|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   okrajšana imena
1.8.2012 20:31:13   
klara83
Dobili bomo dvojčici in intenzivno zbiramo imena. Možu sta všeč Eva in Stella, meni pa Neja in Teja. Pa mi mož pravi, da ga pri teh dveh imenih moti, ker to nista celi imeni, torej po njegovem le okrajšavi imen Jerneja in Mateja. Prej tega sama nikoli nisem pomislila. Pa sem mu rekla, da sta tudi Eva in Stella lahko okrajšavi imen Neva in Estella, pa se ne strinja. Kaj pa ve pravite in ali je vam moteče, če je ime res kakšna okrajšava (končnica) kot sta Neja in Teja, pa tudi druga se še najdejo. Npr. Ana (Hana), Brina (Sabrina), Naja (Danaja), Ema (Hema), Lija (Natalija), ...
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: okrajšana imena
1.8.2012 20:56:36   
MioBambino
Meni to ni tako moteče.

Me pa moti pri Neja in Teja to, da se obe imeni razlikujeta le v eni črki- N in T. Sama se za to ne bi odločila, tudi če sta dvojčici, kajti to sta dve povsem drugačni bitji in nevem, zakaj bi morale imeti skoraj isto ime.

(odgovor članu klara83)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: okrajšana imena
1.8.2012 20:57:26   
mateyka
ok, toliko da smo na jasnem, ta imena, ki jih naštevaš, niso "okrajšave" imen, ki jih daješ za primer. sigurno Eva ni okrajšava od Neva, Stella je kar konkretna beseda v italijanščini (pomeni zvezda), Estella/Estelle je samo druga oblika istega imena v drugem jeziku. nič pa ni skrajšano.
to the point - mene načeloma sploh ne motijo okrajšave, če ti je to všeč in se bo dete tako klicalo. user posted image poznam Teje, Neje, Taje in Naje, pa so vse normalno počutijo. user posted image vedi da vsa imena izhajajo iz nekega "originala" in potem imaš nešteto izpeljank.

koneckoncev, če greš res do konca, poglej to:
Jernej/a je izpeljanka in izhaja iz latinskega imena Bartolomaeus in grškega Βαρθολομαιος Bartholomáios iz aramejskega Bar Talmaj v pomenu »sin Talmaja«. Slovensko ime Jernej je pravzaprav nastalo iz zveze sanctus Bartolomaeus, skrajšane prek oblik šem-bertelemej, šem-ernej v Jernej, oziroma je ime različica imena Bartolomej.

Matej/a izhaja iz latinskega imena Mathaeus, to pa enako kot Mathias prek grških oblik Ματθαιoς (Matthaios) odnosno Ματθιας (Matthias) iz hebrejske imena Mattithyahu. To pa je zloženo iz hebrejskih besed matt »dan, dar« in jah »bog«, torej ima pomen »dan od boga«(darilo Jahve).

po logiki tvojega moža bi moralo biti puncama ime Bar Talmaj in Mattithyahu, da ne bi nič "krajšala". user posted image to pa mislim, da vama ne sede preveč? user posted image

< Sporočilo je popravil mateyka -- 1.8.2012 20:58:04 >

(odgovor članu klara83)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: okrajšana imena
1.8.2012 21:00:35   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: MioBambino
Sama se za to ne bi odločila, tudi če sta dvojčici, kajti to sta dve povsem drugačni bitji in nevem, zakaj bi morale imeti skoraj isto ime.


jaz tudi ne. meni sta preveč sorodni v izgovorjavi. mi je Teja in Eva lepše user posted image

(odgovor članu MioBambino)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: okrajšana imena
1.8.2012 21:08:43   
sobrate
Meni je neja in teja preveš podobno, mi je bolj všeč od tvojega moža izbor.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: okrajšana imena
1.8.2012 21:15:23   
klara83
Ja, sej razumem. Ampak mož mi govori, da se mu zdi, kot da je pri teh imenih (govorim za imeni Teja in Neja) nekaj odsekanega kot da bi nekaj spredaj manjkalo, kot da bi bila samo druga polovica nečesa. Sem mu pa tudi jaz predlagala, da naj ima ena punčka ime po njegovo, ena pa po moje, ampak ker sta moja dva predloga skrajšana, mu nista všeč. Pa me zanima, ali sta res skrajšana ali si on to le domišlja.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: okrajšana imena
1.8.2012 21:21:55   
summer2005
Se opravičujem, ker se s svojim vprašanjem vmešavam v to temo, ampak me pa zanima, kako gledate na to, kar me je moja sestra spraševala, in sicer doma imajo Tino, za fantka pa jim je všeč Martin. Ali se vam zdi, da sta za sestrico in bratca preveč podobni imeni?

(odgovor članu klara83)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: okrajšana imena
1.8.2012 22:43:07   
cilla
Hm, tole vajino dogovarjanje mi diši na pat položaj. A pa ti si tako upičena na Nejo in Tejo, da nisi pripravljena mu predlagat še kako drugo ime, boš raje iskala protiargumente njegovemu argumentu o okrajšavah? Ko sva midva izbirala imeni za dvojčka, sva se dogovorila, da bo vsak izbral ime enemu. Mož tistemu levo spodaj user posted image , jaz pa onemu desno zgoraj. In sva pisala, sva si SMSsala, kadar je imel kateri kak preblisk. Vmes, ker je G na nuhalni videl punci, sva naredila še izbor ženskih imen user posted image in še pred tretjim trimestrom sva imela po eno fantovsko in eno žensko ime za "levo spodaj" in "desno zgoraj", ki je obema sedlo. user posted image

(odgovor članu summer2005)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: okrajšana imena
1.8.2012 22:55:36   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: klara83
Ja, sej razumem. Ampak mož mi govori, da se mu zdi, kot da je pri teh imenih (govorim za imeni Teja in Neja) nekaj odsekanega kot da bi nekaj spredaj manjkalo, kot da bi bila samo druga polovica nečesa. Sem mu pa tudi jaz predlagala, da naj ima ena punčka ime po njegovo, ena pa po moje, ampak ker sta moja dva predloga skrajšana, mu nista všeč. Pa me zanima, ali sta res skrajšana ali si on to le domišlja.


afaik Neja je pri nas ponavadi okrajšava, v drugih jezikih trenutno ne vem če ima pomen, možno pa je..

Ime Teja[1] z različico Tea je možna skrajšana oblika imen Doroteja, Mateja ali Teodora. Druga možna razlaga pa je, da ime Teja izhaja iz imena Thea, ki bi se ga lahko razlagali iz grške besede thea (boginja).
http://sl.wikipedia.org/wiki/Teja

torej, če bi izhajali iz imena Thea, ne bi bilo okrajšano. mislim, imaš kratka imena. grki imajo tudi boginiji, ki se imenujeta Rea in Gea, pa nista okrajšani.
npr. Te(j)a in Eva

(odgovor članu klara83)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: okrajšana imena
1.8.2012 23:16:03   
čipka
če se lahko mejček uštulim :P BI IMELA VPRAŠANJE ZA matejko. user posted image
Torej imam hči, ki ji je ime Tia. To ime nama je obema blazno všeč, že ko sem ga prvič slišala sem si rekla, da če bom imela hči, bo mogla biti Tia. No torej k stvari; v nosečnosti sva gledala nek film ne vem kateri, ampak vem, da je bil nek egipčanski, oz. se de dogajalo v času faraona bla bla....in je neki princesi ali kraljici bilo ime Tia in se mi je zdelo zelo čudno, kajti Tia je novodobno ime, ane?? Torej vprašala bi te, itak vse veš user posted image če je bilo res kakšni kraljici,princsi whatever..ime Tia, ali so to le dodali k filmu oz. so si ga naši novodobci izmislili za ta film. Hvala za odgovoruser posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: okrajšana imena
2.8.2012 0:25:39   
mateyka
čipka, heh, ja, Tia je egipčanskega porekla - faraonskega, če hočeš (ja, če gledaš španščino, pomeni teta, kaj češ user posted image ). user posted image

Tia or Tiya was an Ancient Egyptian princess during the 19th dynasty. Tia was the daughter of Pharaoh Seti I and Queen Tuya and the (older) sister of Ramesses II.
http://en.wikipedia.org/wiki/Princess_Tia

The Egyptian origin sites say King Ramses sister was named Tia and the name means princess. << tole mal dvomim sicer..



< Sporočilo je popravil mateyka -- 2.8.2012 0:28:36 >

(odgovor članu čipka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: okrajšana imena
2.8.2012 11:35:14   
ianna
jaz sem ob prebranih predlogih najprej pomislila na kombinacijo Eva in Teja. Pa še eno tvoje ime in eno njegovo. user posted image
se mi pa ne zdita tvoja okrajšave.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: okrajšana imena
2.8.2012 12:06:12   
čipka

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

čipka, heh, ja, Tia je egipčanskega porekla - faraonskega, če hočeš (ja, če gledaš španščino, pomeni teta, kaj češ user posted image ). user posted image

Tia or Tiya was an Ancient Egyptian princess during the 19th dynasty. Tia was the daughter of Pharaoh Seti I and Queen Tuya and the (older) sister of Ramesses II.
http://en.wikipedia.org/wiki/Princess_Tia

The Egyptian origin sites say King Ramses sister was named Tia and the name means princess. << tole mal dvomim sicer..




Hvala matejka stokrat user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ni čudno da jo že od nekdaj kličem moja mala princess ;)))


Kar se pa avtorice za imeni Naja in Taja tiče, bi pa rekla da sta prou uredu. Mogoče bi jaz dala Inaja in Tanaja.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?