|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   odtis nogice - prstne barve
11.12.2006 11:07:29   
crci06
Prosim izkušene za razlago, za kaj točno so dobre prste barve oz. zakaj so boljše od vodenk oz. tempera barv.  (razen, da so dražje....)
Zelo, zelo, zelo si želim odtis rokic in nogic novorojenčka, pa imam (le) še nekaj dni, da se na to pripravim....
Kako pa gredo potem barve dol iz kože? In na kakšen papir se katere primejo?


Če bomo do časa doma, bi rada poskusila odtis nogice npr. z zeleno in gor nalimala kakšne pikice ala balončki... in bi to bile (predstavitvene) voščilnice na NY...

kaj mislite, da je to možno čarat z novorojenčkom?

Vsakršen nasvet bo dobrodošel....
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: odtis nogice - prstne barve
11.12.2006 11:09:55   
al1*
Prstne barve so bolj goste od tempar in vodenk, zato je odtis lepši. Lahko jo precej na debelo namažeš na nogico in so odtisi res lepi. Poleg tega gredo prstne prstne barve po mojih izkušnjah lepše sprat iz kože kot tempara.

Pa lepo ustvarjajte!


_____________________________

lp


(odgovor članu crci06)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: odtis nogice - prstne barve
11.12.2006 11:10:57   
al1*
Aja - še to: po mojih izkušnjah je pri malih dojenčkih praktično nemogoče narediti lepe odtise rokic, ker imajo skoz dlani skrčene.

_____________________________

lp


(odgovor članu al1*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: odtis nogice - prstne barve
11.12.2006 11:16:10   
Mateja82
Jaz sem jih delala s temi barvami pa grejo čist super dol z vodo. Mi pa lepih odiskov ni uspelo prej naredit kot pri 3 meseceih ker je rokice ponavadi vedno stisnila v pest. Z nogicami  pa gre lažje. Papir pa sem uporabila kar navaden barvni kolaž papair ali pa melenkost debeljejšega, in ga  s selotejpom nalepila na  kakšno debelejšo podlago (  knjigico) . Potem sem pa odtiske izrezala in jih nalepila v njen album.
Poskusi pa boš videla kako bo, pa lažje bo če ti bo kdo pomagal.

_____________________________

7.3.2006 je štorklja končno dostavila prvi paket...

8.9.2007 pa še drugega :)

(odgovor članu crci06)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: odtis nogice - prstne barve
11.12.2006 11:25:13   
crci06
IZVIRNO SPOROČILO: Mateja82
Mi pa lepih odiskov ni uspelo prej naredit kot pri 3 meseceih ker je rokice ponavadi vedno stisnila v pest.


ja, vidita, ker nimam izkušenj, na to sploh nisem pomislila user posted image

IZVIRNO SPOROČILO: Mateja82
Poskusi pa boš videla kako bo, pa lažje bo če ti bo kdo pomagal. .


to, da dobim še nekoga, ki je tako otročji, pa bo še najtežje...
ker naš (bodoči) očka to žal verjetno ne bo user posted image    sem že razmišljala, kako bi delala otroške odtise na "meter" - višina, datum, rokica....  pa je moj pogruntal, da najbolje, da to delam kar na steno, ko bo ravno pobeljeno.
Meni se je sicer zdela ena njegovih najboljših idej, ampak pogled, ki je sledil, je dal vedet, da ne misli resno... user posted image   Si bom pa pripravila nekaj podobnega za na vrata....  Čez par let je malo prepozno za s tem začet, kajne?

Sicer pa - hvala za hiter odgovor!
Bomo videle, če bo še katera delila svoje izkušnje z nami!

< Sporočilo je popravil moj_moj -- 11.12.2006 11:31:56 >

(odgovor članu Mateja82)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: odtis nogice - prstne barve
11.12.2006 14:14:10   
tinkamiška
Hoj

Jst sem tudi šele pri treh mesecih naredila odtis rokic in nogic, ker prej ni šlo, pa še takrat sem rabila pomoč-moj možek. Pomoje bo tvoj tudi drugače razmišljal, ko bo držal štruklja v rokahuser posted image

Sem pa jst uporabila temparo in je šlo hudičevo težko dol. Sva to delala pred kopanjem in potem hitro v banico z njo.

Za naslednji podvig pri 1. letu pa sem že nabavila prstne barve.

Je luštno to početuser posted image , veselo ustvarjanjeuser posted image

Tinka


_____________________________

May be I'm not an angel, but I can still fly...

(odgovor članu crci06)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: odtis nogice - prstne barve
11.12.2006 15:42:16   
Zasanjana
Tole smo mi packali poleti.Ti priporočam res prstne barve in ne temper, ker pri nas niso hotele dol.Je imela Zala noge, kot bi rila po blatu.user posted image

Pa obilo užitkov pri ustvarjanju z user posted image !

(odgovor članu tinkamiška)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: odtis nogice - prstne barve
12.12.2006 11:20:41   
tinatona
Hej!

Jaz sem prvi odtis delala pri 10 dneh. Sem delala kar z navadnimi temperami, ki sem jim dodala par kapljic prila (oz. daš prašek za posodo pomivat). Gre brez problemov dol.

LP Tina

(odgovor članu Zasanjana)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   [Brisano sporočilo]
12.12.2006 21:24:39   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu tinatona)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: odtis nogice - prstne barve
29.11.2007 19:04:29   
starla
Namesto odtisev sem videla, da lahko sedaj narediš prave skulpture rokic in nogic naših ta malih. Neverjetna stvar...jaz sem se že naročila. (www.migetalcki.com). Res zanimivo in tako lahko imamo za vedno spomin, kakšne so bile rokice in nogice naših bubic, ko so bile še majhne!!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: odtis nogice - prstne barve
4.12.2007 16:03:35   
Ronči
škoda denarja...isti učinek dobiš s tehniko glina/gips.
mi bomo naredili odlitke enkrat ta teden, pa vam pokažem.

(odgovor članu starla)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: odtis nogice - prstne barve
6.12.2007 12:04:40   
TinkiBinki
Joj tile migetalčki so res drag špas.
Meni je bolj všeč in tudi cenovno bolj sprejemljiva varianta www.srcek.si, kjer greš na http://www.srcek.si/si/trgovina/spominki-baby-art-g152.shtml.


(odgovor članu Ronči)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: odtis nogice - prstne barve
8.12.2007 10:03:52   
masna
A je glina bolj mehka od das mase?
Sem razmišljala d abi odtis probala naredit s pomočjo das mase, pa se mi zdi da je "pretrda"... Kje se pa glino sploh kupiuser posted image Je nisem rabila že od otroštva...

(odgovor članu TinkiBinki)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: odtis nogice - prstne barve
4.1.2008 12:17:05   
starla
Spet se oglašam, ker vam moram sporočiti, da smo naredili nogice in rokice pri migetalčkih. NEVERJETNO!!!!Sedaj imam doma dva okvirja in v vsakem so shranjene rokice in nogice mojih ta malih. Tistele od ta male so še posebej cartkane in mi je kar žal, da nisem že prej vedela za tole, ko je bil moj Lukec še majhen. V realnosti je ta zadeva še bolj fascinantna, saj ni le odtis, ampak imaš res 3D spomin. Mene je res zelo navdušilo in sedaj naše rokice in nogice krasijo našo dnevno sobo in vsak ne more mimo brez, da bi jih opazil.. Pa še Lukec je lahko sam izbral, kako bo držal prstke - pokazal je tri (leta). Priporočam vsaki mamici, ki se ne more nagledati svojih zakladkov.

(odgovor članu masna)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?