolina,
z enim jajcevodom lahko normalno zanosiš po naravni poti, možnost za izven maternično nosečnost pa je možen pri naravni poti ali pa pri umetni oploditvi.

Držim pesti da ti uspe.

Ps. Jaz nimam nobenega jajcevoda pa lahko zanosim z IVF-om, tako da lahko zanosiš tudi če jajcevodov nimaš, vendar si odvisen od medicine.


(odgovor članu Čili 1)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: odstranjen jajcevod ***vase mnjenje
19.2.2010 11:41:27   
baguSka
epo prosim za vase mnjenje


Mene pa prvic zanima: zakaj zelis sploh napotnico za prehodnost jajcevodov, ce pa si v vsakem primeru odlocena, da zelis delat otroka po naravni poti se naprej!? Torej v vsakem primeru bos itak delala po naravni poti se naprej, ne!? Drugic, ce zelis napotnico kot vem, bi ti jo morala dat - to je tvoja pravica. Ce ti je ne da, zamenjaj zdravnika. Res ni ravno skoparila z besedami, ampak hej, nekdo ti mora direktno povedat kaksno je stanje, ne!? Zakaj bi ovinkarila in zavijala v papir resnico? Jaz npr tukaj preko foruma tezko ocenim tvoje realno stanje - zdravniki pa sigurno vejo kaj se s tabo dogaja. In ce ti je dr.Res ze predlagu umetno, potem bi jaz skoraj verjela, da mu je za verjet. Seveda pa se cudezi dogajajo in samo tvoja odlocitev je, ce si ga zelis cakat. Ce pa cakas samo zarad fanta, v resnici si pa sama zelis ze probat it na umetno oploditev, potem se bosta morala pa z njim kar konkretno vsest in pogovorit. Ko sem sama izvedela, da imam minimalne moznosti za zanositev po naravni poti, sem se takoj z mojim dragim vsedla in pogovorila. No, prva reakcija bila sicer taka, da sem ga zelela kar pustit, ker sem mu zelela prisparat vse kar neplodnost prinese za sabo, pa me je posteno 'nahrulil', da on ni z mano zato, da mu bom delala otroke in da se bova skupi odlocala kaj bova in kako in kdaj. Da pustiva casu cas... In sem ga takrat se bolj zacela spostovati in ceniti. Da je su z mano naprej - v dobrem in slabem. In hotela sem ti to povedat: ta zdravnica, ki ti je povedala to kar ti je, ti je zelela na isti nacin povedat to, kar sem ti jaz ravnokar, le da ti je ona bolj na osto in hitro in brez olepsav: ce mu karkoli ni prav, naj gre in si najde drugo!

Vso sreco.user posted image

(odgovor članu topolina)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: odstranjen jajcevod ***vase mnjenje
19.2.2010 11:46:25   
baguSka
aja se to: ja kar se prehodnosti jajcevodov tice, sem tud jaz ze velikokrat slisala, da jim ta poseg prinese sreco, ker jim nekoliko spuca jajcevode... in kot sem rekla, ce si s tem mislila na opcijo da zanosis, potem itak lahko zahtevas napotnico! to je tvoja pravica! ampak verjetno si se ti na zadnjem obisku malo ustrasla njenih besed in si bla rajsi tiho... ne obupaj!

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: odstranjen jajcevod ***vase mnjenje
7.4.2010 10:48:50   
severnica77
Ali bi ti želela, da se ti še enkrat zgodi izvenmaternična? A veš, da če si imela izvenmaternično to pomeni, da imaš okvarjene jajcevode in, da če je bil na eni strani okvarjen je sigurno tudi na drugi, ker so organi povezani. Če je vnet en jajčnik, je vnet tudi drugi. Tako to deluje, zato le povej tvojemu fantu, da če hoče imet s tabo otroka bo moral na umetno ali pa naj si poišče kako drugo punco s katero bo imel otroka po naravni poti"


Meni pa se zdi takšen monolog G čisto mimo. Zame bi bil to šok.

Ko sem izgubila en jajcevod zaradi IMN se mi je tako in tako podrl svet !!!
Nihče mi ni predlagal, da naj sploh ne poskušam zanositi po naravni poti!  No po IMN sem zanosila po naravni poti in imam zdravega navihančka. Kasneje sem zanosila še enkrat (seveda kot prej le z enim jajcevodom), vendar se je žal končalo s SS. Sedaj sem spet noseča in spet po na ravni poti in z enim jajcevodom ....

Tako da .... Več kot izgubiti še en jajcevod se skorajda ne more zgoditi (biti pa moraš pod bolj strogim nadzorom, kot ostale nosečke) in nato še vedno obstaja možnost umetne zanositve, saj jajčniki pa ostanejo, maternica pa tudi!

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: odstranjen jajcevod ***vase mnjenje
8.4.2010 14:34:53   
andrejči
Jaz bi rekla tako, sam mam pco, grem na hls. Če pa bi mi rekel zdravnik, da imam možnost iti na umetno, sploh nebi več čakala in bi šla. Ker mislim, da je po 4 letih trplenja čas za to. Moj partner je istega mnenja. Pri nama pač je večja želja po otroko, kot pa to kako je spočet! Po teh 4 letih sem blizu živčnega zloma. Vsakokrat ko samo pomislim na to kakšne probleme imama se lahko začnem jokati. 

(odgovor članu severnica77)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: odstranjen jajcevod ***vase mnjenje
8.4.2010 14:50:12   
Anonimen
Ja pa pojdita na umetno - a je zanga res tak problem?
Če je tak problem potem že nima dovolj močne želje po otroku.
Jaz se na tvojem mestu ne bi igrala - kaj če ostaneš še brez drugega jajcevoda?
Pol bo pa tvoj možek reku kaj? Ups.. nism vedu al kaj?user posted image
Al pa te bo skenslou pa si poiskal drugo partnerico za otroke - tko kot ti je sestra rekla?

(odgovor članu andrejči)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: odstranjen jajcevod ***vase mnjenje
9.4.2010 10:19:10   
andrejči
Ja strinjam se s tabo Aninimen! Jaz tudi rečem tako! Ali mu je res tako težko oddat tisto spermo. Pri umetni boš rabla tako ali tako ti večje živce. Ne pa on, ki bo mogo it samo na kliniko in oddat par "kapljic"!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: odstranjen jajcevod ***vase mnjenje
26.4.2010 21:04:17   
rozica070
punce dokler obstaja možnost, da imate svojega otroka  (ga same rodite)ne obupajte, pa naj bo to po naravni poti ali z umetno oploditvijo, ker se lahko še prehitro končajo vse sanje.
hotela sem vam samo reči, dokler obstaja kančen upanja, upajte.

(odgovor članu andrejči)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: odstranjen jajcevod ***vase mnjenje
14.12.2011 20:38:06   
tincatinca
Meni že 4 leta ne rata. Letos konec januarja smo naredili laparoskopijo na obeh straneh, avgusta se mi je zgodila IMN in odstranitev levega jajcevoda. Dr. Vogler je predlagal, da še poskušava 6 mesecev, potem pa svetuje umetno.
Midva bi naraje otročka po naravni poti, vendar me čas že preganja.
Koliko let si imela severnica, ko si zanosila s taprvim?

(odgovor članu severnica77)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Neverjetno: Sestri sta isti dan rodili dvo...
Včasih so zgodbe, ki jih piše življenje tako nepričakovane, da jim je težko verjeti. Ta zgodba je prav neverjetno srečna...
Ovulacija in oploditev
Ovulacija je sprostitev zrelega in za oploditev sposobnega jajčeca v jajčniku ženske. Nastane praviloma v sredini menstr...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?